Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bůh a spravedlnost

Na začátku je třeba říct: O mrtvých jen dobré. Tedy i o mrtvém Aloisi Grebeníčkovi, otci předsedy českých komunistů, vězni koncentračního tábora a také krutém vyšetřovateli komunistické tajné policie, který... Ne, řekli jsme: O mrtvých jen dobré.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

AHA

Bůh a spravedlnost
Budiž mu země těžká!
0/0
4.8.2003 7:51

Bobeš

Tak jim to vyšlo
Paní soudkyni se podařilo, že se vlk (stupidní justiční procedury) nažral a koza (sodruzi Grebeníčkové) zůstala celá. Za zvýšené pozornost sdělovacích prostředků dokázala "legálním" způsobem, že se zločinec mohl do poslední chvíle vysmívat svým obětem, kteřé byly navíc dadatečně trestány tím, že se trmácely na nekonečnou řadu jednání, na nichž vždy chyběl obžalovaný. Bylo to evidentně na objednávku soudruha Grebeníčka a jeho partaje - teď zas můžou všem drze do očí lhát, že za jejich éry se vlastně nikomu nic špatného nestalo.....
Mimochodem, když se jedna bezvýznamná soudkyně okresního formátu může takto beztrestně a na očích veškeré veřejnosti vysmívat normálnímu lidskému chápání spravedlnosti, chce se člověku zvracet z pomyšlení, co se asi děje v kompeteci aparátu, který používá v názvu slovo "spravedlnost" v případech na které není tak vidět !!!
0/0
29.7.2003 18:57

Smrtka

Už ho mám...
Tak co holoubci, jste nějaký rozkřičený...   
0/0
29.7.2003 12:34

Oswald

Jak píše autor článku
O mrtvých jen v dobrém. Proto o Grebeníčkovi mlčte. Voláte po Boží spravedlnosti, co si z toho ale budou komunisti dělat (atheisti)? Jen se budou dál vysmívat. Existuje jediné řešení - rozpoutat spor s českým státem za nesmyslné prodlužování soudních sporů a oddalování výroků. Je nutné hnát k odpovědnosti soudce, ministerstvo spravedlnosti a vládu. Ti mají zodpovědnost za to, že viníci nejsou potrestáni, nikoliv viníci sami.
0/0
29.7.2003 11:49

strl

VŠECHNY nás jednou bude Bůh soudit
Bible v jedné z novozákonních epištol jasně říká, že každému přijde jednou zemřít a pak bude soud. Před tímto absolutně spravedlivým soudem stanou všichni obyvatelé Země. Na tomto soudu dojde nejenom k vynesení ortelu nad každým činem každého člověka a k rozhodnutí, zda ten či onen zůstane ve věčném životě, či ve věčném utrpení, ale též věci tajné, budou zde zjeveny.
Při své důvěře k Bohu, věřím, že před tímto soudem bude projednávána i causa Grebeníček starší. Budou zjeveny všechny jeho činy (i ty, o kterých už nikdo z lidí svědectví vydat nemůže)a spravedlivě rozsouzeny. A vězme, že tomuto soudu se pan Grebeníček (starší i mladší - a konečně nikdo z nás) nevyhne. Konečně obsílku už dostal...
0/0
29.7.2003 11:15

habit

Re:
... jen jestli se zas na neco nevymluvi...
0/0
29.7.2003 12:31

penny

Re:
A také všichni ti křest'ané, kteří povraždili v minulosti miliony Židů, kacířů, čarodějnic a domorodců v koloniálních zemích, ti všichni přijdou před spravedlivý soud?
0/0
31.7.2003 14:15

Jarda1

Trapas
Fuj. Takový komentář, co tady čtu, z toho je mi zle. Nikdy jsem nebyl komunista ani jsem komunisty nevolil a nevolím, ale z tohoto článku je mi zle. Proč už se těmto lidem nedá pokoj? Ten člověk už nikomu neubližoval. Řešme současné problémy s cizojazyčnými mafiemi apod., ať nemáme nadměrně zvýšenou kriminalitu, a nechme spát staré hříchy. Oni ti političtí vězni z 50. let nebyli taky žádní svatoušci, pár jich znám osobně. A pokud by měli být souzen Alois Grebeníček, musel by být souzen i předseda KPV Stanislav Drobný za  podporu sudetských Němců a kolaborantské šlechty. Osobně jsem ho slyšel, jak řekl: Sudetskými Němci to začalo, námi to skončilo a já souhlasím se zrušením Benešových dekretů. Za tohle by měl být taky souzený - to je vlastizrada. Jsem zvědavý, jestli ho taky postaví za to někdo před soud, nebo ho budou soudit taky až tam, kde už není bezzubá česká justice, kam autor posílá Aloise Grebeníčka, proti kterému není a nebyl žádný důkaz.
0/0
29.7.2003 11:03

strl

Re: Stará moudrost mlynáře z Jiráskovy Lucerny
Kdo zapomene ran, kterými jej bili, ten ať zůstane rabem a otrokem.
Činy pana Grebeníčka měly být souzeny. Už jen proto, aby zde zůstala výstraha pro jeho eventuelní pokračovatele a třeba i pro probuzení páně Grebeníčkova svědomí. Výkon trestu mu mohli vzhledem k věku či ke zdravotnímu stavu prominout, konečně součástí spravedlnosti je i substance, kterou pan Grebeníček svým vyšetřovancům zřejmě neposkytoval - milosrdenství.
0/0
29.7.2003 11:23

ziki

Re:
"... proti kterému není a nebyl žádný důkaz."
Naopak důkazů, včetně výpovědí zázrakem přeživších jeho krutosti, existuje mnoho. Proto také státní zástupce poslal spis k soudu!   
0/0
29.7.2003 12:14

astro

Re:
Přestaň tady kopírovat ty svoje xenofobní pindy. To, že staroha nikdo neodsoudil je justiční zvrácenost nejvyššího stupně.
0/0
29.7.2003 13:59

pepek

soudci
v cesku s komunistickou minulosti,policajti,politikove atd,atd.Co dodat?Musi se v tom cesku krasne zit
0/0
29.7.2003 9:49

Otec Breburda

Nedozvíme, nedozvíme...
...já myslím, že ho všichni známe. V pekle z něho udělají smažák
0/0
29.7.2003 7:56

Pavel

jake dobre??
Zadne takove, o mrtvych jen dobre, to neplati na tuto osobu, ktera si to nezaslouzi!!!Mel byt potrestan jinak, financne, sebrat majetek, duchod ten nejnizsi, co muze dostat, to by byl trest.
0/0
29.7.2003 3:28

Najdete na iDNES.cz