Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V Izraeli po měsíci zabíjeli sebevrazi

Teroristé v Izraeli obnovili boje. První sebevražedný útočník zabíjel v nákupním centru v Roš Haajin. O pár minut později odpálil sebevrah nálož na Západním břehu. K útokům se přihlásila hnutí Hamas a Fatah, která mstila smrt svých krajanů. Úřady odložily na neurčito propouštění palestinských vězňů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

...

...
...
0/0
18.8.2003 2:55

Vseznalek

Kdo by těžil z války civilizací
Kdo by těžil z války civilizací mezi Západem a Islamem? Odpověď: jeden národ, jeden vůdce, jedna strana. Izrael, Sharon, Likud.
0/0
13.8.2003 10:11

Kato

Ubohy clovicku
To ze jsi prvni 2 pismena sveho nicku nahradil 3 jinymi ti zcela ocividne inteligence nepridalo.
0/0
13.8.2003 10:27

Vseznalek

Re:
Hlavne ze ty ji mas na rozdavani soudruhu
0/0
13.8.2003 11:47

Kato

Zadonis zbytecne
0/0
13.8.2003 14:19

Alex

Re:
Ano, zadoni zbytecne, nebot kde nic neni , ani smrt nebere
0/0
13.8.2003 14:25

Kato

Smula
Pokud doufas, ze diky sve slabomyslnosti budes zit vecne, tak se priprav na trpke zklamani
0/0
14.8.2003 10:25

Spooky

Re:
Asi to nemáš v hlavě v pořádku, protože Izrael by to odskákal nejvíc, protožte je v první linii. Arabáči by ho zasypali SCUDama a dělostřelbou.
To Palestinci se chovají, jako by v dané oblasti mohl žít jen jeden národ (a doufám, že je Izraelci brzo vezmou za slovo).
0/0
14.8.2003 7:56

KIWI

NENI DIVU ZE TO NEBERE KONCE,
kdyz vrahoun populista demagog a manipulator Arafat dostal nobelovku....to uz ji fakt muze mit kazdej,treba Taylor v Liberii,je cernej,prokazanej kanibal tak se kvalifikuje,ne?????My belosi jsme takovi pseudohumanisticky troubove ze nam nedojde ze ty zidi v Izraeli jsou proste jen prvni na rane,az je arabas pohlti,jsou na rade ostatni.....
0/0
13.8.2003 8:58

Kato

Jenom klid
Zidi se pohltit nedaji - ti uz zaskocili v krku jinym frajerum nez jsou Arabi
0/0
13.8.2003 11:17

Vseznalek

UZ TO LEZE NA POVRCH!!
Poradkyně prezidenta USA varovala známého, aby 11. září 2001 nikam nelétal
Špinavé pozadí zářijových událostí v USA je dále podrobováno postupnému odhalování něčeho, co lze označit za "spiknutí tisíciletí". Podle posledních informací o připravovaných událostech politická špička USA předem věděla, pokud je sama nepřipravila.
 
Dosvědčuje to například telefonát bezpečnostní poradkyně prezidenta Bushe, Condoleezzi Riceové, možná budoucí ministryně zahraničních věcí USA, Willie Brownovi, starostovi největšího města na západním pobřeží Spojených států San Francisca. Ten po jejím telefonátu promptně změnil své knihování. Brown krátce po zářijových událostech tvrdil, že mu volal kdosi z "bezpečnostní služby" letiště v SF.
 
Mike Mccarron, náměstek ředitele v SFO však prohlásil, že Federální letecká správa neustále vydává informace o možných hrozbách, ve dnech či hodinách předcházejících útoku 911 však nebylo žádné takové.
 
Proč Riceová varovala zrovna starostu San Francisca? Ano, hádáte správně. Ropná společnost Chevron, v jehož vedení Riceová nějaký čas zasedala, a po níž vděčná společnost nazvala i jeden z námořních tankerů, skutečně sídlí právě v tomto městě. Ale spojovacích článků - nadnárodních firem a institucí, ve kterých byla Riceová členem statutárních orgánů - na toto město je ještě více: jmenujme například Charles Schwab, San Francisco Symphony Board of Governors, Transamerica Corporation, či KQED.
podle zahr. zdrojů
0/0
13.8.2003 8:47

udivený

mazačská mánie iDnes?
Tak mám pocit, že vrchní mazač iDnes maže příspěvky z tohoto chatu systémem ententýky dva špalíky. Pamatuji si několik příspěvků, které neobsahovaly jediné sprosté slůvko, ani náznak hanobení rasy nebo něčeho podobného a stejně byly smazány.
Například Bobo se dotázal Nightmara, proč říká hmm... , nic víc. A za chvíli lup - ikonka popelničky.
0/0
13.8.2003 0:47

Ondrej

Re:
S tim si nepocital, co, Kamile.
0/0
13.8.2003 14:08

Ondrej

...
(z CTK):
Jednoho z mladíčků zlákaly ideje radikálního hnutí Hamas, druhý zatáhl za rozbušku připevněnou k pásu s výbušninami ve jménu Brigád mučedníků od Al-Aksá, skupiny volně spojené s hnutím Fatah palestinského vůdce Jásira Arafata. V dopise, které zveřejnilo hnutí Hamas a který první z útočníků údajně poslal své rodině, stojí: "Otče, nebuď smutný. Hrdě zvedni hlavu, protože tvůj syn zemřel jako mučedník ve jménu Alláha."
0/0
12.8.2003 18:17

Miss iDNES

Re:
Pro natrzene svaly doporucuji vlazne obklady, hodne odpocinku, a opeceny spekacek, marsmelow jsou zakazany, boli po nich zuby, lepi se atd. ..ani bisous by nebyl moc prijemny
0/0
12.8.2003 23:06

Ondrej

Re:
Miss Idnes, you are the medicine..
0/0
13.8.2003 14:06

medicine

Re:
Vsechno co tebe trapi by vylecilo moje pohlazeni...
0/0
13.8.2003 22:27

Ixikoj

Arafatovo mírové veledílo
Palestinské oběti Není žádným tajemstvím, že hlavním cílem palestinkých útočníku jsou Izraelci. Při akcích teroristů ale umírají i jejich palestinští spoluobčané. Ty můžeme rozdělit do dvou velkých skupin. Někteří přijdou o život při akci sebevražedného útočníka. Tito útočníci své nálože sice odpalují v oblastech, kde většinu obyvatelstva tvoří Izraelci, ale Palestinci do izraelských měst často dojíždějí za prací, nebo tam také žijí. Tím pádem se i oni stávají oběťmi těchto útoků. Druhá skupina obětí jsou Palestinci, barbarsky, úkladně zavražděni Palestinskými radikály. - tyto osoby přímo spolupracují s Izraelci (dodávání informací) - radikálové o nich tvrdí, že spolupracují s Izraelci (a není to pravda) - jsou to lidé, kteří se nahlas ozvali proti neustálím bojům a vyjádřili svou touhu po mírovém soužití s Izraelci Popravy, kterým předchází veřejné a kruté lynčování, se provádějí bez soudu a jakéhokoliv vyšetřování údajné viny. Přihlíží jim dav lidí, který se nezřídka kdy účastní také samotného lynčování. Tyto hrůzné činy nemá cenu blíže popisovat, protože fotky jsou výmluvné dost. Obětmi nejsou ale pouze ti, na kterých je tento zločin spáchán. Oběťmi jsou i jejich blízcí - rodina a příbuzní. Ti jsou pak totiž často vystaveni velmi krutému zacházení, násilnostem, sexuálnímu týrání, atd.. Tady je velmi zajímavé zmínit i jednu jinou věc : Když se Izraelci rozhodli deportovat rodiny sebevražedných útočníku do Gazy, aby tak předešli dalším podobným útokům, komantovala to palestinská strana jako neakceptovatelné uplatňování kolektivní viny. Podle zásady kolektivní viny jsou ale trestáni příbuzní člověka, který byl obviněn a zabit za údajnou spolupráci s Izraelem. Často jsou to i lidé, kteří nic podobného nespáchali). Jeden příklad za všechny Posledním podobným případem je smrt 35-leté matky sedmi dětí Ichlás Kúliové. Členové "Brigády Mučedníku od Al-Aksa" nejprve unesli jejího syna, sedmnáctiletého Bakíra. Toho nejprve mučili a  tvrdili mu,
0/0
12.8.2003 16:51

nick: Carter

Re:
Tak co mu tvrdili? Začíná to bejt zajímavý.
0/0
12.8.2003 17:01

ruleta

Re:
Dalsi s copy&paste..dokonci to
0/0
12.8.2003 17:14

Ixikoj

dodatek
Jeden příklad za všechny Posledním podobným případem je smrt 35-leté matky 7mi dětí Ichlás Kúliové. Ta byla zastřelena za údajnou spolupráci s Izraelem. Členové "Brigády Mučedníku od Al-Aksa" nejprve unesli jejího syna, sedmnáctiletého Bakíra. Toho nejprve mučili (bití elektrickými kabely) a tvrdili mu, že donášel informace Izraelské tajné službě. Díky nim se prý podařilo Izraelcům zlikidovat jednoho z vůdců. Bakír so po hodinách bití vymyslel historku, podle které donášela Izraelcům jeho matka. Ichlás byla následně unesena, týrána a nakonec s ní bylo natočeno přiznání o jeji spolupráci s Izarelem. Toto video bude sloužit jako desítky dalších , k odsrašení všech ostatních, kteří by snad náhodou chěli poskytnout Izraelcům jakékoliv informace. Ichlás byla nakonec zastřelena. Stala se tak první ženou, zabitou za údajnou spolupráci s nepřítelem.
0/0
12.8.2003 17:28

David

Re: hmmmmmmmm
Já chci jen říct - nevydávej za své myšlenky to, co jsi sám nenapsal. Tohle je článek, který byl uveřejněn na jedné webové stránce a tvoje smůla je jen to, že já ho četl a taky krom jiného vím, kdo ho napsal.
0/0
17.8.2003 11:45

Tigram

Boženko nejsi blondýna ?
Milá Boženko. Chtěl bych mít tvoje jednoduché vidění světa. Musíš být šťastný člověk. Závidím. Izraelci jsou ( podle tebe ) samozřejmě agresoři. No já jsem taky blbeček. Já si myslím, že odsoudit jednoznačně kteroukoliv stranu v tomto konfliktu je nesmysl. Obě strany válčí spolu minimálně století, je mezi nimi mnoho zlé krve. Ale přece jen opásat se výbušninou vlézt do autobusu a odpálit se. To se nedá omluvit. Palestinci chápou nepřítele jako všechny obyvatele židovské národnosti. Jediným řešením pro ně je genocida Židů, nebo alespoň odsun. Jakékoliv jejich vyhlášení je pouze taktická lež. 
0/0
12.8.2003 16:42

Dolly Buster

Pro Ondreje
Dalsi zajimava zprava jak izraelska armada zavrazdila 12-letou holku sedici ve skole organizovane OSN http://www.arabicnews.com/ansub/Daily/Day/030304/2003030423.html  Pokud to zas nenajdes, tak v archivu urcite. 3/4/2003 UN dismayed by indiscriminate shooting of schoolgirl by Israeli forces  je datum a nazev toho clanku.
0/0
12.8.2003 16:35

Ondrej

Skvela agitacka!
a???? Kde je to tvoje tvrzeni???
0/0
12.8.2003 16:43

Dolly Buster

Re:
Jaky tvrzeni, ze izraelska armada vrazdi deti? To se celkem snadno doctes. Jsou dve moznosti: bud ses pedofilni nekrofil kteremu se vrazdeni deti libi, a nebo ten teoretik, ktery v zivote nic nezkusil a proto zvani s ohromnym nadhledem o utrpeni druhych.
0/0
12.8.2003 16:52

Ondrej

Re:
anebo je treti moznost ze se bavim s id*iotem a ignorantem:
tohle:
"Priblizne pred 3 tydny zastrelila iz. armada "nahodne" tri male kluky,proc by meli palestinci temto zverstvum prihlizet."
 
0/0
12.8.2003 16:56

Dolly Buster

Re:
Omlouvam se, pred tremi tydny zabili pouze jednoho. Jelikoz Izraelci vrazdi palestinske deti jak na bezicim pasu, lehko dojde k zamene udalosti. Ale jak si psal vyse, co je zivot ditete proti maskovacimu nateru tanku. Takze bych spis tipoval na variantu c. 1
0/0
12.8.2003 17:00

Ondrej

Re:
nic takovyho jsem nize ani vyse netvrdil, tve tvrzeni byla dezinformace, takze plati to, co jsem napsal nize,  varianta 3 a na ni navazujici odkaz.
0/0
12.8.2003 17:07

Dolly Buster

Re:
Precti si co si napsal a popremejslej o tom: "No ted si to trefil. Mati sedi doma a je ji uplne jedno, ze jeji decka hazej jak najati sutry a zapalny lahve na tanky a na ozbrojeny vojaky. Kdyztak se porodi novy mucednik. Intifada. O tom to je."
0/0
12.8.2003 17:17

Ondrej

Re:
to je pouze reflexe smutne skutecnosti.  Dokonce i na iDnes ses mohl docist o tom, jak si deti hraji na sebevrazedne utocniky, jak si rodice nechali na jedne oslave "ze srandy" opasat sve nemluvne maketou (snad jen maketou) pasu z vybusnin, a o tom, jak se palestinske zeny hlasi k uradum ze chteji porodit co nejvice synu pro intifadu.Me nic nerikej, jsi na spatne adrese.
0/0
12.8.2003 18:00

Seidl II.

Re:
...nebo pátá - ty!
0/0
12.8.2003 17:14

Ondrej

Re:
nema cenu s tebou diskutovat; argumentujes jak zaslepenej magor.
0/0
12.8.2003 16:58

Ondrej

Re:
(izraelska vrazdi, ruska asi ne, cinska ne, jakakoliv jina svetova asi take ne, samozrejme, americka tipuju urcite ano atd..)
0/0
12.8.2003 16:59

Dolly Buster

Re:
Nebo deti nevrazdi? Projed si zpravy kuprikladu od zacatku roku a spocti, kolik palestinskych deti bylo zavrazdeno.
0/0
12.8.2003 17:02

ruleta

Re:
Rozlisuj mezi zabitim omylem a zavrazdenim..ikdyz to pro mrtve dite nic neznamena rozdil je obrovsky.
0/0
12.8.2003 17:13

Dolly Buster

Re:
Po tech kluci ale nestrileli nahodou. A i kdyby, k temhle udalostem by nedochazelo kdyby za a) Izrael nikdy nevznikl a nebo prinejhorsim za b) ze by Izraelci nevyhnali puvodni obyvatelstvo Palestiny. To jsou zakladni problemy. Vznik statu Izrael byl nejvetsim zlocinem po II. svetove valce.
0/0
12.8.2003 17:20

ruleta

Re:
aneb za co muze Velky tresk
0/0
12.8.2003 17:23

Ondrej

Re:
rekl bych, ze za vsechno muze nezodpovedny elektricky vyboj nad prapolevkou koacervatu.
0/0
12.8.2003 18:02

KIWI

Re: dolly dolly,jak je videt historii mas skutecne"v kozach":-))))
palestinci puvodnimi obyvateli palestiny a zajordanska????Palestinci(palestinsti arabove, o ty ti jde,ne???)do dnesni palestiny,pasma gazy,golanskych vysin a zajordanska(zhruba dnesni stat Izrael)primigrovali ze stredniho vychodu,dnesniho jizniho Iraku a Iranu(viz shody genove a jazykove)pote co se do techto oblasti rozsiril militantni islam,tedy az nekdy v 7-8 stol.n/l....vzhledem k tomu ze zidovske kmeny prokazatelne osidlovaly palestinu uz od zhruba 2000 pr/n/l., rekni mi,kdo z nich je tam vic doma,trumbero????Ze rimska okupace palestiny po r 70 n/l donutila zidy odejit a vytvorit tzv. diaspory,je vec jina...bylo jen otazkou casu,kdy se zacnou vracet domu....koho nasli???palestinske arabase narokujici si pravo na jejich starou vlast.....hello,dolly:-))))
0/0
13.8.2003 9:11

PozorujiVás

Re:
Co kdybychom se rozhodli vrátit k Uralu? To je přeci naše původní domovina. Nebo co třeba střední Asie? Němci se určitě rádi vrátí do České kotliny a více na východ. A Italové? Ti mohou skoro kam chtějí. A Řekové? Co třeba Malá Asie? To bude legranda až se všichni rozhodnout vrátit tam kam "patří".
 
Demagogie?
0/0
13.8.2003 10:49

KIWI

Re: mily pozorovateli,
zde je kyzena odpoved:moje replika se tykala specifikovaneho tematu, a to tvrzeni nasi male infantilni Dolly ze palestinsti arabove jsou a vzdy byli PUVODNIMI obyvateli dnesniho statu Izrael.Co se tyce tveho revue "stehovani ras a narodu ocima pozorovatele",mam k tomu pouze toto:Pokud za svou puvodni domovinu povazujes(rekl bych ze opravnene,v tvem pripade)okoli Uralskeho masivu ci stepi Kazachstanu,nebudu ti branit v navratu do tve otciny.Vez ale,ze:slovanske kmeny prisly z jihu,z byvale rimske provincie Illyricum,(dnesni dalmacie a chorvatsko,cast srbska)a to uz nejspise nekdy okolo 410-420 n/l(odhady se ruzni)po finalni porazce rimske rise Huny(zapomen na Jiraska),nikoli tedy z povodi Dnepru ci rovin bile rusi.....germani v ceske kotline nemaji co delat neb ji pod vedenim legendarniho krale Maroboda pouze na nejaky cas osidlili(nekdy okolo r 50 n/l,po padu posledniho nezavisleho keltskeho kralovstvi Noricum,dnesni horni rakousy+velka cast jihozap.cech+jizni moravy),vyzrali a pote odtahli zpet k rynu,kde je jeich skutecna otcina.....Italove jako takovi patri historicky skutecne do Italie,ale pouze do jeji jizni casti,severni cast(padska nizina)byla puvodne predalpska gallie,neboli zeme keltskych kmenu....nevim co se ti nelibi na navratu reku do male asie kam skutecne patri,helenske kmeny byly vytlaceny z uzemi dnesniho Turecka kde od nepameti sidlili vyboji perskych vladcu,predevsim Dareiovcu....
Demagogie?
0/0
14.8.2003 9:53

Kato

Jak se arabsky pise Dolly Buster?
Fakt jsou ti Arabaci takovi kanci? Co na nich vlastne holka vidis?
0/0
12.8.2003 16:46

Bozena.

Pavlicku, pavlicku, ty jsi ale blbecek.
A co sliby a Road Map, to Ti nic nerika?
Zastavit jakekoliv odstranovani palestinskych vedoucich a clenu jakekoliv organizace.
A ten sobotni utok byl absolutne nevyprovokovany utok, takze co si vymyslis ted, pavlicku, troubo!
0/0
12.8.2003 15:56

Ondrej

Re:
DŽANĺN (západní břeh Jordánu) 2. srpna (ČTK) - Brigády mučedníků od Al-Aksá, radikální skupina volně napojená na palestinské hnutí Fatah Jásira Arafata, oznámila, že přerušuje příměří v protiizraelských útocích.    Toto oznámení je reakcí na krok palestinské policie, která zadržela 17 jejích členů. Ti se ukrývali v Ramalláhu v sídle Jásira Arafata.    "Nařídili jsme obnovení útoků všeobecně a především akce mučedníků," cituje agentura AFP komuniké skupiny, která "akcemi mučedníků" označuje sebevražedné protiizraelské útoky.
0/0
12.8.2003 16:03

Nick Carter

Re:
Jo, ten arafat je zlo samo. Jenže ten už není svým pánem od té doby, co mu naivně udělili Nobelovku za mír.
0/0
12.8.2003 16:05

nick: Carter

Re:
Ty vopičáku!
0/0
12.8.2003 16:42

ruleta

Re:
Faze I
ci
Jedna se o civilisty!...Tedy ne o teroristy ci cleny oragnizaci ktere jsou na listinach teroristickych organizaci...
 
0/0
12.8.2003 16:12

ruleta

Re:
samo pokud se shodne ze typek oveseny granatama s ak-47 v rukou neni civilista.
0/0
12.8.2003 16:21

Kato

To je fajn, ze ctes Haaretz
a doufam, ze jsi tam take nasel podminky souhlasu izraelske vlady s timto planem - predevsim pripominky k reseni otazky uprchliku, na kterych to vsechno kolabuje. Nerad se opakuji, ale cela tahle road map je jen mydlova bublina
0/0
12.8.2003 16:22

Najdete na iDNES.cz