Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Učitelé: Stávka bude

Hrozba stávkou se učitelům vyplácí. Finančně si asi polepší nejvíc ze všech. Pořád je to však podle odborářů málo. Kantoři trvají na svém: v září se školy neotevřou. Plánovanou, nejméně třídenní stávku, která má propuknout 1. září, asi nezvrátí ani nové vstřícné snahy některých členů vlády.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

FX

Ještě k učitelům aneb druhá strana.
Učitelé si přidat zaslouží. I tolik kolik požadují. Jenom by prostě nemuseli chtít tolik naráz. viz. můj příspěvek "Jak dlouho?"
Učitelské povolání je myslím jedno z těžších co znám. Měl jsem možnost vyzkoušet si roli vychovalele v ŠVP. Osmá a devátá třída. Udržet je, aby se nikdo nezabil je zázrak.
 Je to stádo, zvěř, tlupa. Nerespektují jakoukoliv autoritu krom toho, kdo dokáže řvát víc než oni. Žactvo sedící tiše v lavicích a naslouchající pozorně výuce je minulost a mýtus! Učitel si nemůže k žákům naprosto nic dovolit, o tělesných trestech nemluvě   Žáka nelze nijak přinutit aby dával pozor, ale za špatný prospěch třídy je kantor kritizován. Je to boj kdo z koho a spousta rodičů si myslí, že škola jim má děti vychovat.
Za všechna slova radši tři přiklady.
1. Žák je o hodině otočen směrem od tabule a zcela nerušeně nahlas komunikuje se spolužákem za sebou. Pedagogem je slušně napomenut, aby si dělal poznámky a dával pozor. Učitel je žákem poslán do PRDELE! Žákovskou knížku nechal doma. Zakončeno výrokem žáka "dotkněte se mně a jste bez práce". A má pravdu, pokud by se měl soudit.
2. Žák je opět napomenut aby dával pozor. Učitel je odzbrojen slovy "Proč? Nemusím se učit. Můj táta je zedník a vydělá si dvakrát víc než vy?"
3. Učitel byl téměř propuštěn za rasizmus, když oslovil romského hocha "bobánku" a rodiče si stěžovali.
Na konec jeden zlatý výrok jednoho učitele: VŠICHNI CO UČITELE KRITIZUJÍ, ŽE NEDĚLAJÍ DOBŘE SVOU PRÁCI. ZKUSTE SI TO A PAK KRITIZUJTE.
100% PRAVDA
0/0
6.8.2003 14:56

Avenarius

Morálka na 130%
Tak teď mě p. Petra Buzková fakt pobavila, učitelé přece jen používají svých práv daných Základní listinou a práv! Copak pí. Petra Buzková nechápe, že stávka jen připomíná vládě její sliby? A že se toho už za ta leta naslibovalo! Když bylo loni oznámeno, že ze slibů nebude nic, neboť byly povodně, skousl jsem to s obavou, co se najde za důvod příště.Jak to dopadlo, vidíte sami.Kdopak tady sliboval 130% průměrného platu? Lhát je morální? Raději snad kdyby držela .... jazyk za zuby.O Standovi Grossovi si nedělám iluze, ale peníze pro své lidi vydyndal. 
0/0
6.8.2003 18:29

Jeusus

?
Ano, chci aby učitelé byli špatně placení, neb ty schopní odejdou a zůstanou jen ti, co se jinak už neuživí. Alespoň můj syn nebude chytřejší než já a já tak zůstanu hlavou rodiny až do smrti. Jen nevím, co bude syn dělat, jen aby mě nezůstal na krku a já ho nemusel celý život živit, nevzdělance jednoho.
 
0/0
6.8.2003 15:44

barbudo

Re:
Svoje děti pro jistotu trochu učím, ale jinak jsem velice spokojen s konkurencí dnešních mladých, ambiciózních a perpektivních absolventů dnešních škol. Tiše doufám, že je budou živit jejich rodiče a ne já jako daňový poplatník.
0/0
6.8.2003 16:04

FX

Jak dlouho?
Jak dlouho to takhle půjde? Učitelé chtějí přidat. Doktoři chtějí přidat. Piloti chtějí přidat. Tramvajáci, policajti,  železničáři....... Všichni chtějí víc. Česká republika je zadlužená a bez peněz, ale my prostě budeme chtít víc. Berte kde chcete, my prostě CHCEME!
 Nepřipomíná vám to logiku (spíš nelogiku) malých rozmazlených dětí, které prostě něco chtějí a nepochopí, že to nejde? Mně ano. Ale takhle to přece nepůjde. Řekne nějaká stávková rada vládě, odkud má ty peníze vzít? Všichni tady vidí, že stávkou si to vynutíme. A budeme ždímat, i když není z čeho. Jinak se nebude učit, léčit, jezdit MHD..... Jednou (a možná to nebude dlouho trvat) se ale narazí na dno a pak už se bude moct stávkovat do aleluja bez výsledku. Myslím, že by se učitelé (alespoň proteď) mohli spokojit s tím málem, co vláda nabízí.
Jasně, že si zasloužíme víc. Jasně, že vláda u voleb lhala. Rekonstruují si baráky za naše prachy, šmejdi. O důvod víc jí příště nezvolit. Koho volit nechám na vás, protože taky nevím. Komunisti nejsou řešení.
0/0
6.8.2003 14:34

barbudo

Re:
Tím proteď myslíte dalších čtrnáct let?
0/0
6.8.2003 14:36

FX

Re:
Ne, tím mám na mysli tak 2 roky.
0/0
6.8.2003 15:00

barbudo

Re:
A je nějaký závažný důvod k tomu, aby věřili, že za dva roky to bude lepší?
0/0
6.8.2003 15:45

Filosof

Re:
Učitelům se zdá, že jsou prostě málo ohodnoceni, tak to dávají nějak najevo. Stávkou. Já když půjdu za svým zaměstnavatelem a on mi nevyhoví, tak mu pohrozím odchodem a on zváží zda mě pustí nebo se na něčem dohodnem.  A tady je to analogické. Ať si vláda zváží zda zvedne platy nebo se radši nebude učit.
0/0
6.8.2003 15:07

dan

Vážení učitelé,
co nám, respektive našim dětem,  za plošné navýšení Vašich platů nabídnete. Čím nás chcete přesvědčit, že si takové (v % ne malé) navýšení platu zasloužíte? Děkuji
0/0
6.8.2003 14:16

Pylorus

Re:
Navyseni platu je NUTNOST, jinak ze skolstvi odejdou i ti posledni schopni lide a zustanou tam ti, na ktere nadavas!
 
Myslis, ze je v poradku ze po peti letech studia dostanes nastupni plast na gymnaziu okolo 8000 CZ?! I blby vyuceny kuchar dostane VICE!!!!! (Nic proti kucharum)
 
To same plati pro zdravotnictvi.
 
Penize do vedy, vyzkumu a skolstvi (a ne do zetoru, zelezaren a nesmyslnych soc. programu) = jedina cesta k rozvoji
PS. A nejsem ucitel, kdyby se nekdo ptal!
 
0/0
6.8.2003 14:32

dan

Re:
Já na nikoho nenadávám. Jen jsem položil otázku, která je běžná a myslím zcela oprávněná, pokud někdo žádá o zvýšení platu v takovéto míře.
Takže vážení učitelé, tak vášnivě přispívající na různé "neutrální" příspěvky, pokuste se konstruktivně odpovědět.
Jinak souhlasím s tim, že Vámi zmiňovaných 8tkč brutto jako nástup je málo.
 
0/0
6.8.2003 14:45

barbudo

Re:
Mimochodem, investice do fungujícího Zetoru, který by vyvážel do celého světa (za odpovídající ceny), není vůbec špatná. Pokud by ČR byla civilizovanou zemí, rád bych se i já stal akcionářem takové firmy a jistě by jím rád byl i stát. Náš základní problém je v tom, že tyhle fabriky jsou na hrnci. Že je to základní problém, věděl i pan profesor trhoveckého fundamentalismu. Proto je nenechal padnout. Jenže privatizace metodou "na půl hodiny zhasnout" a tunelová metoda prvotní akumulace kapitálu vede k nenstandardnímu chování vlastníků. Výsledkem je tragická ekonomická výkonnost - a tak jsme tam, kde jsme. Zrušili jsme armádu a stejně to nepomohlo - důchody bídné, na školství, vědu a bezpečnost nemáme. Co šlo jsme prodali, už není co.
0/0
6.8.2003 14:57

xray

Re:
teď ses provalil. si komouš jako prase. miláčku Zetor byl vysoc eprosperující ale jen díky tomu že vyvážel traktory ( a většinou zadarmo z bratŕské socialistické pomoci, nebo nám za ně ještě dluží ) do našich zpřátelených bratrských států. jinak nebyl nikdy konkurenceschopný.
0/0
6.8.2003 16:29

barbudo

Re:
Napsal jsem že Zetor fungující, vyvážející a konkurenceschopný je dobrá investice pro mne i pro stát. Nepsal jsem nic o tom, zda takový kdy byl či nebyl - nebo se pletu? Kšeftováním zemi neuživíme, vyrábět se bude muset.
0/0
6.8.2003 16:38

:-(

Re: nejsem kuchar
, ale zda se mi arogantni tvrdit o kuchari, ze je bl*by... zadnemu uciteli nikdo nebrani vyucit se kucharem a vydelavat poradny balik...
0/0
6.8.2003 15:12

Filosof

Re:
Někteří si zaslouží a někteří ne. Bohužel platy jsou stanoveny tarifem a diferenciovat mezi dobrými a špatnými je problém ....
0/0
6.8.2003 15:23

Acid

1/2 jim schvaluju :))
Rozhodně bych jim, jako student, schválil stávku, ale to navýšení platů si fakt nezasloužej! Kdyz takhle čučim na hodinach na totálně znuděnýho učitele matiky, kterej nám vypráví např. o ufonech, tak bych ho asi fakt picnul. Jo, fakt je, že některý zasloužej něco navíc, ale v žádném případě by to nemělo být plošné, to ANI NÁHODOU!!! Ten náš ufolog by zasloužil kopnout do řiti a strhnout něco z platu. Neříkam, že mě pak budou hodiny víc bavit, když se budeme drtit 45 min v kuse a bez voddechu a ńákýho toho lenošení :), ale rozhodně to budou dobře utracený státní peníze. 60% stávajících učitelů si ty prachy nezaslouží, ale taky to bude těch 60% co budou stávkovat. Jen škoda, že na naší škole se bude učit stejně, tam se něco jako stávka rozhodně uskutečnit nemůže ... End of story. Bye bye, see you later!
0/0
6.8.2003 13:51

Pája

Nakopat
a né přidat. Za to co předvádějí. Vyházet všechny pro hrubé porušení pracovní smlouvy, kdo nedělá ať ani prachy nedostává. Tady ta móda nás všechny bude jednou dost mrzet. Za chvíli padne celej rozpočet jen na platy 500 tisíc státních zaměstnanců. Jezdíme po rozmlácenejch silnicích, ale hlavně že ředitel správy silnic bude brát 120 tisíc měsíčně. Dojedeme na to všichni.
0/0
6.8.2003 13:45

:-(

Re:
, "500 tisíc státních zaměstnanců"... je to pravda? to potrebuje zemicka s 10 miliony obyvatel pul milionu statnich zamestnancu?
0/0
6.8.2003 13:57

lurtz

Re:
A to jeste zapominate na cca. 400tis. nezamestnanych, kteri jsou rovnez placeni ze staniho rozpoctu. Stejne jako statni zamestnanci. A navic vubec nemakaj. Frajeri na uradech museji cinnost alespon simulovat.
0/0
6.8.2003 14:58

Čech

konečné řešení
Zprivatizovat většinu školství, nastavit vysoké školné, ať mají jen ti schopní učitelé více a děti těch nepřejících chudáčků zde nechť jsou odkázány jen na zbytek státních škol s malými platy učitelů, případně zůstanou analfabety, stejně 10% národa (ti nezaměstnaní) vcelku žádné vzdělání, jak se zdá, k obživě nepotřebuje.
0/0
6.8.2003 13:36

:-(

Re: to by bylo opravdove reseni
, Zprivatizovat CELE školství... pak bych si alespon mohl vybrat ucitele, kteremu sverim to nejcenejsi, co mam - sve deti... zajimave je, ze si mohu vybrat zednika, elektrikare, kominika, ktery mi dela na baraku, ale komu sverim vzdelani sveho ditete... ceske skoly jsou prospikovany prestarlymi sluzebniky komunistickeho rezimu, a na to ma slusny clovek platit?
0/0
6.8.2003 13:49

barbudo

Re:
A co že rozumíte termínem zprivatizovat?
0/0
6.8.2003 16:41

Jozan

Važený národe,nejsem učitel,ale když to tak zde čtu tak vidím skupinu negramotů,kteří do dnešního dne mají defekt z toho jak chodili do školy za komanču a nemají vůbec představu o tom co učitelské povolání obnáší.Co stojí za úsilí prvňáčky naučit smostatnosti a že v životě je také nějaký řád,protože jejich otcové a matky považují učitelský stav za blbce a otravy,kteří chtějí jenom peníze a znepříjemňovali život i jim tím,že chtěli po nich aby se učili,protože komunistická nomenklatura je naučila známou písničku ,,dělník je smrtelný práce je živá,,a já jsem horník ,kdo je víc.Kdejaký blb,který si hraje na podnikatele ve stavebnictví a jim podobných řemeslech si účtuje za práci jak kdyby bydlel 50km za Chebem směrem na západ a když se podíváte na kvalitu provedení tak by člověk blil.
0/0
6.8.2003 12:23

:-(

Re:
, uznavam, ze se ti podarilo velice vystizne charakterisovat ceske schopnosti/vlastnosti/pristup k praci... co vsak nemohu pochopit, je, proc by prave ucitele meli tvorit vyjimku v tomto obraze? cesti ucitele jsou stejni flakaci a budizknicemove jako zednici, hornici nebo ridici autobusu... ono stoji take nemale usili odborne a ucinne drenazovat vlhky sklep (travaux de drainage; zednicka prace) - mimochodem, mnohem namahavejsi nez naucit dite tomu ci onomu - ale je-li TATO prace odflaknuta, mas moznost ji reklamovat a dostanes bezplatnou odbornou opravu (opravnou firmu si casto muzes zvolit podle tve duvery)... jakou reklamacni moznost mas v pripade ucitelu? Zbyde ti jen zdeformovane dite - nekdy nevylecitelne zdeformovane...
0/0
6.8.2003 12:40

xray

Re:
ale pane, nedělejte nám z učitelů výkvět společnosti a studnici morálky. takhle nás to učili za komunismu. a tenkrát opravdu učitel vychovával naši socialistickou mládež. jsou to jen lid, se stejnou obtížností práce jako ostatní.
0/0
6.8.2003 16:41

:-(

kolik seriosnich nabidek?
, _hledam ucitele ceskeho jazyka (pro oblast Nemecka/Svycarska)_ Vas profil: ceska narodnost/ceska prislusnost/trvaly pobyt v CR nejmene 25 let; absolvent ceske VS (main approb. jaz. ces.), min. akad. stup.: Dr. paed.; profound knowledge and certificate of competence "bilingual individualised teaching" (alternatively germ, engl, french), Europe-Profile required; Podminky: vyuka 1 zaka v domacim prostredi (pracovna), zak NEMA ZADNE znalosti jaz. ces.! 6 h/tydne (8-12; 14-16; 45min vyuka + 15min pause), prac. smlouva na 10 mesicu s moznosti prodlouzeni o dalsich 12 mesicu, mesicni plat: 1.320 € (brutto); zkusebni doba: 6 tydnu; nastup: 1.9.2003
0/0
6.8.2003 11:15

Libor

Re:
Titul Dr. paed. (psáno správně PaedDr nebo PaeDr) se uděloval v naší zemi jen za socialismu (dnes ho nahradil PhDr, případně RNDr - v případě přírodovědných předmětů). Je to tedy nabídka pro učitele ze socialistické školy, absolventa marxistických kurzů a materialistické přísahy???
0/0
6.8.2003 14:19

barbudo

Re:
Titul PaedDr byl udělován i po roce 1989. Z titulu PhDr nezjistíte pedagogické vzdělání, krom toho - může jít o rychlokvašeného absolventa některého z módních oborů nejasného obsahu na některé z rychlokvašených "universit".
0/0
6.8.2003 15:12

Awak

Pravidla
Žák má ctít učitele tím, že: a) povstane (vyjádření úcty) b) pečuje o něj c) pozorně mu naslouchá d) obsluhuje jej e) pečlivě se učí
Když je učitel takto uctěn, má žáka: a) vychovávat v nejlepší disciplíně b) učit ho, aby vše dobře pochopil c) učit každé vhodné řemeslo a vědu d) seznámit ho s přáteli a druhy e) ve všech oblastech mu zajišťovat ochranu.
0/0
6.8.2003 11:03

Awak

Pravidla
Žák má ctít učitele tím, že:
a) povstane (vyjádření úcty) b) pečuje o něj c) pozorně mu naslouchá d) obsluhuje jej e) pečlivě se učí
Když je učitel takto uctěn, má žáka:
 
a) vychovávat v nejlepší disciplíně b) učit ho, aby vše dobře pochopil c) učit každé vhodné řemeslo a vědu d) seznámit ho s přáteli a druhy e) ve všech oblastech mu zajišťovat ochranu.
0/0
6.8.2003 11:03

bestie

ZABÍT !
Střílet do nich ! 
0/0
6.8.2003 10:30

Vilík

Re:
Vám nápodobně!
0/0
6.8.2003 10:36

:-(

Re:
, do koho?
0/0
6.8.2003 11:26

miki

Re: prostituti
Proč bych měl fandit v tomto sporu učitelům, když si dobře vzpomínám, jak sršeli aktivitou při hajlování k Sovětskýmu svazu, nezapomenu, jak dokázali likvidovat dítě, jehož rodiče to vyděli jinak. To jsou pořád ti samí "nedocenění" obětaví pedagogičtí pracovníci. To jsou pořád ty samé věčně vytočené uřvané učitelky, které otravuje už pohled na cizí dítě, které jsou všechno jen ne ten, kdo dítěti pomůže s problémem. Nesnáším učitele a učitelky, hádejte kde jsem k takovému pohledu na ně přišel ??
0/0
6.8.2003 12:03

Talbot

Re: střílení
Přidávám se ke sboru střelců - jsou sice učitelé, kteří něco dělají a zaslouží si přidat, ale většina z nich má k žákům naprosto arogantní a egoistický přístup, za který si místo platu zaslouží *****.
0/0
6.8.2003 12:21

lee

Učitelé
Nevím, ale za devět let, co mi chodil syn na ZŠ jsem se setkala a setkávám(ještě mám dceru v 8. tř), se strašnou nechutí učitelů něco vyřešit.nechtějí ani chápat nebo pomoc dítěti, pokud trpí nějakou disfunkcí.  Pokud dítě něco nepochopilo, zajímali se akorát, zda jsem mu to vysvětlila nebo zda máme někoho na doučování. A to nemluvím o šikaně, od které dávají ruce pryč.Nic se jich netýká!!! Pořád dávají pouze poznámky a nebo trhají sešity. na to jsem je kolikrát upozornila, že si již sešity kupujeme samy! Učitelky jsou vzteklé a uřvané. Pokud na svoji práci nestačí, ať jdou razítkovat na poštu.A jestli se někdy potkám s opravdu schopným, vstřícným a lidským kantorem, budu mu přát co nejvíce peněz,protože vím, že si je zaslouží.
0/0
6.8.2003 10:25

www

Když mohli stávkovat televizáci s platy přes 30000, tak kantoři taky
Držím palce!
0/0
6.8.2003 10:24

gavin

ale jo...
Já bych učitelům klidně dal 130% průměrné mzdy... jen bych jim to redukoval podle počtu odpracovaných hodin (ta je asi 40% pracovní doby "bežného" zaměstnance - 9 měsíců v roce, 4-5 hodin denně) - takže by pak učitelé dostali plat cca. 52% průměrné mzdy.
0/0
6.8.2003 9:15

barbudo

Re:
Nemáte asi přesné informace o pracovní době učitele ani o náplni jeho práce. Z Vašeho pohledu mnozí uředníci pracují pouze v pondělí a čtvrtek od 8.00 do 13.00. Soudce pracuje pouze v soudní síni? President pracuje pouze, když čte novoroční projev a když ho náhodou vidíte v televizi?
0/0
6.8.2003 11:21

barbudo

Re:
Pokud učitel pracuje pouze před katedrou, potom soudce pracuje pouze v soudní síni a prezident jenom při čtení novoročního projevu? Potom jsou na tom ovšem docela dobře i úředníci s hodinami pro věřejnost dvakrát do týdne čtyři hoďky.
0/0
6.8.2003 11:25

JK

Stavku!!! Stavku!!! Stavku!!!
Jako stredoskolsky student jsem jednoznacne pro stavku. Minuly rok byly povodne (14dnu prazdin navic), letos by stavka mohla byt mene problemove reseni ziskani nekolika dni volna navic. A k platum pedagogu jedine, nekteri si nezaslouzi ani dnesni stav, jini nebudou dostatecne ohodnoceni nikdy.
0/0
6.8.2003 9:01

tom

ani korunu plosne navic
nedal bych ucitelum ani korunu plosne navic, jen tem kteri si to zaslouzi a tem naopak mnohem vice, jsou totiz i tzv stredoskolsti ucitele co si denne oduci sve 2 hodiny trebas obcanske nauky a pak cely den bud sedi v kabinetu nebo si delaji na svem, proc by takovy ucitel mel mit 13 a 14 plat? zaco? k tomu 2 mesice prazdnin? zaco? za dve hodiny denne? jestli ano chci byt taky ucitel
0/0
6.8.2003 8:49

mariana

Re: a co ti brani?
tak bez je-li to takova pohoda. dej si prihlaslu na pajdak, vystuduj a bez ucit.
0/0
6.8.2003 13:09

Klaudie

Re:
Tak buďte! Podle Vás je to výhodné i nyní. Brala bych to.
0/0
6.8.2003 13:12

Lopuch

Stavka ucitelu neni vubec nemoralni. Nemoralni by byly sodomske zakony schvalujici "zakonny svazek" homousu.
0/0
6.8.2003 3:37

zajic

Vlastne je dobre ze se nas pokouseji nastvat.......
Vlastne je dobre ze ucitele chteji stavkovat. Protoze narod je opravdu treba poradne nastvat aby bylo mozno predstavit potrebne reformy ve skolstvi a bez neustale snahy ucitelu o jejich bojkot.
Stavka je za techto okolnosti pravdepodobne nelegalni (prinejmensim nemoralni) a melo by byt odpovednosti kazdeho reditele aby zajistil ze vyuka bude probihat. Pokud ne - neni duvod proc prislusneho reditele nepropustit. Stejny nastroj ma reditel pro vzpurne zamestnance.
Neni zadny opakuji zadny duvod plosneho pridavani ucitelum. Pridani musi byt selektivni a musi zohlednovat kvalitu vyuky produkovanou prislusnym ucitelem. Je mnoho kriterii ktera lze stanovit - jako minimum, vetsina zaku by mela dosahovat urcitych vysledku v celostatnich testech a ucitel by mel byt schopen dolozit ze se prubezne vzdelava v oboru ktery uci (proc by nemohli byt atestace i pro ucitele).
Cast ucitelova platu by mela byt i vyrazna premie (min 40% vysledne castky) za vysledky. Platovy zebricek muze byt pak snadno stanoven a pak neni problem aby ucitele - ti dobri - byli dobre placeni (v ramci moznosti)
To ovsem predpoklada ze skolsvi prestane byt uzavrenou nadobou kde vetsina ucitelu , uredniku skolskych sprav ci inspektoru nikdy nebyla nicim nez zaky, studenty a pak uciteli. Zaznel tady dobry navrh na povinnost ucitele se zucastnovat nejake formy praxe. Neni duvod aby pro odborne predmety na druhem stupeni, strednich a vysokych skolach ucitele nebyli zamestnani na smlouvu pouze na 3-5 let s tim ze jejich kontrakt nebude obnoven pokud nesplni kvalifikacni pozadavky. Ne vsichni ucitele musi byt zamestnanci skoly na plny uvazek.
Rodice by se meli financne podilet aby meli vetsi zajem na tom co se ve skole deje.
Proste moznost je mnoho ... problem ... skolstvi vlastne nechce byt reformovano a my rodice vzdycky skoc
0/0
6.8.2003 3:24

zajic

Re:
......my rodice vzdycky skocime na vydirani "ublizenych a spatne placenych" ucitelu kteri timto uspesne znemozni jakekoliv zmeny. Akorat to stoji vic penez a to si jiz dnes nelze dovolit.
0/0
6.8.2003 3:25

Avenarius

Re: Vlastne je dobre ...
Několik věcí: argumentace: "Stavka je za techto okolnosti pravdepodobne nelegalni (prinejmensim nemoralni)," mi připomíná klasické Cimrmanovo:"Vždyť je to sprostý vrah, přinejmenším sprostý podezřelý". Nenabíhejte si zbytečně na vidle chybami ve shodě přísudku s podmětem typu:"...nemohli byt atestace,"tím jen podporujete názor, že do školy chodil každý, a proto se cítí být kvalifikován k tomu, aby ji fundovaně posuzoval. Snázorem na slektivní odměňování nelze než souhlasit, zatím mi jsou všechny kurzy dalšího vzdělávání na nic. Některé země řeší problém s tím, aby učitelé neztratili kontakt s "běžným životem" tím, že po určité míře odpracovaných let dostávají delší  období (rok) na to, aby se vzdělávali, cestovali apod. Pochopitelně s plným platem. Takže...
0/0
6.8.2003 6:02

Najdete na iDNES.cz