Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lovci už dostihli dva býky

Hon na býky, kteří utekli z Eko farmy v Zdeslavicích na Ledečsku, pokračuje. Z jednadvaceti pětimetrákových zvířat se zatím našla dvě. Lovci oba býky zastřelili. Majitel farmy, zaměstnanci, desítky myslivců i policistů hledají další. Je to však těžké, býci se rozdělili do malých skupinek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bOBO

Svobodu bejkům
Co myslivec, to alkoholik nebo pitomec
0/0
21.7.2003 8:39

rad

schopní lovci
Fandím bejkům, ať se jim povede zdrhnout za kopečky ! Je s podivem, že banda "myslivců" a policajtů nedokáže vypátrat stádo bejků v české krajině. Pochybnosti o jejich IQ budou asi na místě.
0/0
20.7.2003 8:53

jelen Vetrnik

Re:
nediv se, myslivci jsou urcite jiz od patku vecer nazrany jak prasata, takze maj co delat aby se nepostrileli mezi sebou. Natoz jeste hledat nejaky bejky
0/0
20.7.2003 14:35

kanec

Re: buď rád
kdyby šli po volech odnesl by jsi to jako první
0/0
20.7.2003 21:56

Helmut F. Kaplan

Máš štěstí!
Nechceš se sem tam smířit se svým osudem? Chtěl bys občas být v kůži někoho jiného? Přeješ si, čas od času, vyměnit si místo s jiným člověkem? – v některých situacích určitě. Ale měnil bys i se zvířetem? Krátké popřemýšlení snad postačí: Chtěl bys být kuřetem, které si právě griluje hulákající chátra? Chtěl bys být teletem, které je bezprostředně po narození odtrženo od matky? Chtěl bys být seletem, které je ve věku několika týdnů nabodnuto na špíz? Chtěl bys být matkou či otcem těchto dětí? Chtěl bys být kočkou, které zrovna vypíchávají oči? Chtěl bys být opicí, které právě utínají hlavu? Chtěl bys být zvířetem, jehož ostatky se právě nachází na tvé vidličce? Kdo nepřišel na svět jako zvíře, měl velké štěstí. A kdo měl štěstí, neměl by být nevděčný. Štěstí zavazuje. Zavazuje pomáhat těm, kteří štěstí neměli.
0/0
19.7.2003 8:54

Krakonoš CDN

Re:
samé žvásty
0/0
20.7.2003 14:28

Elias Canetti

Pomsta zvířat
Bolí mě, že nikdy nedojde k povstání zvířat proti nám, trpělivých zvířat, krav, ovcí, všeho dobytka, který je svěřen do našich rukou a nemůže jim uniknout. Představuji si, jak propuká rebelie na jatkách a odtud proudí do celého města…
Ulevilo by se mi i při jednom jediném býkovi, který by ty hrdiny, ty toreadory, zahnal bídně na útěk a k tomu i celou krvelačnou arénu. Ale vzplanutí laskavějších, mírnějších obětí, ovcí, krav by mi bylo milejší. Nerad připouštím, že se to nikdy nestane; že se před nimi, právě před nimi všemi, nikdy nebudeme třást.
0/0
19.7.2003 8:46

HackerFuCkER

osfoboduuuu!!!
Jen at si byci uzijou te svobody, po ktere tak dlouho touzili, mozna pro ne pak ta hnusna smrt nebude tak tezka...zkuste zit spoustu let ve vezeni, nevymenili byste to za par dni svobody, kdyz vite, ze zivi se z toho vezeni stejne nedostanete????????? Preju jim to, alespon nekomu se plni sny !!!!!!!!!
0/0
19.7.2003 3:07

Michal

Tohle je to prave
rodeo po cesku.Zvlaste kdyz byk je pomerne velke a mohutne zvire.To se to bude strefovat.Strefi se i ten nejnemoznejsi pistolnik.Doufam ze "myslivci"(pokud to nejsou horsti myslivci) usporadaji po "bitve" halali,patricne se ozerou a dopadne to jako v Postrizinach.A tech trofeji.Doprucuji,aby byli statecni cowbojove dovyzbrojeni zeleznymi tycemi,aby mohli pripadne zvire umlatit,kdyz nepadne prvni ranou a lecit si tak latentni agresivitu.Proc se nepouzije strel s uspavacim serem,kdyz se maso nema konzumovat.K cemu je tahle komedie,proc takovahle jatka?Nebo strelce budeme pozdeji vyznamenavat za statecnost?
0/0
18.7.2003 23:14

Mates

Ať žijí býci!
...ať utečou do bezpečí a cestou sežerou nějakou skupinku tučných myslivců!
0/0
18.7.2003 22:40

Péťa

Ať raději utečou
Úchylní myslivci jsou šťastní, že si mohou zastřílet. Proto nejsou použity uspávací střely. Zastřelené zvíře musí do kafilerie - kdo tuhle ptákovinu vymyslel? Vypadá to jako z dílny EU, ale tam ještě nejsme.
0/0
18.7.2003 22:17

kanec

Re:úchyle
však ty by jsi jinak zpíval, kdyby tě některý prohnal
0/0
20.7.2003 22:08

Ježíš

Však si počkej, až tě povedou na elektrické křeslo, ukamenovat.
Držíme palce...
0/0
18.7.2003 22:03

Petr

STATEČNÍ BÝCI, DRŽÍME VÁM PALCE !!!
Vy stateční býci, všichni rozumní lidé Vám drží palce ve vašem odvážném vzepření se lidskému teroru !!!  Vaše odvaha bude jistě nyní příkladem milionům týraných prasátek, kraviček, kuřátek, slípek, králíčků a mnoha dalším tvorům. Těm to jistě dodá kuráž k masové vzpouře proti lidskému teroru, která jim všem přinese svobodu. Vzpoura všech týraných zvířátek proti druhu Homo Sapiens se blíží
0/0
18.7.2003 21:49

Tante Jolesch

Jsou to vrazi!
Je přece tolik způsobů, jak je chytit živé! Jenomže ta rozkoš, picnout si do živého, že, mislivcy???!!!
0/0
18.7.2003 19:04

Honza

Do diskuse 2.
Pokračování ... a která je následně v různé míře postihuje nemocemi v oblasti hmotné (např. kardiovaskulární onemocnění, artrozy, ...) a změnamy chování v oblastti mentální (zvýšená agresivita, potlačení citových - intuitivních schopností, různé psychické poruchy...)
Jinak jsem potěšen úrovní většiny příspěvků, které ukazují na to, že je v našem  národě hodně premýšlivých lidí a že to s námi snad ještě není tak špatné.
Býkům samozřejmě držím palce . Sám bych se jistě v podobné situaci snažil uprchnout z transportu smrti a někde se ukrýval. Mimochodem tento případ útěku nebo pokusu o útěk domácích zvířat před cestou nebo při cestě na jatka není vůbec ojedinělý, Asi tuší, co je čeká na konci cesty...
Honza
PS. Pro ty, kteří by mne chtěli nazývat exotem, deviantem atp. mám následující vzkaz : Váš názor vám neberu, máte na něj právo. Stejně tak já mám právo na svůj názor.
0/0
18.7.2003 18:00

Muki

Re:
Honzo, neni mi jasne, jsi vegetarian?
0/0
18.7.2003 18:05

Honza

Re:
Muki, jsem vegetarian,  tedy přesně laktoovovegetarian. už mnoho let. Pokud by tě zajímal důvod : snažím se ctít každý druhý život stejně jako svůj.
Honza,
0/0
21.7.2003 8:08

Honza

Do diskuse
Vážení diskutující,
Je zajímavé, jak se vaše názory rozdělili v zásadě na 2 tábory:
1. Ti, kteří býkům fandí a dokládají proč
2. Ti, kteří by je najradši snědli, protože na ně mají chuť
Ten druhý názor, který je v dnešní společnosti poměrně častý mně priměl k reakci na některá nastíněná témata:
1. Rostlinky narozdíl od živočichů nemají neurovegetativní systém, takže bolest a s ní spojený strach ze smrti nevnímají tak jako my, případně jako živočichové - savci nám vývojově velmi blízcí. Od těch býků, kraviček, prasátek a dalších nás ve vývojovém kruhu života na planetě zase tak mnoho nědělí (hmotně i inteligenčně), jak si někteří myslí. Oni také na své úrovni myslí, také mají své sny a svou touhu po životě, která je základní vlastností každého života. I té rostlinky...  Je tedy otázkou,  k příjmu jaké potravy a v jakém prostředí byl původně člověk přírodou určen a vybaven, tak, jako je tomu u každého jiného přirozeně žijícího živočicha. 
2. Pokud se týká dělení bytostí na masožravce, všežravce a býložravce, pokud budete mít zájem, zkuste se více dívat v divoké přírodě, jaká část potravy u kterého druhu převažuje. Podle mého názoru se živočich všežravec v přírodě nevyskytuje, každý druh má svůj vyhraněný a převažující typ stravy, kterému je dlouholetým vývojem přispůsoben  jeho trávicí a mentální systém.  A to se týká i člověka, který se původně vyvinul ze svých opičích předků jako fruktivor - plodožravec. Někteří masožravci si občas, většinou z trávicích důvodů, zpestřují svůj jídelníček rostlinou stravou. Také nekteří býložravci si občas zpestřují svůj jídelníček masitou stravou (divoká prasata, některé druhy opic, člověk, a další...). Toto je většinou anomálie, na kterou nejsou od přírody vybaveni (nemají nástroje k lovu ani aparát k následnému trávení) a která je následně v různé míře pos
0/0
18.7.2003 17:44

Muki

Ahoj
Jak jsem se docetl, pokud ty byky zastreli, maso nemuze byt podle zakona pouzito a musi se vyhodit.
Znalci co rikate, neslo by je strelit nejakym narkotikem na uspani, jak do delaji divokym zviratum, kdyz je chteji premistit a pak je odvezt na jatka, nebo zpatky do ohrady?
0/0
18.7.2003 17:21

Jelen Vetrnik

Re:
Tak to by neslo. To by si myslvci nemohli zastrilet na bajecne velke pomale terce. Uz maji nabite flinty a prst na spousti se jim chveje napetim velkeho lovu.
0/0
18.7.2003 17:37

Jan Burian

Maso? Na co?
Připadá úplně absurdní tzv. vepřová válka. Všichni se ptali zemědělců, co si myslí o dovozu vepřového masa a nikdo se nezeptal, co na to ta prasata. V televizi se objevovaly drastické záběry - nejdřív živá prasata, pak půlka zabitého zvířete, která visí za ocas a je tzv. průmyslově zpracovávána. Když si při tom člověk uvědomí, že prase je stejně chytrý tvor jako pes, že to všechno cítí a prožívá... Kdyby tohle někdo dělal psům, tak se útlocitné spolky zblázní, ale my už jsme tak necitliví, že mluvíme o těch zvířatech jako o hromadě uhlí - kolik jsme toho vytěžili a co to stojí.
  Lidi místo toho, jak říká Stanislav Lem ve Futurologickém kongresu, aby se styděli a jedli ta zvířata někde v ústraní, když už to musí být, "pojídají své oběti na veřejných pastvištích za hlasitého pomlaskávání a natřásání samic svého rodu".
Já si myslím, že to prostě dělat nemusíme, a mohl bych o tom mluvit dlouho a nebylo by to stejně k ničemu, protože byste si myslel, že jsem fanatik a blázen. A já myslím, že nejsem, jenom se nechci ve všem přizpůsobovat a ubližovat, kde nemusím...
  Nedávno jsem byl na jedné návštěvě a ptali se mne, co si dám a já jsem říkal, že si udělám radost a dám si kafe bez kofeinu. Paní říkala, že udělat si radost většinou znamená dát si třeba kafe s becherovkou nebo něco ostřejšího a mně došla ta absurdita, že vlastně často myslíme úplně obráceně. Že já si takzvaně dělám radost, když si dám něco ne tak zcela kontaminovaného, a někteří lidé naopak tím, že se nacpou jitrnicema, ožerou se a pak je jim špatně od žaludku a mají pocit, že udělali něco pro zpestření svého života...
0/0
18.7.2003 17:15

Lavor

Re:
Uvědomujete si vlastně, jakým technologickým postupem se získává kafe bez kofeinu ? Že je to vlastně solidní industriální kentáč ?
0/0
18.7.2003 17:28

Jelen Vetrnik

Re:
Souhlas, ve chvili, kdyby pan Burian vedel, co to opbnasi dostat z kafe kofein, mel by stejnej pocit o zdravotni prospesnosti jako kdyby popijel vyjety motorovy olej
0/0
18.7.2003 17:35

Reichmarschall Herman Göring

Re:
jo doporucuji udelat si exkurzi do některeho chemickych koncernu jehož vyrobky mlsas a taky do vodaren
0/0
18.7.2003 19:18

Masozroutka

Maso
Maso je dobre, vsichni by meli jist maso. Je zdrave. Tesim se, ze ted budeme jist vsichni vice masa.
Nerozumim tomu, jak nekdo nemuze jist maso. Chudinky...
0/0
18.7.2003 17:03

Daniela

jedu tam
mam nuz a chytim si jednoho byka. pak ho s kamaradama snime. uz se tesim na opekaneho byka.
0/0
18.7.2003 17:00

Praseckar

Re:
Danielko, nechces is radeji zaspasovat s poradnym bejkem?
0/0
18.7.2003 17:01

Jelen Vetrnik

Pricina demence myslivcu objasnena
Odkazuji na clanek o pitnem rezimu
pri prijmu nad 800 ml tekutin za hodinu pri sportovnim vykonu muze dojit k bobtnani mozku. Kazdy myslivec vam jiste rekne, jak je myslivost sportovnim vykonem. Takovy normalni myslivec udela alespon dve tri pivka za hodinu, aby se mu sestilovaly miridla. To je prece mnohem dulezitejsi nez postranni ucinky bobtnani mozku, ktere u myslivcu zpusobuji demenci a debilitu
0/0
18.7.2003 16:56

Jelen Vetrnik

Skore je zatim 2:0
Venku je teplo, zizen silna, pit jen tak vodu je pro myslivce vec nepripustna. Budou to lahvace desitky a pro smak rumicek z placirky. Do osmi vecer to bude minimlane 4:4.
0/0
18.7.2003 16:24

Robátko

Re:
Tady si někdo koleduje o pá přes parohy. Počkej doma v hájovně, já ti ty bejkoviny vyženu z hlavy.
0/0
18.7.2003 16:31

Jelen Vetrnik

Re:
Robatko Robatko, veselim se nakratko.
Myslivci si honi bejky,
ja si beham svobodne pres pole a louky.
 
0/0
18.7.2003 16:36

MASOŽROUTI, VŠECHNY TYTO MASAKRY SE ODEHRÁVAJÍ KVŮLI VÁM
Masožravost je pozůstatek nejprimitivnějšího barbarství...
Člověk může žít a být zdravý bez zabíjení zvířat pro svou potravu; tudíž když jí maso, účastní se tím zabíjení zvířat toliko pro ukojení své chuti. A takto se chovat je nemorální.
0/0
18.7.2003 16:05

Jirka

Re:
Nacpi si požerák senem a šrotem, až ti pukne čepec, kniha, bachor i sléz. Znám několik vegetariánů a zdravý z nich není ani jeden. Jedna rodina bydlí u nás v baráku a vegansky krmí dorůstající děti. Ty utratí za maso většinu kapesného. Rodiče na ně řvou jako zběsilí, pokaždé když někde najdou slupku z buřta nebo salámu a stejně jim to není nic platné.
0/0
18.7.2003 16:19

Jelen Vetrnik

Re:
Kazdej extrem je na palici. Lide co zapominaji, ze clovek je vsezravec jsou exoti, devianti.
0/0
18.7.2003 16:26

drson

Re:
a kdyz jis stravu rostlinnou, tak zabijis rostliny. To je asi moralnejsi, ze jo... :)
0/0
18.7.2003 16:19

Dan

Re:
Ok, dej si mrkev, já si dám steak!!!
0/0
18.7.2003 16:20

Petr Vachler

0/0
18.7.2003 16:28

Roman

Re:
Ahoj Petře! Zdravím
0/0
18.7.2003 16:31

SZ

Re:
Děcka ahoj!!!!
0/0
18.7.2003 16:41

Staroch

Re:
Kdo je u tebe decko ty vegetarianska moravska hroudo
0/0
18.7.2003 17:00

dousak

Re:
nebo alternativně spk.ksylon.com
0/0
18.7.2003 17:14

Frantisek

Re:
Vachlere Vachlere, mazna se citis jako lepsi clovek, kdyz nejis maso, ale jinak jses normalni televizni a prodikcni mafian
0/0
18.7.2003 16:32

Re:
A CO SEŠ TY?
ZÁVISTIVEJ NÝMAND,  ZÁVISLÝ NA FLÁKU MASA
0/0
18.7.2003 16:56

Re:
Na té stránce je demagogie. Nemáme volbu nejíst maso. Jsme lidé a od přírody nám je dáno jíst maso  i rostliny.
0/0
18.7.2003 16:34

Markéta

Re:
Ahojte Romane a Petře!!!!!!!!!!!!!
0/0
18.7.2003 16:36

Praseckar

Re:
Marketko, kdyz mas tak rada zvirata, nechces si zasukat? Jsem peknej bejk a nebo statnej kozel, zalezi ktere mas radeji
0/0
18.7.2003 16:45

Re:
UŽ TI TY STEJKY TLAČÍ NA MOZEK, CO?
OPLÁCHNI SI PŘIROZENÍ VLAŽNOU VODOU A ZALEZ!
0/0
18.7.2003 16:49

marcela

Re:
Čauky, Petře a spol.!!!!!!!!!!!
0/0
18.7.2003 18:20

Marta Kubišová

Re:
Tak jsme se tady tak hezky všichni sešli
0/0
18.7.2003 20:23

Najdete na iDNES.cz