Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Oblíbené omyly odpůrců svazků leseb a gayů

Opět se rozhořela diskuse o stejnopohlavních svazcích. Má to tři příčiny: připravuje se vládní návrh zákona o registrovaném partnerství, Vatikán vydal oheň a síru dštící dokument a média mají okurkovou sezónu. Pokusil jsem se o shrnutí nejčastějších omylů, kterých se odpůrci registrovaného partnerství dopouštějí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

to je moje

Přání není otcem myšlenky.
V Bibli můžete najít kapitolu se jménem Řád pohlavního života. V této kapitole se přímo píše : Nebudeš obcovat s mužem jako s ženou, je to zvrhlost, která se Hospodinu, bohu tvému, hnusí. Nemůžete se potom divit postoji církve.
0/0
12.9.2003 7:37

Katoda

Cituji jistého přispěvatele
Mnozí dnes soudí:
  • Vztahy mezi lidmi jsou pouhá konvence, kterou lze kdykoliv změnit , když se to líbí dostatečně velké a hlasité společenské skupině.
  • Ve společnosti se vše řídí demokratickými principy...o všem lze hlasovat.
  • Žádný přirozený řád věcí neexistuje.
Já pravím:
  • Společnost, která povýší lidská práva nade vše, je blízká tomu, aby v ní žádná práva neplatila, protože tam , kde mají všichni právo na vše, hodnota práva není žádná.
  • Pokud soudíme, že vše je záležitostí naší neohraničené vůle, ztrácí smysl veškeré vztahy mezi věcmi, jevy i lidmi ...vše je možné na požádání předělat.
Voluntaristický přístup vede k tomu, že je za legitimní považována kdejaká pitomost, kterou odhlasuje dostaečně velký počet lidí.
Potom ovšem není důvod, proč by například většinová společnost s takovýmto přístupem k věcem řádu a práva demokraticky neodhlasovala fyzickou likvidaci nějaké jiné etnické skupiny.....
Nepřeju si žít v zemi, kde se o řádu přirozenosti rozhoduje hlasováním.
Původně podepsáno Šakal-Savonarola, dnes připojuji svůj podpis já.
P.S. Savonarolo, ozvi se!!!
 
0/0
10.9.2003 11:30

JelenaP

Pěkný článek,
škoda jen, že ti, kteří nechtějí pochopit, nepochopí. Měli by se začít dělat slabikáře nejen pro výuku čtení, ale také něco jako "slabikář porozumnění textu" a "slabikář porozumění názorům druhých". Jak je vidět (nejen) z této diskuse, mnozí naši spoluobčané by to potřebovali.
0/0
7.9.2003 19:24

antibobo

Jste už fakt trapní
A ještě do téhle diskuze zatáhněte korán a posvátné knihy tibetských mnichů. Myslím si že homosexuálové jsou již otravní neustálou snahou o rehabilitaci. Nikdo jim neubližuje, rozumní lidé jsou k nim tolerantní, ale oni stále jen vykřikují nesmysly o své abnormalitě. Homosexualita je jednou deviace. To jim neubírá ani píď na jejich občanské a lidské cti. Ale pokud se se svým problémem nenaučí klidně žít tak, jako milióny lidí na Zemi-často s mnohem závažnějšími starostmi-zůstanou zatrpklí a tím budou ostatním spíš pro smích.
0/0
29.8.2003 21:56

šakal

OK!
"Ale pokud se se svým problémem nenaučí klidně žít tak, jako milióny lidí na Zemi-často s mnohem závažnějšími starostmi-zůstanou zatrpklí a tím budou ostatním spíš pro smích."
 
TATO SLOVA BUĎTEŽ PREAMBULÍ VŠECH DISKUSÍ NA TOTO TÉMA!
0/0
29.8.2003 23:22

Walter

Re:
Zdá se, že jste zcela nepochopil, o co jim jde. Pokuste se na chvíli nemyslet na to, co je Vám na nich odporné a soustřeďte se na to, v čem jsou stejní jako Vy. Představte si, že se budete z určitých důvodů starat o jiného člověka několik let. V době, kdy tento člověk těžce onemocní, Vám podle platných zákonů lékař nesmí sdělit jeho zdravotní stav, v nemocnici Vás k němu odmítnou pustit (a jistě víte, že bolest se lépe překonává, když ji sdílí blízká osoba), v případě pochybností o kvalitě léčby nemáte žádnou možnost cokoliv změnit. Po jeho smrti zjistíte, že nemáte sebemenší nárok na družstevní byt, který byl psán na mrtvého a pokud nenapsal závěť, ani na nic z pozůstalosti. Mimochodem, toto je jen málo z toho, co díky hlouposti a předsudkům prožila moje třiašedesátiletá známá, která se posledních deset let starala o svoji bývalou učitelku. Ten termín "registrované partnerství" je samozřejmě nevhodný, problém lépe popisuje termín "registrované soužití".
0/0
30.8.2003 0:01

šakal

UÁÁÁ...ZÍÍÍV!...
...viz níže  
0/0
30.8.2003 0:21

Walter

Re:
Nevím, proč byste měl určovat, kde smí a nesmí být vedena jakákoliv diskuze. Pokud Vám diskuze zde z libovolných důvodů nevyhovuje, je to Váš problém - pak snad ale není důvod k ironii.
0/0
30.8.2003 0:49

Katoda

Re: Walter
Vážený pane, diskuse na toto téma není na těchto stránkách poprvé. Předesílám, že sám zastávám názor, že zákon o registrovaném partnerství, či soužití by měl být přijat. Nicméně, odmítám jakékoliv povyšování takového soužití, či partnerství na úroveň rodiny. Dále. V jedné z předcházejících diskusí jsem si přečetl názory natolik militantní, že mne moje vrozená tolerance začala rychle přecházet. Ať se na mne nikdo nezlobí a ať si kdo chce co chce říká, homosexualita je z vývojového hlediska nežádoucí úchylka. Základním a přirozeným účelem páru je výměna genetické informace a pokračování druhu. Dalším případem, kdy mne tolerance opouští je zřejmě nutkavá potřeba těchto lidí  demonstrovat svou homosexualitu. Vidím-li velkoplošný plakát se dvěma cicmajícími se pány,  zvedá se mi s prominutím žaludek a poslední zbytky tolerance jsou ty tam. Zvládám tento problém intelektuálně, nikoliv biologicky a za svou biologickou přirozenost  nemůžu stejně, jako za ni nemůže pan Hromada. A to vůbec nemluvím o homosexuálních festivalech.  Běhají snad na jiných festivalech milenecké páry vyzývavě s holou řití?  Ostatně v dalším přikládám text dopisu zaslaný svého času televizi Prima, který demonstruje můj názor na věčné nimrání se v těchto záležitostech jako bychom neměli důležitější starosti.
0/0
10.9.2003 10:45

Katoda

Re: walter-Katoda část 1
Nevážení,
 
počínání Vaší televize přesahuje meze slušnosti. Kdykoliv omylem přepnu program na Vaši stanici v době, kdy vysíláte program Sauna, vidím homosexuály, prostitutky, prostituty, bezdomovce, atd.
Vždy jsem se považoval za člověka tolerantního. Nicméně díky programům typu "Sauna" a zjevným provokacím homosexuálních skupin mne tato tolerance rychle opouští.
Například. Vždy jsem zastával názor (a zastávám ho dosud), že zákon o registrovaném partnerství by měl být přijat. Zvládám tento problém intelektuálně, nikoliv biologicky. Při pohledu na velkoplošný plakát se dvěma cicmajícími se pány se mi (pan Hromada promine) zvedá žaludek a tolerance je ta tam. Pan Hromada znovu promine , ale za svou sexuální orientaci a z ní vyplývající reakci organismu nemůžu právě tak, jako za ni nemůže on a skutečně nechápu, proč by cítění šestadevadesátiprocentní většiny mělo být uráženo podobným způsobem.   Mám ověřeno, že podobně reaguje sto procent lidí (a lidí inteligentních a nezaujatých), kterých jsem se ptal. Aby mi bylo správně rozuměno. Rozhodně nechci říci, že by homosexuální občané měli být diskriminováni jakýmkoliv způsobem, ale měli by si sami uvědomit, že absolutní většina ostatních má (zatím ještě) také nějaká práva, že svému vlastnímu snažení poskytují velice medvědí službu a cítění absolutní většiny nelze beztrestně urážet. Problém je v tom, že tito lidé zřejmě cítí potřebu demonstrovat a exhibovat bez ohledu na následky. Uvažoval Váš pan redaktor o tom, do jaké situace dostal svou demonstrací na Primě svou manželku a zejména děti, které jak známo, dokážou být neobyčejně zlé? Je zcela zjevné, že pro něj demonstrace jeho homosexuality na celoplošném televizním kanále byla důležitější, než trapné postavení lidí, kteří   by pro něj měli být nejbližší. Kdybych byl demagogem, okamžit
0/0
10.9.2003 10:48

Katoda

Re:
Kdybych byl demagogem, okamžitě bych tento přístup zobecnil a udělal bych z něj argument o zvráceném uvažování homosexuálů (jejich homosexualita je důležitější než cokoliv jiného) a následně argument pro okleštění jejich práv. Panem Musilem hluboce pohrdám ne pro jeho homosexualitu, ale pro jeho absolutní sobectví ke své rodině a tuto trapnou, bezohlednou a naprosto zbytečnou demonstraci.
 
Nicméně, homosexuální občané za svou orientaci nemohou, z mého pohledu jsou to postižení a nešťastní lidé a měl by být ( a podle mého názoru bude) nalezen určitý modus vivendi, pokud ovšem si tato skupina sebekriticky uvědomí co lze a co nelze a sama tento proces svými nešťastnými a neuváženými akcemi nezhatí. Přátelé, jen proboha nedemonstrujte!
Zcela jiné (a naprosto pobuřující) bylo pojetí programu s tématem "Jsem prostitutka, no a co?". Možná, že existují prostitutky, které byly k této činnosti donuceny kriminálním násilím. Troufám si ale tvrdit, že jsou to výjimky. Nesnažte se mi vnutit postoj, že tyto dámy, které se pro tuto dráhu rozhodly zcela dobrovolně, by měly být společností akceptovány jako rovnoprávní občané. Skutečně nevidím důvod, proč by tito paraziti, jejichž příjmy se počítají (dle Vašeho programu) také ve stovkách tisíc, aniž by zaplatili jedinou korunu na daních, neměly být předmětem pohrdání a opovržení společnosti. V zájmu této společnosti skutečně doufám, že zůstane předmětem opovržení někdo, kdo ji nepřináší absolutně nic, ale jeho venerické choroby jsou následně léčeny z peněz dańových poplatníků právě tak, jako je z peněz dańových poplatníků v kojeneckých ústavech pečováno o jejich "pracovní úrazy". Skutečně doufám, že zůstane za okrajem (nikoliv na okraji) společnosti někdo, kdo se v obdobném programu jiné televize vyjádří, že "dělat někde uklizečku za osm tisíc" (dotyčná dáma opustila školu v sedmé třídě)  
0/0
10.9.2003 10:50

Katoda

Re: Katoda
(dotyčná dáma opustila školu v sedmé třídě)   ji uráží. Zajímavé, dělat uklizečku dotyčnou uráží, dělat k….. u silnice nikoliv. Prapodivný morální kodex. K tomuhle mám být dle názoru Vaší obskurní televize tolerantní? Celé pojetí pořadu počínaje názvem a konče závěrečným patetickým výkřikem paní, či slečny moderátorky "Ať hodí kamenem, kdo je bez viny" je klasickou ukázkou způsobu, jak šmírácké televize Vašeho typu demoralizují společnost. Skutečně si vyprošuji, aby mojí patnáctileté dceři bylo vštěpováno, že štětka je poctivé, úctyhodné a výnosné povolání. Je naprosto pobuřující, když krásná slečna moderátorka hovoří, promiňte, o k….. jako o "práci". Hluboce mne tím uráží, protože já taky pracuji. Dost bylo tolerance. Bez nejmenších zábran bych výzvě slečny redaktorky vyhověl, protože skutečně necítím ani nejmenší vinu na osudu prostitutky hovořící směsí češtiny, slovenštiny a cikánského etnodialektu, na jejíž četné potomstvo platím daně. Nesnažte se mi vsugerovat pocit viny za osud kdejakého asociálního živlu patřícího do zařízení opatřených mřížemi, na něž mimochodem rovněž platím daně.
 
Mám pro Vaši televizi revoluční nápad. Existuje zcela opomíjená skupina populace, která absolutně nikoho nezajímá. Je jí skupina pracujících, neretardovaných, heterosexuálních občanů, kteří se navíc dopouštějí té výstřednosti, že pravidelně odvádějí daně. Skupina každodenně okrádaná jednak kriminálními živly za blahovolného přihlížení státní moci a za podmínek absolutní impotence moci soudní a zároveń buzerovaná úředním šimlem, protože šiml kráčí cestou nejmenšího odporu a když už na skutečné darebáky nemůže, vyřádí se na občanovi. Skupina žijící ve státě prolezlém smečkami gangsterů z bratrského Sovětského svazu a jeho pohrobků, kde si člověk již není jist životem uprostřed Prahy v pravé poledne, ale "nejoblíbenější politik", pan Gross se s pobaveným úsměvem na líci vyjád
0/0
10.9.2003 10:58

Katoda

Re:
Skupina žijící ve státě prolezlém smečkami gangsterů z bratrského Sovětského svazu a jeho pohrobků, kde si člověk již není jist životem uprostřed Prahy v pravé poledne, ale "nejoblíbenější politik", pan Gross se s pobaveným úsměvem na líci vyjádří, že nemůže hlídat všech dvě stě tisíc přivandrovalců.   Pro soudruha bratra Kalouska jsou ostatně většina z nich slušní lidé. Kolik vražd a loupeží denně bratr Kalousek potřebuje, aby změnil názor? Uvědomujete si, že jste jedinou televizí, která nevysílá jakýkoliv program typu "Občanské judo", "Na vlastní oči", nebo "Černá bílá"?
Dost pochybuji, že se svým návrhem uspěju. On totiž krutý osud transvestitů je jistě senzačnější námět, než osudy normálních lidí.
 
Bez veškeré úcty
0/0
10.9.2003 10:59

Petr_Fid

Za sebe končím diskusi
Vzhledem k tomu, že mám pocit, že se začínáme motat v kruhu a nudí mě neustále dokola vysvětlovat totéž, díky tomu, že někteří jsou líní si text přečíst pořádně, odkazuji případné zájemce na následující:
Problematika registrovaného partnerství:
Problematika homosexualita versus vira:
Mé osobní názory:
Všem příjemné počtení a hezky barevné dny!
0/0
29.8.2003 16:42

šakal

UÁÁÁ...ZÍÍÍV!...
  • Tenhle článek pochází z "Neviditelného psa", kde byl uveřejněn včera.
  • Ve zmíněném internetovém časopise je to za poslední týden snad čtvrtý příspěvek na tohle téma.
  • Když připočtu nedávně články na IDnes a v Lidových novinách, které důsledně skandalizují křesťanský pohled na zmíněný problém,...
...tak si říkám, že už by mohli obrátit desku 
 
...NUDA JAK V PORNOKINĚ...POŘÁD TO SAMÝ 
 
bojem proti vlezlé svéhlavosti unavený šakal 
0/0
28.8.2003 23:15

Petr_Fid

Taky mě to nudí :-)
Milý šakale,
přiznávám, že i mě tyto diskuse poněkud nudí.
ALE: Obávám se, že dokud český Parlament nepochopí, že lesby a gayové opravdu nekřičí jen pro nic za nic, bude nutno v této nudné a únavné diskusi pokračovat.
Taky bych byl raději, kdybych se mohl věnovat spoustě jiných věcí, ale na druhou stranu stále trvám na tom, že jako občan mám k dosažení svých práv možnost použít jakýchkoli zákonných prostředků.
Hezký nenudný den!
0/0
29.8.2003 10:11

Petr

Re: Jaké že to máš právo, blbečku?
Právo je tehdy, když je přiznáno zákonem.
Ty nemáš žádné právo oženit se s kámošem/vdát se za kámoše, ty se jenom domáháš toho, abys měl nějaké takové právo.
Právo a povinnost jdou ruku v ruce. Když má někdo nějaké právo, tak nutně musí mít někdo jiný nějakou povinnost.
Ty se vůbec nedomáháš nějakého práva, ty chceš, aby parlament uložil někomu jinému nějakou povinnost. Například povinnost matrikářce a starostovi, aby tebe a tvýho kámoše oddali, jako kdyby to mělo pro lidi a za jejich daně nějaký význam.
Nebo snad porodíš dalšího daňového poplatníka ?
 
 
0/0
29.8.2003 16:02

honza

Re:
Koukám, pán je těžký YNTELIGENT
0/0
29.8.2003 16:12

Petr_Fid

OMYL
Domáhám se práv, obsažených v Listině práv a svobod a Bohu žel NEaplikovaných do zákonodárství.
Přečtěte si návrh zákona. Domáháme se totiž (a možná především) povinností.
A co bezdětná manželství? Odebrat jim výhody, protože taky nebudou mít potomky? :-)
0/0
29.8.2003 16:24

šakal

Jezuskote!...
...to jste první nátlaková skupina, která se domáhá "především povinností"!  
 
Napište ještě něco...
0/0
29.8.2003 16:28

honza

Re:
Kdyby sis chlapče přečetl celou diskusi, možná bys pochopil, že se jedná třeba i o vyživovací povinnost člověka, který je partnerem biologického rodiče dítěte, které společně vychovávají.
0/0
29.8.2003 16:34

šakal

Tedy,...
...Vy jste se taky vyznamaenal!  
0/0
29.8.2003 16:24

šakal

No,...
...chápu, že musíte šturmovat, dokud je levice u moci a je větší naděje, že se poslanci nátlaku "ulice" podvolí. Ale strach mít nemusíte...on to ten Parlament "brzy pochopí"
Protože mi z té nekonečné diskuse jde hlava kolem a pracky mám od datlování celý vycukaný ...moje argumenty najdete na této adrese:
šakal, podepsán vlastní prackou
0/0
29.8.2003 16:20

Petr

Bible je na nic!
Může mi někdo říct, proč se tady požád bavíme o bibli a křesťanství? Mě je to úplně jedno, jestli Vatikán homosexualitu odsuzuje nebo ne! Doba, kdy mělo křesťanství hlavní slovo už je naštěstí dávno pryč. Papež a jeho celé impéruim jsou ž jen přežitek minulosti. Mě jejich názor nezajímá. Ať si papež ve Vatikánu kdáká co chce. Beztak je křesťanství největší podvod - v Boha uvěřím, až ho uvidím na vlastní oči.
0/0
28.8.2003 20:43

Walter

Re:
Podle toho, co zde čtu, nejde o bilické texty, ale o jejich interpretace. A vzhledem ke zřejmé univerzálnosti textů bible (zkušený vykladač dokáže s jejich pomocí dokázat naprosto cokoliv, od placatosti Země až po nepřípustnost použití léků pro bezbolestný porod) je jakákoliv debata s použitím těchto textů jako argumentů - zbytečná.
0/0
28.8.2003 22:20

šakal

Chi, chi, chi,...
...koukám, že pán je znalec!...Chi, chi, chi  
0/0
29.8.2003 16:22

Petr

Re: Dobře,
ale jak to souvisí s tím, jestli se buzeranti maj vdávat a lesby ženit?
Proč na to potřebují nějakou slávu na radnici a požehnání pana starosty?
Proč na to mají obce a stát nějaké prachy vynakládat?
Ať si každý souloží s kým chce a nezatěžuje tím ostatní daňový poplatníky.
 
0/0
29.8.2003 16:05

:-(

bible je bible a zakon je zakon
, aniz bych se chtel nektereho vericiho dotknout, dovoluji si upozornit, ze zakonodarstvi v CR je NEZAVISLE na nabozenstvi ci vire, a proto bible patri do kostela, a manzelstvi se ridi zakonem ze ZAKONIKU - nikoli bibli.
0/0
28.8.2003 18:30

Maliňák

Re: Poměrně zásadně se pletete
Rozdíl mezi svatbou a tedy i manželstvím uzavřeným na úřadě a vkostele je dost zásadní a vyplývá z toho, že na úřadě jde o manželskou dohodu(smlouvu) a v kostele jde o slib na celý život.(třebaže se leckde nedodržuje u nevěřísích svadebčanů, kteří stojí hlavně o ten obřad a skutečné varhany). To znamená, že církev má co mluvit do sňatků které uzavírá a má právo se k nim vyjadřovat, aby se nezvrhly ve formální frašku.
0/0
29.8.2003 22:07

:-(

Re: jsem uz 20 let zenaty
, ale nenecham si do manzelstvi mluvit ZADNOU cirkvi. To, jestli zustanu v manzelstvi, nerozhoduje cirkev, ale ja a moje zena. Ale jinak nikomu nebranim, aby si nechal do sveho manzelstvi mluvit kymkoli, lec spis bych mu to nedoporucoval, zvlaste, jedna-li se o cirkev. Zajimave je, ze manzelstvi uzavrene JENOM cirkvi (v kostele) je NEPLATNE, ale manzelstvi uzavrene jenom na urade je PLATNE. Inu, casy se meni, a to je dobre.
0/0
29.8.2003 22:53

Maliňák

Re: Klidně se rozveďte
Do toho Vám dvěma fakt nikdo nemluví. Rozveďte se v klidu, pokud jste měl svatbu na úřadě. Při tomto obřadu není ani zmínka o tom, že spolu musíte zůstat pořád. A pokud jste měl svatbu v kostele, rozveďte se také, ale s mnohem menším klidem. Protože při svatbě v kostele  slibuje jeden druhému, že spolu zůstanou až do smrti. Takže "sliby se slibují, blázni se radují". V tom vidím ten zásadní problém a rozdíl. Jinak si dělejte co chcete. Žijeme v "demokracii".
PS. Současná právní úprava je taková, že svatební obřad na úřadě a v registrované církvi (nebo náb. společnosti ) je rovnocený.  A to je dobře.
0/0
31.8.2003 17:43

člověk J.K.

Pro pana "Petr_Fid" homosexuála
Další slovo pro Vás, když se stále snažíte obhájit homosexualitu Biblí, překrucujete Řím 1.26-27, nestačí Vám zavržení homosexuality v knize Leviticus a říkáte, že není v Bibli zmínka o manželství. - "Na začátku (Bůh) učinil (lidi) jako muže a ženu. Proto opustí muž otce i matku, připojí se ke své ženě, a ti dva budou jeden člověk. Už tedy nejsou dva, ale jeden. A proto: Co Bůh spojil, člověk nerozlučuj!" (Mk 10.6-9) Dále 1.Kor 7.2-5: "Abyste se však uvarovali smilstva, ať každý má svou ženu a každá svého muže. ... Žena nemá své tělo pro sebe, ale pro svého muže. Podobně však ani muž nemá své tělo pro sebe, ale pro svou ženu." .. dále verš 9 a 10: "Je-li jim zatěžko žít zdrženlivě, ať vstoupí v MANŽELSTVÍ, neboť je lepší žít v manželství než se trápit. Těm, kteří žijí v manželství, přikazuji- ne já, ale Pán- aby žena od muže neodcházela". - Tak co, pane Petře_Fid, je zde nebo jinde nějaká zmínka o spojení dvou lidí stejného pohlaví? Ještě si myslíte, že se slovo manželství v Bibli nevyskytuje? - Tady máte jasné důkazy (pouze malý výběr) a znovu vás jednoznačně usvědčují z falešné argumentace a z hříchu!!!! Již prosím nikdy netvrďte, že Písmo svaté nezavrhuje homosexuální vztahy (spojení) a neodsuzuje je jako hřích.
0/0
28.8.2003 15:07

Petr_Fid

Ach jo...
Tak se zase místo diskuse o OBČANSKÝCH právech mlátíme po hlavě Biblí....
Tak ještě naposled: nepopírám nespornou rolo manželství (mimochodem nic z toho, co jste odcitoval, neříká JAK by mělo být manželství uzavřeno) a nikdy jsem ji nezpochybňoval.
Tvrdím pouze, že Bible nezakazuje CITOVÝ vztah mezi dvěma muži, že výklad citací záleží na vykladateli a že žijeme nikoli v církevnímm, ale občanském státě, který se řídí platnými zákony - a ty jsou, ať chcete nebo ne, vůči gayům a lesbám diskriminující.
Na závěr perličku pro netolerantní křesťany:
Jeden Ježíšův výrok můžeme chápat také tak, že Spasitel staví registrované partnerství na roveň kléru a žádá jeho pochopení (Matouš 19:10-12): 10 Učedníci mu řekli: "Jestliže je to s mužem a ženou takové, pak je lépe se neženit." 11 On jim odpověděl: "Ne všichni pochopí to slovo; jen ti, kterým je to dáno. 12 Někteří nežijí v manželství, protože jsou k tomu od narození nezpůsobilí; jiní nežijí v manželství, protože je nezpůsobilými učinili lidé; a někteří nežijí v manželství, protože se ho zřekli pro království nebeské. Kdo to může pochopit, pochop."
0/0
28.8.2003 16:32

Petr

Re: S biblí jsi začal ty sám, blbečku.
Nikdo bibli nezná a skoro nikdo ji nečte a ty s její pomocí chceš dokazovat právo buzerantů na svatbu. A když ti pak někdo ukáže, že té bibli rozumí líp než ty, tak začněš blábolit o občanských právech.
Občanská práva jsou práva obsažená v občanském zákoníku. A tak nic o svatbách teploušů není. Tak už s tím neotravuj.
 
0/0
29.8.2003 16:08

Petr_Fid

Přečtěte si to ještě jednou
1. Nic pomocí Bible nedokazuju. Jen argumentuju tím, že Biblí se dá dokázat ledacos.
2. Občanská práva jsou práva zaručená Listinou práv a svobod.
0/0
29.8.2003 16:19

.

?
Kolik tady je vlastně těch práskacích hopsadel? Se mi zdá že jeden, co se nudí, si tu dělá svoje re.
0/0
28.8.2003 13:42

Lenka

Re:
On ti nějak přestal vědět, čí je :-)
0/0
28.8.2003 14:11

Petr_Fid

Věděl to někdy?
Otáz´kou je, jestli to kdy věděl - není to jeho zmnožení se poněkud z kategorie "schizofrenie"?
Tak to ale bývá - dojdou argumenty, začne se s nesmysly.
0/0
28.8.2003 14:21

prskaci kulicka

Re:
!. zmnozeni podle IP nemuze byt scizofrenie 2. skutecne, na vas nejsou argumenty
0/0
28.8.2003 14:36

.

Re:
jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik jsi scizofrenik
0/0
28.8.2003 14:47

prskaci kulicka

Re:
hele ty papousku, sebe diagnozujes jak? jako teplouse nebo jenom jako clena jejich fan-klubu?
0/0
28.8.2003 14:48

.

Re:
to je tvoje slovo - scizofrenie. já jen opakuju, že jsiu nemocný. musíš se léčit. ihned. to je tvoje slovo - scizofrenie. já jen opakuju, že jsiu nemocný. musíš se léčit. ihned. to je tvoje slovo - scizofrenie. já jen opakuju, že jsiu nemocný. musíš se léčit. ihned. to je tvoje slovo - scizofrenie. já jen opakuju, že jsiu nemocný. musíš se léčit. ihned. to je tvoje slovo - scizofrenie. já jen opakuju, že jsiu nemocný. musíš se léčit. ihned. to je tvoje slovo - scizofrenie. já jen opakuju, že jsiu nemocný. musíš se léčit. ihned.
0/0
28.8.2003 14:51

prskaci kulicka

Re:
to je sice hezky, ale postradam odpoved na polozenou otazku
0/0
28.8.2003 14:52

.

Re:
postradas toho mnohem vic postradas toho mnohem vic postradas toho mnohem vic postradas toho mnohem vic postradas toho mnohem vic postradas toho mnohem vic postradas toho mnohem vic postradas toho mnohem vic postradas toho mnohem vic postradas toho mnohem vic postradas toho mnohem vic postradas toho mnohem vic postradas toho mnohem vic postradas toho mnohem vic postradas toho mnohem vic
0/0
28.8.2003 15:19

Bobeš

Proč se tím chlubí?
Myslím, že oblast sexuálního chování je ryze soukromá věc a je nevkusné a nechutné se touto záležitostí veřejně zaobírat.  Nemám nic proti homosexuálům,  ale agresivním propagováním svého sexuálního zaměření jsou trapní. Trošku to chápu jako reakci na dluhá léta veřejného odsuzování a dokonce kriminalizování jejich počínání, ale ta doba už je dávno za námi, takže by se mohli v klidu věnovat svým radovánkám a netahat to do sdělovacích prostředků a do politiky.
0/0
28.8.2003 12:09

prskaci kulicka

Re:
oni ostatni presvedcuji, ze to neni o sexu, ale o citu a ze ten analni styk je jen nezbytne zlo jak tomu druhymu ten cit projevit. podivejte se na ten jejich server. kluci.cz. to musi bejt fakt bezva se takhle blbe zamilovat. jestli to takhle pujde dal, nejspis se vyplati zalozit si firmu na produkci masti, gelu a tlustejch sprcek pro ty, kteri nejsou schopni rozlisit mezi kamaradstvim a partnerstvim
0/0
28.8.2003 12:45

entony hopkyns

Re:
Pojď, ukážu ti cestu rájem, naučím tě análním slastem, cukroušku. Pusu na žaloudek, tvůj entony
0/0
28.8.2003 13:23

Petr_Fid

Není to o sexu
Jestli někdo neustále vytahuje sexualitu, jsou to právě odpůrci reg. partnerství. Aktivisté celou dobu hovoří o OBČANSKÝCH právech, která nemají, protože sex je záležitosti soukromou, do které nám (naštěstí) stát ani církev nemůže mluvit. A diskriminace v oblasti práv občana do médií rozhodně patří.
0/0
28.8.2003 13:03

prskaci kulicka

Re:
to je jasny ze se v takovym pripade da tezko hovorit o necem jinem, otazka je, jestli tomu vsichni veri, ze jde jenom o ta obcanska prava. me se zda, ze obcanska prava. Ze majetkove zalezitosti lze osetrit stavajicimi prostredky, ze existuji plne moci atd atd a tedy, ze nejde o nic jineho, nez legalizaci tech cunaren.
0/0
28.8.2003 13:14

prskaci kulicka

Re:
me se zda, ze obcanska prava.=me se zda, ze obcanska prava ma kazdy.
0/0
28.8.2003 13:15

Najdete na iDNES.cz