Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Oklamaní turisté nedostanou nic

Zadlužená cestovní kancelář Harmonie Medical, která odvezla 200 klientů do Chorvatska, aniž za ně zaplatila ubytování, nebyla pojištěna proti úpadku. Oklamaní turisté tedy na odškodném nedostanou ani korunu. MF DNES to potvrdil předseda grémia Poolu pojišťoven Michael Neuwirth.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

penny

zatočit s něma
to chce založit oddíly sebeobrany, tzv. eskadry smrti a konečně s takovýma hajzlama zatočit, tak jako Mossad likvidoval po válce nacisty. Takové tlusté svini Vitáskové bych s radostí šlápl do jejího vyžraného ksichtu a ne jen jí, je tu mnoho dalších zlodějských tunelářů.
0/0
16.7.2003 19:53

pavel

Cestovka přeci vlastní nějaké majetky-nemovitosti -auta.Takovéj barák přeci stojí cca 3000000 auta- další1000000 vybavení atd... a peníze jsou na světě,kde máme exekutory zaty peníze by šlo vše uhradit !!!!Pořád každý polemizuje ,ale nic jasného neudělal.Je to k pláči! Nedivím se,že někteří skončí v sudu !!!
0/0
16.7.2003 6:36

Petr K.

Jak je to s pojištěním CK?
V článku se píše o další zkrachovalé CK (Havelka) s tím, že lidé dostanou peníze za zájezdy zpět.  V tom je podle mne problém, jak jsem vyrozuměl z ruzných zpráv v TV tak pojištěný je zájezd, což znamená pobyt+doprava. Do Chorvatska ale spousta lidí jezdí vlastním autem a tak si v CK zaplatí pouze pobyt, jestli tomu rozumím dobře tak to pojištěné není. Je-li tomu tak, je to pěkný bordel, vždyt zajištovat pobyt je myslím jedna ze stěžejních služeb CK, doprava je až druhořadá.
Jinak ale tyto každoročně se opakující krachy myslím že dost poškozují ostatní, poctivé CK. Je pravda že lidé jsou nepoučitelní, ale co se mě týká tak právě díky těmto "příhodám" bych rozhodně služeb  nějaké malé české CK ani náhodou nevyužil, prostě nemají moji důvěru. Koukal jsem na seznam pojištěných CK, je jich přes 800  což mě dorazilo, já bych důvěřoval tak maximálně třem.
Pokud jde o Chorvatsko, raději si zdejší pobyt domluvím přímo s chorvatským majitelem, případně jednou jsem využil služeb chorvatské CK a také jsem byl spokojený. V obou případech mám volnost výběru termínu (a nikoliv pouze od soboty do soboty) a o daném objektu mám detailní info takže nemusím s hrůzou očekávat zda nebudu bydlet 10m od hlavní silnice.
0/0
16.7.2003 2:38

Zásadně bez cestovky
Nikdy jsem podobný problém neměl. Zásadně cestuji bez cestovky. Je to výrazně pohodlnější, a mohu si dělat a jet kam se mi zlíbí a ne podle programu zájezdu. Také poznám o hodně víc než s cestovkou, navíc vždy získám nové kamarády venku.
0/0
15.7.2003 12:58

Milan

Máte co jste chtěli -to je fakt
Tady vidíte sociální stát který vše zařídí v praxi .To přeci lidi chtěli a ve volbách potvrdili.  Vždy se řeší až po. Hlavně že postupovali podle zákona a živnostenský list (koncesi) ji neodebrali.
0/0
15.7.2003 12:27

rado

Máte,co jste chtěli!
Chtěli jste svobodné podnikání,pokud možno s žádným omezováním pánů podnikatelů,tak to máte!
0/0
15.7.2003 12:15

q

vlada
hlavne kdyz Romove odjedou do Anglie, tem se letenka nebo listek na cestu zpet koupi, ale temhle lidem ne:-( o ty uz se ty nasi papalasi nestaraj, vlastne staraj, vyjednali jim levnejsi jizdne, ooo jak jsou ale hodni
0/0
15.7.2003 12:08

Zdeněk

kašlat na cestovky
Nejlepší je koukám jezdit všude na vlastní pěst. Já osobně jsem jsem ještě nikdy s cestovkou v zahraničí nebyl a nehodlám to měnit.
0/0
15.7.2003 11:50

Martin

Takový je blackshadow
Nesnáším pokrytectví a tak napíšu pravdu. Znám Tomáše Ptáčka, který zde píše pod nickem blackshadow, blackshadow (ID=4761), blackshadow (odjinud). S Tomášem jsme spolu žili dva roky ve společné domácnosti. Bydleli jsem v mém bytě, který mi koupili rodiče, kterým jsem o mě vše řekl a získal od nich pochopení pro mojí orientaci. Tomáš mě požádal ať ho do mého bytu př ihlásím na trvalý pobyt a já js em to udělal. Zpočátku nám s Tomášem všechno vycházelo a měli jsme se rádi jak dvě hrdličky. Já jsem byl rád, že mám partnera, který mě má rád a myslel jsem si, že spolu budeme dlouho. Už za půl roku všechno začalo. Tomáš se začal vracet pozdě domů a vždy to zdůvodňoval tím, že musel být v práci dýl. V tý době pracoval jako číšník v hotelu. Zpočátku jsem mu to věřil , ale pak jsem začal pochybovat. Počet našich pohlavních styků se změnil z třikrát denně na třikrát za týden a po tom půl roce začal odmítat se mnou spát a zdůvodňoval to únavou z práce. Samozřejmě, že v tom byl jiný kluk - Kamil . Situace byla taková, že Tomáš chodil domů jen přespat. Když jsme byli o víkendu v baru, trochu jsme se napili a situace se vyostřila tak, že jsme se pohádali a na záchodě jsme se poprali. Řekl jsem mu, že je konec a ať se odstěhuje. Měl jsem ho stále rád a trápil jsem se. Stále jsem nevěděl jestli jsem udělal dobře když jsem to ukončil. Řekl jsem Tomášovi, ať se přihlásí na trvalý pobyt někde jinde. Řekl, že to neudělá … S brekotem jsem si prohlížel naše společné fotky. Bylo to pro mě těžký období. Přišel den kdy se měl Tomáš odstěhovat. Přišel on, jeho máma a kamarádka. Máma řekla: “Bereme všechno ”. A tak brali a odnášeli. A mě bylo v tý chvíli jedno, že odnesli i některé moje věci. Trvalo několi k týdnů, než jsem se z  toho dostal. Takový je Tomáš=blackshadow. On zná moje číslo na mobil a může mi zavolat.
0/0
15.7.2003 9:29

x

Re: Takový je blackshadow
Nespletl jsi si náhodou diskusi?
0/0
15.7.2003 10:07

Dana

Re: Re: Takový je blackshadow
Zalez si na chvíli do rohu, tam je 90 stupňů...
0/0
15.7.2003 12:02

eno

VIna
Živnostenský zákon neumožňuje, aby´živn. úřad přišel k takovémuto podnikateli a na místě mu odebral koncesi. Naopak, musí se zahájit správní řízení a po doručení vydat rozhodnutí a to se musí podnikateli také doručit. Šikovný "podnikatel" toto protáhne i na několik měsíců, a v tomto případě to asi uělala i CK Harmonie. Mezitím může vesele prodávat zájezdy, protože koncesi stále má. Vinu vidím u našich zákonodárců, kteří se už 10 let bojí zavést do našeho právního řádu institut odebrání koncese nebo licence na místě, uzavřít provozovnu, prostě jednat tak, aby podnikatel z fleku nemohl pokračovat v nezákonném podnikání. Bohužel, ani EU toto nevyřeší, protože systém podnikání nechává na každém členském státu s tím, že musí byýt zachována rovnost podnikatelů před zákonem a na trhu, a to máme splněno.
0/0
15.7.2003 8:59

labrador

Re: VIna
souhlas, ještě bych se přimlouval za možnost zveřajnění jmen CK s fin.problémy / jinými slovy před krachem /, což také zákon neumožňuje   
0/0
15.7.2003 9:22

ja

Re: VIna
zase budou rikat, ze se to da zneuzit. I zverejneni
zajimave, ze Mironet znicili behem jedne akce a tahlo se to nekolik let
0/0
15.7.2003 11:58

smartino

Chyba uredníku
tak nevim ale ja se priklaním k tomu faktu ze jestli nekdo vydá zákon o CR, ze CK musí byt pojistená tak je celkem logické ze se budeš snazit kontrolovat zda se to dodrzuje a jestli ne a CK není pojistena tak at to zaplati stát at konecne na sebe veme tu odpovednost je pravdou že stát neco posere ale mi to zaplatime tak co??? asi by se tam meli zamyslet jsou tam takový hovada ze nevedi ani presne kolik je v ČR nepojistených CK a nebo si ani nepriznávají kolik zajezdu je schválne podhodnoceno to jim je uplne jedno tady v tomto state se muze stát vsechno ale na www.evropská.cz si kazdý muze zjistit jestli je opravdu CK pojstena a to o techto stránkach ani nasi politici nevedi  a sestavují specialní seznam poj. CK který bude zase neco stát jak jednoduché!!!!!!
0/0
15.7.2003 8:56

Jirka

Re: Chyba uredníku
Je to smutné, že jsou mezi námi lidé kteří podvádějí ty ostatní. Nevím proč by však měl někomu něco platit stát. Že vytvořil zákon, podle kterého mají být CK pojištěny? Proč by měl vyplácet něco kampeličkářům? Protože mají být kampeličky pojištěné? Kdy už tedy vytvoří vláda zákon podle kterého budou muset být všichni podnikatelé pojištěni proti úpadku. Je to absolutní nesmysl. Pokud jako podnikatel dodávám služby a zboží firmě, která mi nezaplatí tak mám smůlu (vymahatelnost v ČR =0). Jelikož nejsem ČKD nebo ČD tak stát navíc chce "svoje" daně, bez ohledu na to jestli jsem peníze dostal nebo ne. Pro obyčejného Živnostníka je to konec a kolikrát přijde i o to co měl před zahájením svojí činnosti (podotýkám ne vlastní vinou). Kde je tedy spravedlnost a rovnocennost? Proč někdo má nárok na svoje peníze a někdo ne?
0/0
15.7.2003 11:45

Vašek

CK Harmonie Medical
Paní Vítečková naši rodinu podvedla již loni, když nás místo do hotelu Pinia v lokalitě Petrčane unesla na Korčulu, kam jsme původně vůbec nechtěli (o změně jsme se dozvěděli až ve Splitu!). Pokud si někdo z postižených chce popovídat s "ředitelkou" (neoprávněně používaný termín, v Obchodním rejstříku je uvedena jako jednatel), má mobil 606 147 300. Doufám, že než jí zavřou, tak ji řada lidí potěší přátelským hovorem.
0/0
15.7.2003 8:04

ipolino

Re: CK Harmonie Medical
Aktualni mobilni telefon pani Viteckove je 721939932, nezveda ho vsak jiz od ctvrtka. Ohromnym prekvapenim je vsak pro mne sdeleni, uverejnene dnes v mediich, ze pani Viteckova mini nadale podnikat, ze za problemy jeji firmy mohou povodne v roce 1997!!!!Tyto informace vyvesila na dvere kancelare. Ve svem prohlaseni uvadi, ze v zari vypravi dalsi zajezdy!!! Je toto mozne, to neni ani zly sen.To je kafkarna jak vysita, nejobludnejsi absurdistan.K cemu platime dane, na co jsou tu kontrolni a vykonne urady, ministerstva?!
 
0/0
15.7.2003 11:00

Goofy

Lidi neobrala cestovní kancelář, ale opavský úřad!!!!
0/0
15.7.2003 7:38

A

Re: Lidi neobrala cestovní kancelář, ale opavský úřad!!!!
nemyslím si to peníze neinkasoval úřad ale cestovka a ta je nějak použila. nicméně státní správa by z toho vyvodit důsledky měla a občané, kterých se to týká ev. i ti, které to zajímá by měli být informováni jak. pokud se z těchto věcí nezačne vyvozovat osobní odpovědnost nikoho to vzrušovat nebude a osobně si myslím, že ztráta zaměstnání (byt podmíněnou formou) ve státní správě v regionu jako je např. opavsko by mohla být dostatečnou motivací pro to, aby státní úředníci začínali brát svou práci vážně a aby se úřady nestaly odkladištěm a trafikami pro známé, kteří se jinak neuživí .... a řekl bych, že tento pohled na věc by neměl být pouze na regionální úrovni ... viz škody z povodní, za které vlastně také nikdo nemůže (přesněji za jejich minimalizaci). osobně si myslím, že místa ve státní správě začínají či jsou natolik lukrativní, že by mohla být obsazena schopnými lidmi ... otázkou je ovšem zda tito lidé mají podmínky pro to, aby mohli rozhodovat a svá rozhodnutí cestou oprávbněch nadřízených i prosadit ...
0/0
15.7.2003 7:57

PK

A nedali by se žalovat také úředníci, kteří neodebrali licenci včas, když má kancelář dávno problémy a navíc není pojištěná ?
0/0
15.7.2003 7:06

Olda

Stát
neposkytuje dostatečnou ochranu před podobnými exesy. Riskuje, že lidé začnou brát právo do svých rukou. Co takhle místo nákladů na soud využít náklady ekonomičtěji - složit se a najmout borce, který jí alespoň zpřeráží ruce?
0/0
15.7.2003 6:21

Kazimír Nelida

Re: Stát
A uřeže nos a uši.
0/0
15.7.2003 8:22

Samuel Colt

myslíš nejspíš excesy - víš vůbec, co to je?
0/0
15.7.2003 9:27

Olda

Re: myslíš nejspíš excesy - víš vůbec, co to je?
Omlouvám se za chybu. Samuel Colt učitelem ?
0/0
16.7.2003 6:59

Najdete na iDNES.cz