Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zaplaťte dluhy, vyzval Červeňákovy starosta

Rodina Červeňákových, které v úterý přiřkl Evropský soud pro lidská práva 900 tisíc korun, by měla podle ústeckého starosty Radka Vonky v první řadě zapaltit dluhy městu. Starosta proto oslovil advokátku Červeňákových Kláru Veselou-Samkovou, aby je vyzvala k zaplacení. "Ani mě to nenapadne," odpověděla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Spiteful Evilman

Tady to vidíte jaká je Samková - Veselá spravedlivá.
Jen pro někoho.Vadí mi že V.Klaus tuhle cigošku, která evidentně porušujezákony neboť nahrává jen jedné skupiuně obyvatel, navrh na ústavní soudkyni. Cikáni jsou paraziti a druhá sv. válka bohužel trvala jen velmi krátce.
0/0
5.8.2003 11:31

Cyril

Re:
Asi si byl hodně na sluníčku žejo ?
0/0
8.8.2003 13:05

bono

a ještě jedna věc
člověk se normálně bojí říct, co si o nich myslí, protože nezašijou je, ale Vás!!!
0/0
5.8.2003 11:14

bono

mohou si dovolit snad už úplně všechno... čtěte dál..
chtěl bych vidět, jak si nějaká česká rodina stěžuje a žaluje stát o 8 milionů korun. To je úplně nechutný. Neříkám, že všichni jsou stejní, ale v romské populaci je takových lidí mnohem víc než v ostatních... nejsem žádný rasista, ale tohle je pravda. nikdo jiný  - než romové - mi nevyhrožoval zabitím (že mi vrazí kudlu do zad apod...) Uzavřel bych to citací mého kamaráda, který s nimi má podobné zkušenosti. Cituji: "Jsou to pěkný Svině!"...
0/0
5.8.2003 11:06

X-wing

A taky jedna dobrá zpráva :
Město Jeseník možná čeká odliv romských obyvatel. Zhruba 200 příslušníků tohoto etnika totiž zvažuje, že se přestěhuje do Velké Británie. "Nutí nás k tomu obavy z rasových útoků. Nikdo se nás ve městě nezastane," řekl předseda jesenického romského sdružení Dušan Badi. Jeho tvrzení však jednoznačně odmítli představitelé radnice a policie. Romové začali podle Badiho zvažovat odchod z města po nedávném útoku tří mladíků na romský manželský pár. Policisté sice podali návrh na jejich vzetí do vazby, soudce to však odmítl. Jenom by mě zajímalo, proč furt chtějí do Anglie, mezi gádže? Proč ne raději do Turecka nebo Indie, tam jsou černý všici, tam by určitě nebyli utlačovaný ?
0/0
5.8.2003 9:19

alenaalena

Re:
Notak jo, jsme rasisti, je to tu blbý, Romové jsou chudáci, zachází se s nima mizerně, a přitom jsou tak úžasný...proč je tedy nikde nechtějí??To nechápu, takový kulturní přínos!
0/0
5.8.2003 11:44

IT Developer

Re:
Chteji na zapad aby meli co krast. V turecku by toho moc nenakradli (a kdyz jo, meli by za to kruty postih). Zapadni evropa je prece bohatsi a bohati lide (a staty) se prece lepe okradaji, navic si toho ostatni tolik nevsimaji.
0/0
6.8.2003 10:36

Little sunny

www.romea.cz
Třeba uznáte, že všichni nesjou stejný.... www.romea.cz
0/0
4.8.2003 14:07

jardajarda

Re:
Ne, všichni nejsou stejný. S jedním z deseti nebudu mít žádný problém a půjdu s ním klidně do hospody. Jestli je jich tu ale dvě stě tisíc, zbývá 180 000 ostatních, na které si musím dát pozor. Jeden příbuzný mé příbuzné si vzal cikánku za ženu. Opravdu krásná, dost chytrá holka z dobrý rodiny, byli si schopni sami postavit hezký domek! Příbuzná (samozřejmě nikoli cikánka) se s nimi spřátelila a nakonec ji měli opravdu rádi. Jednou před svými narozeninami prohlásila, že si brzy bude musit koupit nový lustr a na druhý den ho dostala jako dárek. Když se zeptala, kde ho koupili, tvářili se velmi rozpačitě a její rómská mladinká kamarádka jí dala rychle najevo, že na takovéhle věci se slušný člověk neptá, darovanému koni se na zuby nekouká a když si gadža neumí své ohlídat, nemůže se divit. Proč to píšu - jejich pohled na život je od našeho tak nepředstavitelně odlišný, že si to vůbec nedokážeme uvědomit.
0/0
4.8.2003 16:27

X-wing

Re: Jenom jestli
Z WWW.romea.cz: " Zveřejnění zprávy na internetu ( o penězích pro Červeňáky) doprovází velká vlna protiromských útoků v diskuzích na zpravodajských serverech." Takže vidíte, že v tom jejich chudinkovském pohledu na ten zlý svět podporuje i jejich rádobyelita .... Pak ať se nediví, že se nic nezmění ....
0/0
5.8.2003 9:03

kuk

Re:
A není to snad pravda???? www.romea.cz má vt omhle pravdu vždýť se podívejte na ty příspěvky. Psal někdo o železným když se musí zaplatit 10 miliard, že všichni česši mají jít do plynu??? Nepsal tak co????
0/0
8.8.2003 22:30

Kájínek

Dotaz pro novináře
píšete že : "Jiní členové vítali novináře nadávkami a pliváním !" Proč jste proboha nezačali střílet ? Proč jste nevypustili vlčáky a pitbuly ? Proč jste nevytáhli bejzbolky  a neudělali z nich kaši ? Máte vůbec k sobě nějakou úctu ? Nechat po sobě plivat ! 
 
0/0
4.8.2003 10:55

Kájínek

BESTIÁLNÍ VTIP -
Cikán, studující při práci, jede na zakoupeném kole na poštu zaplatit složenky za byt  
0/0
4.8.2003 10:48

alenaalena

Re:
to není vtip, to je fantasy
0/0
4.8.2003 10:52

Gulliver

Re:
Já znám víc pravděpodobnej vtip: Včera mě naložilo UFO a oblétl jsem s nimi sluneční soustavu.  Chtěli po mně jen, abych si štípl lístek.
0/0
4.8.2003 12:07

Pepe

Všímáte si ?
Všímáte si, kolik naštvaných reakcí tady napsaly ženy, které jsou od přírody mírnější. Připadá mi to jako skrytá kampaň za zvýšení rasové nenávisti u nás. Znám plno lidí, kteří během několika let začali cikány přímo nenávidět. Kdo za tím stojí, politici, novináři, nebo sami cigoši, kteří jsou stále drzejší ?
0/0
4.8.2003 8:13

Killy

Re: Není žádná skrytá kampaň....
Na 37 stránkách příspěvků je mozaika názorů, kterou lze shrnout do pár vět: Od středověku dodnes se cikáni nezměnili. Většině lidí příliš nevadili. To, že se v očích, dnes již většiny lidí, dostali do záběru rasismu, je z 95% jen a jen jejich "zásluhou". Zbylých 5% je zásluhou tzv. "ochránců lidských práv", počínaje Uhlem a konče Veselou, kteří na mne (a snad i na jiné) činí dojem, že o nikoho jiného, než o cikány se u nás nikdo nemusí a nechce zajímat! Shrnutí: Oni, a nikdo jiný, z nás dělají rasisty. Nikdy jsem nebyl rasistou, do školy jsem chodil s cikány, na vojně jsem byl s cikány, v práci jsem byl s cikány ... a nic! Až teď!
0/0
4.8.2003 8:46

Killy

Re: Omluva:
..na 32 stránkách.
0/0
4.8.2003 8:47

Pepe

Re:
Asi máš pravdu, měl jsem na vojně dobrýho kamaráda, byl z Gabčíkova a bym to moc hodnej člověk. Měli ho rádi všichni a ten jeho cikánskej temperament nám přišel docela vtipnej. Ale to s těma, co jsou u nás ( jsem z DC) nejde srovnávat to je prostě verbež. A Petr Uhl je vuhl, to víme všichni.
0/0
4.8.2003 10:26

alenaalena

Re:
Nechápu o jaké rasové nenávisti tu mluvíte, Cikáni jsou stejné (indoevropské) rasy jako my...proti lidem jiné rasy tady (krom pár omezenců) v Čechách nikdo vcelku nic nemá.Já jsem jen pro absolutní rovnoprávnost...stejné zákony a stejně platné pro všechny.Zdemoluji-li kvartýr, dají mi ho k náhradě, neplatím-li nájemné - půjdu na ulici a děti do děcáku.Neuživím-li se - je to můj problém.Budu-li mít v práci absence, budu-li věčně opilá, nebo tam budu krást - dostanu padáka.V normální společnosti tohle bezchybně funguje...proč u cikánů ne?
0/0
4.8.2003 10:26

Harwey

Co ta gramatika v nadpisu článku??
Nemělo by být náhodou Červeňákovi ??
0/0
4.8.2003 8:07

dgf

Re:
Ne
0/0
4.8.2003 8:15

Harwey

Re:
No ale, tak jak je to napsaný, tak nejde o "ty dluhy". Přece nenapíšeš např. "přišli k nám Červeňákovy" - to je špatně. No a v tom nadpisu je to podobný.
0/0
4.8.2003 8:25

Míra Střihoun

Re:
No jo, ono je sice "přišli k nám matčini přátelé - Červeňákovi", ale "vyzval matčiny přátele - Červeňákovy". Někdy si zopakuj gramatiku, než budeš kritizovat!
0/0
4.8.2003 9:27

Harwey

Re:
Nekritizuji, ale jenom jsem se zeptal. Jinak taky jsem objevil popisek u obrázku: Nové Předlice - dům, kde bydlí Červeňákovy. Byt je ve třetím patře. (29. července 2003) Autor: MAFA  -  Martin Adamec
0/0
4.8.2003 9:37

Míra Střihoun

Re:
No tak to je Adamec vůl.
0/0
4.8.2003 13:01

Jaro

Nestačímse divit
Opravdu se nestačím divit, co je vůbec v našem státě možné.Asi už úplně všechno. Mám takový vztek....na náš stát.....
Jak je vůbec možné, že mohlo dojít ke shodě s cikány.To značí, že je opravdu něco shnilého ve státě dánském.
0/0
4.8.2003 7:30

Jana

?
sakra, já mám takovej vztek, že to nemůžu ani číst, oni dluží městu potažmo tak státu a stát jim pro nic za nic dá skoro melouna. My máme ten nejblbější stát na světě  že se všichni nepropadnou hanbou, jenže cigáni jsou vyčůraní a politici amorální, je to jedna banda
0/0
4.8.2003 7:19

pan Josef

Není pravda
Nemáš pravdu-politici jsou stejně vych...,jako cikáni
0/0
8.8.2003 19:52

Červeňákovi
Bydlím v Ústí n. L. a v naší čtvrti bydlí 2 typy cikánských rodin. Bohužel pouze jedna rodina je velmi slušná. Druzí se chovají opravdu jako zvěř. Přála bych těm, co se tolik cikánů zastávají, vidět byty v Železničářské ul., která bude za chvíli na té samé úrovni jako je Matiční. Nepořádek, zápach, hluk a krysy jsou hlavní charakteristikou této ulice. Než byty v této ulici byly osazeny těmito nepřizpůsobivými občany, byli to byty železničářů a patřili mezi ty lepší byty ve čtvrti. Není neobvyklé, že na břehu Labe pořádají "párty", kde po nich zůstvává značný nepořádek a to už nemluvím o hlučnosti, která není vyjímečná. Nechci být rasista, protože pracuji na personálním odd. a dost cikánům jsem dala příležitost, ale s klidným svědomím mohu říct, že z 10ti cikánů je max. 1 slušný, který má zájem o práci a poctivě maká. Bohužel to na čele nikdo napsaný nemá a tak fluktuace u těchto lidí je poměrně veliká. Myslím si, že i na úřadech se k této skupině lidí chovají velmi tolerantě, protože nikdo nestojí o nějaký konflikt a riskovat případné fyzické napadení.
0/0
4.8.2003 7:05

alenaalena

Re:
Přesně vím o čem mluvíte, já jsem v Krásném Březně vyrostla a v Mtiční bývaly činžovní domy s dělnickými byty, které sice byly malé ale lidi si je různě upravovali, takže byly celkem slušné. Na tzv. novém světě bývali slušné byty, do té doby než je přidělili cikánům, bylo tam kino, hospoda atd.Dneska jsou tam ruiny a nedá se tam ve zdraví projít ani ve dne.Kdysi jsem tudy chodívala s jídlem svému dědečkovi, který sloužil naw hradle  Ústí-sever
0/0
4.8.2003 9:14

Gulliver

Zase
Včera jsem viděl na ČT1 opět toho cikánského reportéra Giňu, co ho vyrazili z ČT pro neoprávněné inkasování soc.dávek. Už je tam nalezlej  zas. Nejspíš ho tam protlačil jeho papínek, známý cikánský "aktivista".
0/0
4.8.2003 7:03

Attila

jen provas
No neda se nic delat,ale bude to trvat dost dlouho,nez se z vas stanou normalni lidi.Protoze jste v soucasne dobe zdegenerovany a zije ve vas benesovska myslenka.A to je nemit rad nikoho a kazdeho vyhnat z tohoto statu.Vzdyt to mate v krvi.Proto se nesnesete s nikym.Mluvite o demokracii a pritom v ruce mate bejsbolove palky.Zatim jste u toho,ze hrde hlasite,ze jste rasisti a jini lide se za to ve svete stydi.To co si provadite neni demokracie,ale komunismus a nacismus.
0/0
4.8.2003 0:04

Kubanec

Re:
Radeji se nauc poradne cesky psat ty debile!
0/0
4.8.2003 0:29

Gulliver

Re:
Už jsi zaplatil nájem a zálohu na elektriku, cikáne? Na inkasování sociálních dávek se neptám, tam jsi už byl na tuty.
0/0
4.8.2003 6:59

kral ja prvni

Re:
ale ty hlavicko pitomoucka, to ses nikdy nezamyslel, proc teda vsichni ty cikani tu s nama chtej bejt, kdyz jsme tak hrozny fasisti a proc neodtahnou pryc, nekam, kde se uznavaji lidska prava a kde je spolecnost vyvinutejsi nez u nas primitivnich chudaku? tak ja ti to prozradim - protoze se tu u nas maji jak panbuh ve frankreichu, muzou si delat to, co by nikde na svete nemohli a stat se jim za to nemuze vubec nic! vsude jinde na svete uz poznali, co je to za zber a zaridili se podle toho - kontroly na letistich a tak dale! nehlede na to, ze neplatit najem a delat bordel - to jde jenom u nas. v zadny zemi se nemuzou mit lip! jinak by tu uz davno nebyli.  
0/0
4.8.2003 8:04

Harwey

Re:
Plně souhlasím. A kdyby je někde chtěli, tak bych jim osobně přispěl na letenku (musela by ovšem být pouze jednosměrná)!
0/0
4.8.2003 8:16

Danny

"...az budu velky, bude ze me soudce..."
To je kecu, ze byt soudce je zodpovedna prace...Nerad se dotykam tech 10% relativne poctivych, ale co znam cloveka, zabyvajiciho se pravem, tak je to pekny hajzl, ktery bere tezky plat, ktery nenese zadnou zodpovednost! Jak je mozne, ze vzdycky, kdyz nekdo neco posere na vysokem miste, tak se nic nedeje, ikdyz jde treba o miliardy?
0/0
3.8.2003 23:51

hujer

Shrnuto podtrzeno
a) jsem rasista protoze nemam dostatek tolerance, bohudik nejsem jediny.
b) nase soudy jsou pro kocku, ale to uz vime tak proc se rozcilovat
c) romove jsou neco extra a my platici bili blbecci s tim holt nic neudelame
d) jeste ze tady mame ochrance romskych prav, to by me zajimalo proc? S presvedceni nebo jsou za to placeni jako p. advokatka???
0/0
3.8.2003 23:04

Attila

Re:
ne jses normalni cech!!!!!!!
0/0
3.8.2003 23:52

Kubanec

Re:
a ty ses normalni KASPAR
0/0
4.8.2003 0:33

bug

Re:
ty nejses normalni cech
0/0
4.8.2003 8:08

Bettega_bettega@centrum.cz

redakci.......
zveřejnujete urážlivé,rasistické a vulgární příspěvky...i když máte v záhlaví,že to dělat nebudete...na celou věc upozorním zítra Vaše nejvyšší vedení.. Stydte se-hanba Vám
0/0
3.8.2003 22:28

budelip@centrum.cz

Re: redakci.......
Trhni si nohou - určitě jsi taky nemakačenko a možná jeden z nich:-))) Máme tu právo se vyjadřovat svobodně, co si kdo myslí, a to, že většina národa má stejné mínění asi dokazuje, že to nebude vycucané z prstu... Tak si stěžuj vedení, já podporuji svobodu slova.
mouseova - Dagmar Myšková, nejsem anonym:-)
0/0
3.8.2003 23:39

kw

Re:
Fak jů!
0/0
3.8.2003 23:39

Tutek

Pro KATa
Hele Kate, Ty asi vůbec nevíš o čem píšeš. Mohu s klidným svědomím prohlásit, že nejsem rasista, měl jsem na vysoké dva kamarády s "jinou barvou pleti" a vycházeli jsme spolu super, mám kamaráda, který je "cikán" a několikrát jsem mu půjčil větší částku peněz a vždy bez problémů ji vrátil, ALE toto je bohužel vyjímka, je jesné, že jsou vždy vidět, jen Ti problémoví romové, ale jejich drzost, vystupování a chování, je neuvěřitelné, proč je nechtějí do Kanady, VB atd.? Proč jsou na letištích "rasistické" kontroly od zemí, které tolik křičí, že jsme rasisti? Nezažívaš to co lidé, kteří bydlí v jejich blízkosti, přál bych Ti to.
0/0
3.8.2003 21:27

pavel

jaký romové
mě by jenom zajímalo kde se ti romové berou když se jich při sčítání lidu k této národnosti přihlásilo 90.Jsou to obyčejný cikáni 
0/0
3.8.2003 20:27

Pjotrow

pakaz nenazrana ...
tak to je sila .. jsem tak hledal co si o tom nasi "snedi" spoluobcane pisou na internetu ve sve komunite .. nasel jsem jeden velice zajimavy clanek www.romanohangos.cekit.cz/clanek.php?id_clanek=464 ...
cituji:
... Chtělo by to jen více takových Červeňákových a také více advokátů, kteří budou stát za právy svých klientů tak důsledně jako Klára VeseláSamková. Jen skutečný tlak lidí nakonec stát přinutí, aby jim sloužil. A součástí tohoto státu jsou i soudy. ...
z celeho clanku vubec plyne jak jsou "snedosi" bezelstny .. podle jejich vykladu k nim jednou pri svatecnim obede prisla zla pani z magistratu, dala jim obalku s jizdenkama a bicem je vyhnala na vlak na slovensko .. a ti chudaci si az na slovensku uvedomili ze tam vlastne zit nechtej a ze se chteji vratit ...
P.A.K.Á.Ž.!!!!
0/0
3.8.2003 19:28

Pjotrow

0/0
3.8.2003 19:30

Komar

Re:
Pravda je, ze na vine jsou soudy. Mely hned v roce 1993 prohlasit zalobu za nesmyslnou a zamitnout ji a mohl byt klid.
Proste nasi soudci jsou pracoviti jako nasi cigani.
Soudkyne v pripadu s stbakem Grebenickem, jmenovala se Vesela, a je to komunisticka svine, ktera nebyla schopna odsoudit bolsevickeho zlocince. To takovi soudci pohledavaji u soudu ??????
0/0
3.8.2003 20:53

Najdete na iDNES.cz