Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Špidla chce odvrátit stávku úředníků

Vladimír Špidla se snaží zabránit stávce, jíž hrozí učitelé a úředníci. Jak toho chce dosáhnout, však není jasné - nechce jim totiž dát peníze, o které odborářům jde. "Samozřejmě, že mě stávka netěší. Pokusíme se ještě s odboráři jednat a jejich rozhodnutí zvrátit," řekl premiér.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jan Krejčí, Praha

Prožraty a sebrat
je standardní taktika většiny asociálů. Taky jsem jim býval. Vždy jsem rychle zblajznul svůj příděl dobrot a pak loudil na bráškovi, který si je uměl vychutnat. Ten, ale asociál nebyl a tak mne převychoval - nic mi totiž nedal.
Nejhorší asociálové jsou ti z akademickým titulem, jak mi i potvrdil šéf našeho nejbližšího pracáku. Naříká si, že se jich nemůže zbavit, protože znají všech finty našeho sofistikovaného systému sociální sítě, který jinak prosťáčky a nedouky neúprosně semele a ihned eliminuje. Akademici si taky dovedou všechno dobře zdůvodnit.
Teď máme akademické asociály u vlády, utratili několik stovek miliard a okouní, komu je vzít a roztáčet kola asocialismu dál.
V dnešní Mladé Frontě Dnes pan první ministr rozebírá plány konkurence a tvrdí, že nemá žádné plány. Já tvrdím:
Zato vy plán máte! Cítíme je již na každém kroku!
Váš  hlavní plán je vytvořit z České republiky jedny velké České dráhy - zatuchlou firmu bez jaklékoliv vlastní iniciativy plnou stínů lidských bytostí, kteří jsou neustále na dně a plouží se v pomačkaných a ušmudlaných uniformách zapškle nasládlou, krajinou somráků.
Je docela možné, že Vaše původní plány byly jiné, ale realita už je zde a je to taková drážní, duškovitá atmosféra zašlých perónů a upocených čekárenských lavic, na nichž kdysi sedávali naše noblesní babičky.
Vítejte na velkém Českém pracáku - ve Špidlolandu.
0/0
19.8.2003 17:26

Franta

Re: SUPER, LÉPE BYCH TO NENAPSAL.
0/0
19.8.2003 17:36

JOJO

Re:
poezie
0/0
19.8.2003 23:33

Franta

Kristepane
TO JE ALE KRETÉN...
0/0
19.8.2003 16:45

Pedro

Demise
Špidlo, jediné rozumné co pro tuto zemi můžeš udělat, a tím i odvrátít stávku je to, že okamžitě podáš demisi s celým tím spolkem pionýrů co máš vedle sebe a říkáte si vláda.
0/0
19.8.2003 14:04

Názor

Re:
Souhlasím.
0/0
19.8.2003 15:48

Pony

A dost!!!!
Co si to tu dovolujete??!!?? Proč nadáváte na Špidlu?? Vždyť za to všechno může Klaus a nikdo jiný. Proč by za to měl moci ČSSD, KDU, US?? oni jsou v tom nevinně. Pan Klaus s ODS zapříčinil všechny problémy od roku 1989 po 2030. Takový rozsah škod způsobil. A to si myslím, že jsem mírný. Špidla za nic nemůže, on se snaží. porč by měli ti lempli z úřadů, učitelé, kteří vůbec nic nedělají, mají pracovní dobu cca 5 hodin denně, žádná odpovědnost a prychů mají za tu svou flákárnu dost.
0/0
19.8.2003 12:53

MMarjanka

Re: Pony nešil!!
A co takhle zednářská lóže a židi? Ty za to určitě můžou!  To si snad ani nemyslel vážně, že ne? Možná kdyby ČSSD neházela kdysi ODS klacky pod nohy, tak jsme na tom mohli být líp... Zkus si ověřit kolik toho neprošlo kdysi parlamentem jen proto, že to zemanovci zatrhli..... a teď budou vyčítat, že se to nestalo???
0/0
19.8.2003 13:06

Pony

Re:
A zeptej se pana Špidli, on Klaus je určitě i žid a zednář, a může za obě světové války. Všechny debilní vlády, které nastoupí v budoucnosti mají jedinečnou výmluvu - za vše může Klaus, že jsou oni neschopní nepřichází v úvahu, na to oni nemyslí .... oni nemyslí vůbec, asi tedy určitě nebo tak nějak.
0/0
19.8.2003 14:22

Rosťa

Re:
Jasně pony za vše může chytrák Klaus, který se způspobil, že za vlády ODS se rozkrádalo co se dalo:
0/0
19.8.2003 13:20

Maxa2@seznam.cz

Re: Pony
A já myslel, že jste se již vyléčil. Za všechno může Kluas ! Doporučuji vám pořádný výplach mozku nebo si podejte přihlášku do blázince. Takového debila tam rozhodně přivítají s otevřenou náručí.
0/0
19.8.2003 14:34

Pony

Re:
Výplach mozku se nedělá, mozek je ta část lidského těla, která je kryta lebkou a nachází se v hlavě. Asi Ti chybí, ale jinak dobrý, jseš pěkně nažhaven, opět jsi v sobě našel neandrtálce, co?
0/0
19.8.2003 15:32

investor

Re:
Pony víš ty vůbec něco o politice?Kdyby tomu tak bylo,nebudeš psát tyto choré výplody.
0/0
19.8.2003 14:35

Názor

Re:
Jo, zase jeden nenázor. Chce to více číst a přemýšlet a pak teprvwe sdělit názor.
0/0
19.8.2003 15:41

Franta

Re: Pony, ty jsi určitě Špidla...
0/0
19.8.2003 16:48

Míra Střihoun

Re:
Mohou za to (post)bolševici všichni svorně: Klaus, Zeman, Škromach, Špidla... Nejhorší je, že tady není na obzoru nikdo, kdo by je efektivně nahradil. Vydělávají na tom akorát ti Grebeníčkovi stalinističtí pohrobci. To jsou perspektivy!
0/0
20.8.2003 11:51

jadusza

Špidlin
Špidlin je hlař kecalista? LIkviduje invalidy duchodce rodiny s dětmi???!!!!!
0/0
19.8.2003 11:59

investor

Hurvajs Šmidra neměl nikdy co jen podívat se do vládní budovy.
Tenhle šašek počmáraný socanský neměl nikdy ani jen vstopit do vládní budovy.Člověk a vláda, která rozkradla státní kasu musí odejít.Co na to voliči těchto hurvajzů? Co na to voliči kterí vědí,že Šmidra podvádí a neplní sliby volebního programů?Může se alespoň jeden volič k tomuto problému vyjádřit.Proč celá země musí trpět za špatnou práci pár volů  socanské bandy?
0/0
19.8.2003 11:55

Malfoy

změna...
a všichni se vraťte do jeskyní a tam si žerte divoký prasata pečený na ohni...ani náhodou...příště volte pravicové strany...VIVAT  O D S
0/0
19.8.2003 11:29

Deveroux

Špidlova reforma - NEPLAŤTE DANĚ!!!
Velice zajímavý název pro obyčejné prošacování nás, obyčejných občanů. Opravdu se musím hořce pousmát, když vidím předsedu vlády, eurohurvínka Špidlu s vážnou tváří žvanit, že SOCdem se nezpronevěřila svým voličům, protože na uskutečnění svých předvolebních slibů jí zbývají ještě 3 roky a že reforma musí vyřešit dluhy Klausovy předchozí vlády z 90. let. To už není k smíchu, to už je nehorázná drzost. Vzpomínám se slzou v oku na mnohokrát zesměšňovanou větu V. K. o "vyrovnaném státním rozpočtu" a musím Hurvajse - špidlu upozornit, že deficitní rozpočty jsou právě jeho dílem. Desítky miliard se vypůjčily, ale kam se poděly? Jsou opraveny silnice? Nejsou. Fungují lépe úřady? Nefungují. Mají prachy učitelé? Nemají. Má je zdravotnictví? Nemá. Nikdo nic nemá! Co má stát? Dluhy. A  ty máte platit Vy, obyčejní občané. Já je platit nebudu a Vy je také naplaťte. Pokud chce V. I. Špidla peníze, nechť se obrátí na býv. min. Březinu a jeho ministerskou sebranku, která je prochlastala a prohulila, na býv. min. školství Zemana, který je prointernetoval, na Šlinga, který je prodálnicoval, na býv. prezidenta Havla, který je zabordelil a také sám na sebe, neboť jeho ministrerstvo sociálních věcí zpronevěřilo za Zemanovy vlády cca 1 miliardu. Milí spoluobčané, Vám se líbí, že Vám dnešní levicová vláda vysává kapsy a sama rozhazuje a rozkrádá VAŠE PENÍZE ve velkém? Proč ji pořád cpete Vaše peníze? Kašlete na to!!! Pokud jste zaměstnanci, dohodněte se se svými zaměstnavateli a nechte se zaměstnat na černo! Prachy. které by jste museli vrazit do hřtánu socialistickým hyenám zůstanou jen Vám! Podnikatelé, proč proboha platíte daně? Dostáváte snad za ně něco? Máte právní ochranu před lumpy a podvodníky? No nemáte. Než se naše soudy rozhoupají, sejdete stářím! Můžete svá práva vymáhat? Zkuste donutit dlužníka zaplatit své dluhy! Pomůže Vám vláda? Ano, do hrobu, omezí platby v hotovosti! Kašlete na to, neplaťte nic! Živnostníci, zrušte své ž
0/0
19.8.2003 11:05

Malfoy

Pro znalce
Jestli je tady nejaky odbornik pres pravo, muzete mi prosim poradit, jestli muzu stavkovat ja, jakozto brigadnik u uklidove cety v OD Hypernova?  
 
 
0/0
19.8.2003 10:14

Pedro

Re:
Můžeš, ale jenom jednou
0/0
19.8.2003 14:06

Malfoy

Otázka ne-zcela k věci...
myslíte, že Špidla přiletěl z Venuše nebo z Jupitera?
Já bych to tipnul na Venuši, no ale nevim nevim...
0/0
19.8.2003 10:11

Kamila

Stávka bude!
Stávka bude, protože vláda s námi mele o zem
0/0
19.8.2003 7:12

Jolana

Buzková žádný chudák
Jen se předveď jak si žiješ Buzková, myslím, že nadstandardně, tak popřej taky svým ovečkám.
0/0
19.8.2003 7:10

Fanda

Proč?
Ať vládci dají lidem plat, jaký jim patří, protože nikdo nemá být ožebračován, poslanci, senátoři, soudci a pod. si pořádně svoje koryta zaplnili
0/0
19.8.2003 7:08

Lucie

Já bych za ty peníze nedělala
Podívejte se, co kolem těch peněz tolik řvete, dejte jim co jim patří jako druhým, podívejte se na poslance a senátory, když nemají takový plat, tak jim alespoň platí nájem v bytech, dopravu, různé výlohy.
0/0
19.8.2003 7:05

Honza

Bojujte za peníze
Lidičky bojujte za svou výplatu, ať nejste ožebračováni, podívejte si jak žije vláda, poslanci, senátoři, .....
0/0
19.8.2003 6:58

Destroyer

Hrůza
Opilec Zeman byl alespoň k smíchu. Ačkoliv to vlastně bylo k pláči, že náš stát representuje taková figurka. Ale špidlík pindík to je jiná káva. Muž s kamenou tváří, běhající maraton Prahou. Ovšem s naprosto vypatlanou hlavou. Za dobu svého působení v čele vlády se myslím projevil dostatečně, aby bylo více než zřejmé, že na rozdíl od Zemana, jenž se do čela dostal svými politickými schopnostmi, tak Špidlík pindík byl do čela dosazen coby loutka. Kým možná zcela zjevné není, ale proč ano. Jak rychle začal špidla drancovat státní pokladnu se konečně odvažují ukazovat i sdělovací prostředky. A když není z čeho brát, tak se zadlužuje víc než nad hlavu. Stát se topí v dluzích, další dluhy se chystají, ale nikde okolo nás ty milirdy nejsou vidět. Silnice jsou děravé jak řešeto, namísto efektivnosti státu se stát akorát rozrůstá a pochopitelně pak státní zaměstnanci stávkují za platy, na které díky monstróznímu státu není dostatek peněz. Takhle bych mohl pokračovat. Zbytečně. Kdo není úplně slepý, ten to také vidí. Smutné je, že naděje na změnu v dohledné době není. Ostatní politické strany, poté co předvedly v předchozích letech, také nevypadají důvěryhodně. Jsem prostě zhnusen.
0/0
19.8.2003 6:28

Jirka

Re: !!
Co Ti říkají nadnárodní společnosti?Podívej jak se rozrůstají a naše produkce mizí.Mizí i služby a vše co je české.Ale za jidášský groš je pro Pidlu vše dobré.
0/0
19.8.2003 9:38

Jaroslav Sebek

Re: Hruza
Podle Vaseho "odborneho" blabolu lze jednoznacne usoudit, ze na rozdil od premiera, VYPATLANOU HLAVU mate Vy.
0/0
19.8.2003 11:01

Názor

Re:
Je se chci zeptat - žijete v ČR? Pokud ne, pak se to co píšete, dá i nějak pochopit.
0/0
19.8.2003 15:52

www.KamPoMaturite.cz - letošní

Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastný.....
Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastný.....Špidlík je v rohu, začnou vystřkovat růžky socani nejhrubšího zrna a na politickém poli není vidět jednu stranu, která by byla stabilní (není US, KDU), pravdomluvná (není ODS - populismus o rovné dani, nacionalistické žvásty, ekonomický odborník Tlustý) a nemá ruce od krve (KSČ, která teda k tomu lže a jejich návrhy jsou úsměvné). Takže česká klasika není, kde brát, tak to necháme Pepíkům dodělat...
www.KamPoMaturite.cz - letošní řešení přijímacích testů 
0/0
18.8.2003 23:51

beztak

prosim vas
spidla je rad ze stavka bude. protoze ma couru dceru a ta si vydelava 10 EUR za kazdyho kunsafta co ho sjede na chomutove u hranic.  no jo.  nana mu nosi prachy domu a von ji chce ty prazdniny prodlouzit aby si zaskotacila jeste vic se skopcakama. 
meli byste si precist jak se o tom rozepsal pater havlasa na www.geocities.com/sekretar  a prestat se tady vyvalovat.
0/0
18.8.2003 21:57

Jaroslav Sebek

Re:prosim vas
Jsi lidsky povl.
0/0
19.8.2003 11:07

U
NEJVETŠÍ PARCHANTI JSOU ŮŘADOVÉ V PRAZE 4 V TABORSKÝ  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!       NĚKTEŘÍ.
0/0
18.8.2003 21:50

....

škoda
Škoda, všichni maji po pracovní době
0/0
18.8.2003 20:35

racoon

máme dvě možnosti ...
buďto se v příštích volbách zbavíme ODSČ, socanů a komunistů, tedy těch kteří pracují pro osobní prospěch sebe a svých soukmenovců nebo budeme muset emigrovat abychom už konečně přestali pracovat na ty darebáky !!!
0/0
18.8.2003 17:41

Petr

státní úředník
v naší zemi bere zhruba 18.000 - 25.000 Kč + městskou hromadnou dopravu zdarma + ošatné na reprezentaci.Dělá v průměru 3,5 hod denně.Kdo se má lépe?Teď nepíši o zaměstnancích v rozpočtové sféře.(školy a pod.)
0/0
18.8.2003 16:37

Jája

Re:
Kde si muzu tyto informace overit???
0/0
18.8.2003 16:40

Petr

Re: proč ověřovat
já jsem ten úředník.A do stávky půjdu,abych podpořil kolegy,kteří prý mají méně.
0/0
18.8.2003 17:10

oxie

Re:
Možná by pomohlo, kdybys začal pracovat 8,5 hodiny místo proklamovaných 3,5 hodiny denně. Pak bys udělal vác práce, a státních úředníků by nemuselo být tolik. Ušetřené peníze pak lze s výhodou investovat do platů těch, kteří zůstanou a budou makat. Co Ty na to?
0/0
18.8.2003 19:05

Kamila

Re:
Človíčku, jsi hodně vedle. Ale psali to v novinách, že jo? Tak to jistě musí být pravda, že? :o) Přemýšlej, než něco napíšes.
0/0
18.8.2003 16:48

Apatch

Kamilo
Zpupna nabubrelost a drzost uredniku jak se zda nezna mezi.Racte si laskave uvedomit(predpokladam ze si rovnez ourada),ze cela slavna statni sprava neni nic jineho,nez servis pro obcany.Tento servis funguje nad jine mizerne.Vlada CR se statni spravou je pouhe pimprlove divadelko.Inkoust ve statni sprave se zabyva hlavne ziskavanim zajimavych konexi.Inkoust z titulu sve pozice si dela patent na rozhodovani o cemkoli a o komkoli,prestoze se v prevazne vetsine jedna o vyslovene diletanty neschopne vlastniho mysleni.A zastupy ouradu,kteri chteji rozhodovat,narizovat,zabavovat a hlavne otravovat utesene rostou.
0/0
18.8.2003 17:04

Daňový úředník

Re:
Myslím, že zpupně nabubřelí jsou tady hlavně páni "podnikatelé", kteří krátí na daních, jsou hamižní a přejí jen sobě. Jinak je mi tě líto, ale jsi opravdu velmi omezený člověk.
0/0
18.8.2003 17:14

chamomil

Re:
jdi makat za co tě platíme holoto rychle za přepážku jdi makat za co tě platíme holoto rychle za přepážku jdi makat za co tě platíme holoto rychle za přepážku jdi makat za co tě platíme holoto rychle za přepážku jdi makat za co tě platíme holoto rychle za přepážku jdi makat za co tě platíme holoto rychle za přepážku
0/0
18.8.2003 17:45

Mirek K

Re:
Člověče,ještě tady začni vykládat něco  o vykořisťování a zbídačování dělného lidu ( do toho se samosebou počítáš i ty) a už si tě vybavuji jako svého rotního politruka z vojny roku 74 minulého století.Jak to že jsi přežil do dneška ? Vždyť ty hlásáš třídní nenávist,ty pášeš trestnou činnost !!! Jak to,že vůbec pracuješ jako státní úředník ?
0/0
18.8.2003 18:43

oxie

Re:
Co to proboha kondáš za nesmysly? Politruk? Jsi vedle.
0/0
18.8.2003 19:07

Mirek K

Re:
Jasný.Nepochopil jsi,že to je reakce na dan.úřednika.Vzhledem k tomu že jsi pravděpodobně také nějaký ouřada,zcela jistě nepostradatelný,tak se tvému nepochopení nedívím.Ale příjde čas...,pak budete muset pochopit.Zase nechápeš ?
0/0
18.8.2003 23:46

hukal

Re: máš pravdu ...
je to způsobeno tím, že úředníci nemají téměř žádnou osobní odpovědnost. Vytvářejí stále nová nařízení a vyhlášky a polatky, jen aby měli větší pravomoci, peníze na útraty a mohli rozprodávat informace, pozemky, budovy ze státního a městského majetku.
0/0
18.8.2003 17:27

Najdete na iDNES.cz