Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Otcové žalují Česko ve Štrasburku

Otcové, kteří nemohou vídat své děti, ač na to mají soudem uznaný nárok, ztratili trpělivost. Za každý měsíc, o který přijdou, chtějí po státu odškodnění 30 tisíc korun. Svých práv se muži ze sdružení Spravedlnost dětem domáhají u Evropského soudu pro lidská práva, k němuž už podali pět stížností na Českou republiku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zuzana

Někdo se snaží vytřískat peníze na všem
Kde si mají stěžovat děti, o které se otcové nestarají? Ignorují prázdniny, narozeniny, vánoce atd. atd. Také tyto děti za to něco dostanou? Kolik dostane syn, o kterého nejeví "otec" léta sebemenší zájem?
0/0
11.8.2003 9:33

Filosof

Re:
Ale ten článek je o něčem jiném. Je o stížnosti otců, že jim bylo znemožněno stýkat se s dětmi, přestože podle rozsudku na to měli právo. Jde o protest proti tomu, že někdo brání výkonu právoplatného rozsudku.
0/0
11.8.2003 9:40

StarZbynek

Re: Filosofie práva je v ČR deviantní
Vítám klidný tón Filosofa a návrat k věcné diskusi. Problém skutečně není ani tak právní - vždyť legislativa k jeho řešení existuje - jako filosofický. Zcela konkrétně: Byl přijat zákon s komunistickou právní filosofií, který teď slouží k dalšímu rozvracení rodin. Samozřejmě, že vše běží  duchu socialistických ideí.
Sledoval jsem  sněmovní semináře. Zodpovědně prohlašuji, že novela zákona o rodině  je v normální společnosti stejně deviantní, jako soudcovské vzdělání těch, kdož ji provádějí. Slibovali nám přirozené porávo, ale zametli ho pod koberec. Taková je skutečnost.
Toto je zejména o filosofii, která není schopna hodnotit, stejně jako vášnivé příspěvky většiny žen v této rubrice. Ano, tak jsme byli vychováváni. ..
Komunisté zardousili ženské hnutí, jež tvrdilo, že muž je ženě nejbližším spolupracovníkem. Společně s Miladou Horákovou  aj. tak zahynula i soudnost. Hysterická prokurátorka Ludmila  Brožová, která se na justiční vraždě statečné dr. Milady podílela, věděla, že bude oceněna stalinskými poctami stejně jako uznávána kom. feministkami. Obdobný vzor stal se normou.
Historické příběhy sice dnes poněkud ustoupily do pozadí, ale filosofie z  níž vzešly a čerpaly je stále živá. Ano, to díky býv.prokurátorkám jako je amatérská legislativka JUDr.Hana Nová nebo rovněž býv.prokurátorka dnes právní zástupce feministek  JUDr. Marie Vodičková, (nyní předsedkyně Fondu ohrožených dětí). Obě jsou zároveň svým způsobem velkopodnikatelky v oboru "ochrany" dětí. Ono jim to plameněnní o "zájmu dítěte" dobře vynáší.  
Máme přeci zhruba  3x více soudců/100 tis.obyv./, než ve Francii a Belgii. Žen je z toho počtu 80% a ty chtějí být vespolek dobře živi. A daří se jim, jen co je pravda. Rodina a děti jsou však na tom hůře...
Můj recept? 
1.Stát musí chodit kolem rodiny a otců zejména po špičkách! 2. Právní filosofii zákona je třeba rychle změnit. 3
0/0
2.8.2004 22:18

Norma

Ještě maličkost
Jak někdo zabrání nejméně 15 letému chlapci (možná je mu víc) aby se nevidělo s otcem? Sváže ho do kozelce?
0/0
11.8.2003 9:26

pinguin

treba tim.ze ho leta pred tim
zpracovava....
0/0
11.8.2003 9:56

Norma

Přestaňte brečet
pánové. Nesvádějte všechno na nás. Ona ta vaše láska k dětem obvykle končí v okamžiku, kdy se o ně máte starat. To je nejjednodušší, stěžovat si na své bývalé manželky a kydat na ně špínu. Ale ta každodenní péče, živení dětí z našich malých platů to vše zůstává na matkách. Také znám jednoho, který vysoudil dvě dcery. Po měsíci si mi stěžoval, jak je to hrozné. Ostatní chlapi jdou z práce do hospody a on chudák musí domů a vařit a starat se. Ty věci, které každé z nás připadají úplně samozřejmé pro něj byly neúnosné. A to měl maminku, která mu pomáhala! Jak byl rád, když jeho bývalá v prvním možném termínu požádala o změnu rozsudku a uspěla!
0/0
11.8.2003 9:21

Filosof

Re:
To je opět jednostranný pohled. Jistě existují otcové "špatní" a "vzorní". Ale problém je v tom, že přestože jsou případy, kdy se jednoznačně otec o děti stará a matka je zanedbává, tak v těchhto případech rozvodový soud přiřkne děti matce A těch případů je hodně.
0/0
11.8.2003 9:44

StarZbynek

Re:
Tak vy znáte jednoho co vysoudil dvě dcery? A který to je? Apropo, pověsit si něco takového na krk je přeci hrozné, a to mu ještě závidíte, že se mu stýská po hospodě?  to že jeho žena uspěla, není nic překvapivého. Jen jestli se také začala starat!  Protože důvod, pro který dostal muž-otec- dvě dcery do péče musel být opravdu silné kafe. Sdělte mi prosím  jméno toho dobrého muže, navrhnu jej na vyznamenání. Děkuji.
0/0
2.8.2004 22:28

Václav

Ať zaplatí ten, kdo to zavinil.
Mám zato, že vysouzené peníze u mezinárodního soudu by měli dostat k úhradě konkrétní lidé, kteří to zavinili, např. konkrétní soudce.
Jednak je to nejlepší tlak k nápravě.
A jednak nehodlám jako daňový poplatník platit za lenost nebo dokonce zlou vůli jiných.
 
Proč bychom to měli platit všichni? Ať to zaplatí ten, kdo to zavinil.
 
0/0
8.8.2003 10:46

J. Kučera

Co je to za lidi?
Tito "otcové",by se měli zamyslet hlavně nad sebou.Když nejsou schopni a ani ochotni udržet rodinu.Podle mých zkušeností je pro ně dítě pouze nástrojem k tyranizování matky.Jsou ochotni použít cokoliv ,jen ,aby si kompenzovali své mindráky.
0/0
7.8.2003 20:23

Zdeněk

Re:
Tak podle tebe je normální slušnej táta zamindrákovanej, protože má rád svoje děti. A tím, že se chce vidět se svými dětmi terorizuje matku? Takže taková rádoby "matka", která brání dětem, aby se stýkaly s tátou vlastně terorizuje sama sebe, ne ? Docela bych ti přál, abys poznal na vlastní kůži, jaké to je, když tě odstavěj od dětí jen proto, že nejsi ženská. Jak to já pozoruju kolem sebe, vidím, že ten, kdo drží ( či se snaží)rodinu pohromadě je chlap. Ženský v dnešní době myslej hlavně samy na sebe. Ale dovedou přitom parádně křičet, jak jim jde o děti. Druhou věcí je naprostá, ale naprostá neschopnost soudů v opatrovnických věcech cokoliv řešit. Ta totální tupost, s jakou se rozhoduje. Schválnost soudů, které dělají vše proto, aby řízení trvalo co nejdéle, tak aby si zatím mohlo dítě u matky, která si ho ukradla "zvyknout" a zapomenout na tátu, který k dětem nemá přístup. A za to je třeba tento stát žalovat - za to že porušuje lidská práva. Jsem poctivej táta, svou dceru miluji - musím říct, že z výkonu OPD a soudů je mi na blití. A z tebe vlastně taky.
0/0
7.8.2003 22:33

Re:
Hned po první větě jsem si řekla, že v tomhle problému jsi citově zainteresovaný. Já ne a proto jsem chtěla reagovat objektivně. Ale ono to nejde. Kdo posoudí vinu na rozvodu? I když je ta vina jasná (třeba časté nevěry nebo citová chladnost jednoho z partnerů) kdo ví, zda to nezavinil právě ten "nevinný" svým nezájmem, nepříjemným chováním? A děti mohou mít lepší vztah k tátovi, který je děvkař, než k citově chudé mamince, a pochopitelně naopak. A když dojde k zázraku a rozvedení rodiče se nějak dokážou domluvit, nastupuje vliv prarodičů, tetiček a bratranců, kteří dítěti vysvětlí, že maminka je bestie, která zničila tatínkovi kariéru a tatínek všivák, který zničil mamince život. Nezávidím sociálce ani soudům rozhodování takových problémů a přeju všem dětem rozumné a dospělé rodiče. Madla
0/0
8.8.2003 9:29

Zdeněk

Re:
Myslím, že zase tak velký problém, jak rozhodnout to není. Pokud mám před sebou dva rodiče, kde oba jsou schopni se o dítě plnohodnotně postarat /což je převážná většina případů, tím spíš když to potvrdí soudní znalci/ jeden chce pro dítě co nejrovnoměrnější přístup k oběma rodičům /což bývá otec/, druhý chce dítě jen pro sebe a hlavní co ho zajímá je výše výživného /matka / Tak není o čem přemýšlet. Ovšem naše soudy však vždy svěří dítě sobecké matce. Kdo nezažil neuvěří. Přístup soudkyně, která nechá při výpovědi hodinu mluvit matku / včetně všech lží/ a když se chce vyjádřit otec bez obalu mu řekne, že jí jeho názory nezajímají a že bude odpovídat pouze na otázky stylem ano-ne. Já to zažil. Soud, tak jak to předvádějí naše soudkyně opravdu není o hledání pravdy a hledání toho pro dítě nejlepšího řešení. Ne. To je normální trestní tribunál složený ze tří žen - matka, soudkyně, sociální pracovnice. A muž je zde potrestán za to že se narodil jako muž. Jak říkám, kdo nezažil neuvěří. Já jsem za tři roky nedosáhl ani znaleckého posudku - podle mé soudkyně je to zbytečné a nehospodárné. Ona ví přece sama, co je nejlepší - a nepotřebuje aby se jí do toho nějaký odborník míchal. A´t si má bývalá žena děla co chce mě to nezajímá, já se chci jen podílet na výchově své dcery. Víte jaký je to pocit, když se vás vaše dítě drží kolem krku, brečí tatínku, tatínku, a bezcitná tchýně vám ji rve z náručí, protože vlastní matka o dítě ve skutečnosti zas tak nestojí?
0/0
8.8.2003 20:47

Re:
Zaplaťbůh, nic z toho jsem nezažila ani jako dítě, ani jako rodič. Věřím, že přístup soudu k muži-otci je zcela odlišný, než k ženě-matce. Uvědomte si ovšem(to není omluva, jen vysvětlení), že je to dáno zkušenosti (osobní i historickou) těch žen - soudkyně, manželka, tchyně, soc. pracovnice s většinou mužů. Přece si nemyslíte, že ženy nenávidí muže jen tak z principu. Máte smůlu, jste jedním z těch slušných, na které ony asi moc často nenarazily. Konec konců vždyť i v naší rádoby emancipované společnosti na jednoho muže, který se stará o domácnost a nejen umí ale je i ochoten nakoupit a uvařit je 99 žen. Znám ze svého okolí dost mužů s technickým vzděláním kteří "neumí" ani pustit amutomatickou pračku. Já mám štěstí, můj muž má sice řadu chyb (kdo je nemá) ale práce v domácnosti zvládá snad líp než já, ty těžké přebírá automaticky a nepokládá to za nic ponižujícího a "nemužského". Kdyby takových bylo víc, kdo ví, třeba by i ty soudkyně na muže pohlížely jinak. Vám přeju znormalizování styků s dcerkou, to je asi tak všechno, co mohu dělat. Madla
0/0
11.8.2003 11:06

Václav

Re:
Jaké „udržet rodinu“? Snad oba (muž i žena, matka i otec) mají zodpovědnost. Nebo snad ne?
Nechceme mít snad už rovnoprávnost?
K rovnoprávnosti však patří nejen stejná práva, ale i stejná zodpovědnost a povinnosti. Tedy i za to udržení rodiny i za to, že budou oba dbát, aby jejich dítě mělo oba rodiče apod.
A když to jeden neplní, měla by zasáhnout společnost, stát.
 
Podle Vás snad má matka, která hrubě porušuje zákon i dobré mravy, poškozuje svým jednáním vlastní děti, jednoduchou výmluvu : „Za to může on (otec), měl si mě udržet.“ No to je k smíchu.
0/0
8.8.2003 11:03

Norma

Re:
Potrestat nenáviděné bývalky je hlavní důvod těchto opičáren. Děti jsou až pak. Ty tatínky většinou vůbec nezajímají. Zajímá je hlavně jak se vyhnout placení alimentů nebo alespoň platit co nejméně. A když ještě můžou očesat stát? Co si mohou více přát? Každý slušný otec, který má o dítě zájem si k němu cestu najde. Zvláště když se jedná o tak velké děti.
 
 
0/0
11.8.2003 9:13

Mirek

Pro ty, kteri nesouhlasi
Prestante brecet ze pokud otcove vyhraji, budete to platit z Vasich dani.  Samozrejme tady nejde o penize ale o deti, ale o penize jde, treba v mem pripade, taky. Soud nekolikrat rozhodl v muj neprospech pres mnozstvi znaleckych vysetreni, doporuceni lekaru a v poslednim "kole"(zatim) i dopisy mych dvou dcer, ktere si preji byt se mnou. Jejich matka lze kudy chodi a ma tym poradcu, kteri ji podporuji, coz ji v CR uplne staci. Ale ja, protoze ziju mimo CR, musim pro absolutni nezajem soudu ve veci prani mych dcer podavat stale nove a nove dukazy, dokonce se branit i narceni z unosu, a vsechno platim v dolarech. Z posledni rok to dela  $17 000. Pravnici v USA a CR, preklady, posta atd. Takze shrnuto - platim za neco, co melo byt rozhodnuto pred 6ti lety - celou tu dobu si dcery mimochodem praly peci stridavou, ted uz matce nemohou prijit na jmeno a chteji byt u mne. A protoze ignorantstvi soudu CR zaslo prilis daleko, myslim, ze mam narok i na financni vyrovnani. Myslim, ze ani moje nova zena, ktera me dcery miluje a pomaha mi platit, si takovy pristup ceskych soudu nezaslouzi. CR si naopak zaslouzi dostavat kopance kazdy den. Jinak se z tech bolsevickych fekalii nikdy nevyhrabe - smutne je, ze polovine naroda by to vubec nevadilo.
0/0
7.8.2003 16:52

Nemesis

Prostředky by byli
,ale ono je pro soudce jednodužší říct,že nemohou nic dělat.(My máme moc práce.Nemůžeme nic dělat,když nepříde obžalovaný k soudu.)Ale to je omyl.Když jde o svěření dítěte do péče tak rozhodování trvá i roky.Ale pokud někdo sáhne soudcům na peníze tak je rozsudek na světě za pár dní!!!!!!!!!
0/0
6.8.2003 22:02

Dusan

je to blbost, ale
prijde mi, ze nase soudy asi stale jedou podle zabehnutych pravidel jeste pred rokem 1989. Muj bratr podeseti letech manzelstvi zjistil, ze jeho zena ma milence. Rozvedla se s nim, protoze s nim byla nuda a soud dal syna do pece matky.  A bylo to o tom, ze bratr byl stale s klukem doma, hlidal ho, vodil do skolky, myl a daval ho spat, protoze jeho zena se doma nudila a tak chodila na tahy se svym novym. Uz nikoho nezajimalo, ze ona nema kde bydlet, protoze byt byl bratruv, jelikoz ho koupil jeste pred svatbou, Ze ona nema praci, protoze zadnou poradnou nenasla, take soud nezajima. Ale na druhou stranu ma hrozne stesti, protoze se mu dari videt syna alespon jednou za mesic. Asi by se nad tim mel nekdo pravomocny zamyslet a zkusit vymyslet duraznejsi prostredky na vymahani prava obou rodicu.
0/0
6.8.2003 19:06

MD

Musím se pochlubit
Z velkého počtu rozvodových záležitostí, které jsem kdysi pokoutně dělal (už mne to nebaví a ani na to nemám čas), se mně DVAKRÁT podařilo docílit toho, aby soud svěřil dítě do péče otce. Na naše poměry zcela nevídaný úspěch.
Většina mužů ten marný boj časem vzdá.
Nejhorší jsou případy rozvodů, kdy jsou děti ještě velmi malé. Už když jdou do školy, vůbec si na svého otce nevzpomínají, protože ho nikdy nesměly vidět. Některé odporné krávy si pak ještě u matrikářek zařídí změnu příjmení dítěte (podle nového manžela, kterého už třeba ale stačily taky vykopnout - i takový případ znám). Pak je to úžasný šok, když takový 15 letý chlapec dostane občanku a v ní má vyplněno vedle současného příjmení i to původní. To jsou potom rodinné radosti plné vzájemného pochopení. A nakonec je z domova vyštváno i to dítě.
0/0
6.8.2003 17:55

PLATON

muj na soudnictvi v CŘ
Kdyby Hitler měl české soudce, měl by býval čim topit a nemusel neposílat do plynu chudáky židy
0/0
6.8.2003 15:41

zeto

Ach, ach
nad některými příspěvky se mi opravdu dělá špatně. Sám jsem rozvedený a mám dvě děti. V péči je má, jak jinak, matka. Soudně rozhodnuto. Několikrát jsem žádal o svěření dětí do své péče, protože stejně fakticky bydlí u mne. Jejich matka na ně totiž nemá čas, často jim nemá ani co dát k jídlu. Platím alimenty, ale mimo ně také veškeré jídlo, oblečení, poplatky ve škole, ve školce, kroužky..... prostě všechno. K narozeninám dostanou blbost za dvacku, k vánocům pro oba za cca 200,-.
Když jsme se poprvé soudili o syna, soudce se podíval do papírů a v svou řeč začal touto větou: Tak to uděláme standardním způsobem... se svěřuje do péče matky..... bez jediné otázky nebo čehokoliv jiného.
Když jsem žádal naposledy, myslel jsem, že to nerozchodím! Poukazoval jsem na to, že stejně děti v podstatě bydlí (více než dva roky) u mne (přijdu z práce, vyzvednu si děti u matky, jdeme "domů", vyspíme se, ráno je odvedu do školy a do školky....  u matky jsou v průměru 3hod. denně), všechny víkendy, prázdniny jsou u mne. No a soudce namítl, že je naše věc, jak jsme si to rozdělili a že není důvod pro změnu.
Názor si udělejte sami.
Tady prostě není zájem řešit něco ve prospěch dětí, ale tak, aby to bylo pokud možno rychle z krku.
A ještě jeden malinký příklad: mám stejně "postiženého" známého. Dokud byl se svou manželkou, vše bylo OK. Se synem byl vidět jen on, na dotazy kde má maželku odpovídal: Irenka spí, odpočívá, je u kamarádky.... Pak si našla jiného a dnes mu syna ani neukáže s tím, že prý není schopen se o něj postarat. A soudy? Cha cha cha.
A názor, že soudy tady nejsou proto, aby řešily něčí zpackaný život, je prostě trapný. Soudy jsou právě od toho, aby řešily případy, kdy se dva nejsou schopni dohodnou. Jinak by tady opravdu nemusely být. A zpackaný život mají často na svědomí právě soudy.
Mimochodem - podle úmluvy o právech dítětě jejímž je ČR signatářem, má dítě právo na stej
0/0
6.8.2003 15:41

zeto

Re:
Mimochodem - podle úmluvy o právech dítětě jejímž je ČR signatářem, má dítě právo na stejný styk s oběma rodiči. Takže i v případě, že by bylo dodržováno standardní rozhodnutí o víkendu jednou za 14 dní, je tato úmluva porušována. A z toho je jasně vidět, jak všem o dítě jde.
 
No a těch pět žalob je jenom malilinkatý vrcholek ledovce, většina otců to totiž po určité době vzdá a jenom platí.
0/0
6.8.2003 15:47

:-(

Re: to byla jedna strana mince...
, obdobne by mohlo psat hodne matek o otcich svych deti, kteri se o deti nestaraji, neplati na ne, nemaji zajem... nechci znevazovat tvuj problem, ale ono je to porad jeste tak, ze drtiva vetsina otcu se o sve deti VUBEC nestara (jedno jestli zenati/rozvedeni)... nase manzelstvi trva, a proto nejsem "postizen", ale vim, ze dite miluje oba rodice (a chce s nimi mit pravidelny kontakt), ale nezajima se o spory rodicu... s manzelkou mam take casto/obcas "ruzny nazor", ale netahame do toho deti... bud rad, ze mas deti casto u sebe, nekritizuj matku deti pred detmi, rekni detem: "mama vas ma rada stejne jako ja, ale ona nema tolik casu jako ja, a proto travite vic casu se mnou"... to je totiz OPRAVDOVA laska k diteti (dite chce vedet a denne slyset, ze ho maji OBA radi)... mluvis-li o matce svych deti, mysli na jednu vec: KAZDE DITE SE IDENTIFIKUJE SE SVYMI POKREVNIMI RODICI; mluvis-li o matce ditete spatne, je to pro dite, jakobys mluvil o nem spatne... bud jim opravdu dobrym tatou, mej je rad, ale neukazuj jim, jak a o kolik jsi lepsi nez jejich matka...
0/0
6.8.2003 20:01

Karel

Řešení je jednoduché - ale stát řešit nechce
Nejde o otce či o matky. Jde jenom o slušnost. Pokud jeden z rodičů dostane děti po rozvodu, bere si je i s povinnostmi. A mezi ně patří zabezpečit i styk s druhým rodičem. Pokud toto nechce dodržovat, nemá brát na sebe zodpovědnost vychovávat děti. A řešení? Klidně bych dával děti matkám, jestliže projeví zájem se o děti starat. Pokud ale znemožní otci s nimi styk, okamžitě bych je předal otci. Není to v zákonech. Soudci mohou změnit výchovnou péči, mohou dávat pokuty a následnou exekuci platu. Problém je jenom v tom, že nechtějí a jenom se vymlouvají na zákony. Kdyby hned potrestali rodiče (třeba i vězením na 48 hodin), který nedodržuje dohody a rozsudky, rychle by se toto rozkřiklo a ubyla by většina soudních sporů. Jenže to by měli soudci více času na důležitější případy a toto není v zájmu českého státu. Místo toho se soudci snaží svalit vinu na rodiče, který bojuje o práva svá a svých dětí. Pánové soudci - PROBUĎTE SE! Nikdo nechce, aby jste za někoho něco řešili. K domluvě jsou zapotřebí dva. A pokud jeden domluvu odmítá, netrestejte toho druhého spolu s dětmi. V opačném případě, ať stát platí u mezinárodních soudů. Následně by ale měl stát peníze vymáhat na soudcích, kteří prohranou žalobu způsobili. Většinou hlavně proto, že rozhodli za 3, 5 i více let. Soudcům vůbec nejde o děti. Ale o to, aby ukázali na primitivních případech, jak jsou důležití. Kdyby rozhodli rychle, někdo by si mohl pomyslet, že jejich práce není až tak moc složitá. A museli by navíc přemýšlet, jak zdůvodnit rozsudky. Dnes to mají jednoduché. Děti na druhého rodiče díky dlouhým soudním sporům zanevřou a nechtějí k němu jít, ani se na něho podívat. To se to potom zdůvodňuje v rozsudku! Mimochodem - já jsem neměl u sebe svoje holky přes tři roky. A rozhodně žalobu u mezinárodního soudu podám. Třeba se jednou moje děti dočkají svých práv! KJ
0/0
6.8.2003 14:54

Ela

Re: Souhlas
Naprosto s vámi souhlasím. Na rodičovských tahanicích soudci doslova vydělávají, protože co já mám zkušenost celé řízení vedou tak, aby jim to dlouho v klídku "vynášelo".  A pokud jde o děti - myslím, že mnohé vstupují do dospělosti s rozervanou dušičkou a té se mnohdy nezbaví po zbytek života. 
0/0
6.8.2003 15:43

:-(

Re:
, neztracej nadeji... napsal jsem ti o stranku zpatky...
0/0
6.8.2003 23:54

Josef

Jsem na tom stejně
Ani já nevidím svého syna a to už 10 měsíců. Soud předběžné opatření umožňující styk zamítl. Bývalá manželka k soudu nechodí a soc. odbor se vymlouvá, že nic nemůže dělat. Všem je to vlastně úplně jedno.
0/0
6.8.2003 14:48

Danik30

Re:
Mily Josefe, nevzdavej svuj boj, to je jedine co Ti na to muzu rici... Chapu tve pocity, sam se soudim o dceru jiz 5 mesicu... tri predbezne opatreni o styku mi soud zamitl.... poctvrte to vyslo... jen tak, ze budeme bojovat stale, verejne o tom mluvit a nevzdavat nas, tak trochu marny boj s necim zazitym se muze neco zmenit... Hodne sily... D.
0/0
30.8.2004 23:18

Ela

Děti budou žalovat posléze
ty otce a matky, kteří zanedbávají jejich péči, protože nejde jen o zanedbávání, ale i o týrání.  A tak to půjde dál a dál, všem se budeme skládat na odškodné a celé lidstvo vyhyne po meči i přeslici. Nebo je to normální, že existují otcové a matky, kteří se vyhýbají zákonné povinnosti péče a výchovy a vytváření podmínek pro "zdravý rozvoj dítěte" a ... Při mém posledním soudu (alespoň) o výživné (to ostatní se nárokovat nedá) jsem nabyla dojmu, že to normální je, zejména pokud je dárce semene z horních deseti tisíc. Vina je jednoznačně jak v případě "Štrasburských" otců, tak v případě nezájmem postižených dětí na staně našich soudců. Protože ti zastupují morálku, zákony, etiku, ...  v naší drahé demokratické vlasti (a jsou za to, podle mého soudu, nemálo honorováni i z mých daní).
0/0
6.8.2003 14:27

Olča

Taky bych svoje děti bránila
Před magorem, kterému jde především princip....
a nikoliv o děti      
 
0/0
6.8.2003 13:50

zeto

Re:
Myslíte si, že všem otcům jde jenom o princip nebo o to, aby dělali problémy?
Pak ovšem nechápu, o co jde matkám.
0/0
6.8.2003 15:49

zuzana

jo antikoncepce, to je věc!
kdybyste pánové používali ochranné prostředky proti alimentačním poplatkům, měli jste o starost míň
0/0
6.8.2003 13:48

Dusan

Re:
pipka asi spadla z visne na znak. Nejde tu nahodou o neco jineho? Vsichni nejsou cikani a tady se mluvi o chtenych detech a ne o tom jak tomu predchazet, aby se vubec nerodily. Skoc si dat dalsi pilulku a muzes dal verit tomu, ze kdyz si jich vezmes denne vic, nikdy se Ti uz "nic" nestane.
0/0
6.8.2003 19:12

tom

i kdyby jen kvůli zlepšení práce soudů, pak vstup do EU
bude mít dostatečný smysl.
České soudy už beztak dělají dost nespravedlivá rozhodnutí typu - dítě budeš vidět 1x měsíčně, ale navíc se nestarají o jeho naplnění.
To platí obecně. Také chápu, proč se tam Klausovi nechtělo.
0/0
6.8.2003 13:20

G.I.Jane, Praha

To se mi snad zdá!
Kolik příspěvků názorově podporuje ty "charaktery", kteří neváhají deset nebo kolik let otravovat svou bývalou partnerku kvůli dítěti! Nejsou s to se smířit s tím, že se vztah rozpadl, a že to má i další důsledky, což přirozeně spousta mužů chápe a gentlemansky se "vytratí". Ti  slušní, schopní a normální si najdou jinou partnerku a založí s ní jinou rodinu s jinými dětmi - vždyť mužů je statisticky méně, a samotných žen je tolik. Je ovšem otázkou, zda právě o tyto "typy" je zájem... Mně připadají ubozí a neschopní zařídit si svůj další život, a jejich představa, že by jim měl stát poskytovat nějaké náhrady, je absurdní; a to, že je v této představě někdo podporuje, je naprosto scestné.
0/0
6.8.2003 11:23

pavel

Re:
Naprosto souhlasím. Pokud ovšem bude žena respektovat to, že BUĎ bude otec SE všemi právy i povinnostmi, NEBO BEZ všech práv i povinností. Mnoho let platím na syna, o kterém se pokoutně dozvídám, že možná ani není můj. Pokud mám povinnost platit, chci mít právo ho vidět, které je mi povoleno 1x měsíčně na 3 hodiny v doprovodu jeho matky. Pokud by nebyl můj, pak tedy ať si bývalá manželka najde pravého otce a ten ať má všechna práva, ale taky všechny povinnosti. Proč ne? Řekněte mi, PROČ TOTO NEJDE????
0/0
6.8.2003 13:44

:-(

Re:
, starat se o dite neni pravo, ale POVINNOST, stejne tak zivit ho... neni zadne "bud a nebo", jestli jsi "tise" priznal otcovstvi (tusim, ze do 2 let ditete muzes podat "protest", jestli mas podezreni, ze dite neni tvoje), je to TVOJE dite a je tvou povinnosti se o dite starat... dite od tebe ocekava, ze si vyporadas s jeho matkou svary a postavis se k ni neutralne... vzdat se ditete jen proto, ze je to s tou "byvalou" tezke, je sobectvi a zlocin na diteti... jsem tata (v dobrem manzelstvi), nasi holce je uz 18, ale dodnes nam dekuje, ze jsme se o ni vzdycky starali oba - kazdy "svym zpusobem" - mama mamovsky, tata tatovsky... TVUJ SYN TE POTREBUJE... jestli dite umi cist, pis mu dopisy, nebo mu kresli obrazky, dej mu tvoji fotku, opakuj mu, ze je ti dulezity, ze na nej myslis a ze ho mas rad, i kdyz jsi "daleko"... ukaz, ze ho mas rad, neobvinuj jeho matku, ale DELEJ SAM NECO DOBREHO PRO SVE DITE!!!
0/0
6.8.2003 23:41

KROKODYL

Re:
To snad nemyslis vazne. Mas deti ? Co ma jako znamenat >>> gentlemansky se "vytratí".<<< to jako zapomenout na sve dite , vymazat jeho existenci ze sveho zivota a delat jako by nic ? To by mozna dokazala takova bezcitna zrudka jako budes ty ale tebe bych sacoval spise na bezdetnou nabubrelou nanu, nebo panicku kterou prave otravuje jeden co nechce zapomenout na to ze ma dite... Ty by jsi to dokazala den ze dne zapomenout na existenci sveho ditete ? Je mi ma bliti kdyz se nad tebou jen zamyslim...
0/0
6.8.2003 14:16

Karel

Re: A kdo Vám dává právo rozhodovat?
Rozhodovat o tom, zda má dítě právo poznat svého otce (mámu)? Myslím, že v zájmu dítěte by možná bylo, kdyby se vytratila spíše taková matka, kterou navozujete ve Vašem příspěvku. Ani já, který své děti neviděl léta, bych jim nikdy neupřel styk s mámou. I kdybych byl proti ní sebevíc zaujatý. Pokud žena chce mít svobodu a nepřebírat povinnosti, mezi které příprava pro styk s druhým rodičem rozhodně patří, ať sama odejde. Nebo si myslíte, že dětem do dalšího života prospějě, když je v nich živena nenávist k druhému rodiči jenom proto, že ten, který je má v péči, se jim snaží za každou cenu zabránit  stýkat se s tátou (či s mámou)? KJ
0/0
6.8.2003 15:13

:-(

Re:
, Karle, chapu tvuj smutek a tve rozhorceni, a ver mi, ze s tebou citim, jsem take tata... a stravil jsem se svou dcerou a jeji matkou celych jejich 18 let, a proto vim, ze dite potrebuje oba - mamu i tatu... i kdyz nemuzes prijit matce tvych deti na jmeno, tve deti potrebuji svou matku, i kdyz ona ti nedovoli deti videt... vim ze je to bolestne, ale je tomu tak... zkus docilit nejakeho kompromisu: zadne slovo o jejich matce, ale JENOM kontakt k detem - alespon dopisem, telefonem, treba i pod "kontrolou" nejake socialni pece... ale prosim te, neproklinej jeich matku, tve deti ji potrebuji, tebe samozrejme taky, ale na tom muzes pracovat... vyvijej POSITIVNI silu PRO tve deti, ne negativni energii proti jejich matce... rozumis mi?
0/0
6.8.2003 23:53

jarka

Re: To se mi snad zdá!
To se mi, vážená, také snad zdá.
Co do stupidnosti dávám Vašemu příspěvku jedničku!
Ubohé děti vychovávané v duchu Vámi prezentovaných názorů.
 
0/0
6.8.2003 23:22

Radeku

Vidim
Pro ty co se tu podivují nad tím, že tátové chtějí peníze. Když chci po státu aby zjednal v něčem nápravu, jinak než tím, že budu tlačit na kasu to nepůjde.
0/0
6.8.2003 11:04

Radek

Vidim
Pro ty co se tu podivují nad tím, že tátové chtějí peníze. Když chci po státu aby zjednal v něčem nápravu, jinak než tím, že budu tlačit na kasu to nepůjde.
0/0
6.8.2003 11:03

greg

at jdou do pr.......
To, ze chlap zbali nejakou mrchu, tak to je jeho problem a nema s tim otravovat ostatni. Takze vsichni budem platit odskodne nekolika lidem. Kdo zaruci, ze to vsechno neni umele zinscenovany, protoze tech 30000 za mesic je pekny kseft.  
0/0
6.8.2003 10:41

Pavel

Re: at jdou do....
Ani odkazy na konkrétní dokumenty respektive čísla jednací a konkrétní rozsudky, které jsou v přílohách podání uvedeny  (viz http://www.iustin.cz vás nepřesvědčí, že se jedná o skutečné případy a ne pokus o podvod?
Já tomu věřím, jen souhlasím s tím, že by to nemělo být placeno z našich daní, ale uhrazeno jednotlivými soudci, kteří pochybyli. 
 
0/0
6.8.2003 10:53

Josef

Re:
.. soudci a matkami resp. rodiči, které rozhodnutí maří!!!
0/0
6.8.2003 10:55

Josef

Re:
.....uhrazeno soudci a matkami/rodiči, kteří rozhodnutí soudu maří.
0/0
6.8.2003 10:58

malo vydelavajici

Re:
Ty blbecku, to by platilo, kdyby toho chlapa neotravovali ostatni prostrednictvim soudu, ze me platit neprimerene vysoke vyzivne, ktereho zpusob pouziti je zcela bez kontroly. Chlap se jen brani otravovani od ostatnich.
0/0
6.8.2003 11:17

Jirka

Re: at jdou do pr.......
Přál bych ti, aby tebe to nikdy nepotkalo. Mě to potkalo, a vubec se těm rodičům nedivím. Teď  v sobotu jsem brečel jak malej kluk, když mi po půl roce řekla má dcera sama od sebe, že mě má ráda.
0/0
6.8.2003 16:41

Najdete na iDNES.cz