Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pedofilní kněz zemřel po rvačce ve vězení

Amerika si vzpomněla na sexuální skandál, který zemí otřásl loni. Bostonská rozhlasová stanice WBZ informovala, že zemřel bývalý katolický kněz John Geoghan odsouzený za pedofilii. Podle WBZ byl Geoghan zraněn ve vězení při rvačce a po několika hodinách podlehl zraněním.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Peréz

I WANT TO BELIEVE
Církev a většina náboženství stojí za HOV*O!!! Nepřineslo to vůbec nic dobrého, jenom zařvalo mnoho lidí. Ale přiznejme si, že když člověku teče do bot, tak si sem tam vzpomene na atleta na kříži.
0/0
26.8.2003 12:54

Gaskoněc

Vyžeňme už jednou ten kulturní hnus jménem "katolictví" z Evropy
Je to dobré tak akorát pro některé rozvojovky, zvláště ty africké, kde svého času řádili ještě větší zločinci, než byli katoličtí preláti - třeba nedávno zesnulý Idi Amin (i když oficiálně "konvertoval" na islám, mnohem lépe by mu slušela např. biskupská mitra). Nebo pro Latinskou Ameriku, třeba narkomafiány v Kolumbii atd. Ale do Amazonie, mezi ty kultivované přírodní lidi, kteří perfektně znají své životní prostředí a dokážou léčit třeba i rakovinu, tam bych zakázal přístup nejen jim, ale i protestantským misionářským zločincům. Podobně bychom se měli snažit ochránit před křesťanstvím i Papuánce. Bože, zachraň nás před všelikými přírodními katastrofami a náboženskými misijemi (kromě té moravské, to byla zřejmě ta poslední, která ještě za něco stála - zřejmě proto, že ji činili intelektuálové, kteří znali evropskou antickou vědu a kulturu "z první ruky" a ne z nějakých katolických "pornospisů").
0/0
25.8.2003 14:35

aaa.

...
myslí, že to nebyla rvačka, ale že ho pěkně ojeli násadou od koštěte... prcičkáři to maj těžký...
0/0
25.8.2003 14:07

Gaskoněc

Verše psané na vodu
Je to všechno o bolševismu a pokrytectví - a katolická církevní hierarchie je bolševická a pokrytecká. Klidně se čeští i polští biskupové mohou třeba zbláznit, žádné "disidentské zásluhy" jim při tom nebudou nic platné. Pak se divte, že polovina mladých vůbec neví, co se stalo 21. srpna 1968 - ale herec Pavel Landovský si to pamatuje přesně, skoro minutu po minutě i po 35 letech. Stejně tak já, i když jsem o 17 let mladší - ale dnes již zase o 17 let starší, než byl Pavel Landovský v srpnu 1968. A za vším tou českou malostí je despotický mateřský protekcionismus, stejně odpudivý a škodlivý mariánský kult jako v případě katolické církve. Nemohu si to náboženství pro jeho pokryteckou pasivitu než hnusit, protože do svého ohniska postavilo něco, čím aktivní člověk může než z hloubi duše pohrdat a co si musí každý vzdělanec hnusit - neposkvrněné početí.
0/0
25.8.2003 13:51

Míla

Re:
Tak uz se di vypchat. Zase mluvis z cesty. Kdo je na ty blaby furt zvedavej. Ses neuveritelne trapnej - asi nemas moc zajimavy zivot a musis se realizovat na techto strankach - doma ses asi poradnej podpantoflac, ne?!
0/0
26.8.2003 11:25

Petr Paral

Super reklama
Hahaha, ta reklama na penzijní připojištění vedle toho článku vypadá skvěle.
0/0
25.8.2003 13:49

Vašek

Rvačka ve vězení
Tak to vypadá, že ani v amerických vězeních nemají pedofilové, dozví-li se o jejich úchylce spoluvězni, snadný život. Co teprve v našich věznicích? Jak asi trest odsedí Opočenský, bude-li nepodmíněně odsouzen?
0/0
25.8.2003 12:40

Mojžíš

,
Na stejnou roveň v žebříčku zločinů bych postavil společně se znásilňováním dětí kněžími i jejich krytí vysokými církevními představiteli. Je to ale pochopitelné. Vždyť církev - tato největší "mašina na prachy" obchoduje jen s jedním, zato velice důležitým zbožím : vírou či chcete-li důvěrou lidí. A k tomu patří naprosto nezbytně čistý vývěsní štít, neboli skvělá image. Bez toho tento nejvíce prosperující business na světě nejde dělat. Proto jsou církevní papaláši schopni a ochotni zavřít oči i nad tak odpornými zločiny. Ututlat co nejvíce, aby se na veřejnost nic nedostalo je pro ně charaktristické. Hrůzostrašné je, že jim pranic nevadí, že bestii v kněžském rouchu pouze přesunou do jiné diecéze, kde může kdykoliv recidivovat a odnesou to další děti. Jednou se nějaký student teologie ozval proti těmto praktikám. Zametli s ním řádně ....
0/0
25.8.2003 12:28

dracice

jeste
chapete, proc tady je nabozenstvi a kdo ho vymyslel? Vzdyt kvuli nemu jsou pouze valky, krev a utrpeni...
0/0
25.8.2003 10:24

Miloš

Re:
Jak si ale vysvětluješ, že ruku v ruce s úbytkem křesťanství válek a násilí přibývá, roste počet obětí a hůř se hledá smír ? U slavkovského bojiště byly stromy plné sedláků, kteří se šli podívat na bitvu a nikdo jim neublížil. Dneska tak bojuje jedině křesťanská Amerika, arabské děti se pletou vojákům v akci pod nohama. Na začátku 20.století se za Rakouska stala v Praze jedna vražda nebo znásilnění zhruba za 5-10 let. Srovnej to s dneškem, obyvatel není o tolik víc.
0/0
25.8.2003 10:37

dracice

Re: nemluvim jenom o krestanstvi, ale
o nabozenstvi jako takovem, vem si kolik, by tady tech Bohu teda bylo? Jelikoz v Boha neverim, tak si myslim, ze kdyz uz tada Buh, tak je jeden a ne ze je jich tisice a kazdy nabozenstvi jich ma hned nekolik. A na co to je??
0/0
25.8.2003 10:53

Petr

Re:
Máš pravdu, je jenom jeden. Různí lidé si ho představují různě, jako děti svého otce,  který žije dočasně v odloučení. Podle učení katolické církve může být spasen každý, i jinověrec nebo bezvěrec, který žije v souladu se svým svědomím a poznanou pravdou, i kdyby třeba v souladu se svým přesvědčením snědl někoho z našich misionářů.
0/0
25.8.2003 11:15

Gaskoněc

Re:
Miloši, neslušelo by Ti spíš jméno Milouš, třeba Takež, Jakež? A co účastníci první křižácké výpravy za osvobození Jeruzaléma? Byzantský císař tu "evropskou" zvěř a "výkvět rytířstva" ani nepustil do Konstantinopole, tři roky se ti desperáti potloukali po Blízkém východě, loupili a vraždili ve jménu Ježíše Nazaretského a když nakonec v roce 1099 město přece jen dobyli, nahnali všechny tamní židy do hlavní synagogy, kterou podpálili s opravdovým náboženským zápalem a pokřikem "Upalte vrahy našeho Pána, Ježíše Krista!"  A od té doby je katolictví jedním nepřetržitým proléváním krve. A co od té doby - už od zavraždění novoplatónské filozofky Hypatie na sklonku existence Západořímské říše a na popud gaunera a zložince Kirila Alexandrijského, kterého katolická církev později prohlásila za svatého. Nebýt toho, že římská společnost se dostala do hluboké krize, zejména v podobě vlády šílence Caliguly, neměl by ten židovský tesař (a hlavně jeho ctižádostivá matka) sebemenší šanci oslovit tehdejší společnost (islám, jako mnohem kultivovanější ideologie ještě neexistoval). Kterépak jiné náboženství kromě katolického ponechává na seznamu "svatých" flagrantní zločince?
0/0
25.8.2003 14:04

dracice

Neco vam povim
nedivim se ze knezi a jim podobni znasilnujou (i kdyz znasilnovat deti je fakt vostry) Vzdyt si vemte ze tenhle clovek si za celej zivot nezamr.., ten je proste nadrz... jak stepni koza, musi si to nekde vykompenzovat,ze jo:-)
0/0
25.8.2003 10:23

Miloš

Re:
Jak je možné, že teď v časech sexuální svobody je tolik úchylek a zločinů, souvisejících se sexem ? V dobách kdy se o těchhle věcech ve slušné společnosti nemluvilo toho byl nepatrný zlomek. Opravdu je tahle svoboda tak prospěšná a je zdravé lidem říkat, že můžou cokoliv a nikdo nemá právo je omezovat ? Co když to vezmou doslova a jinak, než se dá předpokládat ?
0/0
25.8.2003 10:43

:-(

Re: omyl
, sexualnich zlocinu bylo stejne, jen se o nich NEMLUVILO
0/0
25.8.2003 10:49

Petr

Re: Jak to víš ?
Propadl jsi novodobé skepsi, že to bez podobných věcí nejde, nebo se bojíš pomyšlení, že byl tehdejší svět lepší ?
0/0
25.8.2003 11:05

:-(

Re: drtiva vetsina obeti jsou/byly zeny
, evropske zeny byly az do poloviny minuleho stoleti naprosto hospodarsky zavisle a v mnohem i bezpravne, a proto nemely moznost o techto zlocinech verejne mluvit... byly doby, kdy spolecnost brala jako samozrejme, ze zena je majetkem muze (sveho otce, pozdeji manzela), a ze muz muze s zenou nakladat, jak se mu zlibi. Dnes se tento pristup zmenil, a proto o tom zeny hovori. Stejne tak byly doby, kdy bylo zakazane (pod vysokym trestem) kritizovat cirkev. Obvinit kneze, ze sexualne zneuzival ministranta, by ti tenkrat vyneslo trest smrti! I tento pristup se zmenil. Pri listovani v dejinach minulosti nemam strach, ze by tehdejsi svet byl lepsi... otrokarstvi, inkvizice, krizove valky - opravdu nelituji, ze jsem tenkrat nezil!
0/0
25.8.2003 11:47

um

Re:
přesně! věřila bych že jich kolikrát bylo i víc, jen se to tutlalo jako spousta jinejch věcí....
0/0
25.8.2003 12:56

dracice

Re: a neni to trebas tim,
ze v minulych dobach se o takovychto prasarnach nemluvilo? Ano, tato svoboda je prospesna - aspon vime co se deje - vsechno i uvnitr cirkve. Aspon je videt ze to taky nejsou zadni svatouskove, akorat se porad ohaneji Bohem.. ale jak se chovaj??
0/0
25.8.2003 10:49

Advokát

Re:
To je nesmysl. Ve starověkém Římě, kdy se lidé otevřeně hlásili k homosexualitě, incestu a podobným věcem by se také zdálo, že jsou všude samý  úchylové, ale šlo jen o to, že se o tom mluvilo. Nejvíce znásilnění bylo v souvislosti s válkami, většina z nich se vedla ve jménu nějakého boha. Křížové výpravy, kdy se znásilňovalo o 106 vypravoval a financoval Vatikán. Dokud se o nemluvilo o pedofilních kněžích, tak se zdálo, že žádní nejsou ...... Tím, že se o věcem nemluví neznamená, že nejsou, naopak se tím podporují.
0/0
25.8.2003 12:05

dracice

Re: presne tak!
shrneme to - k cemu je nam cirkev a nabozenstvi: myslim, ze odpoved se sama nabizi:-)
0/0
25.8.2003 12:22

Gaskoněc

Re:
Miloši, Ty jsi živoucí ukázka pravdivosti tvrzení "Historia magistra vitae est" (historie je učitelkou života). Ty totiž z historie vůbec nic neznáš. Kdy a do jaké školy jsi, prosím Tě chodil? Nemáš Ty náhodou jen "polistopadové" vzdělání? To by totiž tak akorát odpovídalo. A tomu imbecilnímu aparátu českého ministerstva školství - já bych jim dokonce striktně zakázal se hlásit nejen ke Komenskému, nýbrž i k Palackému a Masarykovi. Ale co byste chtěli od lidí, kteří si vůbec neuvědomují, že něco jako češství nebo česká kultura niky neexistovalo, neexistuje ani nebude existovat, protože to prostě nemůže existovat. Jediné, co existovalo, byla Velká Morava a její kulturní dědictví, čehož důkazem (vedle knížete Rostislava a věrozvěstů Konstantina a Metoděje) jsou právě Komenský, Palacký a Masaryk - a řada dalších velkých Moravanů (včetně Východočechů, protože Morava a moravská začíná už za Kolínem).
0/0
25.8.2003 14:15

Spravedlivý

,
Ze svého okolí znám pár odporných parazitů lidské společnosti. Korupce, protekce a všlijaké podvody jsou jejich denním chlebem. Tito lidé se však hrnou každou neděli do kostela, aby ze sebe smyli hříhy, které za celý týden napáchali. Tam dostanou rozhřešení a spokojeně odcházejí očištěni domů, aby mohli páchat další svinstva. Není církev spolupachatelem, když v nich vyvolává falešnou představu čistoty a neposkvrněnosti ?  Navrhoval bych, aby je pan farář alespoň pokaždé pořádně zmrskal bičem, aby si pamatovali, že zlo je špatné a má se trestat !  
0/0
25.8.2003 9:38

Martin

Re:
Tahle historka je pěkně fousatá, stará nejméně jako První republika. Druhá podobná je o poctivém ateistovi, který v náhlém hnutí mysli zavítal do katolického (podtrženo) kostela, aby se přesvědčil, zda na těch ušlechtilých myšlenkách něco není. Když tam však uviděl všechny lotry, darebáky a pokrytce z městečka-atd. Pokud jsou to takoví zločinci jak říkáš, tak na ně podej jako správný občan trestní oznámení. A nepomlouvej, co vůbec neznáš.
0/0
25.8.2003 10:08

Gaskoněc

Re:
Copak lze pomlouvat něco, co je nepomluvitelné? Vždyť to tzv. kulturní náboženství nemělo, co neukradlo - mluvím především o intelektuálních, myšlenkových krádežích. Co neukradli přímo starým Římanům, to vykradli starým Řekům či Indům a ještě k tomu navíc potřebovali Araby jako prostředníky - teď mám na mysli Aristotela a tzv. "arabské" číslice. Takže, můj milý rozmilý katolický "Marťánku", nechtěl a neměl by ses náhodou zavřít alespoň na pár let do Klementina - do univerzitní a národní knihovny - a doplnit si své ubohé vzdělání, které Ti zřejmě jinak "doplňují" jen katoličtí flanďáci?
0/0
25.8.2003 14:24

Noe

,
Domnívám se, že za drtivou většinou konfliktů ve světě stoji fanatická víra v různá náboženství (Severní Irsko, bývalá Jugoslávie, afghánští Talibové atd.) Samořejmě jsou také vyjímky (Hitler věřil v národní socialismus, což bych do náboženství nezařazoval).
Z církevního světa mě v nedávné době pobavila zpráva, že Vatikán je proti potratům, neboť každé dítě je plodem lásky.  Domnívají se snad ortodoxní klerikálové, že bosenská dívka znásilněná devíti vojáky počala z lásky ?!
Dodávám, že náboženští fanatikové jsou mně stejně odporní jako bezvěrci komunisté (ačkoliv ti také věří -té své ideologii).
0/0
25.8.2003 9:17

Vojta

Re:
To s tím plodem lásky je jenom jeden z podpůrných argumentů. Hlavní důvod je ten, že nevidíme důvod k vraždě nevinného dítěte jednoho z devíti vojáků, ať jsou to sebevětší lotři. Proč máme vraždit dítě, když jeho "otci" hrozí za znásilnění sotva pár let ?
0/0
25.8.2003 9:22

Noe

Re: ,
Mluvíte o vraždě dítěte. Pomyslel jste ale na budoucí život tohoto nechtěného dítěte a nejbližších osob ?
Hlavní problém tedy vidím v tom, že to dítě je nechtěné (podtrženo). Tím je predikován i jeho další život : 1) vztah jeho matky k němu (neustálá připomínka traumat za jakých ukrutností vznikalo),  2) narodí se do sociální situace v jaké není  jeho mnohdy nezletilá matka připřavena na jeho uživení, 3) zničený budoucí  život matky (zvlášť v pobožnějších zemích  je matka nemanželského dítěte zavrženíhodná). Shrnuto a podtrženo zní otázka takto : zabít zárodek dítěte ještě v prenatálním stavu nebo narozené dítě a jeho nejbližší odsoudit k velkému budoucímu trápení ?
0/0
25.8.2003 11:22

Brblal

Re:
Pokud by byla znásilněna vaše žena a vzešlo z toho dítě, tak byste se o něj s láskou staral a živil ho ? Nenechte se vysmát, do smrti byste v tom dítěti viděli hrůzný čin jeho otce a do smrti byste ho nenáviděl.
0/0
25.8.2003 12:13

Filosof.

Re:
Ve škole jsme se učili, že komunisti věřili ve hmotu, které přisoudili božské vlastnosti. Říkali, že je věčná, nekonečná, že se z ní sám od sebe vyvinul život, který nedokázali vůbec definovat, že má schopnost utvářet sama sebe k vyšším formám. Pramoře omývalo šutry tak dlouho, až se z nich vyvinula první buňka, která časem potkala druhou, podaly si ruce, srostly a přitom se domluvily, že jedna bude jíst a druhá zase chodit a že jim spolu bude dobře. Hitler byl podle všeho hluboce věřící satanista, stejně jako Karel Marx.
0/0
25.8.2003 9:34

Gaskoněc

Re:
Á, tady máme názorně jeden z produktů polistopadového školství!! Milý malý quasifilosofe, doporučuji Ti zakoupit si zájezd na Mauritius a Reunion (ten ostrov se opravdu francouzsky jmenuje "Schůze") v Indickém oceánu (je to jen asi 1000 km jižně od Seychel), ideální je to koncem února, začátkem března (tam končí léto) a na Reunionu vedle místního vulkánu navštívit i Muzeum vulkánů - a shlédnout úvodní film nesoucí název "Oheň, voda, život". Francouzi jsou asi jediný národ na světě, který dokázal katolické "obrácení" jakž takž ve zdraví nejen přežít, ale i zachovat si jiný "raison d´etre" než ten náboženský a dokonce i radost z poznávání. Francouzi jsou také jediní, kteří se s případnými sexuálními delikty katolického kléru nijak "nepárají", prostě ho zašijou a basta, Vatikán nevatikán, Wojtyla newojtyla, jednou tady je nějaké civilní právo a plkat cosi o nadřazenosti práva kanonického mohou tak akorát ubožáci s vlčí hlavou - kterým už chybí v hubě jen ta hořící pochodeň jako dominikánům ("pánům psům")
0/0
25.8.2003 15:22

Michal Z.

Ať církev svatá katolická zruší celibát
a je pokoj Ale to by po knězech nemohla dědit majetek, že O peníze jde KATOLICKÉ církvi až v první řadě
0/0
25.8.2003 9:11

Věrka

Re: O jakém majetku to mluvíš ?
Kostel, fara nebo třeba klášterní nemocnice nepatří faráři, ale církvi jako takové. Proto není co dědit, starostovy děti taky nedědí radnici, která patří obci. Není mi ani jasné, co by s tímhle majetkem kdo dělal. Peníze nevynáší.
0/0
25.8.2003 9:26

Michal Z.

Re:
Mluvím o osobním majetku knězů.Pokud o tom nevíš, tak celibát vznikl hlavně proto, aby se OSOBNÍ majetek knězů nerozmělňoval a ti mají povinnost ho odkázat katolické církvi
0/0
25.8.2003 9:37

pinguin

co se stane s dedictvim po farari ?
vetsinou to zdedi zase kolem kostela ,klaster ap...a co pozemky klasteru.. ty take nic nevynasi ?
0/0
25.8.2003 9:39

Věrka

Re: V dnešní době ?
Když tam po letech státní správy posbíráš šípky z náletu, tak ti to vynese pěknou zásobu na zimu. Supermarket se tam většinou taky postavit nedá, to by se nelíbilo ani ateistům. Náš pan farář má v osobním majetku jedno staré auto, kterým objíždí 3 farnosti a vodu jsme mu pomáhali zavést do fary asi před 3 lety, do té doby si chodil k pumpě na dvůr. Navíc mám důvodné podezření, že část jeho platu stejně končí v kostele a možná i v potřebných lidech. To by bylo hubené dědictví.
0/0
25.8.2003 9:52

Michal Z.

Re:
Záleží případ od případu.Jsou i jiní, kteří jezdí služebním autem a neobsazené fary pronajímají.
Nicméně- proč tedy katolická církev nezruší celibát
0/0
25.8.2003 10:06

Věrka

Re:
To je dobře, že jsou na tom jiní líp. Neobsazené fary se opravdu pronajímají, ty nájmy obvykle stejně nejsou tak vysoké, kolik je zapotřebí peněz na údržbu všech církevních památek. Na ně stát taky přispívá a mnohanásobně se mu to vrací. Mimo jiné i na cizineckém ruchu. Celibát s majetkem nesouvisí a momentálně není důvod ho rušit. Naši přátelé evangelíci nám několikrát říkali, že nám celibát závidí. Jejich kněží nemají podle nich tolik času a síly se věnovat svým farníkům, když se musí starat o rodinu.
0/0
25.8.2003 10:15

Michal Z.

Re:
Předpokládám, že se hlásíš ke katolické církvi.A co říkáš tedy rozdílné výši dotací ze strany státu u katolíků a evangelíků a protestům katolíků proti smlouvě s Vatikánem?To opravdu katolíkům nejde o majetek
0/0
25.8.2003 13:01

:-(

Re: majetek neni podstatny
, Celibat: puvodne slo o dobrovolne rozhodnuti zit podle vzoru Jezise Krista, ale ve skutecnosti jde o toto: kdo nema rodinu (zenu a deti, o ktere se musi starat), muze venovat vsechnu svou silu cirkevni sluzbe, a proto byl celibat podminkou pro prijeti do techto sluzeb. P.S. jsem bez konfese
0/0
25.8.2003 10:43

Brblal

Re:
Sexuální úchylku jakou je pedofilie manželstvím nevyléčíš. Ale pravda je, že žít v celibátu je v rozporu s Boží výzvou milujte se a množte se, takže kněží by měli jít příkladem a ne se protivit Boží vůli :-)
0/0
25.8.2003 12:27

Honza

Ta čísla jsou zarážející.
Většinu života se zúčastním náboženského života katolické církve. Za tu dobu mě tam nikdo neznásilnil ani mi nijak neublížil. Poznal jsem tam spoustu zajímavých a nevšedních lidiček. Většina z nás není nějak zvlášť svatá, ale opravdu zlý člověk je velikou vzácností, hraničící s legendou. Jednu věc mají ale skoro všichni katolíci společnou. Děti jsou u nás až na prvním místě, hodně daleko před kariérou a podobně. Řada z nás jich má víc, než je běžně zvykem a snaží se o ně pečovat po všech stránkách, což je vidět na první pohled. Těžko si umím představit, že by tyhle děti mohl někdo zneužít nebo dokonce znásilnit ve větším počtu na jednom místě, aniž by vyvolal velice bouřlivou a fatální pozornost. Jsem ochoten věřit tomu, že by kněz mohl mít utajenou milenku nebo i víc, popřípadě se dopustit pod vlivem vášní zločinu na dítěti. Ty desítky a stovky mi ale důvěryhodné nepřipadají. Rád bych věděl, jak se dá proti podobnému  nařčení bránit, zvlášť u desítky let starých případů, kdy jsou obvinění kněží dávno mrtví a kolik by asi musel kardinál zaplatit za mlčení. Trochu mi to připomíná obviňování Židů z přidávání křesťanské krve do macesů, které kupodivu nevznesla církev, jak by se mohlo zdát. Ti Židi mohli spáchat ledacos, ale tohle určitě ne.
0/0
25.8.2003 8:13

Jirka Š. Svejkovský

Re:
Čísla nejsou zarážející. Pobavme se o tom, co spáchali ti tvoji křesťani. To nebyly desítky, to byly stovky tisíc umučených. Proti tomu je židovské košér dětská hra. Zvlášť katolická církev má zajímavý postoj ke svému okolí. PS: kdyby povolila katolická církev svým farářům ženu, možná by toho tolik nebylo.
0/0
25.8.2003 8:47

Honza

Re:
Já jsem ale psal o něčem trochu jiném, o svých vlastních zkušenostech ze současné doby. Dostupné informace z minulé doby jsou ale někdy stejně nelogické, jako tyhle. Zkus se  zamyslet nad tím, proč křesťanství tolik vadilo lidem, jako byli třeba francouzští revolucionáři, Hitler nebo Stalin a proč se snažili jeho vyznavače za každou cenu vyhubit ? Přitom jim nevadili jenom katolíci, ale i naši bratři z ostatních církví. To o tom svěcení kanónů vymysleli komunisti a opakovali to tak dlouho, až tomu sami uvěřili. Pokud si někdo myslí, že o tom něco ví, ať uvede místo, čas a počet.
0/0
25.8.2003 9:17

pinguin

To o tom svěcení kanónů vymysleli komunisti a
v detstvi jsem videl fotografii risskych vojaku u kanonu a zehnal jim duchovni,dost dlouho jsem to nemohl pochopit...asi,byli komanci v pozadi...
0/0
25.8.2003 9:44

Martin

Re:
jenomže komančové říkali, že kanóny posvětil sám papež Hitlerovi, jako oficiální a demonstrativní gesto podpory. Byl někdo z nich v pozadí nebo v popředí ? Nikdy ale neuvedli, jestli to bylo v Římě nebo v Brlíně.Pokud duchovní žehnal vojákům a ne kanonům, tak je to zcela v pořádku. Do dnešních válek také chodí kuráti, aby poskytovali vojákům duchovní útěchu, popřípadě i třeba zajatým nepřátelům.
0/0
25.8.2003 10:00

Jirka Š. Svejkovský

Re:
zaá, Áda byl katolík. Zabé, nejde oto, jestli nemám nějakou církev rád a proč. Třeba proto, že vyznávám jinou nebo žádnou víru. Mám na to právo, láska není povinnost (pardon, u křesťanů ano). Jde o to, že kat. i jiné církve tradičně káží vodu, ale pijí víno. Máslo na hlavě schovají pod slušivou čepičku. Patent na mravnost ale podle mě opravdu nemají, jak se mě snaží přesvědčit.
0/0
25.8.2003 10:44

Honza

Re:
Nevím jestli byl v dětství pokřtěný, ale církev likvidoval nenápadně a účinně. K oficiální likvidaci mělo dojít po Židech.  Důvody byly čistě duchovní, z ekonomického hlediska byla likvidace Židů sebevražda. Zkus nás soudit trochu shovívavěji. Náš ideál a naše naděje není z tohoto světa a je podstatně lepší, než my. Od toho ideály jsou. I tlustý a dýchavičný trenér může vychovat špičkového atleta. Proto nemáme strach z nedokonalých učitelů.
0/0
25.8.2003 10:57

Gaskoněc

Re:
To je opravdu roztomilé přirovnání! A nemohli bychom tedy v obdobném duchu v těchto úvahách pokračovat? Například já bych dodal, že i homosexuální pár může vychovat šťastné, hezké a zdravé dítě - třeba by se ukázalo, že výchovné metody homosexuálních dvojic jsou v tomto směru lepší a účinnější než klasická katolická rodina (míním tím srovnání průměrných hodnot změřených na souborech vybraných náhodnou metodou nebo třeba i na skutečně reprezentativních souborech. Je zajímavé, že vašim evangelickým bratřím ve Skandinávii nebo v Nizozemsku to dávno "došlo". Tak co brání tomu, aby to došlo i katolíkům? Nebo nechtějí? A proč vlastně?
0/0
26.8.2003 11:09

Najdete na iDNES.cz