Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Miliardový podvod má další obviněné

V kauze největšího českého celního úniku padla další obvinění. Kvůli neproclení ropných produktů byl obviněn bývalý vysoký funkcionář firmy Bena, velkého obchodníka s pohonnými hmotami, a bývalý vedoucí představitel Tukového průmyslu. Stát podle policie přišel téměř o tři miliardy korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Josef

Ryba smrdí od hlavy
Celníci vždy patřili pod Ministerstvo financí (a je to tak dodnes). A kdopak tady byl prvním polistopadovým ministrem financí?
 
Na počátku všech podvodů s naftou jsou "povedené" zákony a stanoviska ministerstva financí co je nafta a co lehký topný olej.
(Jakpak se dnes vede a co dělají oni ředitelé odborů? Pamatuji si jen na Ing. Klaka - LTO se stává naftou až když se naleje do nádrže motorového vozidla! Toť věta opravdu na úrovni Chytré horákyně!)
 
 
0/0
4.7.2003 9:35

Herodes

V těchto podvodnických vodách hledejte důvody dnešní vytunelované země
a trestejte ty kteří to zavinili a jsou za to zodpovědní.Ten nakradený majetek se nevypařil,ten někde bude, tak ho zabavte a máte na dluhy.Důchodci za nic nemůžou.
0/0
4.7.2003 9:14

Miroslav

clo
At se proclívá ihned při dovozu a clo ihned zaplatí a je to !!! Pak nemusí být celní sklady a všechno už bude proclené a zaplacené. Naše firma také dováží ze zahraničí, a ihned clíme a platíme při dojetí kamionu do naší firmy !!!!
0/0
4.7.2003 9:08

Delirium Tremens

Re: clo
Pokud se firma zabyvá čistě dovozem, pak celní sklad nemá smysl - leda že by firma hodnotu cla protáčela v obchodech. Zajímavější je to u firem, které se zabývají reexportem. To znamená, že část zboží, které nakoupí pro prodej v ČR, proclí, ale zbytek vyveze do jiného státu - třeba do Polska bez nutnosti zaplatit clo v ČR (bude ho platit v PL). A poněvadž není zřejmé kolik toho půjde do ČR, tak všechno zboží zůstává v celním skladě do doby než se prodá domácímu odběrateli. A právě v tomto okamžiku se zboží proclí - repektive musí proclít.
0/0
4.7.2003 12:14

Z.A.B.

Stál u vypínače.
Před volbami v roce 1986 profesor Klaus na dotaz z obecenstva kdesi na Moravě, snad v Olomouci, jak je možné, že celní úniky při dovozu LTO se pohybují okolo 6 miliard Kč prohlásil: "Ať mně ten pán, co vznesl tento dotaz, ukáže těch 6 miliard!"
0/0
3.7.2003 21:07

Delirium Tremens

Můžete se zlobit na Klauze jak chcete, ale tady pochybili celníci
Pro provoz celního skladu jsou stanovena jasná pravidla. Pokud byla porušována a celníci na to přišli až za 4 roky tak zřejmě to do té doby celkem slušně zanedbávali. Je mi jasné, že celní sklad, kde se všechno počítá na tuny a ne na kusy se kontroluje hůř, ale je na provozovateli, aby průhlednost zajistili a na celnících, aby jim neskočili na případný špek.
Jinak ale odebírání zboží z celního skladu a jeho neproclívání ho je časovanou bombou, kterou lze jen obtížně zneškodnit. V případě kontroly se jen stěži shání proclené zboží, jež se mohlo vydávat jako proclené.
0/0
3.7.2003 21:27

Delirium Tremens

Oprava poslední věty
... jako neproclené.
0/0
4.7.2003 12:24

Daniela

1
1
0/0
3.7.2003 19:45

Najdete na iDNES.cz