Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Někteří politici už dárky firem odmítají

Čeští politici si začínají uvědomovat, že jim i drobné dary a služby přijaté od soukromých firem mohou přinést nepříjemné problémy. Až dosud byla přitom snaha firem "vlichotit" se do přízně politiků třeba pozváním na karlovarský filmový festival v Česku považovaná za něco zcela neškodného.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JSI

co je doma, to se počítá
Přece, co se týče pana ministra Svobody, ten myslí na rodinu,čili jednak každá koruna dobrá a co je doma to se počítá,vždyť jak,se snažil aby se bratříček stal šefem nejvyššího kontrolního úřadu.... To je přece klasická taktika černoprdelníků...
0/0
29.7.2003 15:10

lukavec

Re:
Přesně tak, nakonec kdyby ten lupen nedostal tak by tam ani nešel. Přece nebude vyhazovat tolik peněz za koncert, při svém platu!
0/0
30.7.2003 10:54

Karel@

Hm, tak uvažuju, koho z politiků bych pozval na večeři. Ne že bych chtěl nějak moc lobovat ve svém vlastním zájmu, a asi bych to při topinkách s česnekem ani moc nešlo, ale spíše by mě zajímalo, jak by se vymlouvali na nedostatek času a moc práce.
0/0
29.7.2003 12:38

Che

Není to přehnané?
Lístek na Stouny stál osm stovek nebo tak nějak - to přece není částka, kterou lze zkorumpovat ministra. To za chvíli nebudu smět pozvat holku na kafe, protože by se mohla cítit zkorumpovaně. Typické blbnutí po americku a ve stylu západní Evropy. Jako když si Lewinská zašuká s Clintonem - komu do toho co je kromě nich dvou a jeho manželky? Nikomu. Ale byla to aféra jako hrom. Jsme Slovani, kulturně nejsme Západ - a jsme směšní, když si na něj hrajeme.
0/0
29.7.2003 10:52

piccolo

Re: pako
Když stál ten lístek nak málo, tak proč si ho nekoupil sám a vyhnul by se podobným pochypnostem (to vypovídá o jeho pi4ovské inteligenci). Navíc jde o to, co řekl. Kvůli osmi stovkám nebude rozhodovat o miliardách? A proč tady pleteš nějakou lewinskou a clintona? Jde přece o v ČR citlivé téma korupce, a proto mi připadá normální takové pozdvižení kvůli osmi stovkám.
0/0
29.7.2003 11:11

nibor

To snad není pravda !!!
"Ministr se tím nijak netají, všichni to vědí, takže je riziko jakékoliv korupce vyloučeno. Kdyby teď měl rozhodovat o nějaké věci, která by se T-Mobile dotýkala, řekl by: Nechci to rozhodnutí dělat, protože jsem byl tou společností pozván na koncert,"   To se mi snad jen zdá  Od čeho jste pane ministře ve vládě  Není to čirou náhodou  proto, abyste dělal rozhodnutí třeba právě ve věcech, které se mohou T-mobile týkat Za to jste placen   Ale musím přiznat, že tento nový fígl je  docela originální - bude-li politik stát před nějakým obtížným dilematem, jednoduše se nechá pozvat na oběd či jinou akci firmou, která je v případu zainteresována. Dotyčný politik pak následně oznámí, že nemůže rozhodovat, aby nebyl považován za podjatého a vděčný národ mu dozajista odhlasuje zvýšebí platu
0/0
29.7.2003 9:31

fa

Re:
Myslím, že by měla být vyhlášena akce pro všechny klíčové podniky naší ekonomiky "Pozvi si svého ministra (na koncert, do kina, zaplať mu výlet ve vrtulníku atd. atp. - fantazii se meze nekladou ) " Poté už nebude ve vládě nikdo, kdo by mohl rozhodovat "o nějaké věci, která by se klíčového podniku týkala" a můžeme rozpustit celou vládu. V konečném důsledku UŠETŘÍME  
0/0
29.7.2003 10:49

habit

Re:
...ja bych pozval Spidlu hned, kdyby  pak uz nemohl o me rozhodovat.
0/0
29.7.2003 12:19

Jirka

zvyk
Po cestě nahoru lezli kdekomu do zadku, tak považují za normální, že  kdekdo leze do zadku jim. A dělá jim to dobře.
0/0
29.7.2003 9:26

kix

SMRT BANDE KOMANCU V RADACH ODS!!!!
0/0
29.7.2003 9:16

DODO

???
ZLODĚJI ZLODĚJSKÝ!!!!!!!!! FUJ.....
0/0
29.7.2003 9:14

Karel@

Nejvíc mě na tom štve, že si toho .... Svobodu bohužel platím (lépe řečeno musím platit) z daní, a on se mi nějak zasek a pořád o mě chce v něčem rozhodovat a ještě k tomu blbě... Asi se budu muset spojit se svým mobilním operátorem, aby mi poradil, jak se mu to povedlo, že si ho teda jako nebude všímat, a tím pádem mu i neškodit.
0/0
29.7.2003 8:53

Abé

Že to přijal Cyrilek se vůbec nedivím, pro něj je to typické.
Cyrdo táhni do háje, jsi trapný jako sáňky v létě! I když, kdo by zaměstnal takového moulu, vždyť se svou tragickou vizáží může dělat leda pojišťováka nebo funebráka.
0/0
29.7.2003 8:53

hovňousek

Mlynář je pi4a......
......a Svoboda ještě větší. To už dneska do govermentu může každá kur*a? Já jsem myslel, že se to už tak nějak spravuje. Asi jsem naivka.
0/0
29.7.2003 8:36

Kazo

ministr svoboda
Tedy ten svoboda je dílo . Ono to vypadá, že je trošičku mimo -  prostě blbeček. Tohle že je ministr zahraničí - to je ostuda celé republiky. Napřed Kato, teďka zase tenhle. Prostě katastrofa. Rád bych se s ním setkal osobně, ale nevím, jestli bych to přežil ve zdraví, taky by mě mohlo jebnout - moc smíchu škodí.
0/0
29.7.2003 7:42

56xjf

Nechci v té věci rozhodovat, byl jsem T-mobilem pozván
Ale co je to jiného než korupce? A on se tím netají? Byl uplacen za to, že se dobrovolně vzdal jakéhokoli rozhodování souvisejícího s T-mobilem. Vždyť to je do nebe (promiňte bratři lidovci) volající!!
0/0
29.7.2003 6:26

Viktor N., Brno

Re:
bratři lidovci již dávno nemají s nebem nic společného - tedy pardon - kromě názvu své strany...
0/0
29.7.2003 9:03

kix

Jo jo ale muzou jen zavidet ODS, tak nacpany kapsy z privatizace nikdo nemel!!!!
0/0
29.7.2003 9:19

Honza

Zase překroucené
Neříkal náhodou Topolánek, že dostal pozvání od Bartošky? A že to přímo zaplatil Philip Morris nebo Telecom vůbec nevěděl? Docela bych mu to v tomto případě výjimečně věřil a utíkal bych se podívat, jak o tom zmíněné firmy účtují. zda o služební cestě někoho ze svých lidí, či jako o daru.
Jestliže jako o daru, tak se nabízí otázka, komu ten dar byl. Vsadil bych se, že festivalu, a politici skutečně nemuseli tušit, že si image nedělá kulturní festival (mimochoden taky kšeft jako hrom a ještě v tichosti usiluje Thermal), nýbrž nějaká jina firma. Jen se to pro účetní "zjednodušení" napřímilo.
0/0
29.7.2003 2:14

jo jo

Re: přesně jako ten zloděj v ukradeném autě
- když ho zastavila Policie: já tady náhodou jedu, ani nevím, že je to kradený ...........  
0/0
29.7.2003 5:41

Najdete na iDNES.cz