Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Napadeného mačetou pustili lékaři domů

Po dvou měsících léčby propustili lékaři do domácího ošetřování psychiatra Karla Hynka. Na lékaře v květnu zaútočil mačetou jeho bývalý pacient. Prosekl mu čelo a téměř uťal obě ruce. "Paže se podařilo zachránit. Poškození mozku se nepotvrdilo," řekla iDNES ředitelka nemocnice Marie Alušíková.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Další maniak na svobodě? (přehlednější přepis )
Další   maniak na svobodě?
JINDŘICH KLEPEK Dostal dvanáct a půl roku za pokus o vraždu. Odvolal se, sehnal psychology a psychiatry, kteří potvrdili, že je duševně nemocný, a došlo k novému soudu. Byl osvobozen, NENÍ VE VĚZENÍ ANI V LÉČEBNĚ.
Jedním z lékařů, kteří ho vyšetřovali byl i MUDr. KAREL HYNEK Doc. MUDr. KAREL HYNEK, CSc.:
Ten pan KLEPEK na mne působil velmi slušným dojmem: uvážlivý, rozumný, takový logický nikoli afektivní člověk…tak jsme začali uvažovat, jestli tam přece jen nebyla nějaká chorobná situace, která by k tomu vedla. Proto jsme teda natočili EEG a v těch záznamech jsme nalezli fenomény které odpovídají takové skryté epilepsii…vzhledem k tomu, že se jedná o chorobný stav, tak jsme navrhovali řešení ochranou léčbou psychiatrickou a neurologickou.
Podle druhého posudku JINDŘICH KLEPEK za svůj čin nemůže a soud by mu měl nařídit místo kriminálu ochranou léčbu.
Do třetice ho tedy zkoumalo 9 odborníků z psychiatrické léčebny BOHNICE, mezi nimi byl i PhDr. PETR GOLDMANN :
Byl jenom smutný z toho co se stalo, z toho jak zničil život několika lidem - pochopitelná reakce mravného člověka…a co se stalo jemu, se může stát v podstatě komukoli, jen je to velmi málo pravděpodobné.
MUDr ZDENEK BAŠNÝ, ředitel Psychiatrické léčebny v BOHNICÍCH:
Proč jsme neindikovali ochranou léčbu psychiatrickou: Protože jsme si mysleli, že on po té zkušenosti už je schopen se léčit sám dobrovolně, psychiatrickou léčbu nepotřebuje, my jako psychiatři s tím případem již nemáme v dané chvíli co se týká léčby co bychom mu přinesli.
Na základě třetího posudku soud osvobodil JINŘICHA KLEPKU jako nevinného. Soud mu nenařídil ani ústavní ani ambulantní léčbu ani jakoukoli jinou léčbu. Při tom mu lékaři našli neurologickou poruchu, která mu dokáže občas zatemnit mozek a přivést ho do stavu agresivní nepříčetnosti.Z procesu však JINDŘICH KLEPEK vyšel jako bezúhonný občan.
MUDr HOVORKA: Podle starého římského práva mu patří léčení. Duševně nemocný nemají být souzeni nebo jinak trestáni….On řekl, že o tu léčbu požádá ale skutek utek. MUDr ZDENEK BAŠNÝ: My jsme modelovali tu samou situaci v které se nacházel posuzovaný v době spáchání trestného činu. Objevil se ten samý nenormální nález tak jako to bylo v předchozích psychiatrickém posudku….. On už má tu zkušenost, on už ví že trpí nějakou poruchou, on už ví…, je to člověk který-jsme my přesvědčeni, že už je podle toho se schopen chovat…..: Považuji že jsme v té chvíli po odborné stránce odvedli velmi kvalitní práci.      
0/0
16.7.2003 17:43

Milan

Re: Další maniak na svobodě? (přehlednější přepis )
Já pořád nechápu, jaký je rozdíl v tom, když mi někdo usekne ruce jako příčetný nebo nepříčetný. Rozhodně já, jako poškozený, si neřeknu: je to vlastně nemocný chudák, je mi ho líto. Při všech tragediích, autonehodách, vraždách atd. se zkoumá zda to náhodou nebyl čin spáchaný pod vlivem duševní poruchy, snížené schopnosti sebeovládání. Jestliže nevinná oběť je doživotně odsouzena žít bez rukou, bez dítěte, bez manželky a tento rozsudek byl vynesen v jediném okamžiku bez možnosti obhajoby, proč by viník nemohl žít doživotně někde v kriminále, léčebně, na nucených pracích.  Jestliže ožralý řidič vlítne na refýžku a tam pobije pět lidí, tak mu okamžitě patří zákaz řízení motorových vozidel na dosmrti. Bez soudu, bez polehčujících okolností, bez obhájce. Já rozlišuju pouze trestný čin, spáchaný úmyslně, byť pod vlivem nemoci, alkoholu, drog  a trestný čin, spáchaný z nedbalosti. To se může přihodit každému a takovému člověku je samotný důsledek jeho nedbalosti, nepozornosti, přehlédnutí, tak krutým trestem, že žádný kriminál nemůže být krutější. Ten si sám dá příště takovýho majzla, že není potřeba ho nějak soudně trestat.
 
0/0
17.7.2003 8:35

čtenář

Další maniak na svobodě?
Další   maniak na svobodě?
JINDŘICH KLEPEK Dostal dvanáct a půl roku za pokus o vraždu. Odvolal se, sehnal psychology a psychiatry, kteří potvrdili, že je duševně nemocný, a došlo k novému soudu. Byl osvobozen, NENÍ VE VĚZENÍ ANI V LÉČEBNĚ.
Jedním z lékařů, kteří ho vyšetřovali byl i MUDr. KAREL HYNEK Doc. MUDr. KAREL HYNEK, CSc.: Ten pan KLEPEK na mne působil velmi slušným dojmem: uvážlivý, rozumný, takový logický nikoli afektivní člověk…tak jsme začali uvažovat, jestli tam přece jen nebyla nějaká chorobná situace, která by k tomu vedla. Proto jsme teda natočili EEG a v těch záznamech jsme nalezli fenomény které odpovídají takové skryté epilepsii…vzhledem k tomu, že se jedná o chorobný stav, tak jsme navrhovali řešení ochranou léčbou psychiatrickou a neurologickou. Podle druhého posudku JINDŘICH KLEPEK za svůj čin nemůže a soud by mu měl nařídit místo kriminálu ochranou léčbu. Do třetice ho tedy zkoumalo 9 odborníků z psychiatrické léčebny BOHNICE, mezi nimi byl i PhDr. PETR GOLDMANN : Byl jenom smutný z toho co se stalo, z toho jak zničil život několika lidem - pochopitelná reakce mravného člověka…a co se stalo jemu, se může stát v podstatě komukoli, jen je to velmi málo pravděpodobné. MUDr ZDENEK BAŠNÝ, ředitel Psychiatrické léčebny v BOHNICÍCH: Proč jsme neindikovali ochranou léčbu psychiatrickou: Protože jsme si mysleli, že on po té zkušenosti už je schopen se léčit sám dobrovolně, psychiatrickou léčbu nepotřebuje, my jako psychiatři s tím případem již nemáme v dané chvíli co se týká léčby co bychom mu přinesli. Na základě třetího posudku soud osvobodil JINŘICHA KLEPKU jako nevinného. Soud mu nenařídil ani ústavní ani ambulantní léčbu ani jakoukoli jinou léčbu. Při tom mu lékaři našli neurologickou poruchu, která mu dokáže občas zatemnit mozek a přivést ho do stavu agresivní nepříčetnosti. Z procesu však JINDŘICH KLEPEK vyšel jako bezúhonný občan. MUDr HOVORKA: Podle starého římského práva mu patří léčení. Duševně nemocný nemají být souzeni nebo jinak trestáni….On řekl, že o tu léčbu požádá ale skutek utek. MUDr ZDENEK BAŠNÝ: My jsme modelovali tu samou situaci v které se nacházel posuzovaný v době spáchání trestného činu. Objevil se ten samý nenormální nález tak jako to bylo v předchozích psychiatrickém posudku….. On už má tu zkušenost, on už ví že trpí nějakou poruchou, on už ví…, je to člověk který-jsme my přesvědčeni, že už je podle toho se schopen chovat…..: Považuji že jsme v té chvíli po odborné stránce odvedli velmi kvalitní práci.

Pepek

konečně
jsem první
0/0
16.7.2003 16:18

femme fatale

Re: konečně
nauč se počítat
0/0
16.7.2003 16:32

Stanislav

Tak to je mela mel. Škoda, že mu neusekli palici.
0/0
16.7.2003 16:17

Najdete na iDNES.cz