Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dekrety přinutily Špidlu i Klause jednat

Na nejvyšších politických postech v Česku se zvedá vlna odporu proti zpochybňování Benešových dekretů. Prezident Václav Klaus zve na Hrad nejvyšší ústavní činitele. Premiér Vladimír Špidla jde ještě dál. Chystá změnu ústavy, která by v dekretech a jejich interpretaci udělala jednou provždy jasno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jeseter

Nalozte se
do octa HUMRI, bude vam lepe!
0/0
5.7.2003 2:15

CheHumrevara

Historie humřího osvobozeneckého hnutí
 
Historie humřího osvobozeneckého hnutí
 
Humří osvobozenecká armáda (HOA) o své existenci dala poprvé vědět v roce 2000 úkladnou vraždou hemofilika Rubeše v Průhonicích u Prahy. Zbohatlický podnikatel žijící v satelitním městečku metropole se snažil vhodit do vařicí vody živého humra a zkonzumovat ho coby pochutinu. Nebohý humr v obraně zaťal klepeto do prstu živnostníka, tento nebožák však trpěl těžkou dědičnou krvácivostí, na místě se vykrvil a zemřel. Od té doby jsou humři pronásledováni státním aparátem, soukromými lovci a kolaborantskými langustami na všech frontách.
 
O tři roky později následovala masivní mediální kampaň HOA za záchranu svého člena - agenta Humra Žabiče Klepetova, který byl zatčen dvěma langustami při tajné operaci v kanalizaci pražského Hradu, kde se snažil položit výbušné mechanismy k likvidaci prezidenta Klause, následně nepozorovaně zaujmout jeho místo a převést správu státu humrům. Po zatčení byl uvězněn a veřejně vystaven ve smrduté kobce v prodejně TESCO, kde byl týrán s cílem připravit mu velmi pomalou smrt. Po kampani, i přes hrdinnou smrt agenta Klepetova při útěku, dostalo humří hnutí mocnou podporu veřejnosti a vzpružilo se k dalším akcím, mezi něž patří např. pumový útok na sídlo závodníka Hrdinky, zapálení Faustova domu na Karlově náměstí a nasazení klepet několika zlotřilým poslancům.
 
HOA měla původně jen několik desítek členů, po tvrdých odvetách státního aparátu se však do ní hlásily stovky dobrovolníků a její početní stavy vzrostly na 2000 - 3000 partyzánů včetně speciálních komand určených k fyzické likvidaci nejnebezpečnějších protivníků a k ozbrojené protistátní činnosti.
 
HOA úzce spolupracuje s humří tajnou policií GEHUMRO, která dodává ozbrojeným humřím složkám strategické informace o nepřátelské aktivitě a o kolaborantech.
0/0
5.7.2003 1:12

zumudar z kijeva

stejně je to všechno jedno
Za 100 let bude Evropa sjednocená tak jako USA, všude se bude mluvit anglicky, Čechy to bude jen třeba taková Pensylvánie,a Německo třeba Arizona,Francie Texas atd. Praha bude nadnárodní město ve kterém budou žít pracovat a bydlet Portugalci,Angličané,Němci stejně jako Češi,každý bude řešit svůj job a nic jiného,protože všichni budou mít stejný pas a vlast a tou bude United states of Europe. Všichni se budou se všema dohromady mísit,takže kdo pak bude řešit svoji národnost,když tatínek je německý žid,maminka řekině,babička švédka a dědeček,francouzský alžířan černošského původu. A to samé bude vidět nejen v Praze,ale třeba i v Hannoveru,nebo Miláně. Každý Evropan bude žít prostě tam kde bude mít nejlepší pracovní uplatnění,lidé se začnou stěhovat daleko více za prací... Jen musíme holt počkat až vymře strá generace esesáků a komančů,kteří si pořád myslí že za humny končí svět.Myslím že mladí lidé nemají předsudky vůči cizincům tolik jako staří. Je nutné se smířit s tím,že svět bude úplně jiný než dnes.
0/0
4.7.2003 23:17

Olin

Ať žije HUHUMR
Hnutí Umírněných HUMRů
0/0
4.7.2003 14:02

Ludvík Schnitzer, Krouzova 305

Politický handl nad právo
Soud řekl, že Kinský nebyl kolaborant a že proti němu neměl být Benešův dekret použit. Majetek mu nebyl znárodněn podle Benešových dekretů, ale v rozporu s nimi.  Samozřejmě že u odvolacího soudu může být všechno jinak. Ale podstatné je, že nazývat tenhle rozsudek PROLOMENÍM dekretů je pustá demagogie. Jenže páni politici se dohodli, že se prý s restitucemi nesmí jít před rok 1948. Případ pana Kinského sice nemá nic společného s restitučním zákonem a dopadl by docela stejně, i kdybychom žádný restituční zákon neměli. Ale ze zákona o nápravě některých majetkových křivd (tak nějak se přece restituční zákon jmenuje) se má stát nástroj na zabetonování jiných majetkových křivd.  Naši politici - bez rozdílu ideologického znaménka -  stále nemohou odolat pokušení postavit svoje čachry nad právo.
 
0/0
4.7.2003 11:48

Praotec Cech

Re: Politický handl nad právo
obdivuji sice odvahu zverejnit si Vasi  adresu, ale ja beru jako krivdu rozdeleni ceskeho majetku po bitve na Bile Hore..
0/0
7.7.2003 16:54

CheHumrevara

Svobodu humrům!
Humři vyzývají prezidenta Klause:
 
Dejte humrům svobodu!
 
Vydejte Klausovy humří dekrety !!!
0/0
4.7.2003 11:13

Tristan Eugen

Re: Svobodu humrům!
 Humře,kéž by tě už sežral nějaký žralok a byl od tebe pokoj.Spadané listi tě bavilo několik měsícu.Jestli tě humři budou také tak dlouho bavit,no tak pánbuh s námi a zlé pryč.Ale mezi námi,ty musíš být vtipný a vynalézaví jako kozí bobek. A tvá úžasná fantazie.
0/0
4.7.2003 12:37

JOHAN

Pojďte si raděj užít, tahle baba je dost dobrá
Atraktivní a velmi vzrušivá Ester, bi, 31 let, prsa č. 5, Tě zve na něžný, divoký i perverzní sex. Miluju sex a miluju ho všemi smysly, které člověk má. Mám ráda anál, piss, oboustranný orál, ponižování, SM, perverzní mluvu. Vyzkoušíme vše. Ráda i pro páry. Tel.: 607 162 524, Tel. 272731743
0/0
4.7.2003 11:08

Petřek

To je normálka... :) www.kazaa.cz
To je normálka... :) www.kazaa.cz
0/0
4.7.2003 10:29

Bylo by dobre,
kdyby si kazdej normalni Cech uvedomil, vo co vopravdu de. Benesovy dekrety: Kazdej si vo tom muze myslet svy; je dost mozny, ze 1945 mely svy vopodstatneni. Nezil sem tenkrat (vetsina z vas taky ne), a proto nemuzu posoudit, jak to tenkrat bylo, ale NESKA nemaj v zakoniku demokratickyho statu co pohledavat. Kazdej demokraticky smyslejici clovek musi uznat, ze spousta tech dekretu je neska neunosna. Myslim si, ze je to jasny i nasim politikum, ale juristicky neni snadny je "jen tak zrusit". Na druhy strane se na CR bude v EU koukat pekne krive, dyz ty dekrety nezrusej. Ale je zajimavy, ze se tady nejvic nadava na Nemce, ackoli Nemci JASNE rekli, ze na dekrety kaslou (nemecka vlada nekolikrat zopakovala, ze zruseni dekretu nevyzaduje).
 
cituju: "Německý Spolkový sněm ratifikoval smlouvy o rozšíření Evropské unie o deset států. Zamítl přitom návrh konzervativní opozice, aby doprovodné usnesení trvalo na zrušení Benešových dekretů. Ministr zahraničí Joschka Fischer požadavek CDU/CSU odmítl s tím, že by zhoršil vztahy mezi Čechy a Němci."
 
Problem dekretu je vyhradne ceskej problem, a proto prosim kazdyho z vas, aby si ty dekrety pozorne precet a udelal si sam pro sebe nazor, jesli ty dekrety chce mit ve svy vlasti, ale proboha prestante s tim nadavanim na cizi narody!
0/0
4.7.2003 10:18

šakal

Já Vás zdravím!
Vy opět zde?...ta vytrvalost!
 
Tedy pokusím se to shrnout stručně...už mne to trochu unavuje ...myslím ta celá debata...ne snad vaše příspěvky  
 
Lidé si neustále pletou politiku s aktivitami dobročinných organizací. Myslím, že není větší škoda, jakou může politik způsobit své zemi, než když zapomene, že nebyl zvolem proto, aby za peníze voličů předváděl svou morální a intelektuální vyspělost.
Ačkoliv se to dnes nějak přestává nosit, tvrdím, že prvním a nejvyšším úkolem politika je:
 HÁJIT STÁTNÍ ZÁJMY...VŠE OSTATNÍ JE DRUHOŘADÉ!
Neustálá snaha vidět politické představitele jako výlupky všech ctností, kteří nám mají být příkladem ve věcech pravdomluvnosti a bezúhonnosti je dětinská a vede ke katastrofě.
  • Historie ujkazuje, že nejúspěšnějšími politiky, kteří své země vysoko pozdvihli, jsou lidé nadaní vůlí k moci, lidé tvrdí a ve svých záměrech bezohlední...vytrvalí
  • Dobromyslní trumberové, kteří se chtějí mít "se všemi rádi", nechť se věnují učitelství, misijní činnosti nebo práci v dobročinné sféře 
  Pokud máme někdy pocit, že s vůči nám okolní svět chová tvrdě, pak je to proto, že my sami nejsme dost tvrdí. Když se nám nelíbí jednání francouzského prezidenta nebo bavorského premiéra, je to proto, že: ONI PROVOZUJÍ SVOU POLITIKU DOBŘE!    Teď karty na stůl!
  • Byl odsun sudetských němců špatný?...BYL!
  • Měla by být provedena náhrada zkonfiskovaných jejich majetků?...NE!
  • Kdyby nastala stejná situace dnes, zvolil byste stejné řešení?...ANO!
  Teď řeknete...to je přeci protismyslné a špatné!   ANO, JE TO ŠPATNÉ...ALE LÉPE ŠPATNÉ NEŽ JEŠTĚ HORŠÍ!   < align=right>šakal, podepsán vlastní prackou
0/0
4.7.2003 10:53

Re: Já Vás zdravím!
V principu souhlasim s Vasim nazorem na nutnost jisty tvrdosti v politice, i dyz bych to spi nazval duslednosti; mekka politika je dycky spatna politika, tam se asi shodneme 100%.
Vas dalsi nazor sdilim jen na 66% Byl odsun sudetských nemcu špatný?...BYL! Mela by být provedena náhrada zkonfiskovaných jejich majetku?...NE! Kdyby nastala stejná situace dnes, zvolil byste stejné rešení?...NE!
Sem prirodovedec, a proto MUSIM ctit prirodni zakony, vim ze zkusenosti, ze je nemuzeme zlomit. Nechci z toho delat vedu (taky nevim, co ste Vy vod povolani), ale sme soucasti systemu (evoluce), ve kerym hraje cas velikou roli - neda se vratit zpatky. Ba vice, nemuzem se vratit do stavu drivejsiho. Mame zkusenosti, kery nas zmenily a kery nemuzem ze sebe vymazat. Jesli ste trochu filozoficky zalozenej, rek bych: nemuzem vstoupit dvakrat do stejny reky. A v politice: nesmime vopakovat chyby nasich predku, ale musime se z nich ucit. Za Benese nebyly podepsany ty smlouvy vo lidskejch pravech a pod., a proto sla politika toudle cestou.  Ale neska by nikdo nemoh vydat Benesovy dekrety za platny. Ja osbne bych to neudelal uz proto, ze mam pred vocima tu zkusenost minulosti, kam to tenkrat vedlo. Ale politici to neska nesmej udelat, protoze sou zakony vo lidskejch pravech, kery jim to zakazujou.
0/0
4.7.2003 11:48

raf

Re: Re: Já Vás zdravím!
Přírodovědče, cti přírodní zákony, to tě šlechtí, ale nauč se česky - z  tvého písemného projevu se dělá zle!
0/0
4.7.2003 12:07

Re: Re: Re: Já Vás zdravím!
Nectim jenom prirodni zakony, ale pestuju taky prazskej dialekt.  Jo - a toleruju kazdej jinej dialekt... Zle se mi dela jenom z nadavek a urazek - jedno, v jaky reci.
 
Pozn.: Samozrejme, ze ovladam i jazyk spisovny, ale mou ulohou tu neni psat romany, nybrz si trochu podebatovat. Diskusi ve foru vedu hovorovou reci, vedecke poznatky sepisuji spisovnou cestinou.
0/0
4.7.2003 12:19

šakal

No,...
...docela dobrý!
Řečeno jednou větou...pro mne je tohle téma přesně tak do kavárny nebo na DF...
...Prakticky z toho nic neplyne...ani pro politické, ani pro soudní jednání.
Vida...přírodovědec! Jo...já jsem budoucí architekt...Taky jsem Vás ještě nepodráždil větví kvůli Vašemu nicku...japa se k Vám to T€URO dostalo?  
0/0
4.7.2003 12:10

Re: No,...
 €?
Cvicim do budoucna, sem strasne konzervativni. Dyz clovek pocita desitky let s korunou, nemuze si ze dne na den zvyknout na euro...
0/0
4.7.2003 12:30

šakal

Poslyšte!...
...asi už mám sklerózu či co...ale tak mi zčistajasna bliklo...vždyť my se už známe z těch předchozích "euroduelů"!... že?
0/0
4.7.2003 12:40

Re: Poslyšte!...
Jo! Moje rodina hlasovala 3x NE...
0/0
4.7.2003 12:47

šakal

Jo, jo...
...tak už jsem doma
0/0
4.7.2003 12:51

NeOVA

Re: Bylo by dobre,
Jo, sakal ma recht, je to vlastne boj ale v jine podobe.....Ale cilem kazdehop boje je mir (Sunzi)...takze misto aby se tu lidi osocovali a nadavali ktery narod komu ublizil, meli by hledet vest ten boj at uz hlavne skonci. Patri teorie her do Prirodnich ved? Tak o tom to presne je.....
0/0
4.7.2003 13:36

Re: Re: Bylo by dobre,
"Patri teorie her do Prirodnich ved?"
 
Bohuzel ne tak docela, i dyz si prirodny vedy "pucuje" pro vodvozeni matematickejch dukazu, je to vetev hospodarskejch ved (ekonomicky vedy). Selten, Nash a Harsanyi dostali 1994 Nobelovu cenu za svy teorie k hospodarskejm analyzam. Zaklady (Theory of Games and Economic Behavior ) polozili uz davno (nekdy za valky 1942-44?) Neumann a Morgenstern...
 
Ale jinak souhlasim
0/0
4.7.2003 15:09

kiwi

ZLODEJNA ZLODEJNA
rozvracene kdysy vzkvetajici usedlosti,pohranici zabydlene pracovitymi lidmi z nichz bylo nacku prokazatelne mene nez 10% a to v roce 38-to byly sudety.......rozmlacene a vybydlene vsi,mraky cigosu,ostnaty drat,rokradene a neudrzovane majetky,nuzacka podhorska mizerne vedena JZD,beznadej a nuzota....pohranici pote co jsme my cesi vyhnali sudetske nemce,my hrdinove,po zuby ozbrojeni(po kapitulaci risske branne moci)vlastenci,potomci podobne "ferovych"husitu,"peclivi "spravci sudetskeho majetku......vratme co jsme nakradli,omluvme se alespon rodinam tech ktere cesi za odsunu znasilnili ci zabili a doufejme ze se na nas lide v normalnich zemich zacnou za cas zase divat jako na slusny kulturni narod a ne jako na smecku po luze smrdici vychodni svoloce jez se bohuzel jevime stale byti..............tolik muj nazor....tak hura a pustte se do mne,moji "vlastenecti"krajane......
0/0
4.7.2003 10:05

Aramisi

Re: ZLODEJNA ZLODEJNA
Kiwi, trochu pomaleji, pokud pises jednou vetou, zkus pouzivat carky, spatne se to cte. Nerozumim, co si predstavujes pod vyrazem "normalni zeme". Je to snad Nemecko? Nebo meli tito "nadlide" pravo vyvrazdovat narody, jez lezi na vychode od nemeckych hranic, protoze je to "smrdici vychodni svoloc"? Paklize, Nemci byli "slusny, kulturni narod" , jiste jich mnoho znalo krome "Mein Kampf" i bibli, tedy Novy zakon, ze? Tedy: KDO MECEM ZACHAZI, MECEM I SCHAZI !!! (Jezis Kristus)
0/0
4.7.2003 12:52

honza...

Navrhuji našim politikům.....
ať už dopadne jednání o majetku pana Kinského jakkoli, bylo by nejlepší založit speciální parlamentní komisi na řešení těchto případů, na základě toho by bylo dobré založit kontrolní komisi na tuto speciální komisi, abychom měli jistotu, že nepodvádí, ale protože lidé jsou úplatní a mohli by podvádět, bude nutné založit ještě revizní  komisi na kontrolní komisi, abychom věděli , že ani oni nepáchají nepravosti.Jenže jak si můžeme být jisti, že tato komise bude poctivá? Navrhuji založit komisi, která........ takhle nějak to dopadne..Takže si myslím , že vůbec nejde o zpochybňování dekretů....Dejte to vládě a parlamentu....oni se už postarají..........
0/0
4.7.2003 9:44

Boris

Mým národům!
Vypjaté okamžiky vždy prověří úroveň politika. Kinský vysoudil hektar a půl a politickou scénu zachvátila panika. Místo moudrosti a uvážlivosi bez emocí  a vášní Kluas bije na poplach a Dostál svolává velký chural. Místo aby situaci zklidnili a dali průchod právu, snaží se situaci vyostřit a právo pokřivit. Kde kdo a presidenta nevyjímaje se snaží ze situace vytřískat politický kapitál. Pluky Švejků se daly na pochod.
 
0/0
4.7.2003 9:21

šakal

A sáááfra!....
...dosud jsem byl slepý!...smrk! ...ale...tejdě, když jste mi otevřel oči...škyt!  tak už uhúúplně chápuhůůů  
0/0
4.7.2003 9:46

Boris

Re: A sáááfra!....
Je příjemné dělat dobré skutky.
0/0
4.7.2003 10:04

šakal

Chi, chi, chi,...
...jsem rád, že jste rád
0/0
4.7.2003 11:26

Franta Mottl

Nemci jsou zlodejsky narod
Nemci kradou - spoustu toho nakradli po zabrani ceskeho pohranici v roce 1938 a spoustu toho nakradli v okupovanem Cesku. Nemecko ukradlo spostu penez z Ceskoslovenske narodni banky po zabrani Ceskych zemi. Dale Nemecko vytezilo z devalvate protektoratni koruny. Dale jsme museli odvadet Nemecku davky na valecne naklady.  Nemci kradli majetek zidum a ve velkem.
V okupovanych zemich ukradli spousty majetku a umeleckych del.
Takze vazne - Nemci jsou proste zlodejsky narod.
0/0
4.7.2003 0:07

Honza

Re: Nemci jsou zlodejsky narod
Máš pravdu v bodech, ktré jsi uvedl, ale nemůžeš všechny házet do jednoho pytle. Za komančů chodilo taky 99,5 % volit, kolik lidí chodilo do májových průvodů a taky nemůžeš říct, že jsme byli všichní stejní, všichni komunisti.
 
0/0
4.7.2003 7:41

Erich Knuspe

Ještě větší mezci než jsme doufali
Tak pokus končí.Chci říct,že za vším co jsem napsal si nejen stojím,ale dokonce mi to reakce odpůrců potvrdily.Jste opravdu jen tupé stádo bez mozku,které když uslyší slovo Němec,tak zároven začne brečet a na.ere si do kalhot. Tupé stádo,přesně takové,které vyneslo vzhůru Hitlera.Nemáte Němcům co vyčítat,jste stejní ne-li horší.Nikdo z odpůrců nepřemýšlel,pouze ventiloval své rudo před očima.Nikoho nenapadlo,jak to,že člověk z Hannoveru píše s háčky a čárkami,jak je možné,že zná slovní obraty,které zde ješte před šedesáti lety nebyly.Mám z Vás strach daleko větší než z Němců Vzkazuji Vám toto:MÍN BREČET A VÍC SE SNAŽIT,ale ono je to stejně jenom házení hrachu na zed.Proč si myslíte,že jsou na tom Němci tak dobře? Protože se i po svých největších prů.erech dokázali ke všemu postavit jako chlapi,jenže to Češi nedokážou,bohužel. P.S.Ted jenom čekám,jak se pod mým příspěvkem objeví reakce typu já to celou dobu věděl atd. Opět typicky česká vlastnost,když už je po všem,najednou si hrát na machra.
0/0
4.7.2003 0:01

Blak Oak

Re: Ještě větší mezci než jsme doufali
Vážený pane,německé hospodářství se po válce zvedlo nejen kvůli jejich příslovečné houževnatosti, ale hlavně kvůli enormní zámořské hospodářské pomoci. A proč by nemohl Němec umět dobře česky a psát s českou diakritikou? Vy asi nevíte, že je možné nastavit si na svém PC třeba klávesnici pro psaní azbukou. Takže, už jděte spát, mluví z Vás únava.
0/0
4.7.2003 0:09

Petr

Re: Re: Ještě větší mezci než jsme doufali
Tu hospodářskou pomoc odmítnul Beneš a dobrovolně se přihlásil do sféry zájmu Stalina. Potom vydal svoje dekrety, kterými totálně zničil náš stát a umožnil nástup komunismu. Sudeťáci v nich byli jenom vedlejší epizoda.
0/0
4.7.2003 9:18

Pavel Kral

Re: Ještě větší mezci než jsme doufali
Ty chytraku, jaka typicky ceska vlastnost.
Ja jsem pri pobytu v Nemecku zjistil, ze spousta typicky ceskych vlastnosti jsou take typicky nemecke vlastnosti.
0/0
4.7.2003 0:10

Pamětník

Re: Ještě větší mezci než jsme doufali
Takoví hajzlové, jako Ty, byli za války na gestapu pečení vaření, lízali gestapákům holinky a sypali ze sebe udání.
0/0
4.7.2003 0:18

Ondřej z Mnichova

Re: Ještě větší mezci než jsme doufali
Drahý Erichu, prvně, když já osobně uslyším slovo Němec, vybaví se mi Krkonoše, šotolinová cesta nad můstky nad Harrachovem, kterou krášlí nezměrné množství odpadků. Cestu, po níž jdou „bohatí“ němečtí turisté, vyřvávají a chovají se… no… jak to říct slušně? Nechci vaše německé srdce urazit… A vzpomenu si na Garmisch-Partenkirchen (jen namátkou), čisťounké tiché městečko, kde se titíž Němci chovají veleslušně a poslušně odhazují odpadky do košů. Vzpomenu si na hotel na pražském Opatově plný německých turistů, převážně studentů, kteří z oken háží odpadky, plastové a skleněné lahve, vyřvávají a urážejí kolemjdoucí (víte, mluvím německy, takže jim rozumím). Když pak čtu, že Češi jsou tupé stádo, vybaví se mi německá budoucnost v podobě dětiček a mých spolužáků z Ludwig-Maxmilians-Universität, kteří slepě a nekriticky následují své americké vzory a jednolitě fádní módní trendy; vybaví se mi mnichovský koncert Paula McCartneyho, kde pořádková služba zrušila veškeré emoce, které v posluchačích mohla hudba ex-Beatla vyvolat a donutila nebohé publikum posedat si do kaluží na zemi (a oni tak poslušně učinili!!!). Vybaví se mi zděšení mé profesorky z MU Brno, která přišedši přednášet na LMU zjistila, že němečtí studenti jsou apatičtí, během přednášky listují časopisy a baví se, jednoduše nezajímají se o to, co jim je přednášeno… Když pak píšete, že máme míň brečet a víc se snažit, jak paradoxně to zní, obzváště v kontextu 54. sjezdu Sudetenlandsmanschaftu v Augsburgu! A když píšete, že se Němci postavili ke všem průšvihům jako chlapi, vybaví se mi nezměrná americká pomoc (součást Marshallova plánu, na ten nějak zapomínáte), s jejíž pomocí se zruinované Německo postavilo po válce na nohy. Nehodlám zpochybňovat německou snahu, víte, myslím si však, že nebýt té pomoci, Teutonie by byla někde hluboko pod ekonomickou úrovní ČR. Když tak čtu Váš příspěvek, drahý Erichu, vidím, že máte v sobě cosi německého. Nenávist. A víte, nenávist plodí jenom nenávist. Nedivte se, prosím, proto, že Němec není vítán nikde v Evropě… Ať je to Francie, UK, Česká republika nebo jakýkoliv jiný stát. A není to ani tak válkou a utrpením, které Německo způsobilo, je to tím, jací jste. Nenávistní…
0/0
4.7.2003 10:28

Re: Re: Ještě větší mezci než jsme doufali
Ondreji, nezlobte se na me, ale jedinej "novodobej" narod, u keryho sem moh pozorovat nepochopitelnou a bezduvodnou nenavist, sou Cesi. Nenavidej Nemce, Cikany, Zidy, Ukrajince, Vietnamce, homosexualy...
 
Proctete si forum iDNES. Tam se dovite, jakej je vopravdu ten ceskej narod. Hodne listuju v nemeckejch forech, v zadnym sem nenasel nenavist vuci Cechum, ale v kazdym ceskym foru najdu brutalni nenavist Cechu vuci Nemcum, Cikanum, Zidum...
 
Jezdim hodne po Evrope, znam tisice Nemcu, nikde sem se nesetkal s tim, ze by je nekdo vodmital...
0/0
4.7.2003 11:06

Ondřej z Mnichova

Re: Re: Re: Ještě větší mezci než jsme doufali
Vážený neznámý, myslím, že musím zareagovat. To, co vy nazýváte nenávistí není způsobeno až tak xenofobií českého člověka, nýbrž skutečností, jak se Vámi zmiňované minority v Čechách chovají. Bohužel pro nás, uzavřeli jsme se vůči těmto kulturám jen z toho důvodu, že se nechovají podle platných společenských norem (mám teď na mysli romské etnikum) a odmítají se jim přizpůsobit. Podezíravost a nedůvěra je pak nasnadě. Ukrajinci a Vietnamci si bohužel vydobyli nemilou pověst svým působením (mafie, kuplířství, kriminalita – jen vzpomeňte na útok v pražském metru, při němž zemřel člověk a druhý byl těžce pobodán). Vietnamci jsou dle mého názoru čím dál tím více českou společností akceptováni. O Židech a homosexuálech myslím nemůže být řeči, tyto skupiny jsou většinou české společnosti tolerovány, neboť se nijak neproviňují proti jistým pravidlům. Jen tak mimochodem – jak poznáte Žida, když nemá jarmulku? A jak poznáte homosexuála, pokud Vám nesahá na stehno? Nedůvěra Čechů vůči Ukrajincům, Cikánům či Vietnamcům by se, tuším, dala přirovnat k německé podezíravosti vůči Turkům, Arabům či občanům bývalého SSSR. Nevidím rozdíl. A kde se bere česká nevraživost vůči Němcům? Myslím, že vše má kořeny ve (před)válečných událostech. Pokračuje to skutečností, že Němci se venku, za hranicemi chovají zcela jinak než doma. Byl jsem svědkem toho, jak skupina asi 20 německých důchodců vstoupila do vozu pražského metra a začala na sebe přes celý vagón pořvávat. Mohu Vás ujistit, že něčeho podobného jsem v mnichovském metru nebyl svědkem za celých 9 měsíců, co jsem v Německu (myslím, že fanoušci dopravující se na utkání FC Bayern nebo TSV 1860 se započítávat nemusejí). Kdyby se tak chovali mladí Němci (a že se tak chovají), tak bych to opomenul, přece jen to nejspíš patří k jistému věku, ale že se tak chovají dospělí… Samozřejmě nemohu paušalizovat, ale z valné části si Němec v Čechách myslí, že mu euro v peněžence dovoluje chovat se jak dobytek. Myslím, že na tento fakt se s nelibostí nedívají jen Češi, ale i Italové, Francouzi a jiní. A stran Vaší dobré zkušenosti s Němci: já ji bohužel sdílím jen zčásti, a to se pohybuji veskrze na akademické půdě, kde by se trocha tolerance dala očekávat. Několikrát jsem byl terčem verbálních útoků jen na základě svého občanství. A nesčetněkrát jsem viděl tu nechuť německých studentů se mnou jednat poté, co jsem jim sdělil, odkud vlastně pocházím. Ale nebylo to až tak strašné… Samozřejmě, potkal jsem i mnoho otevřených Němců, kteří neměli problém se mnou jednat jako rovný s rovným, nikoliv jako příslušník ekonomicky silného a kulturního národa s nekulturním barbarem z buše. Je jisté, že odmítnutí jiné kultury je záležitost sociálně podmíněná, tedy člověk méně vzdělaný snáze podlehne předsudkům než ten, který je vzdělaný. Ale jak jistě víte, předsudek je špatnou, ovšem nedílnou součástí naší mezikulturní zkušenosti. Je na nás, abychom ty předsudky překonávali, ale sami to nedokážeme. Druhá strana musí pomoci. A ještě k těm dekretům: na LMU je několik „vyhnaných“ profesorů. Např. Dr. Sedlak, původem z Reichenbergu (Liberce), vyhnaný ve 4 letech… Vzpomínal, jak Němci kolem něj jedli koláče a buchty, ale on jen chleba. Rodiče mu neměli ty buchty kde upéci, všechno jim totiž Češi sebrali. Ale řeknu Vám, ten pán se mnou jednal s radostí, bez předsudků či hořkosti. Ten člověk zaslouží odškodnit, ne ti páni z Witikobundu a Sudetenlandsmanschaftu, kteří dští plamenné projevy plné nenávisti. Proč? Bezpráví bylo na obou stranách…
0/0
4.7.2003 13:15

Re: Re: Re: Re: Ještě větší mezci než jsme doufali
Kazdej z nas ma svy vlastni zkusenosti s lidma, a proto mame vodlisnej pohled na spolecnost.
 
K doplneni mineni vo nasich hodnejch a tolerantnich ceskejch spoluvobcanech bych Vam doporucoval zaskocit na forum:
 
 
Diky cenzure iDNES nemuzete zvracet nad prispevkama panu Ridice tatry nebo Krkovicky, protoze ty prispevky byly zruseny. Byl sem v tom foru, dyz ty prispevky jeste staly, a reknu Vam, co delali SSaci v konzentrakach, nebylo z pulky tak hrozny jako to, co tam navrhovali tydle dva panove (a nekolik dalsich).
 
A v cizine? Nechtejte, abych tady psal vo nekerejch Cechach v cizine! To pak radci padnete zizni, nez byste si koupil v jediny votevreny restauraci pivko nebo klukovi limcu, kde sedej "krajani", za kery byste se hanbou propad. Lidi sou halt ruzny, nekery sou i nevychovany. Ve vsech narodech.
0/0
4.7.2003 13:58

Ondřej z Mnichova

Re: Re: Re: Re: Re: Ještě větší mezci než jsme doufali
  No vybral jste si hezky, jen co je pravda. Škoda jen, že jste si nevybral názory i z druhé strany… Vy tyto chudáky, kteří nejsou schopni pochopit, že když už je někdo homosexuál, tak by možná chtěl obdobu heterosexuálního manželství, považujete za reprezentativní vzorek??? Pokud ano, je to bída. Myslím, že tyto názory rozhodně nereprezentují mínění většiny obyvatelstva ČR. Všimněte si, že tyto příspěvky píší pořád jedni a titíž lidé, kteří tak ventilují svoje frustrace? A myslíte si, že to je skutečně jejich OPRAVDOVÝ názor? Spíš to budou lidé, kteří za chtějí za každou cenu někoho urazit, a ty najdete ale úplně všude.
0/0
4.7.2003 16:25

bet

už je pozdě
Koho z vás při hlasování o EU nenapadlo, že tím výrazným "ANO" se vlastně dobrovolně vzdáváme Německu? A Špidla dnes přichází se změnou ústavy, místo toho aby řekl lidem, že tu za chvíli bude evropské právo nadřazené našemu? A kdo asi v EU zabrání tomu, aby si tam Němci s Francouzi prohlasovali zákon, který Benešovy dekrety pošle na smetiště dějin? Špidla nebo snad Svoboda?
0/0
3.7.2003 23:55

Blak Oak

Pro pana Knuspeho.
Myslím, že ten přínos pana Adenauera či Schopenhauera (pozn.metafzyický filosof) pro svět bych nepřeháněl. A Remarque ? Ten musel z Německa odejít ještě před nástupem fašismu a jeho knihy byly v roce 33 spáleny. A že neznáte nikoho  z Čechů, kdo by přispěl světu , svědčí jen o Vaší aroganci a omezenosti- namátkou: Jánský (objevitel krevních skupin), Purkyně (buněčná teorie), P.Diviš (vynálezce hromosvodu), Ressel (lodní šroub),Heyrovský (polarografie-Nobelova cena), naši hudební skladatelé Dvořák a Smetana nedosahují sice věhlasu Beethovena, ale zas tak úplně neznámí nejsou. Zato znám plno jmen, jimiž by se Němci chlubit neměli: Hitlerem počínaje. Takže se uklidněte, přestaňte být xenofobní a vězměte si sedativum.
0/0
3.7.2003 23:49

zumudar z kijeva

reparace
Myslím si,že by Češi měli uspořádat mezinárodní arbitráž a žalovat Německo a Rusko,za 60 let ekonomického úpadku,který způsobil fašismus a potom komunismus zavlečený k nám díky rozdělení Evropy. Vždyť Čechy byly jednou z nejbohatších zemí na světě před válkou. Tedy, AŤ nám tyto mocnosti uhradí ušlou škodu v hodnotě stovek miliard dolarů,a pak se můžeme bavit o odškodnění. Zbytečná diskuze otevírá naopak naše nároky na to být jednou z nejbohatších zemí na světě... Žadám německo aby nás odškodnilo za zničení naší ekonomiky cifrou 1 miliarda Eur za 1 rok.Tedy 60 miliard Eur do našeho státního rozpočtu...
0/0
3.7.2003 23:48

pepa

Re: reparace
Souhlasím. ČR je a vždy byla bohatou zemí. jenom zaprodanci tohoto národa mohou stále spekulovat.
Ústavu je nutno změnit zejména k soudnictví, za 13 let demokracie se ukázalo,že soudům nelze stále věřit a platit, platit a platit. jedině rozhodný zásah zákonodárců může zarazit úplné rozkradení celého státu. Benešovy dekrety nelze rušit ani měnit, to můžeme rovnou zrušit tento stát, svébytnost státu je dána ústavou a zákony  od roku 1918. Soudy vydávají rozporná stanoviska , je třeba v justici udělat rychle pořádek,kdo to neumí ať odejde a nahradí způsobené škody to platí všude v zaměstnání. Soudci mají odpovědnost za špatná protiústavní rozhodnutí.  Soudní moc je odvozená od zákonodárných sborů. Nelze stále protěžovat soudní moc nad mocí zákonodárnou. Soudci mohou pouze  aplikovat zákony této zěmě.
 
0/0
4.7.2003 8:08

Tristan Eugen

Re: Re: reparace
 Cha-cha.chááá! Kde že je ten Československý stát z roku 1918?Podkarpatskou Rus dal Beneš inciativně a naprosto dobrovolně Stalinovi daleko dříve,nežli to vůbec Stalina napadlo.Slováci nechtěli být ve státě s Čechy už krátce po zřízení ČSR.Vlastně proti tomu státu byla většina občanu toho nechtěného státu.A pořád tady někdo blábolí o zaniklém státě.Tá nynější Česká republika nemá nic společného s republikou tou první,ani druhou a dokonce ani s tou podle válečného uspořádáni po II.Svět.válce.A někomu to pořád ještě nedošlo.To "uspořádáni" jako výsledek II.Svět.války je už nahřbitově dějin.To račte vzít na vědomí a račte pochopit,že Europu čekají velké změny které se vám českým hajzlvlastencum asi nebudou líbit.
0/0
4.7.2003 12:30

Zulu

Vazeni obcane Nemecka
Velmi radi vas v Cechach vidime. Utratte € a tahnete zpatky do nackova vydelavat.
0/0
3.7.2003 23:07

alberta

Re: Vazeni obcane Nemecka
ty budes ten prvni co potahne.......
0/0
3.7.2003 23:26

solo

Re: Vazeni obcane Nemecka
zulu..cesi tahnou do EU,takze oberou   VAS
0/0
3.7.2003 23:38

franta mottl

cesi pohranici rozkradli sami,
nam na stredni skole vypravel jeden ze starsich ucitelu, ktery tehdy coby chlapec bydlel u jindrichova hradce. Sedlaci odjeli do opustenych nemeckych vesnic s zebrinakem sena a vraceli se a ze sena vykukoval nabytek, sici stroje apod. Klaus a spol to zopakovali po 1989 jeste jednou , ale tentokrat na celem narode, bez rozdilu rasy, vyznani a jazyka. Dekujeme.
0/0
3.7.2003 22:41

Najdete na iDNES.cz