Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Špidla zakončil pouť po USA s Kubánci

Šestidenní návštěva českého premiéra v USA skončila. Vladimír Špidla se o víkendu setkal s kubánskými exilovými vůdci ve floridském Miami a v neděli navečer odletěl domů. Sešel se také se zástupci politických vězňů Fidela Castra, v neděli zašel s českou delegací do kubánské restaurace Bongos Café v centru Miami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Josef

Co chcete? VOLY VOLÍ VOLI !!!
0/0
21.7.2003 12:45

toby

Špidla je pohodář
a jsem rád, že je předsedou vlády.
Rovněž je dobře, že ten socialistický prognostik, který by se stal prezidentem, i když by konec bolševika v roce 1989 nenastal, už příliš naši politickou scénu nezasmraďuje. Myslím, že to jeho slaboduché pindání vzbuzuje v prezidentské funkci pouze úsměv a je naštěstí neškodné. 
Největší legrace je jak se Klaus může pos.at, když mu někdo připomene jaké hlasy ho do presidentského křesla vynesly.
Já osobně nikdy nezapomenu na to, jak tento famózní prognostik podlejzal v TV studiu před presidentskou volbou soudruhu Dolejšovi a div nu nečistil jeho rudé botičky.
To Špidla komunisty bojkotuje a navíc od naší Hradní  améby jedná nepopulisticky, čitelně a rovně - ŠPIDLA JE KING .
 
0/0
21.7.2003 12:43

Re:
Špidla rozhodně king není. Taky mi rozhodně vadí celá ta nekoncepčnost vládnutí a jeho socialistická rovnostářské nápady. Na druhou stranu s tím polézáním bolševiků od pana profesora souhlasím.
0/0
21.7.2003 12:47

Tom

Re:
Špidla komunisty bojkutuje...
 
Tahle si poznačte s dnešním datumem a vraťte se k tomu za půl roku. Pokud ovšem chápeme stejně slovíčko bojkot.
ČSSD byla a je stranou "hodných" komunistů.
0/0
21.7.2003 14:36

student VŠ

Re:
Zde máme výsledky práce volů,voličů socanské bandy.
0/0
21.7.2003 11:42

hňup

Re: a kde je demokracie?
ale co s vašimi demokratickými vlohami,  když oni přece dostali nejvíc...? ... to by byla sranda udělat takové demokratické referendum, kdo je největší verbež , spodina , zloděj, tupeček a pako 
0/0
21.7.2003 12:59

Doktorskej

Pozor důležité oznámení!
z psychiatrické ordinace Dr. Chocholouška uprchl nebezpečný šílenec. Kouše saje rdousí, slyší na jméno "marti". Trpí agresivní Klausofobií. Proto nedráždit, nekrmit, neodporovat, upozornit nejbližší psychiatrii nebo veterinární ordinaci.
0/0
21.7.2003 10:31

Samuel Colt

fotka roku
gratuluji, to se opravdu povidlo!
0/0
21.7.2003 10:15

Vašík

Re: Nadšený souhlas
Souhlasím, fotka je opravdu vynikající, jak náleží !
0/0
21.7.2003 11:13

marti

Klaus by neměl odsuzovat zahraniční vlivy pro změnu diktátorského režimu
Nebýt ruské perestrojky a maďarského uvolnění hranic, které vyprovokovalo Němce k emigraci, tak u nás dál  vládne komunismus severokorejského typu. Česko enbylo nakloněno reformám. Rusko bylo daleko progresivnější spolu s Maďarskem a Polskem. Vźdyť taky u nás komunisty volí přes 20 % lidí, což je unikum.
0/0
21.7.2003 10:12

Re:
Srovnej si v hlavičce své bláboly.
0/0
21.7.2003 11:23

marti

Re:
Perestrojka umožnila Maďarsku chovat se svobodněji. Maďarsko  bylo i předtím dále. Došlo k masové vlně emigrace Němců přes maďarské hranice. Následně masové demontrace v Berlíně. Postupně padla bariéra strachu u obyvatel v jiných kom. zemích a následovaly masové demontrace. Tvrdé komunistické režimy v důsledku Gorbačovovi perestrojky necítili v zádech podporu komunistického obra, dostali strach a báli se potlačit nepokoje násilím. A většinou rezignovali dobrovolně. Tak padl komunismus. 
0/0
21.7.2003 11:33

Re:
Nio nějak jsi nepostřehl, že Gorbačovovi nezbylo nic jiného než udělat tu perestrojku, protože tehdejší Americký prezident Reagan Sovětský svaz a jeho vazali prostě uzbrojil. Rusko už nemělo na to, aby bylo schopné s Amerikou v tomto soutěžit. Do Maďarska jeli Němci jako 1. to je pravda, nějak ti ale při tom vypadlo, že pak jezdili přes Prahu. Dobře si vzpomínám jak byla Praha zaplavená odstavenými trabanty. Nějak jsi při studiu taky vynechal skupiny jako VONS, Helsinský výbor, Charta 77, Obroda,.....bylo jich víc. Taky tehdy lecko podepisoval "několik vět". Mám stále doma onen známý veselý Jakešův projev ve kterém se zlobil na umělce a zvláště paní Zagorovou jak "několik vět" podepsali.  Prostě v každé zemi to šlo trošku jinak, ale tvrdit, že byl někdo napřed, to určitě ne. Jediné s čím souhlasím, že kdyby v Rusku nebyl Gorbačov se svojí perestrojkou tak by se nehnulo nic. Jenže ta perestrojka byla i v Rusku vynucená, viz nahoře.
0/0
21.7.2003 12:44

Jan

Re:
na svůj výklad dějin máš jistě nárok , ale objektivně vzato, neznám bezvýznamnější skupiny ve východním bloku, bez vlivu na situaci u nás a v Evropě, než jsou VONS, Helsinský výbor, Charta 77, Obroda,.....17.listopadu 89 se mnozí členové ani neobtěžovali býti v Praze
0/0
21.7.2003 13:16

Re:
No vzhledem k tomu, že jsi v té době ještě nebyl na světě tak toho neznáš víc a z knížek od Lenina se ti začervenal mozek.
0/0
21.7.2003 16:14

marti

Re:
Dobře. Ale co je špatně v mém příspěvku? Jedině to, že jsme nebyli vepředu? Ale to je pravda. Tak to konkrétně probíhalo. Dříve ještě převládal strach na odporem. No a Maďarsko mělo více soukromníků, větší otevřenost. V Rusku zase v té době byla větší otevřenost (oficiální). V Polsku taky byla otevřenější atmosféra. My jsme rozhodně před listopadem oficiálně žádným průkopníkem nebyli. A Charta 77, atd. to byli mnou velmi podporované, ale od řady běžných lidí neprávem a ze strachu ignorované skupiny.
0/0
21.7.2003 13:16

Re:
Zase myslím, že už v letech 1988 a 1989 jakýsi soukromníci byli. Nebylo jich mnoho, ale byli. Prostě rozdíl mezi námi je v tom, že ty řadíš země do jakéhosi pořadí v jakém se na konec bolševika připravovali. Já tvrdím, že na tom byly všechny stějně jen každá šla trochu jinou cestou. V Polsku pořád existovala Solidarita a všechno šlo nějak přes dělníky a odbory. V Maďarsku to možná šlo více přes tlak na soukromý sektor (biď minimální), u nás stejně jako v roce 1968 to šlo přes inteligenci, studenty (tím probůh nechci urazit dělníky a zemědělce).
0/0
21.7.2003 16:19

marti

Klaus - pravověrný socialista
Klaus by se určitě nesešel s kubánskými emigranty. Naopak podpořil Husajna i Miloševiče, socialistické diktátorské zrůdy. Diví se, že nás Západ podporoval v době komunistické diktatury. Podle Klause by se asi měl starat o vlastní věci a naopak být rád, že má levného dodavatele polotovarů a surovin.
0/0
21.7.2003 9:54

Pedro

Dovolená
Tak Špidlo. Dovolenou v USA máš za sebou. Daňoví poplatníci zase pustili na tvůj odpočinek slušného chlupa tak teď už konečně táhni i s tou bandou darmožroutů co jim říkáš vláda.
0/0
21.7.2003 9:47

Re:
Vážený příteli. Ačkoliv Špidlu rád nemám, musím říct, že na svém místě je jen  a jen díky hlasům voličů.
0/0
21.7.2003 10:49

Oldřich

Blbne z horka
Kam až tato kreatura na postu premiéra vlády zachází nemá obdoby. Republika je na huntě a on místo aby se staral o to co má tak jako správný říťolezec namydlený jak se patří leze do ..................... magorovi, který rozpoutal peklo v Iráku ,který teď sám neví jak z toho a žádá o pomoc NATO a OSN( když to najednou USA stojí miliardy dolarů a další lidské životy). Místo aby se staral o vytvoření podmínek a získání zakázek pro naše firmy, tak se prezentuje a ukazuje s kubánskou disidentskou sebrankou-nebudu dále rozebírat, vše již osvětlil "záložák "a "Maduro"!
0/0
21.7.2003 9:17

Vendula

Re:
Je vidět, že zhola ničemu nerozumíte. Vidím však, že jste dobrý soudruh a proto vás zdarma poučím. Soudruh Špidla využívá tzv. kubánských disidentů aby upevnil vztahy s Fidelem (snad byste po něm nechtě, aby jel do Havany). Příště se lépe informujte než napadnete člověka, který to se socialismen nemyslí špatně...  
0/0
21.7.2003 9:31

Jirka

Dobrá rada
Špidloun by se měl starat o to, co se děje u nás doma.Není vhodná doba na výlety. Anebo vlastně je. Osobně se těším, že půjde brzy od válu i s  celou svou slavnou reformou. Opozice a prezident mu ještě před odchodem pořádně zatopí, v to doufám.
0/0
21.7.2003 9:11

Beznaděj

Již jsem si myslel
Pro mne by bylo lepší kdyby namísto titilku "Špidla zakončil pouť po USA ... " bylo na první straně ˇ"Spidlova vláda padla..".
0/0
21.7.2003 8:54

Honza

sasek
Nerozumim co maji cesti politici s Kubou. Cesti politici at se predevsim staraji o Cesko. Pan Spidla se mel radsi zajimat jak udelat kontakty s americkymi firmami rozsirit spolupraci. Ztraceni casu s pofidernimi emigranty je ztrata casu a nema to zadnou logiku. Dalsi sasek na mezinarodni politicke scene... prisel na vylet do USA...
0/0
21.7.2003 8:38

Re:
To je tak Honzo. Na světě není jen Česká republika, ale i ostatní lidé. Pouhé setkáním s Kubánci na Floridě nás vcelku nijak nepoškodí a jim pomůže. V roce 1989 (nebo 1988 ? teď přesně nevím) také přijel do Prahy na setkání s disidenty francouzský prezident. Disidentům to pomohlo v jistém světovém uznání a Francouzům to neodělalo nic. Víš on svět nekončí rušnými horami nebo řekou Moravou. A pokud jde o rozšíření spolupráce s americkými firmami, no to by snad měla být především práce českých firem, aby se snažily, ne? Neútej se jak pomůže stát tobě, ptej se jak si pomůžeš sám (to není z mojí hlavy ale sedí to).
0/0
21.7.2003 8:44

zalozak

Re:
problem lidi jako ty je ze nejsi schopen rozlisit ze ne kazdy kdo je proti Fidelove rezimu je "disident" v nasem slova smyslu. To je to same s Irakem - myslis si snad ze Iracky narodni kongres je nejaky spolek demokratu? Nebo kurdska osvobozenecka armada jejiz metody si nezadaly s tim co predvadela IRA nebo dnes Cecenci!
Mysli, cti, hledej a pak jednej... pomaha to.
0/0
21.7.2003 8:54

Re:
Vůbec nechápu proč mi tady předhazuješ Irácký národní kongres, nebo Kurdskou osvobozeneckou armádu. Já tady mluvím o Kubě, víme? Nemíchej hrušky s jabkama.
0/0
21.7.2003 9:02

zalozak

Re:
To byl jen priklad podobnych uletu. Kubansky exil a kubanky disent jsou dve naprosto rozlisne veci. Zejmena puvodni exil byl v rade pripadu majetkove spjat s diktatorskym rezimem (proto take zdrhli) ktery byl podporovan USA. Ver tomu nebo ne ona totiz ta Fidelova revoluce mela docela spravedlive duvodu. (pak se to zvrhlo prirozene)
0/0
21.7.2003 9:14

Re:
Možná máš pravdu pokud půjde o exil po Castrově puči. Jenže Kubánský exil ze 70. 80. 90. let bude asi o něčem jiném.
0/0
21.7.2003 9:56

zalozak

Re:
Hele delas experimenty na volne tema. Z tveho prispevku vidim  ze srovnavas CR exil s kubou - nedelej to - je to o necem jinem. Nemusis mi verit, je o tom dost materialu k precteni. Vedeni toho cemu se v USA rika kubansky exil opravdu neni to co si myslis. Never, hledej a cti.
0/0
21.7.2003 10:52

Re:
amozřejmě, že to není stejné na 100%, ale zase myslím tak úplně odlišné také ne.
0/0
21.7.2003 11:48

Maduro

Re:
Nevim jak muze pomoci setkani se Spidlou kubanskemu exilu. Ten ma uplne jine cile. Srovnani s navstevou francouzskeho prezidenta v Ceskoslovensku neni na miste. Svet je dnes nekde uplne jinde nez v roce 1988. Spidla se setkal s Kubanci, kteri Kubu nenavidi, nikdy by se nechteli vratit, ani po padu Castrova rezimu. Maji se v USA velice dobre, bankovnictvi na Floride je napriklad v jejich moci. Spidla se tedy mel vypravit do Havany a tam se setkat s odpurci rezimu. Ale k tomu mu chybi odvaha.
0/0
21.7.2003 8:57

Re:
Koukám ty píšeš z Floridy. Jsi zřejmě v přímém kontaktu s Kubánskými emigranty, že to tak všechno dobře víš. Ani nemáš pravdu v tom, že se nedá srovnat setkáni francouzského prezidenta se Špidlovým krokem. Demokratický svět stále musí podporovat svržení totalitních systému nyní  stějně jako před 13-ti lety. Taky by jsi mohl vědět, že podle mezinárodních pravidel se Špidla může do Havany vydat po Castrově pozvání. On totiž ten francouzský prezident tehdy tady byl na pozvání bolševiků (ti ho potřebovali také), a disidenty přijal na ambasádě.
0/0
21.7.2003 9:11

zalozak

Re:
Poboha je to tak tezke pochopit!!!!!!!!
Kubanskemu exilu nejde o zadnou demokracii na kube - tem jde maximalne o ziskani kontroly a majetku ktery nestacili odvezt. Majetku ziskaneho z dob diktatora x-krat horsiho nez Fidel! 
 
0/0
21.7.2003 9:21

Maduro

Re:
Ne nepisu z Floridy, ziju o par tisic kilometru jizneji. S tim pozvanim na Kubu mas samozrejme pravdu, ale Spidla tam muze jet jako turista. Ostatne se muze poucit z cest jinych panu politiku v minulem roce. Demokraticky svet je mi k smichu. Nevidim nic demokratickeho prave na USA a jejich utocich na svrchovane staty. Nevidim nic demokratickeho ani v hospodarskem embargu vuci Kube. A vlastne, co je podle Tebe demokratickeho  na chovani kubanskeho exilu? Proc nebojovali proti komunistickemu diktatorovi primo na Kube? Proc zbabele zdrhli do USA a ted jen stridave nadavaji a fnukaji. A opakuji, az padne rezim na Kube, uvidis kolik se jich tam bude chtit vratit....
0/0
21.7.2003 9:23

Re:
No v té demokracii a USA se spolu asi shodneme. Jenže možná jsi si nepovšiml, ale Špidla je premier Český nikoliv prezident Americký. při všech problémech jež u nás jsou, asi demokratickou zemí budeme, nebo se jí hodně blížíme, určitě více než USA. Myslíš, že zdrhli ze zbabělství. Spousta lidí z bolševického Československa zdrhla pryč taky, a že by to bylo jen ze zbabělství bych netvrdil. Takový pan Tigrid byl určitě venku prospěšný. Nebo si myslíš, že pánové Hutka, Třešňák, Kryl, Wiet, Škvorecký, letci z Anglie,..... myslíš že ti všichni zdrhli ze zbabělství? A že kubánci zdrhají do USA. No asi to tam mají nejblíž a je tam možná největší Kubánská komunita, což v situaci emigranta vůbec není nepříjemné.
0/0
21.7.2003 10:03

roz

iDnes cudne mlci o Svindlovych propadacich!
I pres udajnou Bushovu podporu se na Svindlu a spol. nejvetsi americke firmy vykaslaly a jejich manazeri podlezani ceske deputace zcela ignorovali.
S kubanskymi emigranty toho Svindla moc nenaobchoduje!
0/0
21.7.2003 8:36

zalozak

Najivita ci narizeny krok ...
Musim se priznat ze uz prvni zprava o tomto setkani me doslova vyrazila dech. Osobni naivismus mnohych disidentu ze kazdy kdo bojuje proti diktature je nutne bojovnik za svobodu by jeste pochopitelny i kdyz jeho povyseni na obcasnou statni politiku bylo nesmyslne. Ale tohle je opravdu moc! Co ma ceska republika spolecneho s emigraci jejichz vedeni se z velke casti sklada z lidi kteri byli prominenty predchoziho rezimu (diktatorskeho) a ktere kubanska revoluce (mimochodem technicky spravedliva) pripravila o koryto a ohrozila na zivote a majetku.  Tito lide NEMAJI nic spolecneho s nejakym odbojem proti komunismu to jsou de facto podpurci rezimu proti kteremu je Fideluv socialismus humalnim rajem.
Takze proc ?? Politicky tim davame najevo maximalne nasi desorientaci, ekonomicky je to sebevrazda. Nakonec Ceske podniky meli radu zakazek na Kube a pri zmene rezimu by zde mozna byla slusna sance na dalsi spolupraci. I ti kubanci kteri nesouhlasi s Fidelem NENAVIDI tuhle sebranku pro jeji proamerikanismum, pro to co delali drive. Cast z techto "emigrantu" je take zapojena do obchodu s "zakazanymi latkami"...
Pane Spidlo vsechna cest... Tohle byl opravdu moudry a perspektivni krok - lec jaksi do zachoda.
0/0
21.7.2003 8:31

Pylorus

Re:
Pane Maduro, do skoly byste se mel vratit vy! Prectete si po sobe prispevek a pak nekomu doporucujte doplneni vzdelani. K tematu ceska emigrace - to z vas mluvi zavist, nebo co vam na nasich krajanech vadi? Mel byste byt rad, ze se najdou nekteri, ochotni vratit se zpet a prinaset s sebou penize, zkusenosti a dobre kontatky se zahranicim. Podotykam, ze sam ziji v CR!
0/0
21.7.2003 9:26

Vlčice

Zamést před vlastním prahem!
Tady potlačuje Špidla se svou klakou lidská práva všech slušných občanů a o lidská práva Kubánců si dělá starosti.
0/0
21.7.2003 7:43

jo mas pravdu

Re: blba reklama
jop mas pravdu ta reklama je tak stupidni.. nikdo na svete nedla tak stupidni reklamu jako iDnes. Ty jejich Flashe se stahuji strasdne dlouho pre ty jejich pomale servery, navic jsou na strance jeste dalsi jine reklamy...Skutecne hruza.  Dej si na PC programy na odfiltrovani:
1/FlashSwitch (odfiltruje ffash)  2/ZoneAlarm 4.0 (firewall + odfiltruje reklamu)  3/InternetCleanUp 3.0 (Cisti PC + filtrace reklamy) S temidle programama se mi povedlo konecne odfiltrovat vsechny reklamy z iDnes..
0/0
21.7.2003 8:32

Najdete na iDNES.cz