Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Část centra Prahy je bez tramvají

Hlavní město sužují letní opravy. K drobným výlukám v úterý přibyla ta, která zasáhla tramvajovou dopravu nejvíc. Třináct tramvajových linek kvůli ní vybočilo ze svých zavedených tras. Výluky zasáhly centrum Prahy i okrajové části města. Přes Senovážné náměstí nepojedou tramvaje dva měsíce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

karel

Oprav y
Některé úseky se opravují po velmi krátké době znovu. Mám také pocit, že některé tratě není třeba opravovat.  Vypadá to na úspěšné lobování firem provádějící opravy.
0/0
7.8.2003 12:32

Jaroslav Kodym

Re:
Souhlas. A naopak. Oblouk z nábřeží kpt. Jaroše na Strossmayerovo náměstí opraví, až tam něco vykolejí. Následovat bude hledání viníků, potrestání nevinných a odměnění nezúčastněných.
0/0
7.8.2003 15:25

Posleda

Bodejť by to netrvalo tak dlouho!
Dopravní podnik na 2 měsíce zrušil tramvajovou dopravu na Plzeňské. Koleje jsou vytrhané na mnoha místech od Řep až k Bertramce, ale dělníky je na stavbě vidět málokdy.  Urychleně jen zprovoznili přejezdy přes koleje v Motole. Tedy - abych byl objektivní - svářeče jsem viděl makat na kolejích i v pátek večer, a troleje jsou vyměněné - montéři na to makali i o víkendech. Ale souběžně byla měsíční výluka na Újezdě a teď  tohle.
Jak si může dovolit DP udělat více uzavírek, když nemá kapacitu ani na jednu rekonstrukci
Když je vedení DP neschopné koordinovat práci tak, aby poslali dělníky a techniku na jedno místo a během 2-3 týdnů udělat jednou práci (třeba i na 2 směny) a pak jít dělat další, proč s tím něco nedělá magistrát?
Nejde jen o nás, kteří se denně plácají do práce MHD. Dnes ale vlastně nejede skoro žádná tramvaj tam, kam by měla a všechny informace na zastávkách jsou jen v češtině. A pak se bude magistrát divit, proč klesají příjmy z turistického ruchu. Kdo by se vracel či doporučoval známým takovýhle Kocourkov?
Na magistrátním odboru dopravy je to zřejmě jeden neumětel a nemakačenko vedle druhého. Nebo jim tolik času zabírá rozvíjení genitálního nápadu udělat placené parkování téměř po celé Praze a zavést mýto i pro průjezd Nuselským údolím či přes Florenc?
posledazavináčpost.cz
0/0
7.8.2003 10:29

Paví Očko

rekonstrukce
Sice chápu, že je potřeba občas vyměnit koleje a udělat generální rekonstrukci tratě, ale mrzí mě, že musí být centrum Prahy uzavřeno tak dlouho. Přes Senovážné náměstí jezdím každý den, ale nevadí, ranní procházka mi neuškodí. Ani peněz za tramvajenku nelituji, jsem optimista a věřím, že se použijí ke zlepšení dostupnosti některých míst. Spíše nechápu, proč včera večer (v den kdy rekonstrukce začala) už na křižovatce nikdo nepracoval? Vždyť by se určitě našla spousta řemeslníků a dělníků, kteří by pracovali i v noci a nevěřím, že by se oprava nedala zkrátit na poloviční dobu.
0/0
6.8.2003 13:29

Ivo

cas
Vsertko je ok, len fakt nechapem co tam chcu 2 mesiace robit?
0/0
6.8.2003 11:28

alex

HRUZA
JE TO FAKT STRASNY!!!!!!!!PEKNE ME TO STVE,PROTOZE PLATIM DOST ZA KUPON MHD A TAM KDE BYDLIM PROSTE TEDKA NIC NEJEZDI A TAKY JEZDIT NEBUDE,NEJVIC JE MI LITO STARYCH LIDI A CIZINCŮ KTERI SE VE ZMATCICH dpp PROSTE NEVYZNAJI
0/0
5.8.2003 17:43

puppy

neustálé opravy
mám tramvaje rád, ale ty neustálé opravy stojí za zamyšlení, jestli nejsou tramvaje přežitek...
0/0
5.8.2003 17:21

Andy

k výluce jen toto:
dosud nejezdí MHD tak jako před povodněmi, lidé si ještě neodpočinuli ze série výluk a je tu další, přímo obrovská. Tohle se opakuje každé léto a v kombinaci s prázdninovým provozem je to k posrání. Tak ty koleje konečně jednou provždy vytrhejte a pusťte do Prahy trolejbusy. Tohle fakt není k vydržení. A když už tady nadávám, taky by konečně mohly Dopravní podniky udělat něco se záplavami ožralých smrdutých vágusů a cikánských kapsářů. Když dokážou buzerovat osmiletého kluka kvůli obráceně štípnuté jízdence, jistě si poradí i s tímhle.
0/0
5.8.2003 17:06

Tomáš

Zrušené tratě
Teď se vrací zrušení tramvajových tratí od nám. Republiky k Tescu na Národní. Bohužel na obnovu je už pozdě a nejsou na ni peníze.
0/0
5.8.2003 17:04

PPPetr

Za první republiky
Můj děda mi kdysi vyprávěl, že když za první republiky opravovali křižovatku tramvají dole na Můstku (to ještě po Václavském náměstí jezdily tramvaje), stáli tam lidi od večera připravení s nářadím. Po průjezdu poslední večerní tramvaje stavbyvedoucí písknul a lidi začali pracovat. No a ráno už jela první ranní tramvaj po opravených kolejích. No tak to je ten pokrok, že?
0/0
5.8.2003 17:00

JouDa

Re:
deda kecaa....
0/0
5.8.2003 22:50

K.K.

Re: Potvrzuju
Je to pravda, chtěl jsem napsat totéž. Můj děda u El.podniků dělal dlouhý roky. Celý křížení se dnechalo vyměnit za 2-3 dny! Resp.noci, že jo. Výluka 2 měsíce je naprosto technicky neospravedlnitelná, i kdyby s archeologickým průzkumem do hloubky 3 metrů. Kdyby komouši nezrušili kdejakou trať v centru, bylo by aspoň kudy objíždět.
0/0
6.8.2003 9:55

tramvaják

cink cink
... tady jedu já ... uhni ty troubo ... a máš to!
0/0
5.8.2003 16:21

Najdete na iDNES.cz