Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nehoda hodiny blokovala dálnici

Dálnici D1 blokovala několik hodin srážka dodávky s přívěsem a dvou osobních automobilů. Dálnice je na 139. kilometru ve směru na Prahu neprůjezdná, hlásila ráno ABA. Policie odkláněla dopravu už na 141. kilometru. Nikdo nebyl zraněn.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ivo A. Benda

VÝZVA VŠEM LIDEM
, LIDÉ, ZASTAVTE SE V NIČENÍ PLANETY ZEMĚ A SEBE SAMÝCH. NENECHTE SE OVLÁDAT JEŠTÍRKY, NEGATIVNÍMI MIMOZEMŠŤANY, NEBUĎTE JEJICH LOUTKY ! STAŇTE SE SVOBODNÝMI BYTOSTMI VYZAŘOVÁNÍM LÁSKY, HARMONIE, POKORY A DOBRA. JE TO NEJEFEKTIVNĚJŠÍ ZPŮSOB PRÁCE NA SOBĚ. VESMÍRNÍ LIDÉ SIL SVĚTLA VÁS VŠECHNY MILUJÍ A POMÁHAJÍ TĚM, KTEŘÍ JSOU OCHOTNI A SCHOPNI TUTO POMOC PŘIJMOUT. JDE O STOVKY A TISÍCE VAŠICH BUDOUCÍCH ŽIVOTŮ – INKARNACÍ – BUĎ V TĚLECH VESMÍRNÝCH LIDÍ, ANEBO V TĚLECH PRIMITIVNÍCH PŘÍRODNÍCH NÁRODŮ KMENOVÉHO USPOŘÁDÁNÍ. IVO A. BENDA A VESMÍRNÍ LIDÉ
0/0
23.7.2003 11:24

Fibber

Re:
Buď jsem přehřátej já nebo ty, ale nějak nechápu, cos jako chtěl touhle křečí vyjádřit. To je jak kdybych oznámil, že jdu kupovat banány a ty vytáhl proti mě do ulic s tím, že budou zdražovat benzín. Vem si z mrazáku kostku ledu a cumlej, co to dá....
0/0
23.7.2003 13:46

LIDL DEUTSCHE MARKT

Nase policie
Klasika. Velmez je velice nebezpecna cast dalnice. Vcera vecer jsem taky jela lidi jezdi jako prasata. Kdy konecne zacnou policajti kontrolovat taky styl jizdy. Je to tak jednoduche
0/0
23.7.2003 7:48

Boží Voko

Re: To je ale moudrý příspěvěk.
To jsem rád, že jste to tak hezky napsala. Taková chytrá věc by mne asi nenapadla.
0/0
23.7.2003 8:04

Tom

Re:
Bohužel to tak jednoduché není. Jedna věc je takového piráta zastavit a druhá mu jeho přestupek dokázat. Jednoduchým příkladem je řešení překročení rychlosti. Ve správním řízení se řidič dušuje a přísahá, že to není pravda. Když mu předložíte fotografii jeho vozu s datem a rychlostí, tak většinou začne žvanit o tom, že Vám to neměří dobře. A když to vyvrátíte (po milionté pořád dokola), tak si najednou vzpomene, že to auto někomu půjčil a už si za Boha nemůže vzpomenout, kdo to byl. Toto je ostatně oblíbený trik zaměstnanců autorizovaných automobilových dealerů. Svoji bezohlednou jízdu pak vykazují na fiktivní zákazníky s vymyšleným jménem a rodným číslem. Všem je jasné, že oni jsou Ti poslední, kteří by někomu, koho si pořádně neproklepli, půjčili auto, ale jak jim to chcete dokázat. O všem se ví, ale aby to šlo účinně stíhat a potírat, potřebuje pořádné zákony. Rozhodně ne to, co servíruje parlamentní šlechta. Vždyť už i u zlodějiny musíte prokázat úmysl ukrást. On si totiž zlodějíček ty věci skutečně vzal, ale copak mohl tušit, že se to nesmí?
0/0
23.7.2003 8:10

JJ

Re:
To je fakt - ale probůh, co dělá ministr vnitra? Navrhlo ministerstvo přísnější postupy? Navrhl to někdo jiný? Kdy a kdo to projednával, s jakým výsledkem? V jiných zemích (např. i Francie) se odmítnutí dechové zkoušky nebo odmítnutí odběru krve řidičem hodnotí jako pozitivní nález. Zmůžeme se i my na podobné postupy? Nebo se bude pořád jenom řečnit a budou se v parlamentu vymýšlet zákony na kriminalizaci potratů (když potratů dramaticky ubývá přirozeným vývinem) nebo na rozdělení psů na bojová a nebojová plemena a podobné nesmysly?
0/0
23.7.2003 8:43

Tom

Re:
Přesně tak. Výběr témat pro parlamentní diskuse se brzy omezí na "Kolik andělů se vejde na špičku jehly" a podobná. To jsou totiž jediná tématu u nichž i ten nejposlednější a nejožralejší parlamentní "expert" je schopen alespoň častečně zareagovat a něco vyblekotat.  Vždyť, považte, dnes existují poslanci, kteří za celé své funkční období ani jednou nepředstoupí a nepromluví. Zcela určitě jsou touto situací frustrováni a proto se snaží výběr témat upravit obrazu svému. A to i přes to, že často svým obsahem nepřesahují úroveň 5.třídy základní školy. Ale dosti kritiky. Vynášíme na světlo zákulisní praktiky a poslanci by z toho mohli být v depresi. A jak už se tak stalo praxí, státní úřední reaguje na kritiku žalobou. 
0/0
23.7.2003 10:38

Nikdo

Re:
Namísto blbýho plácání si stačí přečíst české zákony, zjistíte, že i u nás se odmítnutí zkoušky považuje znamená postih ve stejné výši jako kdyby byla zkouška pozitivní.
Stačí, aby začali dopraváci dělat to co mají a ne jen měřit rychlost na osmdesátým a stodevatenáctým.
0/0
23.7.2003 10:42

Nikdo

Re:
Je to jednoduché - měření rychlost je na dálnici k hovnu, protože není problém rychlost, ale způsob jízdy. Navíc o umístění radarů každej, kdo jede D1 víc než jednou ročně ví.
Když zastaví řidiče přímo na dálnici, tak se nemůže vymlouvat na někoho jinýho. To by ale museli začít makat a ne se jen v kanclu probírat fotkama a posíláním obálek. K prokázání přestupku stačí videokamera v autě, funguje to všude v Evropě při stejných zákonech jako u nás (venku jen mohou tvrději trestat, ale prokazování je stejné).
Já jezdím D1 dvakrát do měsíce tam a zpátky - prasat, co neumí předjíždět a dodržovat vzdálenost vidím plno, policejní auto jsem viděl jen při vybírání pokut za rychlost, ale nikdy ne za jízdy po dálnici. O civilních policejních autech nemluvě. Vlastně si vzpomínám, že jsem minulý měsíc viděl jedno auto s majáčkem - zapnutým. To když jel Šimonovský v pátek v poledne s těžké šichty domů do Brna a jet v koloně 170 mu přišlo pomalý, tak si ho zapnul...
0/0
23.7.2003 10:46

Jimmi

Re:
Naprosto souhlasím. Jedině auto s videokamerou a on-line měřičem rychlosti a vzdálenosti.
Ale jak už jsem psal někde jinde: to bychom nesměli mít za ministra vnitra a policejního ředitele lidi, na kterých je hned na první pohled vidět, že museli mít problémy již na základní škole.
0/0
23.7.2003 11:25

Najdete na iDNES.cz