Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Památkáři vydali zámek Opočno

Památkáři podepsali smlouvu o vydání zámku Opočno na Rychnovsku Kristině Colloredo-Mansfeldové. Spor ale nevzdávají. Chtějí se obrátit na Nejvyšší soud. "Smlouva byla podepsána, nyní čekáme na zápis do katastru nemovitostí," řekla ČTK zástupkyně Colloredo-Mansfeldové Růžena Valášková.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kvik

To je krasa, jeji milost bude mit opet dustojneho sidla
No tak to vidite, brouci. Pravda a laska vitezi a majetek se opet laskyplne navraci jeho puvodnim majitelum, kteri jej po staleti se vzacnou peci a v potu tvare a s mozoly na dlanich budovali.
Radujte se a plesejte celedi. Pokud budete mit stesti, jeji milost pani hrabenka, vas muze holoto opet dobrotive prijmout mezi celed nevolnickou. Ale to budete se museti jinak chovati, vy pacholci! Pamatujte si, ze slouzit jeji milosti do roztrhani tela je pocta, ktere si chatra jako vy v naproste vetsine vubec nezaslouzi! 
0/0
16.7.2003 22:22

fcuk

Re: To je krasa, jeji milost bude mit opet dustojneho sidla
 jses uplne mimo ty zavistivej parchante
0/0
17.7.2003 14:22

kvik

Re: Dejte zlodejum vseho ceho mate aneb jak nezavidet.
Ano nezavidet to je ono, to je filozofie jako stvorena pro kapitalismus. Kdyz vas nekdo okradne a pak si z takto nakradenych prostredku debuziruje, pak je naprosto nemistne mu zavidet. Slusny, nezavidivy clovek mu naopak dobrotive nabidne aby mu ukradl i z druhe kapsy a raduje se jak se zlodejovi z jeho prostredku dobre dari. Ano fcuku, tak funguje kapitalismus. 
0/0
17.7.2003 22:49

Ervin

Milý Ríšo !
Duševní ubožák jsi spíš ty, když nazýváš čestné lidi s pozitivním smýšlením nejpodlejšími kreaturami. Možná to není tak úplně tvoje vina, léta války a komunismu se na nás ošklivě podepsala. Hlavně buď rád, že nemáš takovou vládu, jakou by sis zasloužil. Určitě by se ti líbila mnohem méně, než pan prezident Havel a jeho paní.
0/0
16.7.2003 16:08

kvik

Re: Milý Ríšo !
To jsi mu to Risovi jakemusi pekne vycinkal Ervine. Tomu dnes nebude chutnat vecere, eh? Je videt, ze jsi vzacny chytrolin a clovek neobycejne cestny s pozitivnim myslenim. Jen drobna chybicka Ervine. Ten pablb Baklav a ta jeho starka kreatura uz jsou davno uliti ve vilach v Portugalsku, ktere si poridili z milionu slohnutych v Cesku! Uz nejsou prezident a prazidentova!
0/0
16.7.2003 22:30

Richard

Jene trefil jsi hřebík na hlavičku
Já na tom nevidím nic špatného (Vašek, 16.07.2003 13:31)
    Nikoliv, došlo ti úplně vše. A nejvíc ta myšlenka, že, cituji:  Majetek, po staletích nashromážděný prací svých předků konec citátu. To jsem se nasmál! Tohle bezpečně budou jednou tvrdit i potomci Viktora Koženého, Macka, Říhy, Svobody a Snopkové a dalších "selfmademanů" této doby.
Pokud mezi čechy(jestli je ovšem pan Vašek vůbec čech, Havlovi snad taky jsou češi ale chovali se a chovají jak nejpodlejší kreatury) budou podobní duševní ubožáci jako pan Vašek tak to s námi bude dopadat tak jak to dopadá!!!!!!
0/0
16.7.2003 15:19

Martin

Re: Jene trefil jsi hřebík na hlavičku
Prave o tech dusevnich ubozacich bych ted s chuti polemizoval ..... takze na majetek a vlastnicke pravo k nemu nema narok nikdo??? Majetek byl jejich, byl jim zabaven a nyni vracen .... co je na tom nepochopitelneho??? Presumpce viny, ze si na nej predchudci vydelali nepoctive, me vskutku zarazi. Takto uvazovat, tak nam vsem muze kdokoliv nabyty majetek zabavit a nikdy jiz nevratit, protoze jsme k nemu bez dukazu prisli prece samozrejme nepoctive. Uz s timto uvazovanim prestante, proboha zivyho, konecne.  Zacnete rozlisovat lumpy, prokazte jim jejich viny, exekuujte jim majetek, trestejte je, ale neprebirejte nazor, ze kazdy kdo ma majetek, musi mu byt zabaven a nevracen - a to bezduvodne. Pokud jim tedy tento majetek byl odebran na zaklade jakekoliv zvule, mel jim byti jiz davno vracen !!! Pokud jej nabyli nepoctive a mate o tom dukazy, podejte zalobu a dokazte to !!! Jinak nemate pravo nikomu majetek brat - toto je vzkaz vsem "komunisticky" smyslejicim spoluobcanum.
0/0
16.7.2003 15:52

Vašek

Re: Jene trefil jsi hřebík na hlavičku- pro Richarda
Ano, jsem Čech, Richarde. Nevím ale, koho tu nazýváte duševním ubožákem, když Váš vlastní příspěvek byl pohou kopií Janovy myšlenky. Takže se nijak velkou duševní aktivitou a inteligencí zrovna nevykazujete. 
Za druhé: To, jak komunisté označili za zrádce všechny, kdo byli proti jejich režimu a popravili tak tisíce nevinných vězňů, "zestátnili"(=ukradli) veškerý majetek pro "blaho a rovnost dělnického lidu" (všichni víme, jaké měli papalášové vily a jak si žili), jak stíhali letce bojujíci proti fašistům v Anglii, to mi přijde jako duševní ubohost největší, stejně jako ta Vaše komunistická strana, Richarde.
Jsem pro navrácení zámků těm majitelům, kteří nekolaborovali s Fašisty. Což Collorado-Mansfeldové nebyli.
Netvrdím, že s porevolučníma vládama jsme to nějak obzvlášť vyhráli. Po válce dostala ta naše republika Česká pěkně na zadek. Ale i tak si myslím, že kdyby k moci tenkrát nešli komunisté a nezmanipulovali volby, mohli jsme být dneska úplně někde jinde. To už je ale jiné téma.
0/0
16.7.2003 16:23

Vašek

Já na tom nevidím nic špatného
 
Co by jste dělali Vy na jejím místě? Zkuste se vžít do její role: táta za první republiky vlastnil zámek. Majetek, po staletích nashromážděný prací svých předků. Za války o něj přišel, protože odmítal s Nacistama spolupracovat. To vysvětluje, že s fašounama nekolaboroval, ale suše mu ten majetek zabavili. A komunisti jim to taky nevrátili. Tak snad má na to vrácení už teď nárok, ne?
Neříkám u Lobkowiců, kteří s Fašounama spolupracovali. U těch mi přijde správný, že se jim nic nevydá. Ale nepřijde mi správný, když jsem v Československé republice měl majetek, aby mi nebyl vrácen kůli nynější hamižnosti státu. Může snad ona za to, že jim to fašisti a komunisti schlamstli? A nebo mi něco nedochází?
0/0
16.7.2003 13:31

Jan

Re: Já na tom nevidím nic špatného
Nikoliv, došlo ti úplně vše. A nejvíc ta myšlenka, že, cituji:  Majetek, po staletích nashromážděný prací svých předků konec citátu. To jsem se nasmál! Tohle bezpečně budou jednou tvrdit i potomci Viktora Koženého, Macka, Říhy, Svobody a Snopkové a dalších "selfmademanů" této doby.
0/0
16.7.2003 13:42

Jarek

Re: Re: Já na tom nevidím nic špatného
Služba vlasti na bojišti i ve státní správě je taky práce, stejně jako řízení vlastního hospodářství. Pracovat nemusí jenom dělnická a rolnická třída.
0/0
16.7.2003 13:45

Jan

Re: Re: Re: Já na tom nevidím nic špatného
 Pravda! Namouduši! To byla fuška, když ve službách císařské armády plundrovali české a moravské země! A určitě za pár šupů!
0/0
16.7.2003 13:50

Vašek

Re: Re: Re: Re: Já na tom nevidím nic špatného
Neházej všechnu šlechtu do stejného pytle. Kde máš důkaz, že to Colloredové dělali? Naopak podle dobových pramenů z první republiky byli na Opočnu oblíbení a pomáhali občanům.
0/0
16.7.2003 14:16

Jirka

Re: Re: Re: Re: Já na tom nevidím nic špatného
Naše země plundrovali Švédové, které do země povolali poražení stavové. My jsme je spolu s Rakušáky honili pod velením vévody Waldštejna, který byl Čech jako poleno. O té robotě nesmíš věřit všemu, co vymysleli komančové. I kdyby to byly tři dny, tak by to pořád bylo menší procento zdanění, než dneska. Kromě toho musel feudál poskytnout nevolníkovi chalupu, pozemek pro vlastní obživu a všechen dobytek a nářadí a nesměl ho použít k boji.
0/0
16.7.2003 14:17

Alžběta

Re: Re: Re: Re: Re: Já na tom nevidím nic špatného
Výborně. Moc krásně jsi to napsal, Jiří. Většina lidí zná historii jen z bolševických učebnic dějepisu ze základky.
0/0
16.7.2003 15:00

Jan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Já na tom nevidím nic špatného
nechcete chodit milá dámo několikrát týdně ke mně na práci?  Samozřejmě i ty desátky bych od vás vybral. Určitě byste byla štěstím bez sebe, vy odbornice na nekomunistické dějiny.
0/0
17.7.2003 8:34

Jan

Re: Re: Re: Já na tom nevidím nic špatného
To se to panečku řídí vlastní hospodářství (konfiskát), když vám přijdou lidi 3x tejdně na robotu pod dohledem šafáře s bejkovcem, a zadára . Na to už musí mít milostpán hrabě kvalifikaci manažera.
0/0
16.7.2003 13:53

Jirka

Re: Re: Re: Re: Já na tom nevidím nic špatného
Naše země plundrovali Švédové, proti kterým jsme bojovali spolu s Rakušáky pod velením vévody Waldštejna- Čecha jako poleno. Můžeš zase hádat, kdo sem ty Švédy poslal. O robotě nesmíš věřit všem komanškým žvástům. Tři dny práce představují mnohem menší zdanění než dneska. Kromě toho musel feudál dát nevolníkovi chalupu, pole, nářadí a dobytek pro jeho vlastní obživu. Pokud z něho udělal vojáka, tak ho musel vystrojit a dosmrti živit, nesměl ho používat k práci.
0/0
16.7.2003 14:23

Jan

Re: Re: Re: Re: Re: Já na tom nevidím nic špatného
to je taky dílo, ta tvoje interpretace nevolnictví! Proč tedy ty nevděční sedláci, mnohokrát se zbraní povstali proti feudálům a bojovali za zrušení roboty? ... To se zas dovím věci o komunistech
0/0
17.7.2003 8:32

Re: Re: Re: Re: Já na tom nevidím nic špatného
No vážený pane Jane v poslední době plundrovali naši zem převážně lidi říkající si dělnická třída. Každý majetek musí mít svého konkrétního vlastníka. Tím stát být nemůže, ten není konkrétní osobou. Mě jde hlavně o to, aby za sto let ještě nějaké památky byli. To co se dělo v roce 1621 je jestě zajímavé, ale budoucnosti památek je to úplně jedno.
0/0
16.7.2003 14:56

Jiří Havelka

Re: Re: Já na tom nevidím nic špatného
Á sama podstata lidské inteligence promluvila. Vzhůru do boje soudruhu již tě čekáme mezi námi.
0/0
16.7.2003 13:54

Pavel

Re: Já na tom nevidím nic špatného
Z kolaborace s fašounama obvinili komančové každého, koho chtěli zamordovat nebo okrást. Jediný pan hrabě Mansfeld měl písemné důkazy o tom, že ho fašouni pronásledovali. To že je nemají ostatní ještě nic neznamená, třeba zrovna Kinští a Lobkowicové.
0/0
16.7.2003 13:42

Pepa

no
..a umíš taky něci jiného, než pořád opakovat jeden nesmysl za druhým??? asi ne co? jsi asi jen obyčejný prostoduchý jedinec, závidící ostatním jejicj peníze, úspěch a vzdělání.....
0/0
16.7.2003 13:07

Miloušek Jakoušek

Re: no
Ahoj Pepo ! To sem ja´ Tvuj spolužiák se zakladný školi. Tis tu škola dokončyl???? Tis už vzdělanej šlovek ???
0/0
16.7.2003 13:15

Miloušek Jakoušek

Re: no
To bohužel neumím. Nejvíce ale závidím vzdělání tobě. Vypadáš velmi oduševněle a intelektuálsky.
0/0
16.7.2003 13:25

tom

já nejsem stát, ale občan
Mě Opočno nepatřilo ani za Mansfeldů, ani za bolševika (i když teoreticky vlastně ano :-) ale prakticky jsem se tam nastěhovat nemohl) ani za Havla.
Jen jsem ho asi 50 let sanoval z daní. Takže by se mě teď mělo ulevit. Doufám že Mansfeldi mají nějaké prašule a nenechatí to zpustnout nebo z toho neudělají hambinec.
ale zde by mohly pomoci zákony.
0/0
16.7.2003 13:07

Re: já nejsem stát, ale občan
Buď si jistý, že nejhorším správcem vždy byl a bude stát.
0/0
16.7.2003 13:43

alfons mucha

Re: já nejsem stát, ale občan
to je fakt, souhlas !!!
0/0
17.7.2003 3:33

Jan

Tak vítej pobělohorská šlechto!
Havlova revoluce nebo Bílá hora, ono to vyjde, co se týká loupeží majetku, nastejno.
0/0
16.7.2003 13:06

Jirka

Re: Tak vítej pobělohorská šlechto!
Naši páni stavové povraždili před Bílou Horou skoro půlku národa a zničili a ukradli kdeco. Pozdější konfiskáty byly taky spíš restituce právoplatným vlastníkům.
0/0
16.7.2003 13:11

Jan

Re: Re: Tak vítej pobělohorská šlechto!
gratuluji ti za tento dějinný objev, s tímhle kvákem sem ještě nikdo nepřišel, a že tu byli "opravdoví znalci",až jsi přišel ty.   To se budou historici divit!
0/0
16.7.2003 13:23

Jirka

Re: Re: Re: Tak vítej pobělohorská šlechto!
Proč si myslíš, že jsme se o téhle bitvě učili jenom fráze a žádná fakta ? Kdo velel, kolik bylo padlých, co tam dělali Lysovského kozáci, uherská lehká jízda, kolik tam bylo Čechů, proč se předtím dostal na trůn německý král místo rakouského, co dělal v době boje, jak je možné, že se hrabě Šlik mnoho dalších let vyznamenával v císařských službách v čele Moravského pluku a zachránil Prahu před Johanem Banerem, když padli všichni u zdi letohrádku a hraběti  usekli hlavu na Staromáku.................Tak je to v našich dějinách se vším. Samá záhada.
0/0
16.7.2003 13:37

Jan

Re: Re: Re: Re: Tak vítej pobělohorská šlechto!
Nejdřív o koze, pak o voze ... A já se tolik těšil na osvětlení těch událostí, ve kterých stavové před BH povraždili půlku národa. Že s tím chceš nejdříve vystoupit před odbornou veřejností, ty kluku ušatá
0/0
16.7.2003 13:47

Jirka

Re: Re: Re: Re: Re: Tak vítej pobělohorská šlechto!
Fakta se dají těžko vysvětlovat, ty si musíš najít sám. Přidám ti k tomu další indicii. Proč myslíš, že mají všechny gotické památky barokní střechu a kam se poděly všechny gotické sochy, obrazy a jiný mobiliář ? Odpověď hledej těsně před Bílou Horou.
0/0
16.7.2003 14:08

Jan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak vítej pobělohorská šlechto!
Na schovku s fakty si s tebou hrát nebudu. Řekni si Havelkovi!
0/0
16.7.2003 14:14

Jarda1

Opočno a podobně
Držím památkářům palce. Názor, že stát se neumí o památky postarat, je zcestný. Viz například Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou, Náchod, atd.atd. A už úplně špatný je názor, že se za komunistů do památek neinvestovalo - např. výše uvedené památky svědčí o opaku. Jistě, některé zchátraly, ale to byly většinou objekty druhořadého významu, které nebyly nijak zajímavé. A nějaký Colloredo-Mansfeld, který se hlásil za říšského Němce, resp. jeho dcera, se teď bude naparovat. Doufám, že dovolání bude připraveno profesionálně a soud rozhodne v neprospěch nějaké šlechtičny.
0/0
16.7.2003 12:59

Pavel

Re: Opočno a podobně
Do několika památek se opravdu investovalo, což nemění nic na tom, že byly kradené. Když ti někdo čmajzne auto a vymění gumy, tak je taky nebudeš chtít platit. V mnoha památkách komančové skladovali hnojiva nebo ustájili prasata a starožitnosti nechali popíliť a spálit. O panu hraběti nevíš zhola nic a přesto se snažíš tupit jeho památku.
0/0
16.7.2003 13:09

Re: Opočno a podobně
Těch do kterých investovali a udržovali je tak 10% (odhaduji) zbytek zchátral. Stačí chodit s otevřenýma očima. Stát se nikdy o památky postarat neuměl. Soukromý majitel, pokud se o majetek nedělí, to vždycky uměl lépe.
0/0
16.7.2003 13:09

BERT

Re: Opočno a podobně
taky názor(blbej)
0/0
16.7.2003 13:29

raf

Zdegenerovaná šlechta
Kde se stále bere ta  zdegenerovaná šlechta?Celou dobu byli všichni zalezlí a teď se rojí jako houby po dešti a rozebírají státní památky.Vy všichni co jim fandíte, tak asi budete rádi až vaše dětičky paní hraběnce budou měnit pleny a vylévat nočník a utírat zadek. A dočkáte se také toho, že vás tito miláčci vystěhují pod most. Ale komu není rady.....
0/0
16.7.2003 12:54

Pavel

Re: Zdegenerovaná šlechta
Zdegenerovaný jsi tak leda ty. Přesně to co říkáš se dělá běžně v jeslích, dětských odděleních v nemocnici a také u starých, ležících pacientů. Obvykle to není nijak zvlášť dobře placené. Nevidím důvod, proč by kdo bude chtít nemohl dělat totéž za lepších podmínek pro děti paní hraběnky. Služebnictvo na zámcích bydlelo mnohem lépe, než ostatní lidi, takže se spíš stěhovali tam, než pod most.Podívej se třeba na Konopiště, jak si žil personál pana arcivévody Ferdinanda. Tobě se o tom může jenom zdát a stejně musíš poslouchat šéfa.
0/0
16.7.2003 13:04

Karel

nooo...
.. moc by mě zajímalo, jak by bylo těm všem kydalům, co tu píšou nesmysly, když by je třeba pan Kinský žaloval u soudu za vrácení majetku. Dám příklad: koupíte si pozemek s nějakým malý  a starším domkem, potom si tam postavíte novou vilu, bazén, celý pozemek si přetvoříte podle sebe a najednou nějaký blbec mě zažaluje, že chce zpátky pozemek a vše na něm. A vy budete s holým zadkem, jestli soud prohrajete. A teď tu kydejte ty svoje nesmysly.
0/0
16.7.2003 12:45

Karel

Re: Re: nooo...
......fakt ubohý.....jsi asi hodně zamindrákovaný, že? 
0/0
16.7.2003 12:49

.

Re: Re: Re: nooo...
Ale právě že vůbec ne! Ale právě že vůbec ne! Ale právě že vůbec ne! Ale právě že vůbec ne! Ale právě že vůbec ne! Ale právě že vůbec ne! Ale právě že vůbec ne! Ale právě že vůbec ne! Ale právě že vůbec ne! Ale právě že vůbec ne! Ale právě že vůbec ne!
0/0
16.7.2003 12:50

Karel

Re: Re: Re: Re: nooo...
..chudáčku...
0/0
16.7.2003 12:54

Pepa

Re: Re: Re: Re: Re: Re: nooo...
....no jo, další závidící blb
0/0
16.7.2003 13:09

Miloušek Jakoušek

Re: nooo...
Karle, když se nebudu zmiňovat o tom, že máš jen jedno varle....., tak kde vemeš peníze na vilu s bazénem a mladou soudružkou o toho....... Z podstivé práce nás dělníků, rolníků, kteří na to nemáme to asi nebude.
0/0
16.7.2003 12:50

Miloušek Jakoušek

Re: Re: nooo...
... já mám totiž těch varlat vosum, víme?!
0/0
16.7.2003 12:52

Karel

Re: Re: nooo...
...věř nebo ne, ale výhra ve sportce mě takhle zajistila
0/0
16.7.2003 12:53

chamomil

Re: Re: Re: nooo...
Spíš nějakej pořádnej tunel! Spíš nějakej pořádnej tunel! Spíš nějakej pořádnej tunel! Spíš nějakej pořádnej tunel! Spíš nějakej pořádnej tunel! Spíš nějakej pořádnej tunel! Spíš nějakej pořádnej tunel! Spíš nějakej pořádnej tunel! Spíš nějakej pořádnej tunel! Spíš nějakej pořádnej tunel! Spíš nějakej pořádnej tunel! Spíš nějakej pořádnej tunel!
0/0
16.7.2003 12:57

Najdete na iDNES.cz