Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Urážky Němců stály státníka funkci

Diplomatický incident mezi Itálií a Německem skončil demisí vládního činitele. Stefano Stefani, který krizi vyvolal urážkami německých turistů, odstoupil z postu státního tajemníka. "Mám rád Německo. Pokud má slova vyvolala nedorozumění mezi mnoha Němci, pak se neskonale omlouvám," prohlásil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Olda

Měl sice pravdu,
ale neměl to říkat nahlas
0/0
15.7.2003 6:48

Rudý prapor

Jsme národ křižáků nebo kališníků ?
Dnes jako kdykoliv předtím jde stále o totéž - jsme potomky křižáků, nebo dědici kališnictví? Vše je obraceno vzhůru nohama a vše je jinak. Již nejsou Čechy krásné, Čechy mé, již nezvučí Kde domov můj, již nežijeme ve vlasti, v Čechách, v mateřské zemi, ale v nevětraném pelechu. Naším programem již není Slávy dcera, Alšův kozák, jehož koník se napájí ze stříbropěnné Vltavy, Erbenova Kytice slovanských bájí, Čechova poema Ve stínu lípy, ale jakýsi euro-atlantický civilizační prostor. Ano, už jsme jenom PROSTOR, jakýsi euro-region s neurčitým jazykem, globální kulturou, nežádoucí svébytností národní povahy. Pravdu našich dějin vystřídal výmysl a lež, jaké není rovno. O jakou civilizaci má jít?
Co měl a má český Honza společného se španělskými conquistadory, kteří zničili obrovskou civilizaci Inků a Aztéků? Co měl a má společného s koloniálními výboji a koloniálním panstvím, které si v Přední i Západní Asii, na Středním východě či Africe budovali Angličané? Francouzi? Holanďané? Portugalci? Němci? Italové? Jak se podílel na vyvraždění a zubožení desítek miliónů severoamerických indiánů? Byly snad civilizačním vzepětím napoleonské války? Máme být hrdi na to, že u Slavkova se v r. 1805 v krvavé řeži utkali tři "civilizovaní" císaři? V době, kdy Božena Němcová psala svou Babičku, kdy v češtině a pro Čechy tvořil Čelakovský, Mácha, Smetana, Svatopluk Čech, Sládek, Světlá, kdy psal své dějiny českého národa František Palacký, kdy celá česká inteligence rozvíjela odkaz obrozenectví a studenti bojovali proti Bachově a Metternichově absolutismu, přetrvávalo v zemi vrcholné demokracie a svobody otrokářství a žádná civilizace nás se zámořím nespojovala. Spojnici koloniální Evropy se zámořím, onen transatlantický most, vytvořil odboj amerických osadníků proti anglosaské nadvládě, tedy proti existujícím civilizačním pořádkům. V tomto boji stály na straně Američanů děti Velké francouzské revoluce a v jejich čele generál Lafayette. O jakou civilizaci, o jaký civilizační prostor tedy mělo jít?
Pravděpodobně o ten na Marně, kterému se říká verdunský mlýnek na maso, o místa kolem Yperitu, který dal jméno prvnímu otravnému plynu použitému ve válce. Či o vzdušný prostor, kde se v letech první světové války proháněla první vojenská letadla a shazovala na bezbranné lidi pod sebou granáty a pumy. O "civilizaci", o níž psal Barbusse, Remarque, Hemingway, o civilizační prostor v Habeši, kde ve velkém masakrovali Mussoliniho nositelé ušlechtilých evropských idejí, o Španělsko, kde byla civilizačně srovnána se zemí Guernica. Nelze vyjmenovat vše a není to nutné. Jedno je však jisté - tak jako u nás, vždy a všude ve světě zavedli svůj zedraný prapor tamní kališníci na obranu proti novodobým křižákům. Za 2. světové války ve Francii či Itálii, v Polsku a na Ukrajině, u Stalingradu a Leningradu, na všech frontách boje proti nacismu a fašismu. Tehdy jsme byli u toho, na východní i západní frontě, v neohroženém domácím odboji - jako vnuci a pravnuci kališníků na straně života, práva a spravedlnosti.
Křižáctví a kališnictví přežilo staletí a naplňuje dějiny české země a dějiny lidstva i v současné době. Ti, co se ve světě brání, jsou kališníky, ti, kteří útočí - v zájmu majetných, byť pod vznešenými hesly a slovy - jsou křižáci. Tak se nám jeví soudobý svět, nejen česká kotlina. Jenže ta ústy svých papalášů, údajně ve jménu demokracie (vlády lidu), zaujala opačný gard. A potomkům a dědicům slavné české historie namlouvá, že to tak bylo vždy a že v tom spočívá budoucnost a šťastný osud země české a jejího lidu.
0/0
14.7.2003 21:40

Samuel Colt

škoda
byla s ním aspoň sranda
0/0
14.7.2003 11:54

Bob

Italové a Němci
Němci nejsou jistě nejtišší a nejskromější turisté, ovšem Italové mají co říkat. Chovají se taky často jako hulváti a jejich výrostci na diskotékách, plážích či silnicích, to je taky zážitek.
 
Takže ať raději všichni mlčí. Němci jsou možná vidět víc, protože jich je i do počtu víc a hodně cestují, protože na to (zatím) mají a rádi jezdí za teplem.
0/0
14.7.2003 8:49

Oswald

?
Jen český politik může hanit cizí národy. Je to nejlepší způsob, jak se zviditelnit. Stejně se mu nic nestane, je přece imunní.
0/0
14.7.2003 8:41

:-)

Tak nevím
Tak nevím, ale přijde mi, že s touch charakteristikou Němců to trefil docela přesně. Pracovala jsem nějakou dobu na letišti a jak se tam chovali, ale nejenom Němci, byl fakt děs.
0/0
14.7.2003 8:00

Zlý výrostek Hugo

Vždycky to byl takovej národ a vždycky bude...je mi z nich na blití.Ti z Vás, kdo bydlíte na severu čech moc dobře víte, co dokážou...jenže čecháčci jim kvůli pár Euro lezou neskutečnym způsobem do pr..le a oni se tu pak chovaj hůř,než doma.Arogantní a rádoby "nadřazenou" povahu měli vždycky.Nejhorší jsou SASÁCI!!!!!
0/0
14.7.2003 7:37

Slovan

Re:
Možná je to tím, že Sasíci jsou poloviční Slovani.
0/0
14.7.2003 9:28

blackshadow

Do postele raději s klukem
Milování s klukem je lepší než s holkou. Když se miluju s klukem, objevuji něco jiného, než co nemohu nalézt na ženě. Jednou jsem spal s holkou a byla to pořádná otrava. Pěkně urostlému klukovi se žádná holka nemůže vyrovnat. S Kamilem používáme poppers HARD WARE Liquid Aroma k anální relaxaci.
0/0
13.7.2003 17:47

iDnes

Příspěvek zrušen redakcí
0/0
13.7.2003 23:23

Olda

Re: Do postele raději s klukem
ID 378 a tuším 90 - úchylové. Black má ID 4761. Že byste už těch výlevů a kanalizační inteligence zanechali? Vlastně - jsou prázdniny.
0/0
14.7.2003 19:39

marka

Re: Němčouři
ty jsi take svine,co meles o nemcich , bratrske DDR  - luza vychovana komancema.  asi zavidis ty prachy!!!
0/0
13.7.2003 17:09

alf

Glosa
Italským politikům se dostalo cenného ponaučení, že pojmenovávat takto nahlas věci pravými jmény je činnost sice šlechetná, ale málokdy moudrá.
Prostý lid sice vidí, že i čelný politik je také člověk a smýšlí občas stejně, ale stojí to většinou hodně peněz a někdy i politické funkce.
0/0
13.7.2003 13:09

MMMM

ááá,už se tu zase brečí.Klídek,Grebeníček vám koupí slona.
0/0
13.7.2003 12:10

Anita

Re:
0/0
13.7.2003 15:28

Honza

Reakce
Jedte se podívat všichni,co se němců zastávet,do Brna na Motorky,vyspěte se jednu noc v kempu v Žebětíně,pak si o tom popovídáme,tam uvidíte jak se ty doří Němci chovají. Honza
0/0
13.7.2003 10:07

alf

Re: Reakce
Těm, kdo to mají blíž na Šumavu, bych zase doporučil se podívat na tu spoušť, co v tomto národním parku dělají němečtí motorkáři se svými stroji.
Dobře vědí, že ničit přírodu doma v Reichu by jim neprošlo, tak jezdí na "výlety" k nám.
0/0
13.7.2003 13:01

jitka

Re: Re: Reakce
v oblastech k ceske hranici se take da najit  v obchodech  cedule  "nekradte" 
0/0
13.7.2003 14:34

ukran

Re: Re: Re: Reakce
tak nekraď,nee..
0/0
13.7.2003 16:12

jitka

Re: Re: Re: Re: Reakce
ja nekradu ,....ale asi krades ty ,------
0/0
13.7.2003 17:15

ron

Re: Re: Re: Reakce
Jituš, představ si, že seš zloděj rozhodnutej v tom krámě něco votočit. Přijdeš tam a u vchodu uvidíš tu ceduli. Co uděláš? Řekneš si "aha, tak tady nééé, du někam jinam"? Teda - sorry - ty možná jo, ale někdo jinej ...
Spíš než o Češích to vypovídá něco o IQ rakouských obchodníků.
0/0
13.7.2003 18:40

jitka

Re: Re: Re: Re: Reakce
no rone co si myslis,JA a krast v cizine....to teda  NE.to radeji krast v cesku ,tam se nam nic nemuze stat..HI,HI.
0/0
13.7.2003 19:38

za morem

Re: Reakce
SOUHLASIM.Jsou to arogantni prasata.
0/0
13.7.2003 21:59

rad

Evropa
Tomáš, Karel i Člověk mají všichni pravdu. Prosperita je podmíněna především kvalitním právním řádem, který se co nejvíce blíží ideálu spravedlnosti. Právo nemá být pouhým instrumentem, který dává chleba právníkům. Nacionalismus je neodstranitelný sociologický fenomén, se kterým je prostě třeba počítat. Mimochodem, na svět byl tento džin vyvolán Velkou Francouzskou revolucí a pozdějším sjednocením Německa (v Evropě). A k prosperitě státu vede pouze liberální ekonomicko-právní prostředí spolu se společenskou podporou vědy a vzdělání, to je jasné z příkladu Finska, Bavorska, Irska a USA. Současná politika Německa, Francie, České republiky je jen cesta k dalšímu roku 1933, 1938 atd. Tzv. sociálně-tržní hospodářství, třetí cesta a podobné étatistické nesmysly slouží jen k těsnějšímu ovládání občanů státní byrokracií, jejich pauperizaci a úpadku. Krátkozrací nedovzdělaní byrokraté si neuvědomují, že tento proces je doprovázen růstem barbarství, primitivismu, násilí a různých extrémismů, které se jednou obrátí i proti nim samotným.
0/0
13.7.2003 8:58

poslankyne ODS

Re: Evropa
   
0/0
13.7.2003 23:27

Tomáš

Pořádek v Česku
 
   Vykašleme se už jednou na kritizování našich sousedů z Německa a udělejme si pořádek doma, protože s pořádkem se ihned dostaví hospodářská prosperita a všichni budeme koukat jak se k jinakzačnou chvat naši sousedé.
0/0
13.7.2003 6:40

Karel

politici
Politici maji byt diplomate a podle toho se maji chovat, urazky k jinemu narodu jsou netaktni a nicemu nepomahaji.Jsem zvedav, jak se chce Evropa domluvit, kdyz bude jeden narod osocovat druhy a kazdy  z nich si mysli, ze ten jejich narod je nejlepsi.Vsude ziji, slusni, pracoviti lide, ale take i takovi, co jenom kritizuji, ziji z penez poplatniku a  v hospodach maji strasne silne reci, jak oni by spasili svet.
0/0
13.7.2003 1:30

Člověk

Němci
Myslím si, že neexistuje výraz, který by Němce mohl urazit. Oni jsou to nejhorší , co na světě je, žádný jiný národ nepřipravil jiným národům tolik utrpení, jako oni  a výrazy jako prasata, švábi, hunové apod. jsou pro ně spíše pochvalou.Nikdy jim nebudu věřit, nechci se s nimi smířit a učím  své děti, že Němci byli a  jsou největšími nepřáteli lidstva. 
0/0
13.7.2003 0:58

Aramisi

Re: Němci
Co k tomu, clovece, dodat? Mhm, jisty nemecky kmen, jmenem Vandalove se prosel v pozdni antice Evropou. Proc a pro co tu zustalo toto jmeno?
0/0
13.7.2003 1:54

xyz

Re: Němci
Mám také takové pocity, nikdy se v jejich přítomnost necítím dobře, i když se všichni stylizují, jak jsou mírumilovní, a jak se oprostili od minulosti, pocit nedůvěry z nich mám velice silný.
Že se až tak nezměnili dokazuje mimo jiné i to jejich chování po celém světě. Je to prostě v nich, jejich touha být nadřazení, nejlépe celému světu. Chtějí-li, aby se o nich mluvilo v dobrém, musí se začít chovat jinak, chyba není ve výrazech politiků, ale v jejich chování se.
Je zde názorně zaměněn důsledek za příčinu.
0/0
13.7.2003 13:46

ace

Re: Re: Němci
nemci plati nejvice euro doEU.ty vyzadujes od nemcu jine chovani ? rozdil je v tom ,ze asi "TY" se musis jinak chovat.asi mas pocit menecenosti????podivej se co maji za 45 let vybudovano,jsou houzevnaty a pracovity.ale to se asi o tobe neda ric.co je vnich a co je v tobe. co cech to alkoholik,lhar a zlodej.   
                    
0/0
13.7.2003 14:45

Jouda Dopamine

Re: Re: Re: Němci
Ano,máš pravdu,většina Čechů je líná a chlastá. Ale vesměs máme dobré srdce.I když ta závist tady je a v hospodě jsme mistři světa.Celkově jako národ si ale moc nevěříme a spíš se utápíme v malých sporech.
X
Vetšina Němců je pracovitá.Ale v zahraničí se chovají jako zvířata a jejich arogance a nadřazenost je děsivá.Je to v nich,mají to v genech.Stačí sledovat malý blonďáčky,jak si hrají na koupališti.Ta jejich energie a průraznost je žřetelná.Sebevědomí samo o sobě neškodí,ale nesmí být využito špatným směrem.Jenže usměrnit takovou energii není jednoduché.Pak to skončí jako v 1938.
0/0
13.7.2003 16:48

ACE

Re: Re: Re: Re: Němci
nemci se valky boji   ,maji se dobre ,tak proc valcit!!
0/0
13.7.2003 22:08

xyz

Re: Re: Re: Němci
Nemám před nimi pocit méněcennosti ale strachu, že platí  do EU nejvíc je ještě neopravňuje k tomu, aby se nechovali slušně, alkoholik nejsem, nekradu a lhát není mým stylem. Co je ve mě ti nepřísluší soudit, kdoví jestli víš sám co je v tobě!?
Asi jsi zapoměl, že byla 2. světová válka, tam prokázali svou houževnatost a pracovitost až, až. Máš vlastně štěstí že jsi se narodil, náhodou tvoje rodiče nebo prarodiče neposlali ti pracovití do koncentráku, nebo kolaborovali????
0/0
14.7.2003 12:25

bondy

mila idnes
to tam u vas nema nekdo sluzbu, kdo by to tu kapku procistil? myslim jako vymazal ty slataniny, blaboly o ukradenym nicku a pod. vetsina lidi sem urcite neprisla proto, aby cetla podobny hovadiny, jsem  z toho dost otravena
0/0
13.7.2003 0:39

rad

paralela
Mimochodem, vsimli jste si souvisejicich clanku ? 3.7. - Berlusconi se omluvil, 4.7. Neomluvil jsem se a neomluvim, 8.7. Berlusconi se definitivne omluvil :-)))). Nepripomina vam to nase cacke pseudopolititiky ? A pak ze do Evropy nepatrime :-))).
0/0
12.7.2003 23:04

jim

Stefani má pravdu
Stefani má pravdu, Němci jsou drzá prasata, nevím proč odstupoval, řekl pravdu, tak jak se to skutečně děje. Slušní lidi asi nevadí nikomu, ale to Němci nejsou.
0/0
12.7.2003 22:09

rad

Re: Stefani má pravdu
Potiz je v tom, za na ten obri lidsky gril v Bibione ti slusni Nemci nejezdi. Maji recht, ja bych tam taky nejel. Stejne je to na plazich kolem Barcelony.
0/0
12.7.2003 22:15

FF

Re: Stefani má pravdu
Poměr slušných Němců a "drzých prasat",jak píšete, je stejný v BRD,jako v Česku ,nebo Itálii.Ostatně u všech.Pokud paušalizujete a tvrdíte,že Němci jsou prasata,pak se právě přiřazujete k oněm "drzým prasatům",pane.
0/0
12.7.2003 22:36

buon

Re: Stefani má pravdu
a co jsou  cesi? kdo ma tu zlodejsou bandu rad...
0/0
12.7.2003 22:59

rad

Re: Re: Stefani má pravdu
Pekne jsi se tu spolecensky zaradil, copak jsi ukradl posledne ?
0/0
12.7.2003 23:01

rad

Vivat Berlusconi !
Pojdte zalozit fan club Sylvia Berlusconiho :-)). A pro Henzlovy: neberte prosim zdejsi blaboly vazne, jak jiz napsal Hujer, je to spis prca.
0/0
12.7.2003 21:43

Jarda

Blackshadow
Kdosi se tu snazi zdiskreditovat nick "Blackshadow". Nevim proc a po pravde ani me to nezajima. Prestoze Blackshadow ma velmi rozdilne nazory na svet nez ja, jedno mu nelze uprit. V diskuzi se vzdy chova slusne a sve nazory opira o fakta. Zrejme jakemusi troubovi lezi v zaludku, ze jeho IQ dosahuje ani polovicni hodnoty "Blackshadow" .  Takze, zrejme vzdy budu s "Blackshadow" nesouhlasit, ale taktez si ho budu vazit. Coz se o idiotovi ktery se ho snazi urazet rozhodne neda rici
0/0
12.7.2003 21:07

Daniela Henzlova

Re: Blackshadow
, , , neplette se do veci, kterym nerozumite. Vladimir Henzl alias blackshadow, ktery je placen z dani nemeckych obcanu, zneuzival stovky hodin pracovni doby k soukromemu chatovani v internetu, kde placal jenom nesmysly a urazel lid (coz neni podstatne). K temto vylevum zneuzival internetovy pristup GSI. Kdyby byl tak charekterni, jak Vy se domnivate, nedelal by to. Okradl GSI o mnoho tisic Euro, pospinil dobre jmeno institutu. Henzl vedel, ze nesmi internet z GSI uzivat privatne. Za tento hruby prestupek je vypoved z pracovniho pomeru a odsun do CR. To on vedel pri podepsani pracovni smlouvy. Zneuzivat internetu a proflakat stovky hodin pracovni doby muze v CR, ale ne u nas.
0/0
12.7.2003 21:13

ukran

Re: Re: Blackshadow
tedy Danielo píšeš jako Rusák (urážet lid,odsun do ČR),i ty metody používat cizí niky jsou typicky ruské.
Tenhle zparchantělý asiatský národ,jenž nedodržuje elementární zákony slušnosti se nám tu začíná nějak rozmáhat.Ještě,že se dá poznat podle metod,jichž užívá.. 
 
0/0
12.7.2003 22:54

ukran

mymáme také problém:
 právě jsem po čase dokoukal zprávy na Nově,
hrůza a myslím,že je názorně vidět,jak Novu ovládá ruská mafie (MEF holding) Ty opatrné pomluvy Bushe ap.,jak vystřižené z KGB.. Berme tedy Nohu jako už zaprodanou !
0/0
12.7.2003 19:53

rad

Re: mymáme také problém:
??? NOVA se mi nezda byt vice protiamericka ci proti Bushovska nez CT ?
0/0
12.7.2003 22:10

Vladimir a Daniela Henzlovi

vyjadreni k diskreditaci
Ke skode nejen nasi, ale i vsech slusnych diskutujicich, se kdosi rozhodl zneuzit nasich udaju volne dostupnych na internetu. Verime, ze rozumny clovek pozna rozdil mezi vazne minenym prispevkem praveho autora ci ubohym vtipem zakomplexovaneho jedince. Od jednani tohoto cloveka se distancujeme, jak je mozne nalezt i na nasich domovskych strankach:
0/0
12.7.2003 19:43

Hujer

Re: vyjadreni k diskreditaci
Henzlovi, to chce klid. Ti, kteri maji vsech pet pohromade je jasne, ze takove kraviny pise nejaky zabedarovany zamindrakovany pubos. A tem co to nedojde, nepomuze ani vase vyjadreni na vasi homepage. Zdejsi diskuze neni serizoni diskuze, ale spise prca a forum pro dusevni katarze
0/0
12.7.2003 19:49

G.Muenzenberg@gsi.de

Re: vyjadreni k diskreditaci
, , , Blackshadow alias Henzl, Nemci jsou velkorysi, pomahaji vyvojovym statum, ale jiste ti neumoznili studium proto, abys behem pracovni doby otravoval lidi v internetu za nemecke penize. Prehnal jsi to, pan Prof. Dr. Walter F. Henning bude nucen zakrocit, protoze vsechny tve prispevky se daji identifikovat (byly odeslany z pocitace GSI), predevsim ale bude muset vysvetlit, jak je mozne, ze dopustil, aby cesky host, pro ktereho Nemci tolik udelali, v pracovni dobe zneuzival internetu a spinil dobre jmeno GSI. Nejsi hlupak, takze vis, co te ceka. Jeden z vas bude muset jit. Nedelej si nadeji, ze to bude pan Henning.
0/0
12.7.2003 19:55

Najdete na iDNES.cz