Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Na řidiče číhá v Praze mnoho omezení

Pražské silnice se během prázdnin změní v jedno velké staveniště. Tak to alespoň připadá každému, kdo si přečte výčet omezení, která na řidiče v metropoli čekají. Opravy se dotknou provozu na hlavních dopravních tepnách města, například na Severojižní magistrále nebo na Jižní spojce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Honny

Kdo za to může?
Za současný stav uzavírek přece nemohou řidiči.Za stav může obrovská rozestavěnost a a plány prací které jsou postaveny tak že by práci stačil udělat jeden cikán z lopatou za jeden měsíc.Proč tam nemúžeme dát těch lopat deset a oni by museli dělat ve dne v noci ale bylo by to hotové třeba za dva dny.Jelikož jsem na ulici každý den už asi třicet let mohu srovnávat.S opětovným socialismem se k nám vvrátily i soc.pracovní návyky.
0/0
8.7.2003 8:23

David

Kde se ten Váš mindrák bere, milí mimopražští spoluobčané ?
Chudáčkové zamidrákovaný, když Vám ta Praha tak moc leží v žaludku, tak proč se do ní nenastěhujete ? Já jsem Pražák v šesté generaci a myslím, že je v Čechách vedle Prahy ještě několik dalších slušných měst, kde by se dalo žít. Když si to ale Vy nemyslíte, tak holt do tý Prahy musíte.
0/0
7.7.2003 12:24

Janek

Tak co takhle MHD
Tak co kdyby jste v té vaší naší Praze začli místo aut používat MHD? Nejsem žádný odpůrce globalizace nebo tak, dokonce mám i své vlastní auto a jezdím s ním hodně, ale rozhodně ne po Praze, protože se mi to zdá jako velký snobismus, když můžu použít MHD v jejímž dosahu je vlastně celá Praha. Je to v některých úsecích dokonce rychlejší i pokuď to vezmu s ekonomického hlediska, je MHD levnější, než provoz auta.
0/0
6.7.2003 11:31

Karel

Re: Tak co takhle MHD
Děkuji, konečně to vím. Nejezdím si po Praze autem, protože to je rychlejší a pohodlnější, ale prostě proto, že jsem snob. Nemáš pro mne ještě nějaké další cenné rady do života ?
0/0
7.7.2003 12:28

Re: Re: Tak co takhle MHD
A můžeš nám tedy vysvětlit proč autem jezdíš když ne ze snobismu? Jo protože si v něm nemůžeš ani číst a musíš neustále sledovat kdo to do tebe napalí, opravdu pohodlné. Já auto mám také a užívám ho jen když vezu něco co do MHD dát jaksi nemohu, nebo když jedu mimo Prahu. Vždy však musím vyrazit alespoň o 1/2 hodiny dříve než bych jel MHD.
0/0
7.7.2003 15:23

David

Re: Tak co takhle MHD
To já jezdím po Praze autem z lidumilnosti. Těší mě, že všechny ty peníze které odvedu státu na daních (počínaje 22 % z ceny auta při nákupu a spotřební daní z benzínu konče) může s moudrostí sobě vlastní použít pro zcela ztrátovou hromadnou veřejnou dopravu.
0/0
7.7.2003 12:36

Re: Re: Tak co takhle MHD
Jsem zvědavý kam se tím svým fárem dostaneš, až někdo tu zcelaztrátovou MHD zruší a všichni se vrhnou na auta. Taky by mě zajímalo jak často si budeš měnit filtr v plynové masce.
0/0
7.7.2003 15:20

Martin Komarek

Re: Tak co takhle MHD
joo, to by ti nekdo musel rict, ze praha, ac vyssava venkovany do morku kosti, nema treba dodnes obchvat a ze vsechna tranzitni doprava vede po nekolika sporadickych dobudovanych usecich , ale zejmena po vnitrnim okruhu. takze tvoje rada ridicum kamionu, aby zaparkovali na okraji a naklad prevezli v batohu tramvaji, nebo lidem, kteri jedou kolem prahy nekam dal, aby meli z kazde strany prahy jedno auto, je ponekud irelevantni..
0/0
7.7.2003 16:30

Ellowyn

Re: Re: Tak co takhle MHD
ses uchyl? ja nikdy na magistrale nevidela ty hordy kamionu..
0/0
9.7.2003 9:57

Marcela

Re: Tak co takhle MHD
Záleží na tom, kde bydlíte a kde pracujete. Pokud musíte třeba 2x přestupovat , a jeden spoj je autobus s intervalem 20 minut, který když jeden vynechá se rázem prodlouží na 40 minut, asi byste mluvil jinak. Jedete-li pouze jednou tramvají nebo jenom metrem, pak není o čem diskutovat.
0/0
8.7.2003 16:02

Petr

zakon
) Přejíždět z jednoho jízdního pruhu do druhého smí řidič jen tehdy, neohrozí-li a neomezí-li řidiče jedoucího v jízdním pruhu, do kterého přejíždí; přitom musí dávat znamení o změně směru jízdy. Při souběžné jízdě umožní řidiči vozidel jedoucích v průběžném pruhu řidičům vozidel do tohoto pruhu přejíždějících z pruhu, který přestal být průběžným, vjet tak, aby se vozidla jedoucí v průběžném pruhu a vozidla do něho přejíždějící mohla řadit střídavě po jednom do jízdního proudu průběžného pruhu. Tam, kde se dva jízdní pruhy sbíhají v jeden, aniž by bylo zřejmé, který z nich je průběžný, nesmí řidič jedoucí v levém jízdním pruhu ohrozit řidiče jedoucího v pravém jízdním pruhu.
<p><a href=" jsi'>http:jirsik.comautoskola">jsi dobry ridic?<a><p>

Re: zakon
Prostě pravidlo zipu.
0/0
7.7.2003 15:25

Koloushek

Zip? Neexistuje!
To tak, poustet ty zasrany Prazaky pred sebe. Jen at si pekne pockaj.
0/0
5.7.2003 12:35

KucKuc

Re: Zip? Neexistuje!
Mít za sebou nějakýho vidláka fakt nepotěší. Ještě že nás nepouštíš
0/0
5.7.2003 15:45

Jan

Re: Zip? Neexistuje!
Už Ti někdo řekl, že ten Tvůj Wartburg, co do něj leješ místo benzínu ředidlo, krásně voní ?
0/0
7.7.2003 12:18

Re: Re: Zip? Neexistuje!
Kdysi před lety byl Wartburg mé 1. auto. V porovnání s tehdejšími autobusy maďarské výroby Ikarus opravdu ještě voněly.
0/0
7.7.2003 15:27

JaF

zip? to tak...
Cesi a pouzivat ZIP? ach..... takova naivni predstava.. 
0/0
5.7.2003 11:37

Mi

Re: Re: zip? to tak...
tak hele blbečku, po praze jezdím hodně a poměrně dlouho a to jak firemním autem tak autem soukromým a s moravskou spz a můžu s klidným svědomím prohlásit, že řidiči sedící za volantem aut s pražskou spztkou jsou kolikrát větší burani a idioti. Prostě na mým autě je Axxxxx popř. xAx.... a já jsem pán silnice a běda ti, jak mi neuhneš.
0/0
9.7.2003 9:30

Najdete na iDNES.cz