Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tvrdík míří do Aera

Exministr Tvrdík už má zřejmě jasno, čím se bude živit. Zvláštní ale je, že se zajímá o firmu, kterou jako šéf obrany tvrdě kritizoval - o největší českou zbrojovku Aero Vodochody. Proslulý je jeho výrok, že bitevní letoun L-159 Alca, jejž Aero vyrábí, ohrožuje piloty víc než případný protivník.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Caravana

Pro Rebela
K zblití jsi ty!
0/0
23.7.2003 16:23

Rebel

Karkulko!
Já to včera zakřiknul! Protože dneska se u oběda chovali jak puberťáci
"Copak si to moje holčička udělala na nosánku? Pofoukáme, dáme pusinku! A copak to máme za košilku, že nám vůbec nejde rozepnout, ani maličko! No to se na to večer budeme muset podívat, asi ji budeme muset celou sundat, jenom jestli to do večera vydržím, ty moje beruško, ty můj delfínku, ty moje pusinko!"
No k zblití! A já myslel, že už jim patnáct bylo!
0/0
23.7.2003 16:22

.

.
0/0
22.7.2003 12:51

Karkulka

Rebel!
Čau drsný větrem ošlehaný Rebele! :-)
0/0
22.7.2003 12:40

Rebel

Karkulko!
Mizím, takže poslední dvě věci:
1) Její největší výhodou je pěknej kukuč, milej úsměv, nesporná inteligence a hrudníček s pěknejma tipnul bych tak asi čtyrkama.
2) Podrobnosti nebudou!  Asi dostali rozum, nebo si přečetli naše diskuze.  Ale nejspíš to bude o tom, že oni teď spolu tráví tolik času v soukromí, že se dokážou ovládat na veřejnosti. Když s někým strávíš pár dlouhých a krásných nocí, tak se to pak dá chvíli vydržet a není třeba se ošahávat na veřejnosti. No a vzhledem k tomu, že u ní teď přespává docela často, asi to bude tím. Takže jediná podrobnost je z minulého týdne z té akce, o které už jsem ti říkal. Určitě měli v plánu zůstat dlouho do noci, ale jejich dotyky začaly být tak důvěrné, že to nezvládli a zabalili to v devět. Společnost to sice dost překvapilo, ale po tom co viděli, to asi pochopili všichni. No a že to trochu nezvládli včera v nemocnici, je omluvitelné ne? Víkend byl přece tak dlouhý...
Ale vzhledem k tomu, že dnes ráno odcházeli z jednoho bytu, tak si to asi užili a zase budou nějakou dobu "rozumní". Takže žádné perličky nečekej! Měj se a čau sladká červená Karkule!
0/0
22.7.2003 12:29

Awakener

Je to všechno v ...
V tomhle státě je všechno na levačku.
Teď jsem se zrovna vrátil z cest a tady ve městě se stala nehoda. Na přechodu kohosi zajeli. Když jsem si uvědomil, jak je ten přechod umístěn (je za 90 stupňovou zatáčkou, tj. nejde vidět, umístění je v křižovatce), tak bych řekl, že řidič je v tom poměrně nevinně. Je obětí systému, který nefunguje, a takovou obětí se může stát každý z nás.
Systém, systémově, koordinovaně, demokraticky, analýza - spousta termínů, ale nikdo z toho nic nemá. Kdyby ten, co ten přechod umísťoval, rozhodoval srdcem a ne zadnicí, tak by jej umístil o kus dál, aby byl viditelný o obou stran.
Proto bych řekl, že začít musí každý sám u sebe. Děláme různé funkce, každý na jiném postu, v jiné roli. Je to tedy na nás. Necháme se strhnout do rutinního provádění nesmyslných rozhodnutí, nebo si občas dupneme a vyjádříme se?
Proč dovolíme, aby o věcech rozhodovali nekompetentní lidé? - a tím myslím i Ty na ministerstvech a úřadech.
Za komunismu bych to možná chápal. Do řídících funkcí se dosazovali prověření lidé z dělnických a stranických rodin.
Dnes to chápu vlastně také. Všechno je přes známosti a korupci. Chybí nám tedy uplatňování stejného metru. Spravedlivého rozhodnutí, které se může dotknout nemile i nás samých nebo našich blízkých na úkor člověka, který má pravdu. Dokážeme někdy přiznat svůj omyl? A poučit se?
 
 
0/0
22.7.2003 12:11

Karkulka

rebel!
Ježíši ty seš fakt dneska hnusnej! Ale stejně mě nepřesvědčíš, že je to o možnostech. Já prostě vím, že nemám šanci se k někomu jako je on ani přiblížit, takže asi ona nějakou výhodu měla. A vůbec, jako bych to nevěděla, že jak se ozvu, začneš mi zase předhazovat podrobnosti o nich!
0/0
22.7.2003 12:08

Rebel

Karkulka!
Karkulko ne ne ne a ne! Ty seš blbá! O tom to vážně není! Myslím, že ona určitě není z nějakých politických výšek, v tomhle směru je podle tvých měřítek "normální", jenom je to asi trochu o hormonech a o tom, co se komu líbí, no a jemu se asi zjevně líbí, když ženská zepředu nevypadá jak žehlící prkno!
0/0
22.7.2003 12:02

Henoch

Sakra taky bych bral nějakej lukrativní post....
Ale asi nejsem vyvolenej, pouze vyvalenej!
Nabídněte lukrativní posty 540.000 nezaměstnaných,no nemusí být lukrativní stačí posty,no nemusí to být posty,stačí nabídnout nějakou práci!
Ani tu práci ne? Tak táhněte do ha...jzlu!
Nazdáár!
0/0
22.7.2003 11:52

Karkulka

Rebel!
Ty seš úplně blbej! Copak ty nechápeš, že by to bylo právě naopak, že možná jako u úplně normálního průměrně vydělávajícího chlapa s nohama na zemi by byla daleko větší šance, že si všimne úplně normální holky, která ho obdivuje? Dokud se bude pohybovat ve výškách politiky, nemá nikdo normální šanci!
0/0
22.7.2003 11:49

Lenka

Neuveritelne
Je naprosto neuveritelne, ze pan exministr za tu praci co dovedl pobira jeste ministersky plat a k dispozici ma auto s ochrankou....Je videt jak nase vlada dokaze "setrit"!!! Pak se nedivim tem prisernym schodkum, ke kterym se pomoci nasi vlady dostavame!! Uz aby nekdo ty socany vypraskal z vlady!!! Ale bojim, ze polovina tohoto naroda je s nima spokojena, protoze nemusi chodit do prace a pobiraji docela slusny davky a to jak socialni tak i nemocenske! Nekterym se to holt vyplati....tak co by makali, my jim to z nasich dani zaplatime
0/0
22.7.2003 11:48

Rebel

Karkulka!
Holka boduješ! Já se z tebe lámu smíchy! Takže stručně - tři věci:
1) Chápu to dobře, že jestli přijme práci za dvacku měsíčně, tak ze své přitažlivosti cosi ztratí? Drsný, krutý, ale ze života!
2) To vážně nechápeš, že jestli to vezme (teda spíš jestli mu to daj), nebude se tím živit, ale bude to mít jako bokovku k nějakýmu daleko výnosnějšímu zaměstnání. A jako drobné kapesné se 20 táců dá spolknout ne?
3) Pořád jsi nepochopila, že jako chlap je dostatečně vytíženej?  A řek bych, že poslední dobou víc než dostatečně
0/0
22.7.2003 11:44

Karkulka

Rebel!
Ale jó, jsem tady. Jenom nevím, co k tomu říct. Já ho pořád obdivuju (hlavně jako chlapa), pořád mu fandím a pořád ho budu hájit, ale nemyslím si, že by měl dělat v Aeru. A hlavně on má přece na víc než na 20000 měsíčně ne?
0/0
22.7.2003 11:36

Rebel

Kdepak je Karkulka?
Teda já sem lezu skoro najisto a nic! Kdepak je Karkulka se svými plamennými obhajobami svého oblíbence? Proč tu nečtu slova chvály na pana exministra a slova pohrdání vašimi ubohými výroky, se kterými mimochodem nelze než souhlasit?
0/0
22.7.2003 11:17

OLGOJ CHORCHOJ

Věci se pomalu vyjasňujou
K těm citátům páně Tvrdíkovo dole.On taky prohlásil,že nevylučuje svůj opětovnej pozdější návrat do vysoký politiky.Proč by ho vylučoval,když je přítelem granátníka Grosse.Tenhle praštěnej národ z nádražáka udělal nejoblíbenějšího politika.Není daleko doba,kdy si začne mašinfíra dělat nároky na křeslo premiera.V souvislosti s jeho oblibou u tohohle národa se mu to dozajista podaří.Až tam bude (nedej Bůh),povolá si z Aera zpátky ubrečenýho válečníka a přítele Tvrdíka.A tak zase ukřivděnej,mladej a jedinně správnej hošík Tvrdík bude velkej Tvrďas a spolu s granátníkem nám předvedou další serii kabaretních výstupů.
0/0
22.7.2003 10:18

Josef

Exministr je schopný a výkonný muž
Doporučuji, aby tam zaměstnal i poslance Kalouska (ovšemže jen jako bokovku, koryto v PSP přeci nepustí). Jako ekonomického exnáměstka MO jej lze též označit za schopného a výkonného!!!
Bože, jak ten dovedl pustit rozpočtu žilou!!!
 
0/0
22.7.2003 10:04

Věra

Re: JOSEFOVI
JOSEFE, já právě končím, odcházím do důchodu. Cítím se však skvěle a i skvěle vypadám. Ovšem s mým důchodem, to bude horší. Potřebuji si přivydělat. JÁ SE HLÁSÍM TADY K TĚM VÝTEČNÍKŮM, ŽE JIM BUDU DENNĚ NOSIT TAŠKU. A TO NAPROSTO ELEGANTNĚ. SLIBUJU. ZA PAKATEL - 20 TISÍC MĚSÍČNĚ TO BERU... A JEŠTĚ TU AKTOVKU DENNĚ VYLEŠTÍM...A nabudu svým zjevem dělat ostudu - DÁM SE DO PUCU, že jim mě bude kde-kdo závidět. V
0/0
22.7.2003 10:57

Zlý kukuč

Tvrdík je Pechvogel
kam přijde, tam to skončí špatně. Ministerstvo obrany se po jeho odchodu změní na Ministerstvo Domobrany (nic jiného naše armáda nebude) a z Aera bude do pěti let balírna limonád firmy Coca Cola. Tvrdík je živoucím důkazem toho, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Rychle si prohlídnětě L159, za pár let to budou sběratelské unikáty - naše armáda ještě stihne pár strojů roztřískat ..... Ach jo.
0/0
22.7.2003 9:34

karel

koryta
koryta, koryta, koryta.
0/0
22.7.2003 8:29

me

tak na moje slova došlo
... na konec si Tvrdík polepší  a přes sto tisíc měsíčně si vydělá, takže vše jak má být.
Bude si jenom muset zvyknout, že není v armádě, a že když něco řekne, že se z toho neposerou jako ti vojáci, co si mysleli, že se budou flákat v armátě za moje daně. Když je neposíláme na mise, tak k čemu nám jsou, já se budu cítit bezpečně i bez nich. Jelikož sousedním státům věřím.
0/0
22.7.2003 7:41

Awakener

Několik vydařených citátů exministra - zamyslete se
"Jsem velmi hrdý na to, kam se armáda dostala."
Ano - a kampak se dostala, pane exministře? Propouštění desítek tisíc lidí, nulová obranyschopnost, vyrušení civilů, což byli snad jediní lidé, kteří to měli v hlavě v pořádku... Obhajoba špatných ótéček, omluva za upadený kulomet, pomluva důležité domácí firmy... Mám pokračovat?
"Jsem mladý člověk, který vstoupil do politiky bez jakýchkoliv zkušeností."
Tak to máte ale naprostou pravdu. Není potřeba další komentář, protože jste podle těchto zkušeností i pracoval.
"Je lepší být za hlupáka jeden den než celý další život."
No jistě, proto jste ostatně odešel z ministerstva, že? Být tam ještě chvíli, tak by se krize v armádě stala neudržitelnou a to by Vaši pověst natrvalo poznamenalo. Ano, chápu to.
"Život je příliš krátký na to, aby člověk dělal to, čemu nevěří. "
Tak tuhle větu jste pronesl poté, co jste se vzdal funkce. Hm, takže Vy jste hrdý na to, kam se armáda dostala a vzápětí jí nevěříte? Ani já jí nevěřím, pane exministře. A v případě válečného konfliktu bych raději práskl do bot. Bránit se by stejně nebylo čím...
 
 
0/0
22.7.2003 7:40

Petr

Re:
I kdyz Tvrdik delal take chyby, rozhodne je delal min, nez ostatni ministri Spidlovy vlady, takze si myslim, ze Tvrdikova prace byla celkem uspesna, i kdyz sla ze dne na den nazmar ... coz je velka skoda ...
0/0
22.7.2003 7:56

Věra

Re: Petrovi
Petře, takhle to vypadá, když je někdo na řídící funkci - bez zkušeností, v přílišném mládí, POKAZÍ I TO, CO POKAZIT NEJDE A NAKONEC UTEČE. ŘÍKÁ SE PŘECE, ŽE KDO UTEČE, TAK VYHRAJE. A ZA NIC VLASTNĚ NENESE ZODPOVĚDNOST, NIKDO HO K NÍ NENUTÍ... TO JSOU MI PĚKNÁ CHÁZKA - TAM NAHOŘE. DOLE KDYŽ ŠPATNĚ PRACUJEŠ, zpronevěříš prachy nebo něco jiného, jsi hnán nemilosrdně k zodpovědnosti. NAHOŘE TO ZŘEJMĚ NEPLATÍ. TAM SE PŮJDE K ZODPOVĚDNOSTI, AŽ JE ZUBATÁ ODNESE, DŘÍVE ZŘEJMĚ NE. ALE NECHTĚLA BYCH BÝT V JEJICH KŮŽÍCH, AŽ K TÉTO ZODPOVĚDNOSTI DOPUTUJÍ... Kam se dostanou snad je zřejmé...
0/0
22.7.2003 11:08

Jasper

Zdá se, že to vláda s Aerem myslí dobře.
Chce tam poslat někoho, kdo jim konečně zvedne mandle a dá to tam do pořádku. Pro případné zákazníky je to dobrá zpráva. Kdyby ho tam chtělo vedení firmy, tak by to bylo něco jiného.
0/0
22.7.2003 7:32

briza

Re:
Komu zvedne mandle? On snad rozumi marketingu, obchodu, technologii? A co tam tedy bude delat? Public relations? No to uz jednou predvedl. Podle mne bude mit ted Aero problemy bez ohledu na to jestli poskytne Tvrdikovi trafiku nebo ne. Stat objednal 72 letadel, nakonec jich arnada pouzije jen 18 a zbytek bude treba prodat. Tzn. ze najednou je na trhu volnych 54 letadel v situaci kdy Aero horko tezko shanelo zakazniky na dalsi stroje.
0/0
22.7.2003 9:27

Věra

Re: Jasperovi
Jak ho může chtít vedení firmy, vždyť on VŮBEC NIC NEUMÍ, ANI ŘÍDIT....
0/0
22.7.2003 11:09

Ing.

To je ono!
Být "u koryt, žrát a ještě k tomu mlaskat"..to chtějí politici. A ten "dobytek" Tvrdík není jiný. Bohužel. (poznámka "bohužel" je pro ty, kteří jej obdivovali.)
0/0
22.7.2003 7:30

j

Proboha, co tam bude ten I**** dělat? Lobbovat?
0/0
22.7.2003 7:28

Hanys

Já mám korýtko náram, náram, náramné...
Jen abych nepřišel o své korýtko...
0/0
22.7.2003 7:22

Věra

Re: Hanysovi
Také jsi u koryta, žereš a mlaskáš????? JSI TÉŽ VE VLÁDĚ???? nebo v SENÁTU???? Pokud ano, tak alespoň nemlaskej...
0/0
22.7.2003 11:11

zoufalec

Bojovník za vysoké odstupné.
Nejlepším kšeftem bude zrušená a zaplacená zakázka. To vybojuje pan Tvrdík pro potápějící se podnik. Stejně jako dálnice D47. Nikdo nic neudělá dobře ani špatně, ale odstupné bude. Je to jednoznačný střet zájmů, protože kdo uzavíral smlouvy o dodávkách letounů do armády? Kdo podepíše dohodu o zrušení kontraktu? stejné jméno
0/0
22.7.2003 6:30

xxx

0100010100010010100100100100100100101000110100101010010
1010100001110100101000100011010010001010001010001000101001010001001001001000001100010100101110100010001010001001001000101001001000100101001
0/0
22.7.2003 0:42

Duxi

Škoda ho !
Takového génia je všude jinde než ve vládě škoda. Snad tak ještě Hrad ... ! (nejlépe ale bratislavský)
0/0
22.7.2003 0:12

Věra

Re: nejlepší je pro něj HRAD
TAK TAK, NA NITRANSKÝ HRAD S NÍM....
0/0
22.7.2003 11:13

Najdete na iDNES.cz