Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Senátoři by mohli trestat poslance

Poslanci a senátoři by si v budoucnu mohli prohodit posuzování svých přestupků. Zákonodárci ze sněmovny by tak příště rozhodovali o přestupcích, které spáchají senátoři a opačně. S tímto návrhem přišel nezávislý senátor a rektor Masarykovy univerzity Jiří Zlatuška.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jozef Novák

Srandičky, srandičky
Tohle považuju za druhý nejlepší fór svýho života. První jsem slyšel v padesátých letech minulého století.
Tenkrát nám neznalým soudruch Chruščov sdělil, že Sovětský svaz do roku 1963 dožene a předežene U.S.A.
0/0
15.7.2003 17:02

kolemjdoucí

Re: Srandičky, srandičky
Mate pravdu.Senat spolu s poslaneckou snemovnou je jedna velka fabrika na vymysleni nepodarenych vtipu.Zarazejici na tom je,ze jim to tak dlouho vydrzi a ze po jejich komickych vystoupenich neni nikomu zrovna do smichu.
0/0
15.7.2003 17:17

Jarda1

Zlatuška
Kdyby se pan Zlatuška raději staral o to, aby měl pořádek na univerzitě. Ještě za Zemanovy vlády tam byla kontrola a ta mu tam našla dost nepořádku. Kdyby tam měl pořádek, neskuhral by o školné. To by udělal lepší věc, než se plést do senátu a skinheadů (prý kdyby mohl, všechny studenty-skiny by z univerzity vyloučil).
0/0
15.7.2003 15:02

kolemjdoucí

Re: Zlatuška
Kdyz nekdo vykonava funkci rektora,nemuze vykonavat funkci senatora.Kdyz nekdo vykonava funkci senatora, nemuze vykonavat funkci rektora.A nebo muze a vysledky jeho pocinani jsou prave takove, ktere predvadi senatorektor Zlatuska.Musi se jednat o mimoradneho jedince,protoze oba posty jsou jen pro nejlepsi z nejlepsich,jak senatori o sobe radi tvrdi.A nebo jsem na obrovskem omylu a velmi spatne problematiku chapu.Zlatuska by mi to urcite objasnil a z omylu by mně vyvedl.
0/0
15.7.2003 17:25

jANTAR

senát - hnijící smetiště
Senát by se měl hlavně zrušit jelikož to je banda zkrachovalích politiků a hnijící smetiště všech možných sraček, např. Ruml
0/0
15.7.2003 13:24

Re: senát - hnijící smetiště
Vůbec si nemyslím, že by se měl zrušit. A to že si swpousta lidí myslí, že by se zrušit měl je vlastně dobře, doposavad totiž nepoznali jeho hlavní roli. Hlavní role je především v období politických krizí. Jak je vidět ty tu zatím nenastali. Jinak připomínám, že díky senátu si tu své mocenské pole nerozdělili pouze dvě strany (Zemanovsko-Klausův volební zákon), a my všichni máme stále možnost volby při volbách. Vy co na zákonodárce nadáváte (jedno jestli poslance nebo senátory) si na to vzpomeňte až budou volby. Oni tam sedí díky vašim hlasům zblblým z toho, že nevolí nic jiného než ODS ne socialisty (o bolševicích se nebavím, ty nemůže volit rozumně uvažující člověk).
0/0
15.7.2003 13:46

Re: Re: senát - hnijící smetiště
Omlouvám se v předposledním řádku nemá být: " než ODS ne socialisty", ale má tam být: "než ODS nebo socialisty ".
0/0
15.7.2003 14:50

Od trestání jsou trestní soudy. Jsem si tedy myslel.
Vážení zákonodárci, by mohli změnit imunitu pouze na souvislost s výkonem svého mandátu (tedy ne na havárie, krádeže,.....) a pak nechť o trestu rozhoduje soud. To bychom, možná ale dostali do potíží OSN kde sedí pan Kato, jenž má sedět již někde jinde.
0/0
15.7.2003 13:01

Oswald

Už to vidím
Když si přečtu nadpis článku, vybavuje se mi scéna, jak asi bude Senát trestat poslance. Že by je poslal na půl hodiny na hanbu (tj. za dveře, nejlépe do baru)? Poslanecká sněmovna i Senát jsou orgány zákonodárné a jakákoliv myšlenka na to, že by mohli někoho trestat je v rozporu s ústavou a zákony této republiky. Pokud chce o něčem rozhodovat, pak jedině o tom, zda se zaručí za poslance, který by měl být vazebně stíhán, či nikoliv. Vše ostatní je v podstatě zneužití pravomoci veřejného činitele, a to včetně tvorby zákonných ustanovení o imunitě.
0/0
15.7.2003 11:54

kokr

?
A kdo bude trestat senátory?
0/0
15.7.2003 11:33

Josef

Re: ?
No přece poslanci! Oko za oko, zub za zub!
 Nebo spíš Dnes pardon tobě, zítra mně!  A národ bude zase za blbce.
0/0
15.7.2003 12:06

sound

Zlatuška-k smíchu
Senátor, poslanec-není to snad úplně jedno. Myslíte si, že se navzájem budou trestat?:-) Dělají si navzájem problémy soudci nebo lékaři? Ne! Ten návrh je zcestný. Je to úplně stejné jako, když si mají odhlasovat omezení imunity.
0/0
15.7.2003 11:26

ukran

ti naši právníci jsou skutečně blbci,
zatím jsem si myslil,že si s politikařením poslanci a senátoři vystačí sami,nyní se ještě připojují právníci-jako kdybychom neměli jiné problémy se zákony a jejich uplatňováním.
Tohle je názorný příklad, jak může stát volem i univerzitní rektor !
0/0
15.7.2003 11:01

Pavel

Re: ti naši právníci jsou skutečně blbci,
A proc tam mas ty pravniky? Nejak me unikaji souvislosti , nebot jestli se nepletu, tak Zaltuska je RNDr.
0/0
15.7.2003 11:31

cheos

Já chci taky...
... trestat poslance !!!
0/0
15.7.2003 10:11

hopík

Funkce senátu ?
To je poprvé kdy někdo navrhnul pro senát nějakou smysluplnou činnost. Jenže tento návrh nemá šanci projít. Nadlidi v parlamentu si přece na sebe neušijou nějakou těsnější košili ( o ušití biče ani nemluvě ).
0/0
15.7.2003 9:49

Martin

Takový je blackshadow
Nesnáším pokrytectví a tak napíšu pravdu. Znám Tomáše Ptáčka, který zde píše pod nickem blackshadow, blackshadow (ID=4761), blackshadow (odjinud). S Tomášem jsme spolu žili dva roky ve společné domácnosti. Bydleli jsem v mém bytě, který mi koupili rodiče, kterým jsem o mě vše řekl a získal od nich pochopení pro mojí orientaci. Tomáš mě požádal ať ho do mého bytu př ihlásím na trvalý pobyt a já js em to udělal. Zpočátku nám s Tomášem všechno vycházelo a měli jsme se rádi jak dvě hrdličky. Já jsem byl rád, že mám partnera, který mě má rád a myslel jsem si, že spolu budeme dlouho. Už za půl roku všechno začalo. Tomáš se začal vracet pozdě domů a vždy to zdůvodňoval tím, že musel být v práci dýl. V tý době pracoval jako číšník v hotelu. Zpočátku jsem mu to věřil , ale pak jsem začal pochybovat. Počet našich pohlavních styků se změnil z třikrát denně na třikrát za týden a po tom půl roce začal odmítat se mnou spát a zdůvodňoval to únavou z práce. Samozřejmě, že v tom byl jiný kluk - Kamil . Situace byla taková, že Tomáš chodil domů jen přespat. Když jsme byli o víkendu v baru, trochu jsme se napili a situace se vyostřila tak, že jsme se pohádali a na záchodě jsme se poprali. Řekl jsem mu, že je konec a ať se odstěhuje. Měl jsem ho stále rád a trápil jsem se. Stále jsem nevěděl jestli jsem udělal dobře když jsem to ukončil. Řekl jsem Tomášovi, ať se přihlásí na trvalý pobyt někde jinde. Řekl, že to neudělá … S brekotem jsem si prohlížel naše společné fotky. Bylo to pro mě těžký období. Přišel den kdy se měl Tomáš odstěhovat. Přišel on, jeho máma a kamarádka. Máma řekla: “Bereme všechno ”. A tak brali a odnášeli. A mě bylo v tý chvíli jedno, že odnesli i některé moje věci. Trvalo několi k týdnů, než jsem se z  toho dostal. Takový je Tomáš=blackshadow. On zná moje číslo na mobil a může mi zavolat.
0/0
15.7.2003 9:32

Sisko

Další důkaz bezostyšnosti Modrých ptáků !!!
Zničili život mladého člověka !!!
0/0
15.7.2003 9:50

AN

Re: Takový je blackshadow
a)
Lze v případě gayů mluvit/psát o POHLAVNÍM styku?
b)
Co chceš, aby s tím udělali soudruzi poslanci a senátoři? Máme si to vysvětlit tak, že jde o "teplý" spolek?
 
 
0/0
15.7.2003 10:59

Samuel Colt

Jára Cimrman: trestání učitele učitelem
0/0
15.7.2003 9:14

Ape

Bravo
To je ono ! Konečně dobrý nápad !! Vrána vráně oči nevyklove ( a bude klid) :o)
0/0
15.7.2003 9:07

Michal

Zrušit Senát!!!
 je na h...o.
0/0
15.7.2003 9:06

andrewdžekill

politik
Pro mě je slovo politik  v České republice legitimní nadávkou stejně jako imbecil, debil, darmožrout atd. A páni poslanci a senátoři mě v tom vytrvale utvrzují.
0/0
15.7.2003 8:58

Ape

Re: politik
Pepíček, dotázán ve škole, čím je tatínek, řekne, že je gay a tančí nahý u tyče. Učitelka chce po hodině vědět, zdali je to pravda. Ale ne, řekne Pepíček, tatínek je poslanec a my se za něj stydíme.
0/0
15.7.2003 9:07

Sisko

Žádáme důslednou kontrolu poslanců a senátorů z řad Modrých ptáků !!!
Po letech kdy naši republiku tunelovali a rozkrádali Modří ptáci , čeká ještě ČSSD , KDU-ČSL a US-DEU spousta práce  . Výsledek však zajistí potrestání všech tunelářů z ODS a zabavení jejich černých kont !!!
0/0
15.7.2003 8:47

Mako

Re: PRO VAŠI PROSPERITU připravujeme terapeutickou stranu INTELIGENTNÍ PRACUJÍCÍ, která sníží daně ...
Zase rudá agitka? Táhni do řiti, všude jenom otravuješ stejně jako ten pitomec s těma zavirovanejma hrama.
0/0
15.7.2003 9:11

hopík

Vzkaz pro iDNES
Vzkaz pro operátora iDNES
Takové příspěvky "mimo mísu" ihned rušte nebo časem totálně zasekají diskuzní fóra.
0/0
15.7.2003 9:43

Zdeněk

Zrušit senát!
... proč se reforma financí nezaměří na darmožrouty v podobě senátorů a jejich posluhovačů? Vím, že to moc nesouvisí s tímto článkem, ale jistě by to pomohlo k tomu aby se poslanci mohli zabývat taky normálním problémem. Začíná mi to připomínat zvláštní boj o moc - kdo je víc? Řadový občan je pro tyhle NULA.
0/0
15.7.2003 7:39

hopík

Re: Zrušit senát!
Sám jsi si zpávně odpověděl.
0/0
15.7.2003 9:52

hopík

Re: Re: Zrušit senát!
Fuj, to jsem se uklepnul. Píše se "správně".
0/0
15.7.2003 9:54

Petr

Není to špatný nápad
Pragmatický, jako z nouze cnost, ale mohl by zlepšit jinak nepříliš funkční situaci s posuzováním imunity.
0/0
15.7.2003 7:28

Plzenak

NENI CEHO SE BAT! :-)
Jakmile ma neco v rukou mistopredseda vlady,
vaeny Senator, ministr NE-spravedlnosti a
Vrchni Legislativec Cesky, Pavel Rychetsky,
JUDr., je vsechno opravdu, opravdu!!!!
v naprostem poradku a neni
ceho se bat!
Zkuseny! :-) :-) :-)
 Jen co dosenatoruje a doministruje,
hned se ujme vlady v Jostove ulici
v moravske metropoli, a jako Jindrich
z Lipe bude diktovat o vsem soucasnym nebo pripadne i budoucim najemnikum Hradu! :-) :-) :-)
0/0
15.7.2003 2:33

Petr

Proc se porad hleda nejaka prace pro senat?
Nechapu jak se porad snazi hladat nejaka prace pro senat. V CR neni ani na lekarskou peci, ale hlavne ze mame na senat! Lidi vy jste blbove!
0/0
15.7.2003 2:24

jiroutka

Re: Proc se porad hleda nejaka prace pro senat?
ceskyy narod je chytry....nejlepsi  ....jsou jednicka
0/0
15.7.2003 3:35

Megi

Re: Re: Proc se porad hleda nejaka prace pro senat?
jasneeeee,mas pravdu! Je treba vytvorit Pod senat pro nad lidi :-)
0/0
15.7.2003 7:46

Najdete na iDNES.cz