Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hradní baroni

Pražský hrad je začarovaný. Jízlivě řečeno, přinejmenším ze dvou důvodů. Předně prezidentské zdraví. I když do úřadu nastoupí muž v nejlepších letech a v plné síle, záhy začne churavět. A pak je tu Hradní stráž. Se zdravím to může být náhoda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

HANS VON KARLIN

Klaus je lhář jako ostatní politici...
před volbami v 98 mobilizoval proti Zemanovi a po prohraných volbách se s ním spojil, jen aby nemusel být v opozici. Od té doby je pro mě lhář a lhářem zůstane, přestože je nyní prezidentem!
0/0
26.8.2003 9:04

Jenni

Re:
A co si myslíš, chudinko, že jsi pro p.prezidenta ty?
0/0
31.8.2003 19:03

jardajarda

Re:
Já myslím, že pro současného pana presidenta je většina z nás v lepším případě statistika, v horším případě kus ho-na. U Václava Havla jsem tenhle pocit neměl.
0/0
31.8.2003 21:10

Jan Defcon

V. Klaus je dobrým prezidentem !
Narozdíl od jiných jeho předchůdců je V. Klaus zatím dobrým prezidentem ! Víte proč ? A v čem ? Jako jediný odsoudil možné umístění amerických jednotek na našem území, jako jediný odsoudil válku v Iráku, jako jediný politik této republiky, také má racionální uvažování na otázkami,  co je dobré a co je špatné na integraci EU. Když byl pan Klaus v tzv. nízské politice, byl jak premiérem, tak i řadovým poslancem, jsem ho víceméně neuznával, odsuzoval, kritizoval, ale jakmile se z něho stal prezident, jsem začal chválit jeho zahraničně - politické kroky. Nějaký ódésák, tvrdil, že V. Klaus je dobrým prezidentem než premiérem. Ano v ekonomické oblasti a v domácí politice mi šel V. Klaus děsně na nervy. V té zahraniční politice na téma EU, válka v Iráku, americké jednotky na našem území  spíše mu fandím a přitakávám.
Jsem rád, že V. Klaus udělá skutečný pořádek v hradní stráži. Pan V. Havel by se měl s ostatními stydět včetně pana Pehé, který neustále kopá a kritizuje kroky nového prezidenta.
0/0
25.8.2003 18:22

Člověk

Re:
Komunisti, jak se zdá, si pana prezidenta nemůžou vynachválit.
0/0
31.8.2003 22:08

Jiří Kolář, Pardubice

Jak to tedy je?
     Pan Komárek má pravdu! Václav Havel, nakonec jako ve všem, dbal spíše na formu než obsah. Proto je Hradní stráž jednotkou kupodivu velikou, parádně oblečenou, schopnou pořadových cvičení, ale jinak pláč, bída a utrpení. Jestliže je naše armáda všeobecně ukázkou jak nemá armáda vypadat, tak Hradní stráž je v tomto smyslu skutečně jedničkou s pěti hvězdičkami.. Šikana, voajerství, podivné sexuální praktiky, vydírání a bůh ví co ještě. Na straně druhé nevycvičenost, neschopnost bránit sama sebe, natož prezidenta. Skutečně je nezbytně nutné tuto jednotku zásadním způsobem zreoganizovat, nebo přímo rozpustit ponechat na bojových jednotkách skutečnou ochranu hlavy státu.
     Asi ještě dlouho se budeme potýkat s dědictvím Václava Havla ve všech oblastech, kam měl možnost zasáhnout. Na rozdíl od jeho pravidelného "domnívání" jsem o tom jednoznačně přesvědčen.
0/0
25.8.2003 17:20

pinguin

Komarek ?
prazdny a nic nerikajici,.. necist !
0/0
25.8.2003 12:38

Jirka

Nechápu,
proč prezidenta nehlídá policie nebo normální armáda?
Proč musí mít vlastní gardu jako diktátor nějaký banánový republiky?
 
0/0
25.8.2003 12:28

ja

Transformace = tunelovani
Myslim, ze dustojnici spravne pochopili Klausovu transformaci hradni straze a snazi se ji urychlene vytunelovat, tedy dokud je jeste co ukrast.
0/0
25.8.2003 3:48

Najdete na iDNES.cz