Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

USA mají agenta, který se měl v Praze sejít s Attou

Američtí vojáci zadrželi bývalého iráckého diplomata a agenta, který se údajně před dvěma lety sešel v Praze s jedním z teroristů z 11. září 2001, Muhammadem Attou. Agentuře Reuters to v úterý řekl nejmenovaný americký představitel. Setkání diplomata a Atty se nikdy nepotvrdilo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Henoch

Jen aby nás nezačali bombardovat....
Jinej smysl taková informace nemůže mít,Praha se stala teroristickým rájem!
Letadlová loď Nimitz už pluje z Hamburku po Labi k nám!
 Nemáte někdo skované v kredenci Zbraně Hromadného Ničení?
0/0
10.7.2003 18:34

otománekpanelovičpytelsud

jak žijete nudle?
0/0
10.7.2003 8:50

sju

svobodu humrům
0/0
10.7.2003 8:48

humrová pomazánka

Re:
Humr musí být neprodleně dosazen na Hrad!
0/0
10.7.2003 8:51

edy

humr to strouhl
0/0
10.7.2003 8:47

Tomasek

jaka to hloupost
co to je za kravinu kdyz pisou>>> Ústřední zpravodajská služba (CIA) ani Federální úřad pro vyšetřování (FBI) nebyly schopné potvrdit, že se schůzka opravdu uskutečnila.  <<<  Vdyt prece setkani se udalo v Praze, kde byly ceske organy. To ma USA strezit i ceske uzemi, Cesi na to nemaji vlastni rozum?
0/0
10.7.2003 1:45

Tom

Re: jaka to hloupost
USA ceske uzemi primo nestrezi. Jenom jako kazdy jiny stat maji mezi diplomaty cleny vlastni zpravodajske sluzby. V jejich pripade CIA. To je standardni opatreni. Nac myslis potrebuji Rusaci tak velkou ambasadu v Praze? Aby jejich specielni sily mohly ubytovat potrebne mnozstvi zpravodajskeho personalu.
0/0
10.7.2003 7:18

Petr 1

Bacha
na věc! Blackhawk chlubící se popliváním, není "blackhawk". Přejeďte myší nick a objeví se ID pisatele, zcela jiné než má originální blackhawk. Já jsem mu to sežral také.
0/0
9.7.2003 23:15

blackshadow

dobrý nápad
Teď jsem byl u restaurace Mc Donald´s a poplival jsem jim tam výlohu na protest proti americké vojenské přítomnosti v Iráku. Myslím, že když nás bude víc v různých městech, dokážeme tomuto americkému řetězci rychlého občerstvení odradit zákazníky a způsobit existenční potíže. Zamyslete se nad tím.
0/0
9.7.2003 18:08

demokrat

Re: dobrý nápad
Černý stíne, jsi hrdina. Poplivat výlohu - to je sen každého pubertálního výrostka s nudlí u nosu. Kéž by znovu zasedal MMF v Praze, možná by sis vykoledoval i nějakou pendrekem přes držku a byl bys ještě větší hrdina ! Prozatím si však vem různobarevné spreje a jdi se realizovat někam na nádraží, pak ni nahoň vocas a jdi spát, pokud možno do vlastního pelechu.
0/0
9.7.2003 21:41

Tom

Re: Re: dobrý nápad
Troubo. Cerny stin si dela srandu. Tobe jeho ironie nak nedosla.
0/0
10.7.2003 7:21

Ondrej

Re: Re: Re: dobrý nápad
To byla ironie? Ten blakshadow je dement.
0/0
10.7.2003 7:27

blackshadow

Re: Re: dobrý nápad
vazeni, prosim trochu rozumu do hrsti ... kontrolujte ID jednotlivych prispevovatelu ... se svym nickem se na teto diskusi vyskytuji jiz nekolik mesicu, snazim se o racionalni debatu ( nehlede na stale ID=4761) ... asi nekomu lezim v zaludku, kdyz jedinou moznost jak se mi pomstit vidi v ukradeni nicku a napsani nejake naproste kraviny. Cim vice budete reagovat na ty kdo kradou nicky, tim vice se povzbuzujete aby udelali jednou to same vam.
0/0
10.7.2003 13:32

normální člověk

USA
Dále Bush pokračoval: "Vedeme ofenzivu proti teroristům a proti všem, kteří je podporují. Nedovolíme žádné teroristické skupině či nezákonnému režimu, aby nás ohrožoval zbraněmi hromadného ničení. Budeme jednat, kdykoli to bude zapotřebí, abychom chránili životy a svobodu amerického lidu".
0/0
9.7.2003 13:52

nenormální člověk

Re: USA
Dále Buš pokračoval: "Vedeme ofenzyvu proti teroristúm a proti fšem, který je podporujý. Dovolýme žádané terorystycké skupyně čy zákonnému režymu, abi nás vyhrožoval zbraněma hromadného cvyčení. Budeme jednat, kdikoly to bude za potrubí, abichom chrányly žyvoty a svobodu emeryckého lydu".
0/0
9.7.2003 13:56

normální člověk

Re: Re: USA
0/0
9.7.2003 13:58

humrová pomazánka

Re: USA
 
Historie humřího osvobozeneckého hnutí
 
Humří osvobozenecká armáda (HOA) o své existenci dala poprvé vědět v roce 2000 úkladnou vraždou hemofilika Rubeše v Průhonicích u Prahy. Zbohatlický podnikatel žijící v satelitním městečku metropole se snažil vhodit do vařicí vody živého humra a zkonzumovat ho coby pochutinu. Nebohý humr v obraně zaťal klepeto do prstu živnostníka, tento nebožák však trpěl těžkou dědičnou krvácivostí, na místě se vykrvil a zemřel. Od té doby jsou humři pronásledováni státním aparátem, soukromými lovci a kolaborantskými langustami na všech frontách.
 
O tři roky později následovala masivní mediální kampaň HOA za záchranu svého člena - agenta Humra Žabiče Klepetova, který byl zatčen dvěma langustami při tajné operaci v kanalizaci pražského Hradu, kde se snažil položit výbušné mechanismy k likvidaci prezidenta Klause, následně nepozorovaně zaujmout jeho místo a převést správu státu humrům. Po zatčení byl uvězněn a veřejně vystaven ve smrduté kobce v prodejně TESCO, kde byl týrán s cílem připravit mu velmi pomalou smrt. Po kampani, i přes hrdinnou smrt agenta Klepetova při útěku, dostalo humří hnutí mocnou podporu veřejnosti a vzpružilo se k dalším akcím, mezi něž patří např. pumový útok na sídlo závodníka Hrdinky, zapálení Faustova domu na Karlově náměstí a nasazení klepet několika zlotřilým poslancům.
 
HOA měla původně jen několik desítek členů, po tvrdých odvetách státního aparátu se však do ní hlásily stovky dobrovolníků a její početní stavy vzrostly na 2000 - 3000 partyzánů včetně speciálních komand určených k fyzické likvidaci nejnebezpečnějších protivníků a k ozbrojené protistátní činnosti.
 
HOA úzce spolupracuje s humří tajnou policií GEHUMRO, která dodává ozbrojeným humřím složkám strategické informace o nepřátelské aktivitě a o kolaborantech.
0/0
9.7.2003 14:02

Guderian

Re: Re: USA
To by šlo...
0/0
9.7.2003 15:07

normální člověk

USA
Citát amerického prezidenta přednesený 4. 7. ke dni nezávislosti: "Naše země je stále ve válce. Nepřátelé Ameriky proti nám kují pikle a mnoho našich krajanů stále slouží, obětuje životy a čelí nebezpečí ve vzdálených oblastech. Bez americké aktivní angažovanosti ve světě by ambice tyranů neměly žádné zábrany a miliony lidí by žily vydány na milost a nemilost teroristům."
0/0
9.7.2003 13:48

čtenář

Re: USA
Nevím jak ty, ale já se u toho rozplakal dojetím.
0/0
10.7.2003 7:11

švejk

Re: USA
Prohlásil největší terorista současnosti . . .a šel dát rozkaz k bombardování dalších nevinných lidí . . . .
0/0
10.7.2003 7:41

sju

Počet humrů, kteří se hlásí na úřadech práce jako humři, se v červnu vrátil těsně nad půl milionu. Údaje zveřejnilo ministerstvo humrů, jehož šéf Zdeněk Škromach čeká další růst nezaměstnanosti letos i v příštím roce.
0/0
9.7.2003 13:31

sju

Aktivní přístup k hledání humrů má být podle Škromacha klíčovou podmínkou pro čerpání vody v příštích letech, kdy chce ministerstvo zavést kroky jako přísnější podmínky pro nezaměstnané z řad čerstvých humrů.
0/0
9.7.2003 13:15

Kecal

Papír snese všechno
Praha - Pražská stopa, která měla dokázat napojení teroristy Muhammada Atty na iráckého špiona z pražské ambasády, se ukázala falešná. Agentura Reuters včera uvedla, že USA nenašly žádný důkaz, který by potvrdil údajnou pražskou schůzku Atty s iráckým konzulem a špionem Al-Aním. "Nemáme žádné důkazy o tom, že se sešli, jak o tom předtím spekulovali Češi," řekl agentuře americký činitel pod podmínkou zachování anonymity. Americký týdeník Newsweek dokonce napsal, že Praha už před několika měsíci své selhání v tichosti připustila. Stejné informace přinesla MF DNES loni v prosinci. Už tehdy totiž představitelé policie a tajných služeb neoficiálně přiznali, že o pobytu a schůzkách Egypťana Atty na území republiky nemají dostatečné informace. Čeští politici však i poté trvali na svém: Atta tu byl několikrát a jednal s Iráčanem. A na svém názoru trvají i dnes. "Znovu jsem se na to ptal šéfa BIS a nemám důvod na svých původních prohlášeních něco měnit," řekl ministr vnitra Stanislav Gross. O setkání teroristy a iráckého špiona přitom od počátku existovalo jediné svědectví agenta BIS. Údajnou schůzku však nikdo neodposlouchával ani nenahrál na videozáznam. Už v prosinci policisté a pracovníci tajných služeb připustili, že agent BIS si teroristu s nejvyšší pravděpodobností spletl s iráckým obchodníkem, jenž byl Attovi podobný a za konzulem často jezdil rovněž z Německa. I oni dospěli ke stejnému závěru jako dnes Američané: o propojení teroristů s iráckými diplomaty v Praze nejsou důkazy. O tom však už politici oficiálně veřejnost neinformovali. Jediné, co tedy i po vyšetřování Američanů zůstává jisté, je Attova návštěva Prahy z června 2000. "Přijel autobusem a strávil tu jedinou noc. Hned druhý den nasedl do letadla a odletěl do USA. Bohužel se nám nepodařilo zjistit, kde se po tu jednu noc pohyboval," uvedl již dříve zpravodajský důstojník, který měl o Attově pobytu v Praze informace.
0/0
9.7.2003 13:13

normální člověk

USA
Citát amerického prezidenta přednesený 4. 7. ke dni nezávislosti: "Naše země je stále ve válce. Nepřátelé Ameriky proti nám kují pikle a mnoho našich krajanů stále slouží, obětuje životy a čelí nebezpečí ve vzdálených oblastech. Bez americké aktivní angažovanosti ve světě by ambice tyranů neměly žádné zábrany a miliony lidí by žily vydány na milost a nemilost teroristům."
0/0
9.7.2003 13:07

humrová pomazánka

!
Budeme trvat na tom, aby zaměstnanci prodejny humrovi uvolnili klepeta. Humr se jimi nejen živí, ale používá je i při pohybu. Takové omezení zvířete považujeme za týrání.
0/0
9.7.2003 13:07

Kecal

Co všechno v archívu MF není:
Jediný důkaz o spojení teroristů s Irákem padl
MF DNES zjistila, že se atentátník Atta v Praze s iráckým agentem nejspíš vůbec nesešel Praha - Teorie o propojení atentátníků z 11. září s iráckou ambasádou v Praze, jež dosud sloužila USA jako hlavní důkaz proti Iráku, se hroutí. Egypťan Muhammad Atta, který narazil s uneseným letadlem do mrakodrapu v New Yorku, byl v České republice zcela prokazatelně jen dvakrát. A nepotvrzuje se ani jeho údajná schůzka s iráckým diplomatem. Veškeré informace o jiných pobytech teroristy na území republiky, které od útoků na Spojené států z 11. září prověřovaly české tajné služby a policie, se v minulých dnech ukázaly jako nedoložené. Včetně klíčové schůzky s bývalým iráckým konzulem a špionem Ahmedem Ibrahímem Al-Aním. "Pražská stopa", a zejména setkání s iráckým špionem jsou přitom pro Američany jediným vodítkem, které naznačovalo spojení teroristů z organizace Al-Kajda s režimem Saddáma Husajna. "Mohu potvrdit, že zadokumentované máme pouze dvě návštěvy," uvedl včera policejní prezident Jiří Kolář. Muhammad Atta byl v Praze loni v květnu, kdy přistál na ruzyňském letišti. Protože tehdy neměl vízum, nemohl opustit tranzit. To byl pobyt číslo jedna. Vrátil se proto zpátky do Německa, kde už několik let žil, vyřídil si vízum a o pár týdnů později přijel autobusem znovu do Prahy. To byl pobyt číslo dva. "Strávil tu v červnu jedinou noc, hned druhý den nasedl do letadla a odletěl do Spojených států. Bohužel se nám nepodařilo zjistit, kde se přesně po tu jednu noc pohyboval," uvedl pracovník jedné ze zpravodajských služeb, která Attův pobyt v Praze prověřovala. Původní informace přitom zněla, že terorista Muhammad Atta přiletěl do Prahy letadlem dvakrát. Policie však až nyní zjistila, že druhý Muhammad Atta byl Pákistánec a s teroristou měl společné jen jméno. "Nesedělo rodné číslo, byl tam velký věkový rozdíl, neseděla národnost, prostě nic. Byl to někdo jiný," řekl pracovník ministerstva vnitra. Neprokázána zůstává i další údajná návštěva Atty z jara letošního roku, kdy se podle prvotních informací měl sejít s následně vyhoštěným iráckým konzulem Ahmedem Ibrahímem Al -Aním. Tuto schůzku v říjnu oficiálně potvrdil ministr vnitra Stanislav Gross: "Bylo to pár týdnů před 22. dubnem, kdy byl Al-Aní vyhoštěn." Ministr vnitra vycházel ze zjištění Bezpečnostní informační služby, kterou o údajné schůzce Al-Aního informoval její placený agent. Setkání obou mužů však nebylo žádným způsobem monitorováno, neexistuje o něm například videozáznam či zvuková nahrávka. Jinými slovy: není na to důkaz. Policie i někteří příslušníci civilní kontrašpionáže se přiklánějí k tomu, že agent Bezpečnostní informační služby si Attu spletl s iráckým obchodníkem, který byl teroristovi velmi podobný a za Al -Aním často jezdil rovněž z Německa. O této variantě informoval deník Super i lidé z arabské komunity v Praze, kteří se s vyhoštěným konzulem často stýkali. "Je to úplný dvojník Muhammada Atty. Viděl jsem ho s panem konzulem několikrát," citoval deník nejmenovaného člena arabské komunity. Ministr vnitra Stanislav Gross nechtěl nejnovější závěry z pátrání po pobytu atentátníka Atty nijak komentovat. "Všechno, co jsme chtěli říct, jsme už řekli," uvedl. Informace o údajném častém pobytu Muhammada Atty v Praze a jeho kontaktech s iráckým diplomatem si před několika týdny předávala média po celém světě. Zprávy pomáhaly skupině politiků ve Spojených státech, kteří prosazovali úder proti Iráku jako druhou fázi války proti terorismu. Premiér Miloš Zeman v polovině listopadu v rozhovoru pro zpravodajskou televizi CNN dokonce bez důkazů oznámil, že Muhammad Atta s iráckým konzulem Al-Aním na své schůzce plánovali teroristický útok proti sídlu Rádia Svobodná Evropa. Předseda vlády současně uvedl, že důvodem setkání nebylo plánování atentátu na budovy Světového obchodního centra v New Yorku. Představitelé českých tajných služeb tuto informaci bezprostředně poté v neoficiálních rozhovorech popřeli. Premiér Miloš Zeman svá slova, která v důsledku mohla Američanům posloužit jako záminka k útokům na Irák, vzápětí zmírnil obratem, že jde pouze o jednu z několika hypotéz tajných služeb. Oficiálně ji však jako jediný politik dementoval až minulý týden prezident Václav Havel - rovněž během rozhovoru pro televizní stanici CNN.
0/0
9.7.2003 13:05

kluk z moravy

....CIA má důvod si myslet....
zase formulace za níž se skrývá další možný teroristický útok amerických tejných služeb na nevinné obyvatelstvo, z kterého se za čas možná vyklube prach sprostý omyl a amíci řeknou "SORRY" a všechno bude v pořádku......
0/0
9.7.2003 13:00

Zlý kukuč

Atta je navíc oním neznámým pachatelem,
který v Plzni urazil ze Skupova pomníku Špejblovu hlavu. Tu chtěl naplnit Semtexem a v přestrojení za Špejbla pak proniknout do budovy RFE. Ale jiný Špejbl ho odhalil v CNN a tak radši letěl do NY a oddělil tam od sebe dvojčata. Při této operaci nezemřeli jenom pacienti ale i sám chirurg. Omluvte mne, jsem na šrot.....
0/0
9.7.2003 12:57

normální člověk

USA
Citát amerického prezidenta přednesený 4. 7. ke dni nezávislosti: "Naše země je stále ve válce. Nepřátelé Ameriky proti nám kují pikle a mnoho našich krajanů stále slouží, obětuje životy a čelí nebezpečí ve vzdálených oblastech. Bez americké aktivní angažovanosti ve světě by ambice tyranů neměly žádné zábrany a miliony lidí by žily vydány na milost a nemilost teroristům."
0/0
9.7.2003 12:42

nenormální člověk

Re: USA
Cyntát emeryckého prezydenta přednesený 4. 7. ke dni závislosti: "Naše zemně je stále ve válce. Nepřátelé Ameryky proti nám kujý pykle a mnoho našych krajačů stále touží, opětuje žyvoty a čely bezpečí ve vzdálených oblasteh. Bez amerycké radioaktyvní angažovanosti ve světjě bi ambyce tiráků neměli žádné ambyce a mylyoni lydí bi žyly vidány na mylost a milost terorystúm."
0/0
9.7.2003 12:47

normální člověk

Re: Re: USA
0/0
9.7.2003 12:48

Berka

Neco pro ochrance lidskych prav....
Agentura AP napsala, že Aní byl vyslýchán, ale poskytl jen minimum informací....
Z teto citace naprosto jasne vyplyva, ze v USA jsou zajati prislusnici AL-Kajdy muceni a drzeni v nelidskych podminkach. Kdyby to tak bylo tak by snad amici meli uz vsechny potrebne informace. Mozna mi to nejaky ochrance lidskych prav vysvetli...
0/0
9.7.2003 12:15

normální člověk

Re: Neco pro ochrance lidskych prav....
No a co, ty si myslíš, že nacisti jednali se svými odpůrci v okupovaných zemích v rukavičkách. USAmani jsou učenliví žáci, až jim padne do ruky nějaký vysloužilý odbojář, ještě bude s láskou vzpomínat na gestapo a na KGB.
0/0
9.7.2003 12:25

normální člověk

Re: Re: Neco pro ochrance lidskych prav....
Vydáváš se za jiného. Jseš asi úchyl.
0/0
9.7.2003 12:41

humrová pomazánka

Re: Re: Re: Neco pro ochrance lidskych prav....
A vy jste humr!
0/0
9.7.2003 12:41

Vendula

abych ještě neměla problémy
s Mohammedem jsem se stýkala i já. Byl to atraktivní muš a milenec par excelence. Spojovala nás nenávist k USA, ale o tom co chce učinit jsem neměla potuchy. Domnívala jsem se, že náš vášnivý sex ho naplňuje a dodává mu chuť k životu. 911 mne proto velice překvapilo a ranilo - vždyť měl mne! Utěšuji se myšlenkou, že to neudělal (udělala to CIA)...  
0/0
9.7.2003 12:12

Richard

Re: abych ještě neměla problémy
Tvoje utesovani CIA je opravdu dojemne.Nicmene k nicemu.
0/0
9.7.2003 12:18

Maduro

USA
Budme radi, ze mame USA a jejich pana presidenta. Nebyt teto zeme a onoho posuka v jejim cele, nemel by se cesky svejkovsky narod snad ani o cem bavit a komu nadavat. A stejne to nema cenu, oni si udelaji co chteji, at jim lezete do zadku a nebo jim do neho chcete poradne nakopat. A ze by si to zslouzili, o tom tedy zadna.....
0/0
9.7.2003 11:38

Richard

Re: USA
Cesky narod by se mel bavit o rade veci.Napr. o bratrickovani a vyznamenavani lumpu a potencionalnich teroristu kalibru Arafata,Kadafiho a podobne verbeze.Vzdycky kdyz se neco podobneho proflakne ma v tom nejakym zahadnym zpusobem CR prsty.
0/0
9.7.2003 12:14

Spiteful Evilman

Zase lžou. Snad nechtějí válčit i s náma, že poskytujeme teroristům podporu?
Už mě USA tak prudí, že kdyby za mnou přišel někdo z Al-Kaidá, že chce pomoci v boji proti USA, tak to udělám. Jak ty amíky nenávidím...
0/0
9.7.2003 10:41

blb

Re: Zase lžou. Snad nechtějí válčit i s náma, že poskytujeme teroristům podporu?
vím, že je to švejkovina, ale chce to klid a počítat nejméně do deseti, takový věci se nemají dělat ve vzteku .... mrtví se už stejně neprobudí .... a dost dobře možná si to amíci doma s tou bandou vyřídí sami... 
0/0
9.7.2003 10:47

KAREL 4

Hurrá, to je úspěch ! ! !
A po šestém pivu a sedmi fernetech prokládaných šesti Becherovkama předal Attovi pod stolem v hospodě "U Bansetů" skládací atomovou bombu a semena biologických zbraní hromadného ničení , provedl rychloinstruktáž jak řídit Boeing, a předal seznam spících agentů v anglickém, čínském a ruském jazyce ve Spojených Státech, a osobní poselství Saláma Hnusajna...
0/0
9.7.2003 10:25

www.lubosmandat.com

.
Z nejvyšší skály padat chci dolů,   bystřina prudká, pějící vzdor,   vystřiknout k nebesům, vrhat se dolů,   do nížin zanést písničku hor:   v tisíc se divě rozstříknout krůpějí,   v každé z nich duhu, života naději,   lásku a vzdor, lásku a vzdor.   Břízkami mladými vrůsti chci v skály,   kořeny vetknout, nepadnout, stát,   co kořen, tesák v útrobu skály,   každičkým lístkem slunci se vzdát:   z každého lístku učinit polnici,   cestičku k slunci, ostrůvek zářící,   větvemi stavět, tesákem rvát...
0/0
9.7.2003 10:24

nik@

No vida.
Oni ti naši chlapci tehdy nelhali. To je s podivem.
0/0
9.7.2003 10:23

Sheila

A kdyby to náhodou nebyla pravda, tak nám to Bush za čas oznámí.
0/0
9.7.2003 9:58

.

USA mají agenta, který se měl v Praze sejít s Attou
... a je to .... je to pan Tau!
0/0
9.7.2003 9:56

Alex

debilové
Česky mluvící dementi se naučili alepoň používat klávesnici, když už za posledních šedesát let nezládli nic jiného. Kromě lízání zadku Hitlerovi, Stalinovi a Brežněvovi. Takhle by mělo znít objektivní konstatování historiků, při  zhodnocení přínosu českého národa ve dvacátém století.   
0/0
9.7.2003 9:41

Tinky

Re: debilové
Koukám......tys tady taky toho teda přinesl... :o))))))
0/0
9.7.2003 9:54

blb

Re: Re: debil,
no ...přinesl....obohacujícící změnu ..... aspoň i on tu líže za..k  bushovi, jím jmenovaný seznam je tím bohatší, a naše dějiny v jeho pojetí taky, ne?
0/0
9.7.2003 10:09

Najdete na iDNES.cz