Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Po tajném kontu ODS nikdo nepátrá

Na začátku byl pád Klausova kabinetu a největší vládní krize uplynulých třinácti let. Dnes z příběhu tajemného konta ODS zbylo jen rozpačité ticho. Existenci tajného účtu v zahraničí, z něhož měla podle některých politiků a policie ODS v půli devadesátých let možnost financovat své aktivy, se prostě nepodařilo prokázat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jirka

konto?
Je zvláštní,že se tento problém objevuje právě teď,když hrozí pád vlády ČSSD.Ne že bych věřil nebo fandil ODS,ale toto mi připomíná sousedské vztahy.Pomlouvat,udávat a hanobit.Ať žije česká nátura.Fuj. 
0/0
1.8.2003 17:01

Jan Kraus

Jedině Ruml a Pilip vědí o kontě,
tak proč se nikdo nezeptá jich
0/0
1.8.2003 9:02

zakladatel spolku za nekupován

příspěvek jako přísoěvek
Představte si, že jsou  deníky, které tisknou něco podobného a zaměstnávají Slonkovou.
0/0
31.7.2003 19:53

Petra

Jo a díky za informaci -
Aliatel jdu zrušit....
0/0
31.7.2003 19:44

:)

HURA
Tak to je fakt  stupidni clanek, myslim ze to konto je plne ve stinu socanskeho rozkradani, jo hold, kdo chce psa bit, hul si vzdycky najde, ze IDNES.
0/0
31.7.2003 17:12

sound

Re:
Máte-li nějké informace o rozkrádání, neprodleně to hlašte na nejbližší stanici Policie ČR. V opačném případě má takovýto příspěvek stejnou hodnotu, jako článek redakce IDNES.
0/0
1.8.2003 13:34

Rudolff

Konto ODS x zbraně ZHN v Iráku
Ani jedno, ani druhé se nepotvrdilo. Ale oboje splnilo svůj účel. Joooo...politika...jooo veřejné mínění:))
0/0
31.7.2003 13:47

DrSoň

NAŠE MF "ŽUMPIČKA"
To je zas krásně úlisnej článeček, že slečínko Slonková ! Kolik pak nám za něj nějakej socánek zaplatil? Jaj, je to novinářská bída to léto, že ? No co takhle prubnout opravdu nějakou pořádnou "novinařinu" ? Někde, kde jde opravdu o kejhák ! Né ale tu "poudačku" o zlém "Citrónkovi" co chtěl slečínce uříznout hlavičku a pak se napravil a zaspíval na fízlárně písničku ! To opravdu nehrajte ! Na to může skočit jen nějakej slaboduchej proletář !  Ale zas když to vezmu z druhé strany, tak "Slonkokausy" jsou humorné čtení, jako by z Haškova pera, ovšem méně humorné a to pero by chtělo taky odlehčit ! Ale mystifikace je to stejná ! Já bych teď doporučil na léto třeba článeček :
"Chce mě zabít Pomeranč"  
0/0
31.7.2003 13:37

Slonice

Re:
Včera to do mě celej večer bušil, teď to ,musim nabušit ODS.
0/0
31.7.2003 14:05

Jasoň

Re: Jak to bylo pohádko?
Jasně, soukmenovci z ODS nikdy nevěděli odkud se berou peníze na jejich volební kampaně, neměli ani zdání, že falšovali daňové dokumenty. Netušili, že Ivan Langr ovlivňuje Radu pro televizi  A taky neví nic o kšeftech s obecním majetkem
0/0
31.7.2003 17:25

Práskač=udavač

Re:
Je zajímavé, že do voleb nešla s kampaní pouze ODS. Akorát ty ostatní neměli mezi sebou práskače a udavače, neboli nebyly tak zase tak moc  České.
0/0
31.7.2003 19:41

Petra

Re: No jo- to by musela být novinářka
a ne samouk bez jakékoliv znalosti novinařiny - jen prezentující to co jiný napsal.  fuj, ale takových nixmochrů je u nás víc.... takže co .- MFdnes začíná konkurovat Blesku aj.aj aj.
0/0
31.7.2003 19:43

Marča

Po tajném kontu ODS nikdo nepátrá
Dopadlo to jako vždycky.
0/0
31.7.2003 12:23

Cynyc

Zajimave,
v tyhle diskusi ti skalni fanatici ODS nejsou zdaleka tak aktivni, jako jinde. Holt o vlastnich chybach se nerado slysi.
0/0
31.7.2003 12:13

Lidožrout

Re:
Tak na tohle rád zareaguju. Vždycky, když se to začne houpat s naší neobolševickou vládou, vedoucí zemi docela zjevně k totálnímu krachu (což je jasné každému myslícímu jedinci, s výjimkou   českého "národa"), nebo když jsou na obzoru volby, potažmo když je potřeba odpoutat pozornost od jakýchkoliv jiných (skutečných) problémů, vytáhne se ono záhadné konto ODS. Patří to už jaksi k folklóru. Samozřejmě se nic nezjistí, tak se alespoň dotyčné články musí formulovat tak, aby si tupé palice domýšlely. Nikomu jaksi nedojde, že je při nejmenším zvláštní, že podle článku ODS z onoho konta pana Otty bez pochyby čerpala a nic se nestalo. Kdyby tohle byla nezpochybnitelná pravda, nebylo by o čem hovořit a případ by mohl jít rovnou před soud. Patrně je to projev nesmírné tolerance sociální demokracie, KSČM a dalších bolševiků vůči nejrozhodnějším protivníkům. Je tuze zajímavé, že následující případy ani zdaleka tolikrát omílány nejsou a nevyvolávají tolik (uměle vytvořeného) zájmu.
Emeritní ministr zemědělství Fencl (soc. dem.), velkokníže moravské, které z pozice své   skoupilo se svou famílií polovinu jižní Moravy. Emeritní ministr Svoboda (soc.dem), toho času ve vazbě za tunelování podniku Liberta a dalších. Soudružka Barbora Snopková (soc.dem.), toho času nedopravitelná k soudu, poradkyně ve zlodějně výše uvedeného ministra. Emeritní ministr zahraničí Kavan-Kato (soc.dem), toho času v New Yorku, ale pendlující mezi tímto a Prahou za peníze daňových poplatníků, po kterém se na ministerstvu nacházejí záhadné trezory, plné ještě záhadnějších (nezdaněných) peněz, při dotazu po jejichž původu posílá soudruh Kato novináře zcela (sociálně) demokraticky do p-dele. Bolševikem vyškolený superagent Srba (soc. dem.), pravá ruka shora uvedeného ministra a agenta StB Kavana-Kato, který, jsa pověřen Akcí Čisté ruce na ministerstvu kradl jako straka a když mu na to paní Slonková přišla, tak zakroutit jí krkem slepici zvědavý. Není tedy divu, že po t
0/0
31.7.2003 14:36

Lidožrout

Re:
Není tedy divu, že po tomhle všem je jaksi potřeba odvést pozornost „národa“ někam jinam. Když ono k sakru, není nic jiného k dispozici, než to zatracený konto. Je to bída, ale uděláme co budeme moci, že páni novináři?
0/0
31.7.2003 14:37

Jozef Novák

Re:
Nu, že bych si myslil, že ODS má za nehtama víc lumpáren než třeba US, býv. ODA, Sociální demokracie, Republikáni a další a další alegorické vozy - to tedy ne. I těch komunistů není v ODS o nic více ani méně než třeba v KSČM. (Podmínka V. Klause ke kandidatuře na předsedu ODS, pamatujete).
Je tady ale taková nepatrná maličkost. ODS měla v určitých létech (a nebylo jich málo) naprosto dominantní postavení. Ukrutnou podporu veřejnosti, téměř bezvýhradnou podporu tzv. médií.
A byl to bohužel pan Klaus, který nastavil po roce 1993 pravidla. Byla to ODS, jež pod jeho vedením udělala tlustou čáru za gigantickými privatizačními podvody a prohlásila je za beztrestné. Byli to Kočárník a Dyba (kdo si na ně dnes vzpomene), kteří zajistili dlouhodobé monopoly. Byla to ODS která nechala vyšumět do ztracena tzv. majetek KSČ a SSM. (Zpětné zrcátko, pamatujete).
To vy ale jistě víte.
0/0
31.7.2003 20:36

Lidožrout

Re:
Milý Jozefe, kdyžepak to měla ODS "naprosto dominantní postavení"? Pokud mne paměť neklame, nikdy nebyla schopna postavit vládu jinou, než koaliční.  O jakých to privatizačních podvodech to konkrétně hovoříš? Vyšumět do ztracena majetek KSČ nechala federální vláda před rozpadem republiky, nepletu-li se. Je skutečně fantastické jak málo si lidé pamatují a o co víc si pamatují to, co jim novináři nalejou do prázdných makovic. Vsadím se, že o tom, že ministr Fencl skoupil z pozice svého ministrování půl Moravy ( a to zcela nedávno) už nemáš ani páru. No samozřejmě, zlodějny soudruha Fencla nejsou tolik ventilovány. Na trezory plné peněz po ministrovi Kavanovi- Kato si už samozřejmě taky nepamatuješ, že? Ale obecné fráze bolševických škrabáků ao zločinech ODS, ty si pamatuješ dobře. Schválně, můžeš uvést  jeden, jediný dokázaný příklad toho, co kdokoliv z ODS rozkradl, nebo "vytuneloval"? A nechci slyšet obecné nepodložené propagandistické výkřiky našprtané z výpotků soudruha Komárka.
0/0
1.8.2003 11:24

Jupík

Re: Seriál.
Fanatici s modrým peřím nejsou schopni si všimnout, že nejde o žádné načasování. Kdo odebírá čtvrteční MfDnes, ví, že jde o seriál nedotažených skandálů. Minulý nebo předminulý čtvrtek (byl jsem v zahraničí) byl článek o Bambergu Zemana z ČSSD. Pravda, Zeman, Klaus, Grebeníček, jako by jednu partu tvořili, ale myšlení zaslepeých přívrženců ODS nemusí kvůli tomu být tak totalitní. Strana má vždycky pravdu! už tu bylo za vlády komunistů, i když ti z ODS jsou také komunisti, jen trochu rafinovanější! Naopak: umí-li demokratická strana kritizovat a odhalovat své vlastní chyby a skandály, je to důkazem její síly, její demokratičnosti. ODS je strana nedemokratická, jde o kšeftmanskou mafii (aspoň zatím), kde ruka ruku myje a zatlouká se, zatlouká, zatlouká... Kdyby dospěla k sebeočistným mechanismům, stala by se třeba i politickou stranou!
0/0
31.7.2003 20:42

Boris

Re:
Jupíku, někdy si kladu otázku, co jsou to za lidi, jakými cestami se ubírá jejich myšlení, že nejsou schopni pochopit věci tak jasné a prosté? Příspěvek Lidožrouta svědčí o tom, že jeho pisatel není sice žádný omezenec, ale idea jeho příspěvku taková je.
0/0
1.8.2003 8:09

Lidožrout

Re:
Milý Borisi, tuším, že jsme se na těchto stránkách již setkali a vidím, že jsi se nezměnil. Argumentace žádná, prostě prohlásíš oponenta za omezence a je to. Dostat se k moci, zakrátko bych byl v kriminále, nebo v Jáchymově jako můj táta. Jen potvrzuješ můj skeptický názor na tuto společnost. Nikoliv KSČM, nikoliv sociální demokracicie (bolševiků, viz novopečený poslanec a autor bolševické ústavy, včetně článku o vedoucí úloze KSČ na věčné časy, soudruh Jičínský) ale v této společnosti samé se staly bolševické principy vlastní (jde proti nám, kdo nejde s námi). Neargumentuji neposlouchám argumenty protihráče, nemám-li moc prohlásím ho prostě za vola, mám-li ji, prohlásím ho za zločince s příslušnými následky. Můj otec udělal v roce 1948 tu chybu, že tuto zem neopustil. Já sám jsem tu samou chybu udělal v roce 1968 a přísahám, že po třetí ji neudělám. Příští rok v květnu i s rodinou okamžitě odcházím. Kdykoliv jsem měl o tomto svém rozhodnutí pochybnosti, stačilo nahlédnout na tyto stránky , na produkty "duševní" činnosti přispěvatelů z řad českého "národa", aby mne jakékoliv pochybnosti opustily. Čest, soudruhu!!
0/0
1.8.2003 11:36

bobr

?
Pani Slonkova nevite kam zmizeli prachy SSM?-Komise 17 listopadu jeste vysetruje?
0/0
31.7.2003 11:54

hoska

Re: na to se zeptej
Ivana Langera
0/0
31.7.2003 12:11

1tomik1

Slonkova
Slonkova je skvela zenska. Dekuju ji, ze ma odvahu.
0/0
31.7.2003 11:32

Citron

Strach z voleb se už projevuje
Slonková nezapřela opět svojí pověst
0/0
31.7.2003 11:26

vera

no nazdar,
"vyšetřovací orgány se zdráhají říci, že to byl výmysl", to je teda pěkná pitomost, to by pak už taky mohly udělovat pomazání nebo prodávat odpustky. Tak jako tak, ODS je dnes tak profláknutá, že na symsluplnou akci nemá šanci, s tím spolkem co tam má (Tlustý a jemu podobní). Výzkumům může věřit tak akorát sama ODS, realita je úplně jiná.
0/0
31.7.2003 11:14

Komanč

Volby se blíží vytahněte nějakou starou mrtvolu.
Když to nevyšťoural první místopředseda ODS na¨raný Želenec, tak to nějaký přihlouplý novinář navyhrabe. Dlouho jsem neviděl mlátit s takovou urputností do vymlácené slámy. Kdyby jste to konto,ale doopravdy hledali , tak je ve stejné bance jako tajné konto lidovců.
0/0
31.7.2003 11:14

Venda Benda

Těm Klausovejm mafiánům projde opravdu všechno.
0/0
31.7.2003 11:10

vagos

novinari asi nevi co psat
Tak se mne tak zda ze nasi novinari z IDNES asi nemaji co psat.... A nazrory typu "ODS je lobistická skupina mafie " nebo " ODS volí jen gauneři a tupci" nema ani cenu komentovat, protoze Spidlovci by stejnak mleli stale svou o tom jak je V.I.Spidla perfektni a jak jedina zkorumpovana a mafianska strana ODS , mimochodem nadupana individuama kteri by meli spise chodit kanalama, zatimco trojlistek US/KDU/CSSD je pln lidi kteri vedou nasi republiku spravnym smerem.....
0/0
31.7.2003 10:16

Raptor

Re:
Nemám rád Klause a o špidlovi si myslím, že je špatným premiérem a zemi nepomáhá, ale škodí. Jak zapadám do Vašeho černobílého pohledu na svět?
0/0
31.7.2003 10:24

vagos

Re:
zaprve nevim proc prirovnavate ODS ke Klausovi, pokud vim je predseda ODS Topolanek. Spidla je podle mne hroznej levicak, kterej mne jako zivnostnikovi absolutne ale absolutne nevyhovuje, nemusim snad rikat proc (reforma verejnych financi) a rad ho fakt nemam. Muj svet rozhodne neni cernobilej vzdy jsem volil ODS a kdyz se kouknu napric politickym spektrem ani jinou stranu volit nemuzu - z US - DEU se stali stroskotanci a slizouna Svobodu nemuzu vystat jako Spidlu. Spis se musim zeptat ja Vas jestli ten vas svet neni cernobilej? Sel jste vubec volit anebo jste jeden z tech pro ktery neni zadna ze stran prijatelna a k volbam nejdou ?
0/0
31.7.2003 10:32

Raptor

Re:
Volit chodím vždy, ze zásady. Kdo nevolí, ať pak neremcá. Ze stran, které jste jmenoval nevolím žádnou. Obvykle nějakou menší, která se bohužel nedostane do parlamentu. Jsem přesto optimista a doufám, že jednou tihle profláknutí mizerové (napříč parlamentem) vypadnou. Proč jsem se ptal na černobílost? Protože z Vašeho příspěvku vyplývá (jednoznačně), že kdo není s ODS, je bolševik. Jako by ona sama žádné "neasimilovala". Vážně to tak vidíte? PS To zdvojování slov jsem už někde zaregistroval, je to miloučká úchylka jednoho velkého státníka :)
0/0
31.7.2003 10:40

vagos

Re:
Ne ja si nemyslim ze kazdej kdo nevoli ODS je bolsevik, pouze si myslim ze ten kdo nechodi volit vubec jim napomaha, ponevadz ty hlasy chybi. Byl bych stokrat radsi kdyby lidi prisli volit vsichni a volili stejne jako vy nejakou malou stranu, hlavne aby bolsevici nedostali procenta kterymi nyni disponuji, bohuzel se tak nedeje lidi moc rychle zapominaji. Muzu se Vam zdat zaujatej, ano jsem komunisti nam odrovnyli cast rodiny a ja je zato opravdu v lasce nemam. A kdyz vidim Spidlu s jeho reformou, ktera jednoznacne nejvic postihuje lidi s majetkem je mne z toho zle. Bohuzel tez nevidim v parlamentnich stranach zadnou asimilujici k ODS, to rozhodne ne!
0/0
31.7.2003 10:52

Raptor

Re:
Vida, styčné body. Na naší rodině se komunisti taky podepsali, proto jsem k nim velmi zaujatý, až nenávistný a nestydím se za to. S tou asimilací jsem to myslel jinak, jako že v ODS taky zakotvilo pár soudruhů. A víte co je zajímavé? Na jiném fóru jeden (a bývá jich víc) příznivec ODS právě obhajuje komunisty, že jsou demokratickou stranou, se kterou je třeba pracovat. To je rozpor, co? Právě z toho je mi na blití, proto nemohu volit ODS (byť Topolánek se mi docela pozdává, ostatní už ne). Ale oceňuji, že diskutujete věcně, nejste fanatik jako mnoho jiných z oličů ODS. Fanatiky nesnáším. Zdravím a přeji úspěchy v podnikání! :)))
0/0
31.7.2003 11:00

vagos

Re:
Ruku na srdce v kazde strane najdeme nejakeho byvaleho komouse, to je vec tezko uhlidatelna hlavne ve velkych stranach. Jestli nejaky zastance ODS obhajuje KSCM tak je to peknej vul, nicmene je to jeho a pouze jeho (opetne zdvojeni :-)) )nazor, nelze se kvuli tomu divat na vsechny volice ODS stejne. Taky preji hodne uspechu a s jsem s pozdravem
0/0
31.7.2003 11:07

tlusťoch

Re:
 diky obema panum za ojedinelou ukazku diskuse. Jen vice takovych.
0/0
31.7.2003 18:16

Komanč

Re:
N emám rád nikoho, mám vůbec rád sebe? Asi ne proto zvolím ty největší blbečky.
0/0
31.7.2003 11:19

vagos

Re:
Sebe mam rad a mam rad spoustu lidi a proto se nemuzu jak ruda luza (kterou mate v prezdivce) ziskava opet navrch
0/0
31.7.2003 11:41

Lidožrout

Re:
Zapadáš výborně. Prokazuješ všechny typicky české vlastnosti. Jsi tak tupohlavej, že se patrně domníváš, že premiér=prezident. Dovol abych tě poučil, že tomu tak není. Premier=předseda vlády, nikoliv prezident. A předsedou vlády pan Klaus už dávno není. Nebo sis ani toho nestačil všimnout? To je česká vlastnost číslo jedna. Sice bl.ej jako štoudev, ale o to sebevědomější. Kdo má do řiti díru, domnívá se, že má právo do kde čeho mluvit. To je typicky česká vlastnost číslo dvě. Kecat, hlavně u piva. Jinak sice leví jako šavle, ruce od práce dozadu, ale co můžeme to ukradneme. Ve velkém i malém. Nekrade jen ten, který nemá co. Následně je ovšem pln mravního rozhořčení. Rovněž následně se ozývají frenetické výkřiky jako, Klausi (Zemne, Špidlo), všichni krademe jako straky, co s tím hodláš dělat ty svi-ě? Fuj, stydím se, že jsem Čech a přísahám Bohu, moje děti v této zemi žít nebudou.
0/0
31.7.2003 13:56

1tomik1

Re:
jasne, ze jo, to jsou argumenty, vsichni kradou, tak proc bysme nemohli taky, ze jo. To je fakt jak za komancu.
0/0
31.7.2003 11:26

vagos

Re:
no nejvic zacina okradat stavajici vlada - teda hlavne zivnostiky a podnikatele, lidem kteri nic nedelaji prilepsi ....
0/0
31.7.2003 11:44

1tomik1

Re:
s tim samozrejme nelze nez souhlasit. Ale me vadi styl jakym reagujete: " Kdyz muzou oni, tak mi taky."
0/0
31.7.2003 11:49

vagos

Re:
to mne schvalne ukazte kde jsem tohle napsal ....
0/0
31.7.2003 11:53

1tomik1

Re:
1....... a jedinou zkorumpovanou stranou je ODS, zatímco trojlistk US/KDU/CSSD ....?    (tato debeta je o ODS tak proc poukazovat na to ze v ostatnich stranach to delaj taky blbe, bylo by zahodno rict: jo todle podelali a stvou me, ze tohle delaj)
2.  ..... v kazde strane najdeme nejakeho komouse   (proc se teda zrovna ODS nestala vyjimkou_?)
3.  .....   nejvic okrada stavajici vlada.......  (bavime se o ODS a jejich cernejch penezich , ne o vlade -- prece kazdej vi, ze nynejsi vlada je v daleko horsim prus"eru nez ODS a jsou to taky smejdi, ale debeta je o ODS,
vtip: a nehrajte s falesnymi kartami .
 
 
0/0
31.7.2003 12:06

vagos

Re:
vite kdyby jste sledoval celou nasi debatu s raptorem, vsiml by jste si ze jste zabehli do dikuse trochu hlubsi a ze jsme od jednoho tematu presli k druhemu a pote jsme se uz o kuntu vubec nebavili, to zaprve. Zadruhe ano tento clanek je napsan o ODS a tak je mne jen divny ze stejny tip clanku z niceho nic nevyjde o ODA ci CSSD asi to tak netahne. Co se tyka tech komunistu myslim, ze to je chyba ODS ze si to neohlida ale odpovedet na to proc ODS neni vyjimku to Vam opravdu odpovedet nedokazu. A s falesnymi kartami nehraju jen si stojim za svym nazorem, ktery se Vam muze zdat jakkoliv zatvrzely ale tezko s tim neco udelate, jako ja tezko udelam s tim Vasim nejspis zcela odlisnym ...
0/0
31.7.2003 12:14

1tomik1

Re:
souhlas.
0/0
31.7.2003 13:10

XXL

To snad není možné
Paní Slonková vím, že jste koupila v USA vilu za peníze nejmenované politické strany. Tak a můžete lidem léta dokazovat, že to není pravda.
0/0
31.7.2003 10:13

Srba

Re:
Ještě tři roky, pak se uvidí.
0/0
31.7.2003 11:22

rapl

přání
Když první paprsky slunce ráno červánky se prodírají a vlahý větřík příslib překrásného dne přivane, veselé cvrlikání ptáčků s vůní procitnuvších květů se snoubí, tu ze sna náhle otevřu vždy oči, onu vůni vdechnu a slunce zatřpytí se dílem na kapkách ranní rosy, dílem na tvých hebkých vlasech medových. Té krásy kol je, že snad ji ani neunesu, i chtěl bych se ní podělit se všemi a tu chce se mi vykřiknout do celičkého všehomíra: "Ó všemohoucí zbav nás těch debilů v parlamentu!"
0/0
31.7.2003 10:09

Kobylka

Re:
Zprvu sem myslel, že si Benda.
0/0
31.7.2003 10:24

Najdete na iDNES.cz