Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Je Tony Blair válečný zločinec?

Necelý měsíc po pětiletém výročí podepsání Římského statutu zřizujícího Mezinárodní trestní soud (International Criminal Court, ICC) oznámil prokurátor tohoto soudu Luis Moreno-Ocampo, že obdržel návrh na přezkoumání účasti britských jednotek na válce v Iráku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bug

výborně
za katr s nim, a potom hned hura na Bushe !!
0/0
6.8.2003 12:02

Realista.

?
Někdo pochybuje o tom, že Anthony Blair je zločincem? Si musíte dělat legraci! Celosvětově odmítnutá agrese do svrchované země? Která byla agresorům prokazatelně neškodná? Nejsem komunista ani nic podobného. Jde o to, že si mocní, kteří mají plnou dr*ku DEMOKRACIE, dělají naprosto co je napadne a většina má smůlu. Dvojí metr, chamtivost, vraždy, ...
 
Blééé...r.
 
0/0
6.8.2003 11:30

Vít Tyle

Re: Tony Blair jednal správně
Tony Blair není žádný zločinec, naopak pomohl zbavit svět jednoho z nejnebezpečnějších gangsterských politiků, který r ozpoutal dvě války, v nichž padlo více než milion lidí. Myslíte si, že je vaše hodnocení skutečně realistické? Pokud by Saddám nebyl svržen, pokračoval by ve své megalomanské agresivní politice, jejímž cílem vždy bylo ovládnout přímo nebo prostřednictvím vydírání sousední státy, zničit Izrael a co nejvíce uškodit USA a demokratickým (tudíž nepřátelským) státům Evropy. Vlastnictví zbraní hromadného ničení a možnost jejich poskytnutí teroristům zvýšilo Saddámovu nebezpečnost nad snesitelnou mez. Alternativou války nebyl mír, ale permanentní masívní vojenská přítomnost v Perském zálivu, která by mohla odstrašit Saddáma od rozpoutání nové války. Mohla, ale nemusela, neboť Husajn nebyl racionálně uvažující politik. Každou ze svých válek prohrál. Možná by mu potřebné sebevědomí na tu třetí dodala jaderná zbraň, o kterou usiloval (izraelské letectvo rozbombardovalo již v roce 1982 zcela v rozporu s mezinárodním právem a zcela správně irácký jaderný reaktor stavěný údajně k mírovým účelům. Pozoruhodné plýtvání v zemi oplývající ropou.).
Válka je špatná a je ospravedlnitelná pouze tehdy, když zabrání větší válce a utrpení.  V případě války proti Saddámovu režimu nebudeme nikdy s jistotou vědět, jaké katastrofě zamezila a zda by tato katastrofa vůbec nastala. Naštěstí. Víme však jistě, že zbavila lidi v Iráku diktátora, který jim za 20 let své vlády přinesl jen smrt, teror a bídu. Je to i Blairova zásluha. Patří mu za to dík.
0/0
12.8.2003 22:17

hopík

Vítěz se nesoudí
Není pravda, že nelze odhadnout jak "causa Tony Blair" dopadne. S "pravděpodobností hraničící s jistotou" bude kauza rozhodnuta ve prospěch Blaira, nebo vyšumí do prázdna. Co existuje lidská společnost tak platí "Vítěz se nesoudí" !
0/0
6.8.2003 9:35

kačenkin

už jsem zvědavej na reakce místních levicových zaprděnců...
to je článek přesně na jejich notečku....
0/0
6.8.2003 9:25

vip@hotmail.com

Kde je IQ?
Opět naši slavní češtináři z redakce. "Účinky by mohly nabÍt." Kristovy rány, to jsme na tom opravdu tak špatně, že i tak obyčejnou záležitost jakou je "i" a "y" dokážeme zprznit? A ještě za to brát peníze? Fuj redaktorskej, vrať se do školy.Jak mám potom věřit článku, když ho psal analfabet?
0/0
6.8.2003 8:55

Najdete na iDNES.cz