Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Úředníci si vzali příklad z učitelů, chystají protesty

Nový platový systém, který schválila vláda, vzbudil rozčarování a nesouhlas. Kromě učitelů hrozí protesty i úředníci a další zaměstnanci placení z veřejných rozpočtů. O stávce začínají po vzoru učitelů jednat další odborové svazy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

SOLDAT

Tak už začali?
Myslíte, že to poznám?
0/0
13.8.2003 0:08

Spania

Finanční úřady mají mít přidáno
Jak si jen můžou úředníci na finančních úřadech dovolit řvát o zvýšení platů. Jenom díky jejich neschopnosti vybírat daně není na platy ostatních státních zaměstnanců. Tihle SŠ úředníčci jsou na tom několikanásobně lépe než vysokoškolsky vzdělaní učitelé a zdravotníci. Pozn. rozlišujte pojem úředníka placeného státem a státního zaměstnance. Úředníci se mají mnohem lépe než ostatní státní zaměstnanci (učitelé, lékaři). Nejde totiž o tabulkové, ale reálné příjmy (tvořené např. osobním ohodnocením). Osobně znám příklad: Učitel (VŠ, 20 let praxe) os. ohodnocení: 150 Kč, úředník (SŠ, 3 roky praxe) os. ohodnocení: 6000Kč.
0/0
11.8.2003 10:15

Novák

Re: Neschopnost vybrat daně
není dána neschopností FÚ, ale danou legislativou. Ostatně kdo tomu rozumí a vidíte to kolem sebe, tak je neustále v mínusu. S mercedesy, dovolenou na Kanárech, vilou. Vše napsané na manželku, neplatí daně, zaměstnanci potom zjistí, že za ně neplatí ani sociální a zdravotní pojištění. Než proběhne platnou legislativou stanovený proces zajištění majetku k úhradě nedoplatků,  tak všechno je přepsané na příbuzné a zakládáme další s.r.o. To se nám to žije !
0/0
11.8.2003 18:40

Platon

Re: Je potřeba
také číst ostatní příspěvky, přečti si příspěvek "Hanky" o trochu níže (pokud to nepsala ministryně školství !)
0/0
11.8.2003 18:44

Spania

Re:
Díky, už jsem si ho přečetla. Byla bych ráda, aby Hanka zveřejnila, ve které škole pracuje. Protože dělat za 16.000 čistého 4 hod denně a být odpočatá po práci s dětmi ve škole, POŠLU TAM VŠECHNY ZNÁMÉ UČITELE !!!!! Realita v ostatních školách je totiž obvykle taková, že jeden den se třeba učí 2 hod, ale další dny třeba 7 hod vč. odpoledního vyučování. A každý kantor, který se snaží naprosto neukázněné spratky (kterých je ve školách čím dál víc) něco naučit, mi určitě potvrdí, že je po 4 hod. intenzivní práce dost hotovej. Pozn. Nejsem učitelka, jenom jsem měla možnost si to chvíli zkusit
0/0
12.8.2003 8:48

Lucie

Snad nejsme všichni stejní
Já chci být ochotnou úřednicí a taky se o to ze všech sil snažím. jenže když máte spolupracovat s někým komu je práce, eh zaměstnání, úplně fuk a vaše práce závisí na  jeho podkladech a on je neudela, tak se muzu snazit jak chci a pak vypadame jako parta neschopnej idiotů. I když někdy takový fakt jsme, ale doufám, že ne všichni. Až to začne ve veřejný a státní správě fungovat jako v soukromý sféře, žádný kamarádšofty a pěkne makat a tvrdej režim, tam to snad bude o něčem jiným. Doufám. Jenže toho se asi nedožiju.
0/0
11.8.2003 9:35

Karel

Státním úředníkům se to protestuje
stát se dá ždímat hlava nehlava. Jděte si to vážení učitelé a úředníci zkusit jinam. Žádný 13.a 14. plat, nic takového. A chcete přidat?  Nebuďte směšní, podnik na to nemá, musí platit daně , aby bylo na platy státních úředníků.
0/0
11.8.2003 8:08

Domácí ekonom

Řešení tu je!
Snížit k 1.1.2004 počet státní zaměstnanců o 40%.(při jejich produktivitě práce snadné) Polovinu ušetřených prostředků věnovat na zvýšení mezd těch, kteří budou ochotni pracovat s vyšším nasazením(bylo by to královské zvýšení) a druhou polovinu investovat do přípravy dalšího snižování počtu státem placených zaměstnanců.
0/0
10.8.2003 18:04

Novák

Re: Domácí ekonom
Pane chytrej. Běžte si přihlásit vozidlo, škrtněte si počet přepážek o 40%, potom o dalších 40% a doporučují jít v lednu, aby jste si na vánoce mohl zajezdit !  Místo vozidla si představte pasy, katastr, daně ........... 
0/0
10.8.2003 18:16

proti

Re:
A já se ptám, proč tedy přihlašovat. Nebo snad moje ponožky, lžíce nebo něco jiného mám také přihlášené ? Všechno je umělé, ale ne pro lidi. Vytvořme vyhlášku, zákon nebo jiný nesmysl, a už se sypou penízky do kapsy.Že ? Vydělte počet obyvatel počtem úředníků a pak uvidíte co je to za flákárnu. A ti co z nich ještě dělají, tak dělají polovinu zbytečně. Mají ale svého vedoucího a tem se má blaze.
0/0
10.8.2003 18:33

Novák

Re: Ano. proč
přihlašovat vozidlo ? Až Vám na přechodu porazí dítě s manželkou vozidlo nepřihlášené, bez značky a ujede, běžte si stěžovat na lampárnu. Jinak, nejsem úředník, ale můžete mi vyjmenovat alespoň jednu zemi od Aljašky až po Jihoafrickou republiku, kde není úřednický aparát a lidé si dobrovolně zajišťují všechno sami ? Už jste někdo takový stát viděl ???  A když se obrátíte do minulosti, najdete takový stát ???? A hlavně mi neříkejte, že jinde jsou na rozdíl od nás úředníci všichni milí, ochotní. Jestli se Vám to nelíbí, můžete se přece odstěhovat do Jižní Ameriky mezi indiány na Amazonce a tam skutečně nebudete žádného úředníka potřebovat. I když i tam Vám náčelník  kmene společně s místním šamanem dovolí co je třeba, takže se ani tam tomu nevyhnete. Trochu si osvěžte základní znalosti z oblasti státu a práva, aby jste tady všichni blbě nekecali o příživnících a naprosto nepotřebných úřednících !!!!
0/0
10.8.2003 22:43

Re:
jsi postě Novák. Věci nechápeš.Věz že v číslech a jiných balastech to není. To jenom někdo parazituje po rouškou vědeckosti a rádoby znalostmi na životech a práci jiných. Jinak mohu doporučit registraci kuchyňského nože, protože sním lze také zabijet a utéct, nebo jiné. Mimo jiné lampárny jsou už zrušené a nahrazené špidlifuk-úřady.
0/0
10.8.2003 23:03

Novák

Re: Žádná čísla
jsem také neuváděl. Jenom chci prostou a jednoduchou odpověď. Kde je stát bez úředníků ? Stačí mu pouze jenom jeden. A ještě navíc - kde jezdí vozidla nepřihlášená a bez značek ?
0/0
10.8.2003 23:12

Názor

Re:
Jste opravdu jen Novák.
0/0
11.8.2003 8:38

:-(

Re:
, nejde o to, hledat stat BEZ uredniku, ale stanovit jejich nezbytne mnozstvi... v CR jsou jednoznacne nejmene 100.000 (mozna i 200.000) uredniku naprosto prebytecni... je potreba pocet ceskych uredniku snizit, ale neboj, k tomu take dojde...
0/0
11.8.2003 10:19

Novák

Re: Já se nebojím,
ale jak to znám, tak na ministerstvech a jiných vyšších zůstane beze změny nebo se provedou pouze kosmetické úpravy a bude se snižovat až úplně dole. A zde to budeme mít horší my občani.
0/0
11.8.2003 18:28

Karel Novotny

Re:
To je to vase urednicke uvazovani. Proste mate hodne prace, protoze papiry se musi prelozit z hromady A na hromadu B a orazitkovat. Ze je to, ale zbytecna prace, to vas ani nenapadne :-(
Chce to: mene statu a statni zasahu do zivota lidi a mene uredniku (neboli prizivniku, i kdyz "pracuji")
0/0
10.8.2003 20:45

Novák

Re: Počet úředníků
je opravdu naprosto vysoký. První bych zrušil úřady práce a sociálky, protože by bylo méně zásahu státu do života občanů a každý by se měl postarat sám o sebe a ne stát otravovat. Ten potom musí skutečně vytvářet úřednická místa, aby zajistil základní potřeby neschopným lenochlm a lajdákům.
0/0
10.8.2003 22:49

ALK

Re:
Podle této teorie by neideálnější byl žádný stát tzn. anarchie. Pak by zvítězilo právo silnějšího či silnějších a to je kousek k diktatuře a teroru. Děkuji, nechci! Chci se zmínit ještě o hrozbách stávkou. Ve vztahu zaměstnanec - zaměstnavatel musí existovat vyvážený vztah. To jest, že zaměstnavatel zajistí práci pro zaměstnance, který ji vykoná a dostává za to zaplaceno. Zaměstnavatel výsledky práce zaměstnance dále prodává a získává tím nejen prostředky na mzdy, ale i na svůj zisk a rozvoj firmy. Toto bezezbytku platí, kde vznikájí výrobky. Složitější je to u "nehmatatelné výroby" (školství, zdravotnictví, soudy, armáda, výzkum apod.), protože tam je nutné stanovit hodnotu této práce. A na tu, co člověk, to jiný názor (viz diskuze). Ve velké většině si každý myslí, že ta jeho práce, je ta nejdůležitější, a že je málo ohodnocena. Proto většinu těchto oblastí má na starosti stát a stanovuje tuto hodnotu direktivně. Bohužel, pokud nemá dostatek financí a nemůže řádně ohodnotit tuto práci nastávají problémy. A jelikož stát má jedinou formu "výdělku" a to jsou daně musí příjem z nich zvýšit. Protože snížení výdajů již není prakticky možné. A zde jsme u jádra věci. Jak?
0/0
10.8.2003 22:50

SOLDAT

Re:
K vám na úřad ještě nedorazila optimalizace?
0/0
10.8.2003 21:49

Hanka

Jak to vidím já?
Jsem kantorka, pracuji na ppný úvazek(21 hodin týdně) tedy denně 4 hod, pak dvě hodiny vedu soukromě kurs a o prázdninách měsíc pracuji s dětmi(tábory a pod.). Dostanu 16000,- od státu a průměrně 8.000 - 9.000,- za to ostatní a nestěžuji si. Stejně bych se nudila, když je partner v práci. Volna mám i tak mnohem víc než on a odpočatá jsem až až. Já do stávky nejdu. Většina mých kolegů má příjmy stejné nebo vyšší ale odborářská chtivost v nich vítězí. Bohužel, omlouvám se za ně.
0/0
10.8.2003 17:54

Karel Novotny

Re:
Prehnane skromnosti se rika take blbost.
0/0
10.8.2003 20:37

Jarek

Zkusme to
Zkusme toto. Nechme učitele ve stávce ne tři dny ne tři týdny ale do vánoc nebo déle tedy pokud na jejich mzdy budou odbory mít!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bože vždyť dělají tři hodiny denně devět měsíců v roce mají za to 14 platů a to chtějí aby ty platy byly nadprůměrné? Pokud ano jejich morální kredit neodpovídá tomu aby vychvávali mladé!!!!!
0/0
10.8.2003 17:45

Karel Novotny

Re:
Jardo, poloz svoji lopatu nebo zbijecku a bez ucit, jestli to zvladnes, kdy je to tak skvele.
Ja se se zbijecnou naucim za pul dne. Za jak dlouho se ty naucis ucit ???
0/0
10.8.2003 20:42

Přemýšlející

Nebuďme hluší
Jo učitelům plat nestačí, mají totiž tolik volna a krácení nudy většinou něco stojí. Podnikatelé, OSVČ, zaměstnanci nestátních podniků a firem vzbuďte se. Pokud při každé stávce státem placených zaměstnanců nebudeme stát na druhé straně náměstí a protestovat proti zvýšení mzdy ze státní kasy komukoliv, tak nás brzy sežerou a to doslova.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
10.8.2003 17:40

obcan

stavka uředníku - největší for
   
0/0
10.8.2003 16:37

Novák

Re: největší fóe
No, když někdo žije v nevědomosti i přes tuto informační dálnici a neví o stávkách úředníků v Evropě .. Co dodat.
0/0
10.8.2003 18:03

Karel Novotny

Re:
Takze, pane hlupaku, chcete rict, ze vse co je v Evrope je spravne a nasledovanihodne ?
Karel Novotny, Darmstadt, Nemecko
0/0
10.8.2003 20:39

Novák

Re: Stávka
Herr Von Novotny - chtěl jsem pouze upozornit, že stávka úředníků není zas tak ojedinělý úkaz. Ani v Evropě, ani jinde na světě !
0/0
10.8.2003 22:56

Vyjevenec

Ať si to vystávkují.
Já to nepoznám jestli budou ve stávce. Poznají to jenom oní. Budou si muset raní kavu uvařit doma za svojí elinu.
0/0
10.8.2003 11:35

Zanzibar

Stavka uredniku
Nejvetsi prekvapeni bude, ze az zacnou stavkovat, tak si toho stejne nikdo nevsimne. je prece jedno jestli delaji kulovy v kanclu nebo nekde na namesti
0/0
10.8.2003 11:02

antikomunista

sorry, ale pokud dostanou přidáno učitelé, ta smečka bezpáteřních tvorů
tak nevidím jediný důvod, proč by neměli dostat přidáno všichni ostatní - učitelé nejsou žádná nadrasa, je to stejný póvl jako úředníci, či většina felčarů
0/0
10.8.2003 10:36

Patrick

Re:
Nejak si zapomel na policii.Proc?
0/0
10.8.2003 12:17

carlos

stavka
Pro statní úředníky mám jen jedno-
0/0
10.8.2003 10:32

gró

Za volební podvod stávky.
Super! Měli do toho jít už dřív a vymést tu socanskéou lůzu z vedení státu!
0/0
10.8.2003 9:43

prd

konec světa...
Jen do toho.  STÁVKUJTE!!!  Konečně se potvrdí, že většina  z Vás stejně nic nedělá!!! Jste banda bezpohlavních úplatných dvouleváků.
0/0
10.8.2003 8:58

Mirek K

A sakra.
Uředníci budou stávkovat,no to bude průšvich. Že,pane Špidlo ......:-)
0/0
10.8.2003 6:38

ppetr

poslanci a urady
urednici (vetsinou to za ne delaji poslanci) si preci museji vymyslet praci, jinak by mohli taky zjistit,ze jsou na tech uradech zbytecny
fakt je,ze ten kdo to dela,jsou vlastne POSLANCI.kdo se ma porad ucit a seznamovat s NOVELOU NOVEL.z toho aby se jeden zblaznil
par dobrych uredniku znam taky,ale je jich strasne malo.jde to proste ztuha a za vse muzou jen a jen POSLANCI.
0/0
10.8.2003 6:07

nicolas

Důchod nebo plat
Nevím, co s učiteli vláda řeší... když se podívám do školství, je to samý důchodce v nejvyšším platovém postupu k tomu se slušným důchodem. Není neobvyklé, že takový kantor-penzista měsíčně ukrojí ze státní kasy 20-25tisíc čistého. Recept na slušné platy, důchody a zaměstnanost je přitom tak jednoduchý - ve státní sféře ber buď důchod anebo plat. A je vystaráno.
0/0
9.8.2003 23:58

xxxx

?????
A jak to poznam, ze stavkujou?
0/0
9.8.2003 23:21

K

Re: Jak to poznáš troubo? Dost rychle.....
0/0
10.8.2003 9:36

xxxx

Re:
To co si odpracujou v kanclu, to ja zvladnu kdyz spim v posteli.
0/0
10.8.2003 11:43

kaka

HAHAHA
 tomu už se musí normální člověk jenom zasmát.Člověk by řekl  Nejlepší uředník  MRTVEJ ÚŘEDNÍK , ale je pravda ,že malounko dobrých znám,ale opravdu malinkato
0/0
9.8.2003 22:52

Bubin

Magistrátní pakáž.
Doufám že se snížení stavů dotkne také pražské Radnice.Těch vyžírků je tam nějak moc.A hlavně občanům neslouží ale poroučejí.Banda lumpů.
0/0
9.8.2003 19:24

Sun Wu Kchung

Jsou bohatí, přesto skuhrají!
Nevím, na co úředníci skuhrají. Vždyť jsou na třetím místě nejbohatších lidí v republice hned po podnikatelích a poslancích. Navíc na těch úřaděch stejně dělají hov..!
0/0
9.8.2003 18:55

OPTIM

Zavedl bych systém
aby každý státní úředník prošel nejdříve jako zaměstnanec soukromou firmou. Tam by viděl, jak snadno se může rok co rok dostávat do mínusu, jak nemá nic zajištěno, když není zakázka, tak plat jde dolů v tom lepším případě, v horším odchází zaměstnanec. Nic si nevyvzdoruje, nevystávkuje - když majitel peníze nemá, tak je z něho nikdo nevytluče. Ovšem stát, to je něco jiného, ten má tolik, že může přímo i rozhazovat!!!
Mimochodem, v současné době bych to řešil jednoduše, zredukoval počet pracovníků, za zredukované by převzali povinnosti zbylí o dostali navíc odpovídající podíl platu propuštěných a přitom by se plnění úkolů muselo ještě zlepšit. Kdo by nestačil, musel by odejít také, ...atd. Žádné jiné řešení nemůže být účinné. Ať mají i úředníci slušné platy, ale za odpovídající rozsah a klvalitu práce!!!
0/0
9.8.2003 18:42

Patrick

Re:
To co si prave napsal by melo byt kazdemu jasne.Jenze ,(mas to i ve svem nicku ),jses hodne velky optimista.Proc mame resit problemy jednoduse,kdyz jdou take resit slozite.Proc si na veci,na kterou postacuje zdravy selsky rozum,neudelat disertacni praci.Pokud vec radne nezkomlikujes,nejlepe tak ze se v ni nevyznas ani ty sam,si povazovan za cloveka zijiciho ve virtualni realite.Jak jiz rekl jisty pan Cabell:Optimista prohlasuje,ze zijeme v nejlepsim moznem svete,a pesimista se obava,ze je to mozna pravda.
0/0
9.8.2003 19:08

QuiQuo

Re:
Zavidim vam ten bezbrehy optimismus smerem k podnikatelum. Dost casto kdyz podnikatel penize ma (a "investuje" do aut, do dovolenych na Floride, Havaji, do baraku), tak je z neho taky nevytlucete, porad vyklada, ze on nema z ceho davat, ze sam malem zije jako bezdomovec.
0/0
10.8.2003 10:52

m

Re:
>> Dost casto kdyz podnikatel penize ma, tak je z neho taky nevytlucete, porad vyklada, ze on nema z ceho davat...
Vůbec se mu nedivím. Mohli byste se někdy vy bolšáni zamyslet nad tím, jakým právem chcete stále někoho okrádat o jeho majetek. Ale to vy neřešíte, vy řešíte, jak prachy z někoho jiného vytlouct. Jděte si konečně sami vydělat na jídlo pro sebe, hyeny!
0/0
10.8.2003 22:40

Sony

Armáda úředníků.
Česká republika má půl milionu úředníků. Kdo to má uživit ?
0/0
9.8.2003 18:34

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.