Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Arafat se pokusil zastavit násilí

Předseda palestinské samosprávy Jásir Arafat podepsal dekret zakazující podněcování k násilí a podněcování k porušování dohod, kterých dosáhla Organizace pro osvobození Palestiny. "Kterýkoli jednotlivec provede tyto činy, bude stíhán v souladu se zákonem," uvádí se v dekretu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

co muzet

takjeto
uvedomte si, ze diskuse muze byt max. o tom jake prostredky osvobozeneckeho boje by okupovana Palestina ma pouzit. Je prece naprosto jasne ze zidi jsou okupanti a musi opustit cele uzemi Palestiny. Demokraticky svet prece nikdy pravo kohokoli bojovat proti okupantum nepopiral.
0/0
22.7.2003 10:58

Muki

Re:
Pouze mi neni jasne, jake prostredky by meli pouzit sudecti nemci, kteri take ve stejne dobe jako palestinci, zratili svoji zem.
0/0
22.7.2003 17:18

al-afat

achojki lydy
Bjeste fsichny to pdele
0/0
21.7.2003 20:46

Muki

Ahoj
Rozcilujete se na Krakonose. Tady Vam napisi, co rika utlacovany cerny profesor:
Prof. Leonard Jeffries, chairman of [New York] City College's African-American studies department proclaimed that Jews and the Mafia had teamed up with white conservatives to "destroy the Blacks" and announced it was well known that ''rich Jews'' were responsible for the Black slave trade.
Other claims made by Jeffries include the notion that AIDS was invented by "rich white folks" plotting against "people of color," and that CCNY is controlled by a secret Jewish organization called "The Cabala."
0/0
21.7.2003 20:39

Kato

Fakt dobry
to by mohlo tvorit 4. dodatek Protokolu sionskych mudrcu a distribuovano na toaletnim papire by to vhodne doplnovalo vybaveni verejnych zachodku
0/0
22.7.2003 14:25

Kato

Jen tak pro ilustraci
intelektualni urovne autora(u) tohoto clanku prikladam kopii nadpisu a strucne charakteristiky obsahu ..... 20.7. 2003 17:18:40 - Palestinský předák se sešel se Šaronem Arafat se pokusil zastavit násilí.... Kdyby to clovek vzal vazne, tak by musel uverit, ze se Saron byl ochoten sejit s tim starym prolhanym slintou. V clanku se dozvi, ze se ale Saron sesel s Abasem, coz ovsem neni zadny "predak", ale predseda vlad y. Timto beru zpet svujo podezreni, ze ty zpravy pise nejaky pocitac vytazeny ze srotu a vsem Atari se omlouvam - takovou pitomost by nenapsaly ani kdyby se vsechny spojily dohromady.
0/0
21.7.2003 14:56

Miky

re krakonos
Mosad si tě najde
0/0
21.7.2003 12:27

Kato

Krakonos.CDN cenzorem iDnes?
Kdyz se podivam na Krakonosovy prispevky, ktere tu redakce nechava, tak si nedokazu predstavit, co muselo byt v tech co naopak redakce zrusila. Jedine logicke vysvetleni podle mne je, ze cenzor diskuze zacina blbnout z horka a svoje ulety tu publikuje pod nickem Krakons.CDN.
0/0
21.7.2003 10:45

ruleta

Re:
tusim ze nejaky fyzicky pritomny cenzor tu neni...je to osetreno..lepereceno neosetreno jakymsi filtrem na sprosta slova a odkazy(?).. btw: Krakonos je ale sila...neni den aby neporsuil zakon(alespon myslim)...
0/0
21.7.2003 11:07

Kato

Diskuzi "cenzuruje" pocitac?
no ani by mne to neprekvapilo, nekdy mam pocit, ze jim tady nejaky (poradne zavirovany) pocitac pise i clanky. Podle intelektualni urovne to odhaduji tak na Atari.
0/0
21.7.2003 11:17

Kato

Re:
Redakce iDnes (nebo ten pocitac, to je jedno) se chytila za nos a Krakonose extradikovala - nakonec je asi pravda, ze i slepe kure zrno najde
0/0
22.7.2003 7:25

Dědek

Odstranění
Arafat je prezident teroristů
0/0
20.7.2003 23:39

Alibaba

Re:
hele ty vole bezmocnej bez penez, bez pratel uplne k nicemu nelidcky hovado, ve smradlavy maringotce ,co se vytahujes? nejses a nikdy si nebyl k nicemu ses tady jenom na posmech ubohej s tech nejubozejsich
0/0
21.7.2003 4:05

demokrat

arafat
" sejde z očí, sejde z mysli, blázen věří na nesmysly" Zuzana Norisová výstižně zpívá arafatovo politické krédo. A ty - krakonoši - si už taky vyl.ž pr..el ! Tečky halt jsou nutno úlitbou cenzorovi, kterému pranic nevadí primitivní antisemitismus.
0/0
20.7.2003 23:34

Ixikoj

Kdyby to tak byla pravda...
Erev tov všem přítomným. Podobné zprávy a podobné sliby se za uplynulá léta objevovaly pravidelně. Nikdy své slovo ale palestinci a Arafat nesplnili. Vůbec jim nejde o palestinský stát. Chtějí Izrael a jedinou parlamentní demokracii v tomto regionu zlikvidovat.  Když se občas podívám do Izraele, třeba do Tel Avivu, do kibuců, do Haify nebo do památníku Yat Vasem tak místní lidi obdivuji za to co dokázali vybudovat prakticky na poušti. A taky za to, že šedesát let žijí ve válečném stavu a nevzdali to. Jen v málokterém státě umírají v mírových dobách školní děti, studenti i lidé na ulicích, jenom pro svůj původ. Většina palestinců i ostatních národnostích menšin, které žijí v Izraeli, mají stejná práva a mají se stejně dobře jako všichni ostatní občané. A nikdy je nenapadne jít a odpálit bombu třeba v kavárně. Znám jich dost a všichni útoky odsuzují. Izraelská vláda financuje arabské školy, základní, střední i vysoké. úřední jazyky jsou dva hebrejština a arabština a mluví se jimi na všech úřadech, v obchodech, nemocnicích i v restaracích a hotelech. Arabové mají v Izraeli svoji televiziní stanici, svoje rádia i noviny,  všechno placeno ze státní pokladny. Existují tadY i smíšené sportovní oddíly, třeba fotbalová  mužstva, společné vesnice a školy  a tady nikdy nejdete  ani náznak nenávisti. A stejně uvažuje i většina prostých palestinců v pásmu Gazy. Co je to však platné, když v čele jejich autonomie stojí masový vrah a vůdci teroristických organizací. Snad se jednou dožujeme toho, že i tady zvítězí prostá slušnost a rozum. Přeji všem hezký večer erev tov.       
Zveme vás do našeho diskusního klubu Peace for Israel. Adresa je zde. Jste srdečně vítáni.
0/0
20.7.2003 22:46

Slávek

Mírotvorce Arafat
Arafat už stokrát dokázal světu, že se mu nedá věřit. Je to vůdce teroristů a kdyby ho oběsili před třiceti lety, tak už bylo pozdě. Dokud toho proradného baziliška nikdo neodstraní, nemá mír mezi Izraelem a Palestinci nejmenší šanci. Jeho slova proti násilí jsou k smíchu.
0/0
20.7.2003 22:14

Radimek

Muslimove
Ačkoli se muslimové podílejí na světové populaci toliko 20 %, účastní se etnického a náboženského násilí v několikanásobné míře. Podle analýzy Teda oberta Gurra se v letech 1993 - 94 muslimové zúčastnili 26 z 50 etnonáboženských konfliktů, tedy více než poloviny. Podle podílu na světové populaci by měla jejich účast činit pouze 20 % - takhle ze statistiky vyplývá, že průměrný muslim je dva a půlkrát agresivnější než průměrný obyvatel zeměkoule. Při dalším dělení zjistíme, že z těch 50 konfliktů bylo 20 mezicivilizačních a z nich 15! mezi muslimy a nemuslimy, tedy již třikrát více než mezi jinými civilizacemi navzájem. (ozdíl mezi celkovým počtem muslimských konfliktů a mezicivilizačních konfliktů s muslimskou účastí připadá na vzájemné boje mezi muslimy, které jsou opět mnohem četnější než uvnitř jiných etnik a náboženských společenství.) Ze statistiky Teda oberta Gurra navíc vyplývá nebývalá intenzita a krvavost konfliktů, které islám vede. Statistika tak dokazuje zřetelnou spojitost islámu a militarismu, a není se co divit, že muslimské země také vykazují větší tendenci uchylovat se v mezinárodních krizích k násilí slám se zrodil mezi válčícími beduínskými kmeny a vyzdvihuje především ctnosti válečníka, když pojem nenásilí v islámské doktríně a praxi zcela chybí. V křesťanství je princip nenásilí uplatněn, i když vybalancován podmínkami použití násilí, a v buddhismu je dokonce principem vůdčím. Jestliže Ježíš, zakladatel křesťanství, je tradován jako potulný kazatel a zázračný léčitel, který se zastával těch nejbídnějších, jestliže uddha se vzdal postavení prince a výsad vladaře a odešel do bezdomoví, aby se stal žebrákem a duchovním učitelem, naopak Muhammad je připomínán jako statečný bojovník a úspěšný vojevůdce . Další historickou příčinou dnešní militantnosti je fenomén muslimské nestravitelnosti - fakt, že islám je absolutistickou vírou, která smazává rozdíl mezi náboženstvím a politi
0/0
20.7.2003 21:21

Radimek

Re:
náboženstvím a politikou. Konfuciáni, buddhisté, hinduisté a pochopitelně křesťané, kteří ostře odlišují "císařovo a oží" (o ateistech ani nemluvě) proto nemají problém porozumět sobě navzájem, avšak nikdo z nich nemůže najít společnou řeč s muslimem. Také to, že na rozdíl od křesťanských výbojů po moři se islám šířil po souši a vytvářel konfliktní sousedství, má svůj podíl na dnešních střetech muslimů s nemuslimy. Nicméně dlouhá desetiletí (a někde i staletí) žili muslimové a nemuslimové vedle sebe v pokoji. Proč se tedy koncem 20. století zvedla vlna muslimského násilí?
Sociologie pak nabízí jedinou validní příčinu, jíž je populační exploze. Ve všech civilizacích to bylo vždy porušení demografické rovnováhy, která vedlo k agresivitě, k napadání sousedů a dobývání cizího území . Platí to i pro dnešní islám. Kupříkladu v Ruské federaci činila porodnost začátkem 9O. let 1,5, zatímco v bývalých sovětských středoasijských republikách dosáhla hodnoty 4,4 a celkový populační růst oproti Rusům byl pětkrát až šestkrát vyšší. Čečenská populace se pak rozrostla o 26 % a Čečensko se stalo jednou z nejhustěji osídlených oblastí Ruska.
yly to tedy změny v demografické rovnováze a vlna mladých nad 20 let, co vyvolalo etnické konflikty na alkáně a co je zároveň objektivní příčinou militantnosti současného islámu . Velký počet často nezaměstnaných mužů ve věku mezi 15 a 30 lety je tím přirozeným zdrojem nestability a násilí jak uvnitř islámu, tak vůči nemuslimům. Zestárnutí této generace po roce 2020 a ekonomický rozvoj, pokud k němu dojde, by pak mohlo zbavit islám jeho dnešní nesporné krvavosti.
0/0
20.7.2003 21:39

Muki

Re:
Obavam se, ze jsi prilis optimisticky. NIkde nejsou znamky, ze by se muslimska populacni explose snizovala a mohlo tak vyhledove dolit k relarivnimu sestarnuti. Konflikty zrejme budou, na to staci obycejna matematika. Zrovna tak, ze se jeste dozijeme casu, kdy bude palestinskych arabu neco k patnacti milionum, jak jse vubec vejdou na tak uzky pruh zeme? A i kdyby zacal slusny hospodarsky rozvoj, v techto zemich, coz se zatim nedeje, , nestaci stejne rust tok rychle, jako prirustek populace. Podivej se treba na Egypt, Jak muze vubes umistit nejakych 150 mil. az 200 mil v blizke budoucnosti, vzdyt se tam proste nevejdou. To same je treba Java. Stejne jako Mexiko, kde jedine reseni uzasne rychle rostouci populace je presun do USA. v pripade Asijskych statu to bude Ausralie a jinde Evropa, at chce nebo nechce. To je jenom uvaha, zatim se to resi tak, ze se nic neresi a predstira se, ze se nic nedeje a vetsinou doufame, ze se to nejak vyresi samo. Nerikam, ze bych neco proti muslimskemu nabozenstvi mel, a kdyz mi nekdo vysvetli, ze se mylim, ve sve uvaze, je to OK
0/0
21.7.2003 17:28

Šalom

Trpělivost
Jenom trpělivost v jednání s umírněnými Palestinci a nekompromisní likvidace teroristů zajistí trvalý klid a prosperitu pro Izrael.
0/0
20.7.2003 19:59

franta mottl

arafat je zrovna takovy mirovy posel
jako je Klaus ekonom!
0/0
20.7.2003 19:02

Šalom

Re: správně
glosováno. Arafat je krvavý terorista a jeho NObelova cena míru svědčí o pokleslosti komise- tj. Evropanů, kteří jsou kryptoantisemité. Je to ale lhostejné, pravda a vítězství je na straně Izraele, jediné demokracie na Blízkém východě.
0/0
20.7.2003 19:56

blackshadow

Kamil
....dneska mi Kamil řekl, že ty červený fleky na krku nemá od jinýho kluka, ale od holení.... já Kamilovy věřím.... mám radost, že mi není nevěrný....
0/0
20.7.2003 17:32

Kiss

Re:
Tady je hodne uchylu, ale ty ses naprosto bezkonkurencne nejvetsi. Jo a Kamil ti zahejba s kazdou devkou o kteryho se otre v tramvaji.  
0/0
20.7.2003 17:34

:-(

Re:
, co je na tom uchylnyho, ze ma rad Kamila? Vzdyt toho Kamila vubec neznas, treba je to mily kluk, proc by ho nemel mit nekdo rad? Nebo je Kamil nejaky svetoznamy suprzlocinec, ktereho neznam jenom ja...?
0/0
20.7.2003 17:41

Kiss

Re:
to je tim, ze neznas blackshadowa. Kamil je totiz jeho pocitac, kterej je ruzovej a ma bledemodre puntiky. a Blackshadow po ne receno slovy basnika: ....caaaka a caaaka.... "
ale vazne, je to uchyl, ketrej vsechny diskuse zamoruje svym spermatem.
0/0
20.7.2003 17:52

ppi

Re:
samomluva je pruser
0/0
20.7.2003 18:33

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.