Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Umetli cestu a zůstali doma

Dveře Bílého domu otevřeli premiéru Špidlovi zejména dva lidé: - velitel protichemického praporu v Kuvajtu Dušan Lupuljev a česká velvyslankyně v téže zemi Jana Hybášková. Oba měl proto podle předběžné domluvy s Američany přijmout prezident USA George W. Bush.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tatka

Proč je vozit sebou?
Proč by s.Špidla a spol. brali sebou někoho, kdo by mohl mít větší úspěch? Kdo z vás by to udělal? Co kdyby americký president chtěl pouze poděkovat za vojenskou pomoc a potřásl by si rukou pouze s velitelem vojska?
0/0
15.7.2003 14:37

tatka

xx@com
0/0
15.7.2003 14:33

JayKay

Nic novýho.
Normálka. Xindl si za státní prachy rajzuje po světě a ty co něco dokázali jsou umlčeni. Starý bolševický taktiky.
0/0
15.7.2003 14:04

tom

politici se o slávu s nikým nedělí
a už vůbec ne s těmi, co ji odpracovali.
0/0
15.7.2003 13:20

jenicek

USA
To musel byt havel,kdo domluvil,ze Bush prijme polovinu cech v bilem dome.Cely kongres i cela Amerika byla pro.Cesi jsou pry nej,nej,nej.
0/0
15.7.2003 10:20

habit

Neni to nic divneho,
proste nevypadaji tak dobre jako pan premier.
0/0
15.7.2003 9:27

ples

Myslím, že..
...to není vůbec překvapivé. Nechci tím říct, že ti dva by tam neměli co dělat, když už válka skončila ( jak tady už taky zaznělo ). Ten, kdo sledoval jejich práci, musí uznat, že jejich zásluhy jsou nemalé. Ale oni mají smůlu, že z nich Špidlovi nic nekápne. Oni nejsou politici, nejsou podnikatelé, kteří ministerským úředníkům něco šoupnout za možnost odjet. Jsou to, pro ně bohužel(v tomto případě) normální, pracovití lidé. A o ty, jak všichni víme, se nahoře nikdo nezajímá.
0/0
15.7.2003 9:22

Kazimír Nelida

Re: PRO VAŠI PROSPERITU připravujeme terapeutickou stranu INTELIGENTNÍ PRACUJÍCÍ, která sníží daně ...
Táhni k vodě rudej agitátore.
0/0
15.7.2003 8:52

krok

Hezky to rekla
Hybaskova, jako spravna diplomatka, to rekla velmi hezky : "... na scénu teď přichází nový typ lidí."
0/0
15.7.2003 7:13

Petr

Re: Hezky to rekla
A měla pravdu. Válka skončila a na pořadu dne jsou tudíž jiné věci.
0/0
15.7.2003 7:37

Zlý kukuč

Re: Re: Hezky to rekla
nediplomatickou mluvou - teď přichází období řiťolezů. Těm co tam byli nezbýví než alespoň takto poděkovat:
Děkujeme Vám, že máte odvahu nastavovat krk pod vlajkou této republiky
A vzkaz pro politiky:
Pokud se bojíte s sebou brát lidi, kteří by někde mohli říct pravdu o Vaší neschopnosti cokoliv efektivně zorganizovat, tak vězte , že se o ní celosvětově dávno ví.
A pro voliče
Přestože jsme v souvslosti s Irákem nasadili mnohem více vojska než Poláci, díky našim pitomým politikům je vásledek ten, že s námi pomalu nemluvila ani Francie, ani Německo, ani USA. Poláci nasadili pár svejch jezdců se šavlí a vytřískali z toho úpoliticky kapitál.
 
0/0
15.7.2003 8:36

Michal Z.

Re: Hezky to rekla
Jo, někdo je tam, kde se obojuje, jiný je tam, kde se za zásluhy rozdávají medaile.
0/0
15.7.2003 8:31

Ach jo

Re: Re: Hezky to rekla
Máte pravdu, to to zase na MZV vzal někdo do svých pevných rukou a zorganizoval tu cestu tak, aby se zviditelnil sám a z cizí práce prebendy ziskal někdo jiný. Tak už to chodí.
0/0
15.7.2003 9:08

frank

Dobrej fór.
Bolševici na návštěvě v White house. Tihle socani a koaliční podržtašky jsou přesně stejní jako oni, komančové před 89. Ti si také přivlastňovali zásluhy druhých. No u socanské sebranky to , myslím, nemůže v žádném případě překvapit. Dobře nám tak, když jsme nepoučitelným národem, který navíc musí být v každé epoše stále někomu pověšený na krku, nebo jinde. Pořád je to jenom panoptikum nejrychlejších loupežníků a kašparů. Schválně, kolik z členů delegace někdy vlastnilo komančskou legitimaci. Kdo to ví?
0/0
15.7.2003 7:10

Petr

Re: Dobrej fór.
Má ty prostoto. Podržtažky si dělají navzájem komančové a ODS a to takovým způsobem, že by se mohli klidně sloučit oficiálně a mít ve znaku modrého ptáka s třešněmi v zobáku. ODS dělala v praxi populistickou levicovou politiku a vládní koalice připravuje pravicové reformy. Co se týče zahraniční politiky, tak je vládní koalice ve světě respektovaná a uznávaná a opoziční politici by rychle zajistili naprostou izolaci a ještě by je každý deportoval na hranice. My jsme opravdu těžko poučitelný národ.
0/0
15.7.2003 7:35

frank

Re: Re: Dobrej fór.
Socani a reformy? No nenechte se vysmát. Přeci nechcete tvrdit, že škrty a restrukturalizace v sektoru veřejných financí je reforma. Reforma by byla reformou, kdyby se sice hledaly úspory, i radikální, při předefinování priorit, s hledáním zdrojů příjmů, tedy takového podnikatelského prostředí, které přiláká investory, co vytvoří nová pracovní místa. Tím dojde ke snížení výdajů v podporách a ti samí co je brali budou platit daně. Z toho je možno nastartovat programy pro bydlení. A když budou lidé bydlet, tak budou i děti. No a ty časem dospějí, budou odvádět daně ... A podnikatelé budou moci paraleně s tím větší část zisků investovat do technologií moderního typu, u kterých bude třeba kvalifikovaných lidí, kteří se budou muste někde vzdělávat ... Prosperita produktivita hospodářství by šla nahoru a stát by na tom jenom vydělal. Jenže toho socani nejsou schopni. Ti zdroje příjmů nehledají. Jenom se nám snaží šacovat kapsy. Nic víc. Výsledkem bude sociální stát. Ne ale v pravém významu toho názvu, jako spíše v tom smyslu, že všichni, anebo většina, budou chudí. A chudí občané jaksi nejsou schopni tvořit bohatý stát. Prostě to co Švindla předvádí, jsou naprosté fantasmagorie. Taky co čekat, když ministrem financí je hochštapler, který nikdy skutečně nepracoval. Nepracoval ani v zaměstnaneckém poměru. Zkušeností nepobral a kvalifikaci také nemá. Přeci třicetiletý právník není schopen žádnou reformu ekonomického typu, tak aby byla skutečně strategického typu, vymyslet. Vymyslí právě jenom to co nám socanská sebranka předvádí. No a US s omluvami a vracením majetků Sudeťákům, to už je úplný vrchol všeho. Tomu Marešovi asi vážně jeblo. Vychází z toho jediné, svět je miluje, jak píšete, protože na své voliče, občany a daňové poplatníky jaksi nehledí. Takový Svoboda zase klidně jako správný fráterník, klidně prodá babčku, když z toho bude mít výhodu. Je to prostě panoptikum tajtrdlíků. Doufám, že je další volby smetou na hnojiště politických dějin tohoto státu a že se o nich ani moc nebude učit v dějepise.
0/0
15.7.2003 8:00

Pavel_j

Re: Re: Dobrej fór.
Naše zahraniční politika je respektovaná? Snad jen proto, že byl opět zaveden osvědčený postup z komunistických let, že silným musíme lézt do zadku. A reformy této vlády? K smíchu. Za posledních 5 let nabrala 33% úředníků, rušit se budou učitelé, nemocnice atd. Za posledních 5 let přivedla veřejné finance do naprostého krachu a sama nyní poznala, že se něco musí udělat. Ale u sebe nezačne. Když jsem si naposled prohlížel výplatní pásku, tak jsem zjistil, že za poslední měsíc jsem na daních zaplatil 20 tis., firma za mě zaplatila dalších 22 tis.odvodů. A co mi tento stát vrací? Dokonce ze mě bude dostávat další peníze na zdravotnictví.
0/0
15.7.2003 8:25

Roman

Re: Dobrej fór.
Že by Tlustý?
0/0
15.7.2003 8:45

Mikes

To je normální
Proč se divíte ?
No prostě tito dva lidé, kterých si i já velmi vážím, nejsou takoví rektální horolezci jako ti, kteří pana premiéra doprovázejí.
 Ona vůbec celá ta sestava těch, kteří s ním jedou vypovídá o jednom - dej sponzorský dar "přátelům růže" a pak můžeš jet jako člen oficiální státní delegace do USA.
 No jo, předčasné volby se blíží, naštěstí
 
0/0
15.7.2003 7:08

frank

Re: To je normální
Že se zřejmě blíží předčasné volby je asi pravda, ale o to větší máme problém, koho že to budeme volit z nabízené plejády ksichtů. Skoro všichni tam totiž byli. Před 89.
0/0
15.7.2003 7:19

Plzenak

Hura! za prikladem pana prezidenta???
Nebyl to on, kdo v Athenach na posledni chvili pred podpisem odstrcil ty, kdo Eu vyjednali, a postavil se k podpisu, aby mel photo-opportunity??? :-) :-)
0/0
15.7.2003 3:01

Samuel Colt

Re: Hura! za prikladem pana prezidenta???
a vyjednání EU byla jako nějaká zásluha či hrdinský čin?
0/0
15.7.2003 10:33

Letoňák

hnusná banda
no né že bych měl zrovná rád Tvrdíka ale neměl tam místo Kostelky jet náhodou on???????????ale jesti se  někdo   zasloužil o   Iráckou misi tak Kostelka určitě néééé!     ŠPIDLO JDI OD VÁLU!!
 
0/0
15.7.2003 2:03

šakal

NO COMMENT
"Proč však s premiérem neodletěl Lupuljev s Hybáškovou, Kolář neví. ´Ani jsem neslyšel, že mají být v premiérově týmu. Podstatné ale přece je, že je v něm ministr obrany Kostelka, ne?´..."
"...Ačkoli se Špidlou letí za oceán desítky podnikatelů a novinářů, ministr obrany Kostelka se do týmu dostal až na poslední chvíli..."
 
Tentokrát jenom s podpisem...vlastní prackou
0/0
15.7.2003 1:16

Nobody

Re: NO COMMENT
Problémy, zda a kdo se zúčastní delegace do USA z obrany, vznikly tam, ministerstvo zahraničí samozřejmě potřebovalo  do delegace vysoké vojáky / ministra obrany, ale do tisku poslal fámy někdo, komu se to na obraně hodilo -  tam  teď všichni bojují o židle a přízeň, a i takovéto věci poslouží při vnitřnímu konfliktu.
0/0
15.7.2003 11:26

cejkis

hmm
Schopný člověk si nepotřebuje mazat med kolem huby.
Stačí mu hezký pocit a peníze.
0/0
15.7.2003 0:58

Radek

Trouba Spidla
By me zajimalo co tam bude Spidla delat. Posadi se u Busche do kresla, vytahne z domova pripraveny chleba s rizkem hezky zabaleny do alobalu a bude se pouze pritrouble 30 minut usmivat :-)
0/0
15.7.2003 0:27

frank

Re: Trouba Spidla
A pak oběhne ještě Bílý dům, aby předvedl jakej že to je Jura. Co na tom, že hlava nemyslí.
0/0
15.7.2003 7:14

Jan

Hmmm
Se Spidlou mozna leti, desitka podnikatelu, ale ja sedim na zadku doma a pochybuji, ze bych jako podnikatel vubec ziskal vizum..
0/0
15.7.2003 0:19

Mirek K

Re: Hmmm
No určitě vzal podnikatele,Špidla určitě ... 
0/0
15.7.2003 0:39

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.