Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Červený a modrý

Po zmatcích a napínání publika vytáhla ODS z rukávu své modré eso neboli svou verzi reformy. "Modrá šance" je jakýsi strategický plán, pokud by ODS získala vládní moc. První, co o ní chce člověk slyšet, je srovnání se Špidlovou "červenou" reformou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bývalý živnostník

Bendová, Bendová !!!
Ještě jednou: Bendová, Bendová, taky nedokážete překročit vlastní stín a zhodnotit objektivněji dění na naší politické scéně? Chytají se toho méně přemýšliví občané a čím dál tím víc inklinují k nostalgickým vzpomínkám na předlistopadové podmínky a myslí si, že volbou komunistů se tam vrátí. V zásadě považuji veškeré pochybnosti o možnostech prosadit svůj předvolební program, za zásadní nepochopení dopadu volebního systému na výsledky voleb a z toho vyplývající galimatyáš v naší politice. Když čtu články Komárka a Bendové, tak nevím jestli jsou tak krátkozrací nebo lépe placeni za ty krátkozraké bláboly od svých německých chlebodárců. Nějakej Macháček, ten už se vůbec číst nedá. Zkrátka mám nepříjemný dojem, že MF Dnes ustřeluje čím dál tím víc do leva.
0/0
24.7.2003 22:38

Yogurth

Dobří podnikatelé
Gdy už konečně české socky pochopí, že budou-li se mít dobře podnikatelé, tak se díky nim budou mít dobře i ty socky. A aby se měli podnikatelé dobře, tak jim k tomu musí vláda tohoto státu vytvořit prostředí. Takže si už všichni uvědomme (i podnikatelé i socky) že kopeme za jeden mančaft a vykopejme nespohlehlivé politiky ven!!!
0/0
24.7.2003 18:56

Otec Breburda

Navrhuji ještě univerzálnější daň
A proč to neudělat takto: zrušit veškeré daně a zavést pouze daň z přidané hodnoty 50%. Lehké počítání, lehké vybírání (každý ji zaplatí již při nákupu), sociálně spravedlivé - kdo má víc peněz, víc kupuje --> platí větší daň. Vzhledem k tomu, jak by vzrostly příjmy (díky zrušení daně z příjmu a dalších poplatků) nebyl by to zas takový cenový šok. Navíc bychom více vydělali na cizincích, kteří by za každý nákup u nás platili také 50%DPH :o)
0/0
24.7.2003 10:12

Jirka

Re: No jo, jenomže
našim stále opáleným spoluobčanů by zrušením daně z příjmu žádné příjmy nestouply. Ze sociálních dávek se totiž daň z příjmu neplatí.
A zrovna tak by na tom byli všichni ti nezaměstnaní, co nám je tu špidlokracie stačila vyrobit likvidací živnostníků.
Jinak je ovšem váš nápad squostný alespoň v teoretické rovině.
 
0/0
24.7.2003 12:28

Jirka

15 % je historické číslo
Církev vždy brala desátek. Z něhjo zajišťovala potřeby svých oveček na poli kulturním, ideovém, charitativním a vzdělávacím.
Stát bral vždy dvacátek. Z něho zajišťoval armádu, policii a soudy.
Dokud se to za Josefa II. nezmotalo.
Takže rovná sazba daně 15 % je rozumná a historicky opodstatněná.
A na co se touto daní nevybere, to prostě nebude.
Nemám na to, abych si postavil na zahradě bazén, tak ho prostě nestavím. V čem je problém?
 
0/0
23.7.2003 11:30

Kecal

Úžasné
Fantasmagoričnost celého návrhu vyjde najevo, kdy ž se podíváme na předpokládaný hospodářský růst (několik let za sebou má být růst HDP kolem 7%). Pokud by čirou náhodou tento "vysoce pravděpodobný" přepoklad nevyšel, pak dojde k takovým deficitům státního rozpočtu, že současné rozpočty se budou proti tomu jevit jako "přibližně" vyrovnané.
0/0
23.7.2003 9:44

Jirka

Proč by mělo docházet k deficitům?
Když na něco peníze nejsou, tak se na to prostě nevynakládají.
Když nebude na dotace výstavby bytů s regulovaným nájemným, tak se prostě ty dotace poskytovat nebudou. No a co?
Když nebude na zvyšování platů ve státní správě a justici, tak se ty platy prostě nezvýší. A nějaké úřady se zruší a pár tisíc úředníků se propustí. No a co?
Když nebude na dotace na separaci a recyklaci odpadů, tak se prostě jako dosud všechno nasype na stejnou skládku. No a co?
Když nebude na to, aby každý mohl studovat vysokou školu zadarmo, tak ji budou zadarmo studovat jen jedničkáři a ti ostatní, co na to hlavu nemaj, ale glejt chtěj, si to prostě zaplatí sami. No a co?
Když nemám na nové auto a na zahraniční dovolenou, jedu se starým Formanem do Třeboně. Co je na tom divného?
 
 
0/0
23.7.2003 11:35

Kecal

Re: To, že se Ty výdaje dělat nebudou je jen Váš dohad,
ODS s těmito výdaji ve svém "modrém snu " počítá. Vámi navrhované úspory jsou celkem oproti deficitům nicotné. (Schválně to zkuste alepoň zhruba spočítat) 
0/0
23.7.2003 12:37

barbudo

Re:
Správně soudruhu! Armádu jsme už zrušili, teď zrušíme i policii. Nahradíme je obecným ozbrojením lidu, jak nás to učí soudruh Lenin ve Státu a revoluci.
0/0
23.7.2003 12:50

Petr

Re: barbudo
To by nemuselo bejt špatný. Kdyby si to každý s tím zlodějem nebo lupičem vyřídil na místě...
Ušetřilo by se za policii, soudce, advokáty, soudní znalce, bachaře...
 
0/0
23.7.2003 14:58

karber

ODS už jsme ve vládě zažili.
Myslím, že dokázali "že to dokáží". Výsledky vidíme.
0/0
23.7.2003 7:07

Pecival

Re:
No jasne, my jsme vsechno zazili, vsude jsme byli a vsechno zname.....kdo jsme? Hadej!   CESI!!!!
Ty troubo....to je snad to nejhorsi, co se kdy da rict...to uz jsem zazili...hoovno si zazil, koukej zarezavat a neobirej statni pokladnu!
0/0
23.7.2003 8:01

Najdete na iDNES.cz