Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Neřesti politiků voliči promíjejí

Vladimír Papež se nestal ministrem spravedlnosti, aniž vlastně kdokoli vznesl námitku proti jeho schopnostem. Zradil ho "škraloup" v soukromé minulosti - nehoda v opilosti a zpráva o občasných návštěvách v nevěstinci. Papež si nakonec ministerskou kariéru sám rozmyslel. Premiér Špidla to s ulehčením přijal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bussete

vzkaz pro pana Komárka:
Už jste opravdu směšný. A vlastně celá MF DNES. Už nejpíš nevíte jak zaútočit na pana Klause, tak si vymýšlíte takové články v podstatě o ničem. Koho zajímá, kdo měl s kým poměr? ať si chodí kdo chce za kým chce, co je vám vůbec do toho?!? Podstatné je, že vykonává dobře svoji práci! Osobní život je jenom vaše věc , nikoli národa! Proč nezmíníte i onu ututlanou nevěru Havla, Masaryk byl snad svatý? Proč si hrajete na takové moralisty? Vy snad když někomu lžete, tak mu hned řeknete: no, víš, já jsem ti teď lhal... nebo snad ... včera jsem tě opět podvedl??? pitomost co? A paní Livie je prostě jedna z davu a má smůlu - jako všechny my ostatní.. bohužel jí se to doneslo... Alkohol za volantem? tak chlastají, nejsou jediní! rozdíl je v tom, že mají imunitu, pojďte se bavit o imunitě! a s nevěrou běžte do Blesku !
0/0
4.8.2003 18:47

jarek

Re:
Kdo vykonává dobře svou práci?? Snad ne soudruh prezident??? Jako vtip je to dobré, ale pouze jako vtip!!!
0/0
5.8.2003 8:12

Re:
Jen dotaz. Kterou Havlovu nevěru máš konkrétně na mysli? Madla
0/0
5.8.2003 16:02

Rebel

!!!
Nejlepší je odejít dřív, než se cokoliv stihne provalit. A dát tomu nějaký úplně jiný důvod, mnějaký líbivý a pokud možno hodně morální! Odejít a užívat si klidný a spokojený život s oním krásným dlouhovlasým nikdy neodhaleným "prohřeškem". Romantika jak z Harlekýnky , jenže jaké pak přijde zklamání, když najednou ona - důvod a původ odchodu ze scény - řekne ne! Jsou za tím jiné důvody, nebo politik, který už není - a to prosím na její přání - politikem, už nemá pro dámy onu magickou přitažlivost, tu sladkou příchuť moci? Takže jaké z toho plyne ponaučení? Zatloukat, zatloukat, zatloukat - a když už se něco, nebo někdo náhodou provalí, dělat jako že nic, ono v Čechách jim to ještě přidá na parádě, ale hlavně nebejt blbej a neodcházet, nerezignovat, neskládat mandáty!!! Že jo?
0/0
4.8.2003 13:45

Bejbína

Re:
No zatim sem neslyšela o politikovi, kterej by vodešel a pohoršil si. Naopak, myslím, že pokud náhodou některej třeba mírně ztratil na moci a vlivu, určitě se dost zvýšila jeho přitažlivost finanční. A pokud ne, tak musel bejt blbej už předtím a pak to ta dáma měla poznat hned!
0/0
5.8.2003 11:38

Rebel

Re:
No víš v tomhle konkrétním případě ty dva od začátku zkoumali úplně jiné přitažlivosti. A ty byly a dodneška jsou silnější než cokoliv. Jen on prostě doufal, že jediné co jí vadí je, že on je osoba veřejná. Odešel a zjistil, že jí asi vadí i něco jiného. Takže je i nadále nucen oddávat se té přitažlivosti tajně a nejtajněji. Ale on je to vlastně happy end, že láska a vášeň je nezávislá na penězích, na funkcích, na postavení (teda mluvím o tom společenským, protože jinak s postavením on v její přítomnosti nikdy problémy neměl, teda lépe řečeno vlastně měl a velký, protože před lidmi se to jaksi nehodí že). Sen o legalizaci toho vztahu se mu asi nesplní, ale zase je fakt, že když člověk není pod drobnohledem veřejnosti, tak se takové žhavé schůzky lépe maskují a mají na sebe víc času, je tedy menší pravděpodobnost, že ve spěchu udělají chybu. Oni jsou teď prostě běžný průměr naší společnosti, kde nevěra je běžnou záležitostí, kterou nikdo nepovažuje za prohřešek. Jako hřích je vnímáno snad jen to, když je někdo blbej a nechá se přistihnout. Tak hluboko klesla morálka v naší společnosti!!!  
0/0
5.8.2003 14:32

Bejbína

Re:
Hele ty máš ňákej psychickej problém že jo?
A řekl jsi to už svému psychologovi?  I když v tvém případě už je to asi spíš na psychiatra!
0/0
5.8.2003 14:36

Rebel

Re:
Jo mám s tím velkej problém. Nedokážu totiž asi nikdy pochopit, jak někdo, v koho jsem tolik věřil, v něj a jeho schopnosti a inteligenci, dokáže ze dne na den po jediném setkání přestat myslet mozkem a podlehne hormonům a postupně v rozkladu své osobnosti kvůli byť hezké a dle jeho slov neuvěřitelně milé, něžné a přitom tak vášnivé ženě, odepíše sebe, kariéru, rodinu, přátele a tu spoustu lidí kolem sebe.
Snad bych to ještě dokázal pochopit, kdybych se teď mohl dívat na jeho štěstí s pocitem, že žije s milovanou osobou a všechno mu to stálo za to. Ale on to všechno udělal i když ona mu předem řekla, že ho sice miluje a vždycky bude, ale nemá tu sílu udělat totéž!
Nevím, jestli se na něj mám dívat jako na člověka natolik čestného, že se prostě rozhodl to všechno rázně vyřešit, aby měl čisté svědomí sám před sebou a před svou dnes už zřejmě nadobro bývalou partnerkou i když stále ještě zákonnou manželkou, který v nekonečně bezbřehé lásce k nové ženě svého života je schopen, i když s nesnesitelnou bolestí v srdci, tolerovat její rozhodnutí zůstat se svým zákonným manželem, kterého ovšem denně podvádí a to nejen fyzicky tou spalující vášní, které tak ráda podléhá v náručí jiného muže, ale hlavně svými city a srdcem, které už definitivně bije pro jiného? Nebo ho mám považovat za vola, který se od ní nechal napálit, vzdal se všeho a teď se to snaží omlouvat tím, že dělá, že chápe, že ona chce být především vzornou matkou a k tomu prostě patří i soužití s otcem dítěte? A nechává se tak od ní zneužívat dál a dál?
Já pro něj žil a dejchal, byl pro mně bůh! Ze začátku jsem jim dokonce fandil a byl jsem rád, že i on má nějakou lidskou stránku, jenže postupně jsem pochopil, že ho to zničí, že on se zničí a já tomu nedokázal zabránit a s tím mám fakt problém!
Mám bejt naštvanej na něj, že to udělal, na ní, že to neudělala, nebo na sebe, že jsem tomu nezabránil a snad dokonce pomohl?
Mám jim teď fandit v jejich lás
0/0
5.8.2003 15:46

Rebel

Re: Dokončení
Mám jim teď fandit v jejich lásce, touze, rozkoši, vášni, polibcích? Když je vidím, jak moc se navzájem potřebujou, nedokážu je odsoudit, ale těžko se srovnávám s vědomím, že tím oba podvádějí své zakonné partnery.
Když vidím slzy v očích toho tvrdého chlapa, myslím si, že vím, co je to láska, když slyším vzdechy rozkoše za dveřmi ložnice, vím, že bych to udělal taky, ale později přemýšlím, zda je to správné, že pro hodinu rozkoše jsou ochotni v jejím případě riskovat v jeho už pouze dokončit rozpad dvou rodin,  rozchod dvou párů rodičů malých dětí. A jindy jsou mé úvahy o tom, zda má cenu ta manželství udržovat. Jak dlouho mohou všichni takhle fungovat? Rok, dva, tři, čtyři? Deset, dvacet, třicet let? Navždy? A neměl bych s tím něco dělat? Ale co? Nikdy jsem netušil, jak může být těžké jen vědět! Vědět, vědět, vědět, vědět!!!!
0/0
5.8.2003 15:49

Bebína

Re:
Bomba!
Zapomeň na psychouše, prodej to do Venezuely na telenovelu! Zbohatneš, věř mi. A budeš slavnej a ke všemu - Nova to koupí!
0/0
5.8.2003 15:55

kral ja prvni

kde je HUMR?
Jdete do haje, ja cekal vasnivou debatu, kdyz ma clanek titulek pranyrujici politiky a zatim je tu par plytkych komentaru. Tohle neni zadna zabava. Kde je slavna humri armada? Kde je Astar "Benda" Saran?
0/0
4.8.2003 12:18

jarek

Budu se opakovat, ale je to nutné!!!
Nechápu jak volič může jít opakovaně volit ODS, ČSSD, KDU, US-DEU když tyto strany neplní nic co před volbami slibovali!!!! Ani komančové: vždyť dosadili na Hrad nenáviděného pseudopravičáka, proč to neřekl Grebeníček na Letné??? Opravdu pochybuji o inteligenci českého voliče. Přečte předvolební kecy a jde jak beran a pak nadává, že nemůže nic dělat, za všechno může někdo jiný jenom ne on malý český idiot!!
0/0
4.8.2003 12:16

bussete

Re: aha
a kterym slibum jste naletel vy? nebo snad neplnite svoji obcasnkou povinnost? jestli ne, tak drzte hubu a nestezujte si! mel jste si tam zvolit Čárifuka!
0/0
4.8.2003 18:51

jarek

Re:
Volil jsem pravicovou stranu, která se nedostala do parlamentu! Čáryfuka volíte tak maximálně Vy. Jedno v které barvě, jsou to stejní grázlové, myslí jenom na svoje koryto!!! A hubu můžete při své inteligenci držet Vy a jděte jako ovce volit opět stejné kašpárky!!!
0/0
5.8.2003 8:06

anna horáková

jak voliči odpouštějí ?!!
Dosud nechápu, kam na to novináři chodí.Jak mže někdo hovořit o voličích, když tito nemohou absolutně nic ovlivnit,pouze jít či nejít k volbám.Ostatní nominace a jmenování do funkcí jdou čistě mimo ně, a to bez ohledu na veřejné mínění.On kdyby existoval instrument, kterým by voliči dali najevo svůj postoj k tomu či onomu personálnímu rozhodnutí vrchnosti,tak by to všechno vypadalo kapku jinak.Politik od té nejnižší komunální úrovně by měl mít vprvní řadě čistý štít,pak teprve se bavme, zda je dobrý politik či špatný,což už může být věcí názoru.Imunita v českém pojetí je obludná.
0/0
4.8.2003 10:38

Re:
No a právě u těch voleb je to naprosto nejdůležitější. Navíc nemají na výběr jen zda jít či nejít k volbám, ale mohou vybrat i strany jež dnes v parlamentu nejsou, a těm co v parlamentu jsou naznačit, že to není na doživotí. Bohužel většina voličů se nechává zblbnout kecama o tom, že když nevolím velkou stranu tak vyhazuji svůj hlas. Proč pak asi tohle říkají, co? Můj názor je ten, že špatně je volit toho koho nechci, protože to je naprostý propadák mého hlasu. Nedivte se, že naši zástupci se chovají tak jak se chovají, když jim vždy u voleb potvrdíme, že své místečko mají na doživotí.
0/0
4.8.2003 11:42

Saratoga@xko.cz

Ladislav Blazek - oprava chyba
Tak co, co slavna Mlada Fronta napsala o Blazkovi je samozrejme naprosta blbost.
Naopak, z opileckych gauneru byl Blazek asi nejhorsi, sice ho ODS vyloucila z klubu a snad i ze strany, ale manadatu se samozrejme nevzdal, zname sou jeho vyroky o bonbonech tictac atd.
0/0
4.8.2003 10:29

KOLBABA

TO JE HLUBOKÁ MÝLKA
VOLIČI NIC NEPROMÍJEJÍ A VZHLEDEM K NAPJATOSTI NA POLITICKÉ SCÉNĚ SE TO MŮŽE PROJEVIT PŘI PŘEDČASNÝCH VOLBÁCH.
0/0
4.8.2003 10:27

Re:
K předčasným volbám nedochází z vůle voličů, ale z vůle některé strany. Bohužel voliči u voleb ve své většině vše prominou, a volí podle toho jak jim velké strany velí, tedy pouze velké strany. Pročpak jim to velké strany asi doporučují?
0/0
4.8.2003 11:45

bon bon

Dotaz na MF
0/0
4.8.2003 9:46

Petr

Kdyby měli všichni morální kredit V. Klause bylo by dobře.
V. Klaus není spojován s žádnými aférami, pomineme-li tu blondýnku. Ale to by ani nebyl chlap, kdyby jednou za život něco takového neudělal. Důležitá je jeho zodpovědnost k paní Livii a rodině. A tu on rozhodně má. Myslím, že mu jde o věc, možnost prosadit svá stanoviska a názory a ne nakrást si a zbohatnout. Můžete mít na něj různý názor, ale v tomhle se od většiny liší.
0/0
4.8.2003 9:17

sniper

Re: trefa
0/0
4.8.2003 9:24

guy

Re:
Morální? A k tomu jeste kredit, jo? A navic ve spojeni se jmenem Klaus? To asi mame na mysli kazdy jineho Klause. Ja bych ho nejradeji videl nekde uplne jinde nez na Hrade. Aby uz nemohl dal skodit.
0/0
4.8.2003 9:32

Otakar

Re:
Milý Petře,zřejmě Ti vůbec nevadí,že tento člověk/V.K./odstartoval v této zemi nenávist a egoismus......,no bylo by to na dlouhé povídání.
0/0
4.8.2003 10:19

bussete

Re: co je to za řeči?
proboha kdo co odstartoval? to že jste egoista je vina Klause? to že někoho nenávidíte je taky jeho vina...aha...takže pokud tomu rozumím, tak nenávidíte souseda, který vám zabil psa, protože k tomu dal Klaus povel. Jste egoista nikoli proto, že je to lidská přirozenost, ale protože .... pojďte si o tom povídat! Myslím, že ten, kdo odstartoval "nenávist" nebyl pan Klaus... jo, Venca to byl... jak tu už někdo psal...ale venca Havlů! ten si vymslel blbou náladu, kterou úspěšně šířil z Hradu a sežrali mu to všichni "umělci" a "ČT"(spíš HT nebo klikaTV) a těm zase jednoduší lidi, kteří mají náladu podle toho, jakou jim určí zarytý odpůrce Klause.
0/0
4.8.2003 19:02

Mathew

Re: Morální kredit S. Klause to bych možná bral - ale Vencu nebrat.
Proč myslíš, že tenhle člověk má nějaký morální kredit?Já se domnívám, že jej mít nemůže, když se stále obklopuje lumpy a zloději. Vivat privatizace - třeba se kluci znali ze skauta, ale vedoucího jim dělal zřejmě lídr ÚV KS.....
0/0
4.8.2003 12:40

Josef

A co kandidátka na ústavní soudkyni ?
viz TÝDEN 27.8.03:
Advokátka okrádala úřad a mluví jako dlaždič...
I takové lidi chce prezident Václav Klaus v Ústavním soudu.
Kandidátka na ústavní soudkyni, advokátka Klára Veselá-Samková, účtovala Obvodnímu úřadu Prahy 1 mnoho měsíců o desetitisíce korun víc než byla podle smlouvy oprávněna. K tomuto závěru dospěl v roce 1999 Městský soud v Praze a vrchní soud se s tím ztotožnil. Pozoruhodné je, že ani poté úřad po advokátce nežádal peníze zpět. Informace zveřejnil už v roce 1996 Český týdeník, který Veselou-Samkovou označil za parazita. Advokátka list zažalovala a s ním i původkyni informací, referentku úřadu Boženu Harmáčkovou. Když se TÝDEN na případ minulý čtvrtek zeptal, reagovala Veselá-Samková slovy: "To byla ta slavná kauza Harmáčková - neuvěřitelná kráva!" Potenciální ústavní soudkyně vůbec používá podivné výrazivo. Jistá realitní firma si na ni v jiné kauze stěžuje advokátní komoře, že zadržovala klientům peníze a zapírala se. Advokátka vysvětlila, že se přiotrávila zkaženým masem a kvůli zažívacím potížím měla týden neschopenku a nedokázala ani zvedat telefony. "Klidně napište, že si na mě stěžují kvůli sračce a blití dohromady," zněl šokující komentář Veselé-Samkové.
Ještě budou problémy
Ale zpět k případu s účty: V podstatě sporu daly soudy zapravdu Českému týdeníku. ... "Fakt už si nevzpomínám, jak to bylo... Obávám se, že to je jeden z klasických příkladů, kdy soud není schopen orientovat se v základní ekonomické problematice," brání se dnes Veselá-Samková, kterou minulý týden senátní výbory bez větších potíží doporučily do Ústavního soudu. Jenže senátoři neměli k dispozici zmíněné rozsudky. Nyní jejich reakce naznačují, že by plénum horní komory mohlo nakonec advokátce postup do ctihodného sboru zkomplikovat.
0/0
4.8.2003 8:57

Petr

Re:
Tady je bohužel politikum - zastupovala Romy a má dobrý vztah k romskému entiku. Něco takového by v ústavním soudě potřebovali.
0/0
4.8.2003 9:11

Josef

Re: Sorry
Omlouvám se za ten "zprasený formát". Nebyl v tom žádný úmysl.
0/0
4.8.2003 9:32

Otakar

Re:
A co se dá čekat od cikánky /Romové je uměle vymyšlený výraz/,štve cikány proti ČR,ani jeden z nich není původem Čech a pokud se stane ústavní soudkyní /mozková demence pana Klause /,tak nám bude ouzko.
0/0
4.8.2003 10:29

bussete

Re:
MNĚ JE Z VÁS ÚZKO UŽ TEĎ!
0/0
4.8.2003 19:09

Vláďa

Re: A co kandidátka na ústavní soudkyni ?
Pozoruhodné, jen to datum mi nějak nesedí...( viz TÝDEN 27.8.03).
0/0
4.8.2003 23:14

C.Wolfowitz

Fotka Klause
Samozřejmě, že tam je fotka Klause. Propaganda Pravdy-a-lásky...???
0/0
4.8.2003 8:43

Kirken

Re:
No jasně, přece všichni víme, kdo za všechno může, ne :-)? Zajímalo, by mě, kdy těm trapákům z Junge Front dojde, že těmi drobnýmu podpásovkami tomu Vaškovi spíš pomáhají.
0/0
4.8.2003 8:47

Uganda je pěkná díra

Re: Vašek
je machr.
0/0
4.8.2003 9:04

Datel

Re:
jojo, skoda ze nikdo nevyfotil jak rozbiji cizi mobil. Takovy foto by se tam vyjimalo lip. Takhle tam musi byt normalni foto, coz nektery utlocitnejsi jedince ponekud nervuje :-)))))
0/0
4.8.2003 9:35

Strakapoud

Re:
Dyk Vašík byl zakladatel nového sportovního odvětví - hodu mobilem do dálky a btw má pocit, že to byla Nokie 3110, takže ke škodě prakticky nedošlo
0/0
4.8.2003 10:06

101. poslanec

Nám je to jedno.
Vážení voliči, nám stejně žádný "výstřelek" významně neuškodí. Stačí se jen dostat do sněmovny, (není to tak těžké), a pak se usmívat na předsedu strany. Pokud mu vše odkýváte a řeknete co chce slyšet, není problém získat ještě lépe placenou funkci. Nelíbily by se vám také čtyři roky ve sněmovně? Není to tak namáhavá práce a s trochou štěstí tam zůstanu i na příští volební období. Čest poctivé práci.
0/0
4.8.2003 8:15

cheos

Voliči neodpouštějí,
ale jejich šance cokoliv proti politikům udělat jsou nulové. Jediní, kdo s tím mohou trošku pohnout jsou novináři. Ti se zmohou tak na jeden dva články a pak už do věci raději nešijí. A tak každá aféra časem upadne v zapomění. Řekl bych tedy spíš novináři promíjejí. Dokud se nezmění volební zákon, nezmění se ani politická scéna  a kultura. A ten se nezmění, protože všem politikům náramně vyhovuje.
0/0
4.8.2003 7:41

Petr

Re:
Ale voliči zmůžou hodně! Je jich několik milionů. Jen to musí být tak závažné, aby si to většina z nich uvědiomila a podle toho volila.
0/0
4.8.2003 9:13

cheos

Re:
Tolik naivity v tak krátkém příspěvku...
0/0
4.8.2003 9:26

kral ja prvni

Re:
...aby si to vetsina uvedomila a podle toho volila... KOHO???  
0/0
4.8.2003 12:13

bon bon

bože, jak hluboko jsem klesla
to by si měla říct slavná MF Dnes, kdysi tzv. seriózní tisk. V dnešní době se její příspěvky čím dál tím více přibližují k onomu Blesku (ten se ale k touze po senzacích otevřeně přiznává). Voliči by tyto prohřešky (především tedy opilost za volantem) určitě netolerovali, ale mohla by redakce říct, jak to vlastně mají udělat? MF Dnes by měla tu sílu s tím něco udělat, jenže jaksi není chuť, že? Takže když nic nedělám, tak bych na to alespoň neupozorňoval.
0/0
4.8.2003 7:29

Jiří Havelka

Chodil do bordelu
Tak to je přesně to co někoho zajímá a jinému vadí.
0/0
4.8.2003 7:20

Krakonos.CDN

z clanku
Sem se dozvedel , ze Klaus este asi v Nemecku lize blondynam pekac ..........., bych se nedivil maj tam tech bordelu dost , ale ja ho chapu ,kdyz vidite jeho starou ............ty vozrali , bych asi taky z tunelovani zacal chlastat ......................
0/0
4.8.2003 4:01

šakal

Vezměte si můj kapesníček...je čistý, neposkvrněný...
"...pro kandidáta na vysoký politický post není důležitá jen jeho kvalifikace, ale také neposkvrněná minulost."
 
Mezi dvěma mosty
byl jsi na mě
sprostý
Zato na mostě
byly radostě
 
0/0
4.8.2003 0:26

Rolf

Nechápu...
Vážená redakce, článek je sice smutně pravdivý, jen nechápu, proč k tomuto článku jste vložili fotku prezidenta České republiky ač o něm tam není ani slovo? !
0/0
4.8.2003 0:14

Honza

Re:
A co Klaus s blondynkou ve dverich?
0/0
4.8.2003 0:22

Rolf

Re:
Máte pravdu, nečetl jsem to pozorně.. ikdyž ve srovnání s ostatními výtečníky, je ta blondýnka přece jenom maličkost, nemyslíte?
0/0
4.8.2003 4:34

šakal

No,...
...je tam sice zmínka o Klausíkově mimomanželském poměru, ale to víte...bez Václava Klause žádnou solidní diskusi nerozproudíte  
0/0
4.8.2003 0:23

Najdete na iDNES.cz