Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policisté si přilepší o sedm tisíc

Policisté, hasiči a celníci budou mít od roku 2005 vyšší platy. Poslanci jim schválili navýšení průměrné mzdy ze současných 25 tisíc na téměř 32 tisíc korun. Zvýšení je součástí nového zákona o služebním poměru. Týká se více než 72 tisíc policistů, příslušníků vězeňské služby, hasičů a celníků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

aaa@post.cz

Chybí princip něco za něco...
Souhlasím s navýšením platů a vším, co je součástí navrhovaných změn ve prospěch těchto složek. Chybí mi však druhá strana mince. Mělo by současně dojít k výraznému zvýšení sankcí, trestů a jiných postihů příslušníků těchto složek (nejenom policistů) v případech zneužití mocenského postavení a zejména pak v případech korupce!!! A proto v této souvislosti by měl být současně přijat legislativně vypracovaný přísný systém kontroly a šetření všech stížností vůči těmto složkám! Něco za něco!!!
0/0
4.7.2003 10:55

horác

je více složek
Nějak mi uniklo, že vláda souhlasí s přidáním hasičům a policistům. Jenže tu je ještě městská policie a další hasiči, podnikový, dobrovolný v obcích, a některé jsoou zařazeny do inegrovaného záchranného systému. Plní to co státní složky za peníze obcí. Nebýt MP tak státní si moc neškrtnou. Státní hasiči bez dobráků by také nestíhali.
Poučení: co si obec nezařídí nemá a ještě má problémy se státem ohledně zákonných norem
0/0
4.7.2003 9:51

názor

No vidíte, co jim přineslo druhé místo v IQ testu ! :-D
0/0
3.7.2003 22:42

Nevím co tam furt serou ten průměrný plat 24000 když normální řadovej policejt má tak 13000. A k tomu jim mají sebrat prémie, takze si stejnak nahrabou akorát ti co mají peněz, že si s nima doma topit.
0/0
3.7.2003 18:57

Aja

Re:
Přesně tak, šéf, kterej má Školu práce, nepřeskočí kozu, ve vodě by se utopil a s pistolí zastřelil bere určitě nejmíň 25.000,- čistýho  a dělá průměr policajtům, kteří nosí kůži na trh....Hlavně ve velkých městech.
0/0
3.7.2003 20:14

fernet

Re: Re:
Fizlum bych dal minimalni mzdu. s IQ 30 stejne na nic jinyho nemaji narok..
0/0
4.7.2003 16:25

Re: Re: Re:
Jseš dement!
0/0
4.7.2003 19:28

Hodně naštvaný Míla

Chci být úředníkem u hasičů
Zájímalo by mě, za co dostanou pčidána například úředníci u hasičí, kteří jsou ve služebním poměru. Ti žádné přesčasy nedělají. V pracovní době mají tělesnou výchovu, rehabilitaci a dokonce i ozdravné lázně těmto těžce pracujícím platíme. To se asi drobný živnostník musí divit co je v našem policejnín socialistickém státě vůbec možné.
Taky poradím jak ušetřit miliardy ze státního rozpočtu. Kdyby se totiž propustilo 20% úředníků, tak se jistě na úřadech nic nezpomalí. Stejně se tam drtivá většina jenom fláká. A i kdybychom všem těmto propuštěným úředníkům platili podporu v nezaměstnanosti, tak nás to vyjde stále levně.
0/0
3.7.2003 16:25

Radek

Re: Chci být úředníkem u hasičů
Maš pravdu. I u hasičů se úředníci jenom množí. Už jich je víc než výjezdových hasičů . A můžeš hádat kde vznikají ty sumy při výpočtech "průměrných" platů. Chtěl bych mít jednou alespoň lehce podprůměrný plat . To bude asi všude. Někdo maká a jiný se veze sedí v teple a bere prachy. R.  
0/0
3.7.2003 17:39

Houba

Re: Re: Chci být úředníkem u hasičů
Jo, jo, jo! Je to tak ! Je jich (hasičskejch úředníků) čím dál víc a nejvíc se množej ekonomové a majetkáři. Navíc přibylo lidí, který se za hasiče vydávaj a přitom je viděli akorát tak na Nóvě (ten kdo přišel do styku s lidmi, kteří nosili zelenou uniformu vědi, vo čem je řeč.) Myslím si, že to stejně dopadne tak, že plat zvýšej, ale snížej rizikový na minimum a seberou osobní (tak, jak se to už jednou stalo). Vlk se nažere (dyť máte přidáno) a koza zůstane celá (státní rozpočet to nezatíží). Ale rád bych se mýlil.
0/0
3.7.2003 18:21

independent

Né, že by bylo za komunistů lépe, ale co se děje teď to je . . .
Takže, nemáme prachy na nemocnice a jejich provoz (  zdraví přece není nic důležitého), ale pro blbečky, který díky odznaku provádějí tu nejčernějčí činnost tak jim ještě na to přidáme. Hasičům ANO, za nimi je něco vidět.
0/0
3.7.2003 15:15

Aja

Re: Né, že by bylo za komunistů lépe, ale co se děje teď to je . . .
A Vy si myslíte , že v těch nemocnicích je to vždy OK?Z vlastní zkušenosti vím,že bych některým"zdravotníkům" ještě sebrala.Proto jsem pro velmi přísné přijímací řízení, pravidelné testy a důsledné kontroly u všech. Pak bych přidávala, protože práce policistů, zdravotníků, učitelů je potřebná a díky době čím dál náročnější. Ale sem zmetci fakt nepatří....
0/0
3.7.2003 20:04

dotaz

Re: Re: Né, že by bylo za komunistů lépe, ale co se děje teď to je . . .
pro Aju: A Vy, prosím, máte jaké povolání
0/0
3.7.2003 22:44

Philosophicus

Tak ted nevim
Rad bych fakt vedel, k cemu studuji vejsku, kdy prumerne inteligentni obcan nemluvici plynule ani jednim cizim jazykem a mirne xenofobni dostane v prumeru vic nez je prumerny nastupny plat vysokoskolaka. (Prominte, vy svetle vyjimky, ktere jsem obvinil nepravem) Nejvetsi problem na celem ale vidim v tom, ze tech par miliard se uz najde jenom v danove reforme, ergo muj disponibilni prijem dale klesne. Takze ja dru a budu drit aby se lidi, kteri mi ani zdaleka nesahaji po kotniky (cest vyjimkam, a par jich znam) meli lip nez ja. Diky squellym politiku, fakt diky.
0/0
3.7.2003 14:29

McTal

Re: Tak ted nevim
nemám rád lidi, kteří vykládají, že jim někdo nesahá ani po kotníky ......................
0/0
3.7.2003 14:57

Philosophicus

Re: Re: Tak ted nevim
Tak se s nima zkus rozumne bavit. Zatim mi to moc neslo, a to mam smulu tak akorat na policisty a na skiny (a komunisty). Proste na lidi co maji radi rovnost a poradek.
0/0
3.7.2003 15:33

poupě

Re: Tak ted nevim
Přijímá se celý nový zákon o služebním poměru, plat je jenom jedna jeho část. Přísnější budou kritéria pro přijímání do poměru atd. A k té dovolené. Nevím jak vy, ale já si povinně musím vybrat z mé 30denní dovolené 10 o víkendu, takže jsem na tom stejně jako ostatní.
0/0
3.7.2003 16:07

Katka

Re: Tak ted nevim
No, ač jsem VŠ vystudovala, nemyslím si, že by tato byla patentem na inteligenci, což je, soudě dle úrovně myšlení a pravopisu, zřejmě Tvůj případ. Dále si myslím, že v řadách policistů a hasičů je docela dost vysokoškoláků, kteří (pravděpodobně narozdíl od Tebe) ještě udělají dost drsné přezkoušení z tělocviku a střeleb. A podtrženo - sečteno: Těmto lidem nesaháš po kotníky Ty.
 
0/0
4.7.2003 6:38

Humrova strana

Zalozme Humrove milice!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jedine HUMR VE ZBRANI dokaze zajisiti poradek a bezpecnost
 
SLAVA HUMROVYM MILICIM
0/0
3.7.2003 14:05

Ferko

Re: Zalozme Humrove milice!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak jinak jedinně humrovi klepeta dokáží nastolit ten správný pořádek. Jako major Fero Velké klepeto o tom musim něco vědět. Padouši třeste se!
0/0
3.7.2003 14:26

Sudánec

Re: Zalozme Humrove milice!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stále se divím, že tolik lidí se vyjadřuje k tak podružným tématům, jako jsou platy policistů a jen hrstku odvážných zajímá osud humra, který úpí pod tyranskou vládou zaměstnanců ostravského tesca.Proto apeluji na všechny jimž osud tohoto humra není lhostejný.Vyjádřete svůj nesouhlas, bojujte za práva humrů!!!!!!!!
0/0
3.7.2003 15:49

CheHumrevara

Re: Re: Zalozme Humrove milice!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ať žijí humří komanda !!!
0/0
4.7.2003 0:32

Radim

loajální
Plánované zvýšení mezd určitým složkám má jednoznačně politický podtext. Vzhledem k hloupě naplánované a amatérsky připravované "reformě"veřejných financí potřebuje mít vláda, v případě nějakých nepokojů, loajální represivní složky. Stačí číst mezi řádky...
0/0
3.7.2003 14:03

Listopad@cz

Je jich chyba......
Největší chybou policistů ještě v dobách VB byl velmi chabý a zákonům neodporující zásah na Národní třídě.To že nedokázali udržet pořádek proti partě přiopilých studentů je jejich ostuda.
Jejich platy jsou takové jaké si svými pendreky vysloužili.Zasedání NATO v Praze jasně ukázalo , že máme přeci jenom akce schopné a funkční jádro Policie.
Feťáky, vagabundy a povaleče je třeba mydlit od rána do večera.Policie nechť dobře zaplacena, aby tato verbeš dostala řádně po hubě.
0/0
3.7.2003 13:30

Aja

Re: Je jich chyba......
Nemůžu než souhlasit....
0/0
3.7.2003 20:09

jakartaECHOsonicS.Y.S.T.E.M

nebuďte houby a
volte legalizaci marihuany!!!          
0/0
3.7.2003 11:52

renne.........................

Re: nebuďte houby a
JSI NĚJAK MIMO MÍSU!!!  JÁ LEGALIZACI PODPOROVAT NIKDY NEBUDU, PROTOŽE BY TO TADY VYPADALO JAKO V HOLANDSKU.....,,SJÍŽDĚLI" BY SE TADY FEŤÁCI  Z CELÉ EVROPY
0/0
3.7.2003 13:18

jakartaECHOsonicS.Y.S.T.E.M

nebuďte houby a
volte Mareše !!!!!                  
0/0
3.7.2003 11:51

Jenda I

Rozdělme to !!!
Hasiči aktivní (nemyslím preventisty) jsou většinou lidé, kteří nemají na růžích ustláno. Jejich vzdělání sice nemusí být nejvyšší, ale ostatní důvody zvýšení platů plně akceptuji. Ze všech ostatních složek na tom byli vždy nejhůře. Ať platově, tak výsluhově, a stejně tak ostatnímu prebendami.
Policie, bachaři a celníci. Středoškolsky a výše vzdělaní lidé. Bohužel většinou na vlastních (policejních)středních a vysokých školách. O jejich vysoké hodnotě jistě nikdo nepochybuje. Úroveň známe z řady policejních zápisů, výroků a pod.. Skupina, kolem jejíž činností se točí řada problémů, kriminality, korupčních afér. S platy a prebendami nadstadartními. Ovšem neustále plačící a hlavně na všemožné se vymlouvající. Já bych jim nakálel.
Malý příklad za všechny: Neznám případ, kdy by hasiči nevyjeli k ohni (či jiné události) a nemakali do úpadu. V těch nejtěžších podmínkách. Neznám od nich výmluvu, že mají kvóty na PHM, že je jich málo, že mají špatné stříkačky. Také nemají pomalu na každou druhou jednotku vysvětlovače v podobě tupého tiskového mluvčího. To co nám předkládají média, to jsou vesměs elitní policejní jednotky. Většina ostatních (místních) policistů by totiž měla v kritických momentech minimální šanci přežít. A platy to nezlepší.
Bohužel, mocipán potřebuje drába. A dobře placený dráb, soudce, či jiný pohůnek, je vděčnější. Takže s chutí do toho.
Zaplatí to všichni ostatní, kteří nemají šanci začít vydírat. Podnikatelé, živnostníci, zaměstnanci menších soukromých firem i těch větších, které státní moc loupežnickým způsobem zprivatizovala. Tam teď má jedinou moc - vybírat a danit. Právní ochrana zprivatizovaných pracovníků je v řiti. Nesouhlasíš - nemusíš tu dělat. A je to. Nejsilnější manažerský argument. Zákon Tě nechrání, a vydírat není čím. Takže svým fízlům přidáme platy a svému plebsu daně. Už pravičák s levicovou podporou Venda Klaus, když byl jenom premiér, říkal, že ulice ho nezajímá. A taťka demokrat Špidla s ovarovou hlavou sociálních věcí a práce (mozek Škromach)  to jenom rozvíjejí.
Takže rada na závěr. Založte dobře placené Lidové milice. 
(Pokud jsem po sobě neopravil chyby, odpusťte mi. Nemám sílu číst vlastní výpotky)
0/0
3.7.2003 11:48

Pavel K.

Re: Rozdělme to !!!
Nechci, se zde zastávat policistů, ale je pravda, že zvýšení platu řadový policista opravdu moc nepozná. Jako při každém zvyšování totiž platí zásada, že čím větší plat tím víc dostane přidáno. Takže policajt, který je obyčejný strážník a dělá za 11 000 Kč ( to se od průměru dost liší že ? ) uvidí za 2 roky na výplatní pásce maximálně pár stovek. Zato na ředitelství se budou mít ze zvýšení platů radost.  Myslím, že by bylo lepší vyhodit nebo přeřadit ty uředníky a ušetřené peníze pak investovat do obyčejných policistů. Pak by zmíněných 6,5 miliard mohlo být použito na lepší vybavení hasičů, policistů, a na zlepšení bezpečnosti věznic. Je nutno dodat, že vybavení jak hasičů tak policistů je mnohdy v takovém stavu, že ohrožuje na zdraví i je samotné. Kriminalita a braní úplatků u policie, se nevyřeší ani zvýšením platů o 50%, vždy bude někdo kdo to bude moct přeplatit a navíc platí kdo má víc, chce ještě víc. Chce to inspekci, ale nezávislou na ministerstvu vnitra a na vládě samotné. Já sám jsem u polici už 8 let a í se spoustou věcí nesouhlasím, jenže s tím nic nenadělám. Jo a studium na vysoké škole zřizované policií ČR není žádná procházka růžovým sadem. Už při příjimačkách neuspěje 7 žadatelů z 10.
0/0
3.7.2003 12:17

Jenda I

Re: Re: Rozdělme to !!!
Nemám důvod s řadou Vašich argumentů nesouhlasit. Není ani mým zájmem podrobovat jednotlivé problémy policejní problematiky většímu rozboru. Naprosto souhlasím s Vaším názorem na korupční jednání a způsob řešení. (Byť jsem v tomto oboru čechoskeptik.) Snad jediné menší proti. Těch kolegů, kteří pracují za 11.000,-  je předsi jenom více v nástupu, než v reálné službě. A druhý problém. Přístup k vybrané profesi. Jak jsem řekl, nechci rozebírat problematiku (administrativa, byrokracie, atd.). Přístup jednotlivců je však ve značně velkém procentu tragický, což vede k averzi většiny neinformované veřejnosti. Jinak přeji hodně zdaru a hezký den.
0/0
3.7.2003 12:59

polda

Re: Rozdělme to !!!
Musím reagovat. Školy- po vystudování střední policijní školy (čtyřleté) musí absolvent projít příjmacími testy jako každý jiný. Většina neprojde. Policiejní akademie je škola velmi náročná ten titul Bc. po čtyřech letech studia (dálkového) rozhodně není zadarmo. Doporučuji Vám vyzkoušet osobně. Určitě zmněníte názor.
Práce- že by jsme nepřijeli kam nás lidi volají o tom tedy nevím. Bohužel dost často lidé chtějí, aby jim policie vyřešila jejich osobní (manželské, rodinné) problémy. Bohužel k tomu zde není policie, ale různé poradny nebo soudy. To, že média předkládají jen práci elitních jednotek také není pravda. Na každý (včetně těch nejzávažnějších) trestný čin je nejdříve vyslána hlídka obvodního oddělení (zde pracují policisté zhruba za 15-16 tis. hrubého). A právě tato hlídka zadržuje pachatele pokud je to ještě možné (včetně vrahů, ozbrojených lupičů apod.). Platy možná nezlepší šance řadových polistů přežít při zákroku, ale rozhodně bude větší okruh zájemců ze kterých lze vybírat (v dnešní době už berou každého kdo splní testy, a dokonce vím o případu, že je u policie člověk s modrou knížkou na vyjímku ministra vnitra, protože nejsou lidi).
0/0
10.7.2003 22:47

McTal

je to trošku na bránici
za rok a půl dostaneš přidáno, to je opravdu motivující ............... mimochodem to bude parádní dáreček pro novou vládu .....................
0/0
3.7.2003 11:46

karel

pouze hasici ano
policii a celnikum bych ubral, aby se snizila vyse uplatku a mohli uplacet i obycejni lidi;-)
0/0
3.7.2003 11:30

S

jak to teda je
no jestli teda dostanou navic cca 30% tak uz je vidim ze nevezmou uplatek který by dejme tomu byl  skoro 200% jeho platu nebo mozna i vic, kdyz ho vzal drive
0/0
3.7.2003 11:14

Olda

Titulek lže
7.000,- Kč nedostane policista, když tak s bídou 1.000,- O zbytek se postará patřičný papaláš. Jo, statistika je věda.
0/0
3.7.2003 10:13

gogo

lidičky, nedivte se ...
každý režim, který funguje špatně, potřebuje dobře živené a poslušné gardy, které budou schopny potlačit nespokojenost obyvatelstva. Saddam Hussein to měl zařízeno podobně. Až bude někdo z vás v parlamentu, pochopíte, že nezáleží na tom ve které jste straně, avšak na tom, že jste u moci. Pak budete jednat stejně jako oni
0/0
3.7.2003 10:10

Mistr

Problém
Ne, že bych jim to nepřál, ale tímhle rozhodnutím si vláda zadělala na velký problém. Na podzim se může těšit na stávku učitelů, hned na to přijdou lékaři a pak další státní zaměstnanci. A budou mít jednoduchý argument, který jim vláda nevyvrátí: My chceme taky! Proč zrovna my máme mít míň" A protože už nebude možno říkat, že na mzdy nejsou bohužel peníze, když pro někoho jsou, můžeme se "těšit" na divoký podzim.  
0/0
3.7.2003 9:48

Radek

Re: Problém
Až bude mít výjezdový hasič 25000  , tak to bude tabulkový průměr kolem 60 000 . A k tomu až 300 hodin přesčasů grátis. Skvělá nabídka ne ?! Navíc musíte mít  zdraví lepší než kosmonaut. Přidte mezi nás. Takových bláznů je stále málo. R.
0/0
3.7.2003 10:07

Radek

Re: Problém
Jo a můžete být klidní. Zde propírané složky stávkovat nepůjdou. Jsou totiž ve služebním poměru takže nesmějí .  Celníkům přidají taky jen dočasně. Po Vstupu do unije jich bude totiž taky "pár " navíc. R.
0/0
3.7.2003 10:55

poupě

Re: Re: Problém
Jeden velký souhlas s tebou. Lidi o nás vědí, jen když potřebují. To, že řada lidí nezná ani povrchně zákony, a chce po policistech nemožné, ani říkat nemusím.
0/0
3.7.2003 16:05

šašek

hasiči ano
hasičům bych přidal myslím že si to zaslouží nemají to jednoduché alespon kdo je někdy viděl při zásahu mi dá za pravdu ovšem ta druhá skupina to znamená policie a celníci těm bych n....l
0/0
3.7.2003 9:34

renne.........................

Re: hasiči ano
no jestli to ti další jako celníci a policisté mají jednoduché????
Když smýšlí 95% obyvatelstva jako ty tak to asi nemají zrovna legraci :((
 
0/0
3.7.2003 13:13

KOLBABA

TEĎ, KDYŽ NA TOM NENÍ STÁTNÍ KASA O.K. ?
0/0
3.7.2003 9:05

Jarda

Represivní složky
Jelikož už něco pamatuji, tak mohu napsat, že když je vláda slabá, upevňuje si svou moc podplácením represivních složek státu. Špidlovci jsou socani s rudou nálepkou!
0/0
3.7.2003 8:38

Jarda

Jako za totality
Tak a je to. Tento stát nepovažuji za svůj. Stát, kde policajti a lampasáci jsou placeni (a výrazně) líp než pracovníci ve školství a zdravotnictví nepovažuji za normální demokratický stát. Je tak jak za fašismu nebo komunismu. Nemám slov a jsem v šoku. Kdyby byly volby, tak žádnou parlamentní stranu nevolím. Takhle mě naštvat před dovolenou. (nepracuji ve zdravotnictví a ni ve školství).
0/0
3.7.2003 8:11

jo-ja

info
Kamarád se rozhodl jít k policii, má středoškolské vzdělání a nemohl jít na vysokou školu díky nemocné mamince.  Napsal překrásný článek o tom, jak probíhaly testy u policie.  Ale nastal problém. Došlo na psychotesty, vše probíhalo v pořádku. Ale přišla kresba. měli nakreslit strom. Proč ne? Nakreslil strom, ale poněvadž  již strávil čtyři hodiny na testech a paní policistka si jaksi odskočila, neměl co dělat a k danému stromu domaloval sluníčko, trávu, vodu a ptáky. Velice ho pobavilo, když jeho výsledky ho zařadily do první desíky asi mezi 200 uchazeči a bylo mu oznámeno, že na základě jedné kresby jej nemohou příjmout, poněvadž je jaksi citově labilní:)))))  Já vím, že je to úžasný člověk a velice poctivý. A labilní? To vůbec ne:-)))
0/0
3.7.2003 7:46

KOLBABA

Re: info
TROŠKU SE ZABÝVÁM PSYCHOLOGIÍ. NA ZÁKLADĚ TVÉ INFORMACE USUZUJI, ŽE TVŮJ KAMARÁD JE VELICE KREATIVNÍ ČLOVĚK. A TAKOVÉHO POLICIE NEPOTŘEBUJE. TAM MAJÍ ŠANCI HLAVNĚ LIDI BEZ CITU S OMEZENÝM INTELEKTEM, KTEŘÍ BEZHLAVĚ PLNÍ ROZKAZY. TRAGÉDIE.
0/0
3.7.2003 8:45

ZM

Re: Omyl?
Zdá se mi že tvoje IQ nebude bůhví co, při takových vyjadřovacích schopnostech.
 
0/0
3.7.2003 8:11

kozlik

Re: Re: Omyl?
To netvrdím, ale aspoň na takovýho kapitána by to docela určitě stačilo....
 
0/0
3.7.2003 8:17

Najdete na iDNES.cz