Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Austrálie chce vymést z ostrovů anarchii

Zásahu mezinárodních jednotek na Šalamonouvých ostrovech, kterými zmítá řadu let anarchie, nestojí nic v cestě. Největší operaci v jižním Pacifiku od 2. světové války posvětil i australský parlament, na jehož vojácích dvoutisícová mise ze tří čtvrtin stojí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ozik

yntelygenti
Jen tak namatkou jeden bodik:
 Příchod mírových jednotek podporuje většina z 450 tisíc obyvatel ostrovů
*********************
Pochybuju ze ta sbirka yntelygentu dole, ktera prirovnava vyzadanou pomoc tichomorskych narodu sousedu v tisni s invazi Iraku vubec umi cist a chapat soucasne.
0/0
23.7.2003 17:33

Rudý prapor

Kapitalismus znamená válku
Kapitalismus znamená válku
 
Proč po ukončení studené války, rozpadu socialistického tábora a zrušení Varšavské smlouvy nenastal ve světě hluboký mír? Ti, kdož poctivě věřili v "sametovou revoluci", přece něco takového čekávali. Nastal však pravý opak. Ve světě se neustále někde bojuje a další války se připravují. Prezident USA v rozporu s mezinárodním právem vyhlašuje koncepci preventivních válek, posílá své letce nebo bezpilotní letadla, aby bez vyhlášení války v cizích zemích zabíjeli, tu či onu zemi bombardovali. Místo boje proti chudobě, o kterém se občas plně mluví, ve skutečnosti probíhá permanentní "asymetrická" válka proti chudým tohoto světa. A plánuje se její intenzifikace. Bezkonkurenčně nejmohutnější vojenská mocnost světa dále zvyšuje své vojenské výdaje a totéž požaduje i po svých spojencích včetně ČR. Nikdo se neodvažuje odporovat.
 
Dnešní svět se drasticky přiblížil možnosti "společného zániku bojujících tříd". Buď zrušíme kapitalismus, nebo "zrušíme" lidskou civilizaci. Jak věděla už Rosa Luxemburgová, budoucnost lidstva má jen dvě alternativy - socialismus, nebo barbarství. Boj proti válečnickému běsnění je dnes základní formou boje za záchranu lidské civilizace v rozumnější podobě, než je ta dnešní. Dnes ještě existují možnosti prosazování pokrokových požadavků demokratickými prostředky, tendence k fašizaci společnosti ve jménu "boje proti terorismu" jsou však zřetelné. Braňme demokracii ve jménu míru a lepší budoucnosti. Nejsme v tom sami, jak dokazují mohutné protiválečné demonstrace v mnoha zemích.
0/0
22.7.2003 20:48

Muki

Re:
A co cesta socialistickeho barbarismu?
0/0
22.7.2003 21:34

Milan

Re:
doufam ze tomu co jsi hnupe napsal neveris... musis byt pekne sjetej...
0/0
22.7.2003 23:21

Jaroslav Kodym

Redakci - čeština
Proboha - buď "v území ovládaném" nebo "u území ovládaného". Proboha, nemůžete trochu dávat pozor? Uvědomujete si vůbec, jak nesmírně vyčerpávající je číst Vaše zprávy? Totiž pro čtenáře, který umí aspoň trochu česky?
0/0
22.7.2003 11:57

oksana

Re:
oni si asi mysli, ze pisou hlavne pro nas v zahranici, tak si mysli, ze je to jedno
0/0
22.7.2003 18:39

Jimmy Hoffa

ztrata casu o tom diskutovat
 jestli  neni  lepsi  se  zabyvat   ceskou   politikou  mame svojich problemu dost a  stejne na  tom nic nezmenime. Australie je trosku  dale nez Praha
0/0
22.7.2003 10:42

KIWI

REDAKTORI I DNES
jen technicka poznamka Australie je sice hlavnim zdrojem poradkovych sil vysilanych momentalne na Solomon Islands,ale kam se nam zatoulal Novy Zeland,ve vyctu statu vysilajicich policisty,vojaky,zdravotnicky personal,poskytujicich logisticke zabezpeceni cele akce+nemale finance na reinstalaci legalniho systemu v zemi??Neskodila by vetsi peclivost pri opisovani ze zprav svetovych agentur.Jinak pro Vas blbecky ktery tady blijete nesmysly o snaze nastolit diktaturu kapitalismu na pratelskymi domorodci obydlenych ostrovech-pral bych vam videt real-zabery ve zpravach NZ televize mimochodem byl jsem na solomons pred par lety na dovce a v te dobe to byla oaza klidu a pohody-dneska je to rozvracena zeme kde se lidem sekaj hlavy macetou,melte si o problemech v cesku mate jich tam jak nasrano neserte se do veci o kterejch vite jen z doslechu
0/0
22.7.2003 10:38

Jiří Barták acegi@seznam.cz

Re: Kiwi
Pane kolego, souhlasím s Vámi.  Ale s tou poslední větou jste mi opravdu pohnul žlučí.  Tak proč Vy se tedy "serete" na český server?  Pokud jsem to pochopil správně, bydlíte na opačné straně zeměkoule. Sledujte tedy dál NZ TV a debatujte na tamních diskusních fórech. Budete mít informace z první ruky.  
0/0
22.7.2003 10:55

Vendula

Re:
Rovněž se domnívám, že by se svět od nás mohl spíše učit (hlavně kapitalistické státy) než nás neustále sprostě pomlovat
0/0
22.7.2003 11:06

Milos M .

Re:
Muzes uves aspon jeden priklad co by se moh' od Tebe nekdo naucit ?
Snad jedine nejake Marx-Leninisticke poucky. 
0/0
22.7.2003 12:37

Muki

Re:
Jako marx-leninistka mate pouzit slovo ucit  3x, cili: ucit se, ucit se, ucit se!  A kapitalisticke staty se maji dohnat a predehnat, ne aby se neco ucily.
0/0
22.7.2003 20:13

KIWI

Re: mily pane Bartaku
na cesky server jsem se "prisral" hlavne z toho duvodu ze me "pohlo zluci" jak lide z Ceske Republiky (nemajici poneti o danem problemu) dokazou kritizovat rozhodnuti o jehoz pozadi vi PRD....a mimochodem,NZ TV samozrejme sleduji dale,informace z prvni ruky mam a na tomhle serveru me budete obcas potkavat,doufam ze vam to jako spravnemu vlastenci nevadi....
0/0
22.7.2003 20:02

CheHumrevara

HOA přislíbila podporu!
Humří osvobozenecká armáda (HOA) s operací souhlasí, zásah mnohonárodnostních sil podporuje a garantuje účast 250 speciálně vycvičených humřích bojovníků z mechanizované brigády obojživelných operací vybavených 15 BVHP-1a (Bojové vozidlo humří pěchoty) s dvojitým krunýřovým pancéřováním a systémem řízené klepetové palby.
 
Svobodu humrům! Demokracii na Šalamounovy ostrovy!
0/0
22.7.2003 10:37

KIWI

Re: Humrevaro Humrevaro
ty mas za usima humry nejim a uz vubec by mne nenapadlo hazet zivyho tvora do varici vody jen abych se nazral jen tak dal jen tu bojovou prezdivku,jinak celkem vtipnou bych pozmenil,co takhle Augusto Humrochet???CHE-vara byl dost lump,to ti neslusi....jinak cist tvoje prispevky me bavi at si rikas jak chces...smrt varicum a hltavym mlaskavym chrochtajicim krkajicim upatlanym odpornym poziracum techto nebohych za ziva uvarenych stvoreni
0/0
22.7.2003 10:54

Guderian

Re:
Pozor! Správně: Langusto Pinochet, zapřísáhlý odpůrce humrů...
0/0
22.7.2003 10:56

CheHumrevara

Re:
Áááá, pan Guderian alias Winston Churchill ... Humří jednotky čekaly zakopány v zimních uniformách u Humrogradu a Guderianova vojska nikde! Zřejmě se zrovna plavil přes kanál do TESCA.
 
Svobodu humrům !!!
0/0
22.7.2003 11:08

Guderian

Re:
V zimních uniformách u Humrogradu...v těch vedrech teď...no alespoň se nemuselo plýtvat vodou na jejich vaření...Leč k věci: co bych byl za blázna útočit do mnohapásmové obrany na úseku kde mne protivník očekává...jednoduchým, leč brutálně účinným křídelním obchvatem jsem udeřil na Globus a vězte - už tam není ani jeden Humr.
0/0
22.7.2003 11:12

CheHumrevara

Re:
Guderian zapomíná, že GEHUMRO sabotovalo chladící systém mrazících boxů.
 
Humr na Hrad !!!
0/0
22.7.2003 11:23

Guderian

Re:
Kletě, unikli. Svým pobratimům však na pomoc přispěchat nestihli. A co se nechvalně známé podvratné centrály GEHUMRO týče, agenti Komitětu Gumrojnoj Besobrasnosti (dříve GPU) jsou jim v patách. Apropos, jak pokračuje vývoj nových humřích zbraňových systémů?
0/0
22.7.2003 11:53

CheHumrevara

Re:
Všechny výzkumné projekty, které Rada  vědeckého humřího pokroku (RVHP) prezentovala minulý týden spějí ke zdárnému konci. V současné době se rozpracovává projekt neřízené humří balistické střely H-1 s reaktivním pohonem a s potenciálem nést biologickou bojovou hlavici o váze až 150 kg. Jako biologické agens budou sloužit zkažené a zapáchající plody moře. Dalším výzkumným záměrem je LAB 125 MGHz (Lobster Antigravity Beam pracující na frekvenci 125 MGHz), který umožní humrům levitovat a létat. Nosnost antigravitačního paprsku je jeden humr až jeden plně obsazený BVHP 1a (Bojové vozidlo humří pěchoty).
 
S humry na věky!
0/0
22.7.2003 12:11

Guderian

Re:
Balistické střely, biologické zbraně (v hodnocení plodů moře jsem s Vámi tentokrát za jedno)...hm, to se bude líbit... humři mohou již brzy očekávat zvýšený pohyb ponorek tříd Los Angeles a Trafalgar v blízkosti svých akvárií...některé spřátelené země reagují (naštěstí) na podobné informace důrazně...humři se budou zřejmě brzy potýkat s jistým problémem...
0/0
22.7.2003 14:57

CheHumrevara

Re:
Americké a britské imperialisty rozdrtíme, pokud se nepodrobí humřím cílům!
 
RVHP genetickou manipulací vyšlechtilo útočného humřího vojáka tzv. Střihače SL 3a (Scissors Lobster) s vysoce průraznými a odolnými klepety, pro kterého bude otevírání plášťů atomových ponorek jenom ekvivalentem večerního posezení u konzervy sardinek.
 
Humr na věky!!!
0/0
22.7.2003 19:02

CheHumrevara

Re:
CheHumrevara, GEHUMRO, HOA a koaliční KOH děkují za vyjádřenou podporu! Humří osvobozenecké hnutí dostává každou, i minimální podporou široké veřejnosti impuls k dalším akcím. Důvěru v nás vloženou nezklameme!
 
P.S.: Zajdu na matriku informovat se ohledně změny jména.
 
Svobodu humrům!
0/0
22.7.2003 11:03

xxx

svobodu!!!!!!
HOŠI MY VÁM TAM TU DEMOKRACII VYBUDUJEM I KDYBYCHOM VÁS MĚLI POSTŘÍLET VŠECHNY:-)))
0/0
22.7.2003 10:30

Lohengrin

Re:
Řešení jak z americké kuchařky :-)
0/0
22.7.2003 10:45

Reichmarschall Hermann Göring

jasny
vyhrajou krokodýli
0/0
22.7.2003 10:19

Guderian

Re:
Nevyhráli ve dvaačtyřicátém, takže není důvod, aby vyhráli dnes...když se tam navíc, pokud vím, nevyskytují...
0/0
22.7.2003 10:28

Vendula

živé štíty
snažím se navázat kontakt se soudruhem Zifčákem (zkušenosti z Iráku) a zorganizovat akci "České živé štíty pro Honairu". Australané - tito nevzdělaní potomci trestanců a momentálně nejvěrnější noshled USA a CIA se chystají na těchto mírumilovných ostrovech rozpoutat teror. Připojte se k naší akci (adresu zveřejníme dodatečně). Odjezd na Šalamounovy ostrovy bude koncem srpna. Plánujeme se postavit australský ozbrojencům a naším ambicozním cílem je na ostrově nastolit reálný socialismus ( soudruh Zifčák bude do prvních voleb presidentem a já ministriní zahranič. věcí). BOJUJME ZA SVOBODNÉ ŠALAMOUNOVY OSTROVY
0/0
22.7.2003 10:02

Mat

Re:
Bravo! Obzvlášť ten nejvěrnější noshled je špičkovej
0/0
22.7.2003 10:17

Chorche

Re:
Vendul, esli zacvakneš letenici, tag rát pojedu. Myslim že počasí tam bude tak akorát, moře vyhřátý, a s nákejma Ozíkama tam klidně hodim řeč, umíval sem jejich dijalekt :-) Klidně bych si tam i votevřel plážovej bar. Jen to slovo prezident je mi nepříjemný. Spíš bych z toho Zifčáka udělal nákýho diktátora nebo takněco.
0/0
22.7.2003 11:40

Kateřina

Re: ???
??? Zamyslelas ses nad tím co píšeš?
0/0
22.7.2003 16:22

SJA

žádnou anarchii.....busines na ně
Jen do nich, žádnou anarchii....pěkně ať si vezmou noťase, navlíknou sáčka  a mažou dělat business, turismus chce taky svý...nová teritoria......a klid
0/0
22.7.2003 9:49

Dave

Omluva Janu Vančurovi a Chantal Poullain
Proc se neda dopsat komentar k  Omluva Janu Vančurovi a Chantal Poullain?  S chuti bych si tam dopsal cosi o profesionalite novinaru, overovani informaci z ruznych zdroju a bulvrnosti mf a iDnes...
0/0
22.7.2003 9:43

zdenek

Re:
To víš, redaktoři jsou na dovolený a články píše vrátný s velkými ambicemi a fantazií, takže mu občas něco ujede.
0/0
22.7.2003 10:04

Lohengrin

Už zase...
Už se zase někdo tlačí někam, kam ho nikdo nezval a jsem zvědav na ty stohy mrtvol, které vyrobí armáda "ochránců" demokracie...mimochodem, demokracie je přežitý nefunkční systém.
0/0
22.7.2003 9:39

TNT

Re:
Odporucam ti precitat este raz clanok a zistis ze ich "pozval" miestny parlament ...
0/0
22.7.2003 9:42

Reichmarschall Hermann Göring

Re:
To ještě neznamená ,že je pozvali i ti ostatní co tam pobíhaj po lese  podívej takovej náš parlament by nám sem taky klidně pozval třeba mongoly .....
0/0
22.7.2003 10:11

zdenek

Re:
Kdyby si námi zvolený parlament pozval Mongoly tak je to naše blbost koho jsme volili. Těžko tam můžou chodit od člověka k člověku a dělat si čárky jestli jsou pro intervenci nebo ne.
0/0
22.7.2003 10:22

Dave

Re:
Neumis cist a z toho prameni tve nepochopeni situace a chybne zavery - a potazmo i nazory.
0/0
22.7.2003 9:45

Lohengrin

Re:
Tak to možná napsali, ale otázka je jak je to doopravdy. Viz bratrská pomoc Varšavské smlouvy (1968), americká podpora demokracie (Korea, Viet-nam, Afganistán...) Tak se zkus zamyslet, kdo je doopravdy pozval a proč....
0/0
22.7.2003 10:28

Lohengrin

Re:
a navíc, jaké názory jsi myslel?
0/0
22.7.2003 10:32

Dave

Re:
O te demokracii. Totalita v jakekoli forme je sice jednodussi a leckdy i lepe funguje, ale vyssi formu nez demokracii neznam - lidi jsou sice nasrani, ale maji nejaka prava a tak. A jakou formu preferujes ty?
0/0
22.7.2003 10:38

drum

Re:
Buržoazie rulezzzzzzzzz
0/0
22.7.2003 11:02

Milos M .

Re:
Zda se, ze uplne vsechny Tve nazory jsou silne demagogicke.  Napr. Korejska valka byla vedena pod zastitou UN. 
Bez ni by dnes trpela hladomorem cela Korea, takto je to jen v tom severokorejskem bolsevickem koncentraku.
(Take doporucuji precist si "You can trust the communist to be a communist" ktera se konfliktem  v Korei zabyva). 
 
0/0
22.7.2003 12:48

Vendula

Re:
A je obrovskou smůlou naši vlasti, že jsem stačili do tohoto systému v r. 1989 ještě "spadnout". Dneska by se to již nemohlo stát. Ať žije socialismus a KSČ
0/0
22.7.2003 9:46

Dave

Re:
Od ty doby, co se socani a komousi naucili psat na pocitaci se to tady vsechno sere...
0/0
22.7.2003 9:51

Tinky

Re:
Vendulko Vendulko......tampony patří jinam a né do hlavy! :o))))
0/0
22.7.2003 9:57

Guderian

Re:
Oficiální žádost o vojenskou pomoc přišla přímo z Honaire, jelikož tatmní vláda nedisponuje ozbrojenými silami a není schopna situaci sama zvládnout. Tvrdit, že "je nikdo nezval" je rána skutečně dost mimo...Demokracie je podle Vás přežitý nefunkční systém. Čímpak byste ji nahradil? Osvícenou dikataurou, teokraciíí, vládou proletariátu, nebo shlukem alternativních autonomních komun...? Jako by až sem doléhala ozvěna megafonu z nějaké veselé pouliční veselice, kde se podobné utopie často prezentují...
0/0
22.7.2003 10:25

Lohengrin

Re:
Asi nemá smysl pokračovat s Vámi v rozpravě pokud schvalujete vojenskou intervenci, máme málo příkladů na to abychom jí odmítli??? A jsme si opravdu jisti, že se máme míchat do politiky jiných států? Proč? Protože jsme vyspělejší? Kulturně? Vojensky? A víme, že to celé skončí tak, jak jsme chtěli (většina lidí spokojená)?
0/0
22.7.2003 10:43

Najdete na iDNES.cz