Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kinský v džungli

Na maličké louce přiřčené šlechtici Kinskému byly nepochybně zasety dračí zuby. Nebo je pod ní ropné pole, které Bush marně hledal v Iráku. Jinak by pánové Klaus a Špidla přece nesvolávali schůzky a sněmy, jinak by nechtěli změnit ústavu!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Praotec Cech

chci restituovat vsechno !
Ja jsem jediny vlastnik vseho tady a Vy jste moji vazalove...
0/0
7.7.2003 16:16

už zase!

nevracet!
Nepochopím, jak někdo může preferovat porušování našich " Benešových " zákonů.  Ty jsou přeci platné v našem právním řádu. Takového člověka vnímám jako  toho, kdo si neváží sám sebe a pramálo mu záleží na hrdosti k tomu, že je Čech.
0/0
7.7.2003 13:06

barbudo

V mnoha příspěvcích je řeč o jakémsi ukradeném majetku.
Tomu nějak nerozumím. Majetek rodiny Kinských byl zabaven na základě tzv. Benešových dekretů kvůli průkazné a prokázané spolupráci s nepřítelem - nebyl tedy ukraden. S nepřítelem spolupracoval tehdejší vlastník - otec "restituenta". Tato zločinná spolupráce nebyla vyvrácena a ni zpochybněna. Byl použit podivný kejkl z Rakousko-Uherského práva, podle kterého "restituent" majetek nedědil majetek po svém otci, ale po pradědovi (ten s fašisty opravdu spolupracovat nemohl). Jeho české občanství mu vystavila jakási úřednice na matrice podle pasu, jehož pochybnost je obecně známá. Problém je v tom, že může přijít jakýkoli hejhula, na základě libovolného falsa si nechat potvrdit občanství a následně může zkusit žádat cokoli.
0/0
7.7.2003 12:43

Petr 1

Vrátit,
co bylo ukradeno je přece v pávním státě samozřelmé.
0/0
7.7.2003 8:01

Ladin

proč Klause netrápí Grebeníček
to že soud se sadistickým komoušem trvá už několik let, to pana prezidenta ani premiera netrápí, tím se nezabývají. Spravedlnost je jim ukradená.
Jakmile jde ale o majetek, státní a tudíž "skoro jejich", hned se něco děje. Klidně napíšeme novou ústavu.
0/0
6.7.2003 12:24

ledig1

Hlavně aby nevrátili, co bylo ukradeno!!
Myslíte, že by se naši panáci sešli, když nezaměstnanost roste, platy stagnují, university a věda živoří, nemocnice upírají starým lidem nejmodernější medicinu a státní dluhopisy vykrádají naší budoucnost?? Ale kdepak? Ta lůza se sejde jen když má někdo dostat zpět jeho ukradený majetek. Pro bolševiky ve vládě a v parlamentu je to pozdvižení, když někomu má být vráceno 40 miliard, co mu byly ukradeny!!
0/0
5.7.2003 23:28

Alfons

neexistuje
Špinavé peníze a poctivý vlastník opravdu, ale opravdu neexistují.
0/0
4.7.2003 17:55

Vaclav Klaus

Jsem prvni, jsem Buh.
Jsem prvni nejen v teto diskusi a v teto republice. Jsem prvni na celem svete. Jsem Buh. A ja zmenim zakony, jak chci. Hlavne tak, aby vyhovovali mym KGBacko-komunistickym tunelarum a ne nejakym poctivym vlastnikum.
0/0
4.7.2003 7:21

Najdete na iDNES.cz