Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Protest na hranici zkrachoval

Na čtyři desítky ochránců zvířat protestovaly na česko-polském přechodu v Chotěbuzi na Karvinsku. Nelíbí se jim brutální přeprava hospodářských zvířat. Chtěli, aby jeden z projíždějících kamionů zkontroloval veterinář. Nedočkali se ho. Dozvěděli se, že polská policie posílá řidiče jinam.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

okopírované

CESTA NA SMRT
Organizace ohz se rozhodla dát najevo svůj nesouhlas s mezinárodní přepravou tzv. hospodářských zvířat (dále jen MTtHZ) v EU blokádou transportu se živými zvířaty v blízkosti hraničního přechodu s Polskem v Chotěbuzi.
Protože nikoli všechna média podala přesné informace o tom, co se odehrálo ( nejpřesněji interpretovali skutečnost ve zpravodajství ČT1 ) a protože k určitému zkreslení došlo i díky tomu, že ve stejný den se v Praze odehrávala tisková konference Společnosti pro zvířata (ále jen SPZ ), jejichž názory a způsob práce se diametrálně odlišují od názorů a způsobu práce ohz, rozhodli jsme se podat podrobnější info k naší akci.
Pro zvířata jsme měli nachystány barely s čerstvou, pitnou vodou a na místě byl přítomen veterinář, Dr. Franz Plank, který se již mnoho let aktivně zabývá ochranou tzv. hospodářských zvířat a v souladu s jeho odbornou analýzou stavu přepravovaných zvířat v zablokovaném transportu bychom postupovali.
Samozřejmě jsme i zvažovali případnou kritiku týkající se zvýšení stresu zvířat v zablokovaném transportu. Tento argument je naprosto pochybený. Pomineme-li zajištění veterináře a pitné vody pro zvířata, je tento argument na stejné úrovni, jako by jste někomu, kdo zdržuje transport do pracovního tábora Buchenwald nebo Ravensbrück, říkali, že zbytečně stresuje unavené lidi, kteří se těší do sprch. Ale my víme, co je v těch sprchách čeká.
Všechna možná rizika blokády byla již předem pečlivě řešena a co nejvíce eliminována - šlo nám o předvedení médiím typického transportu zvířat s nedostatky propuštěného přes hranice ČR. Ten také skutečně jel, ale byl policií odkloněn: jednalo se o nepřivázané koně v transportu s nedostatečným větráním, který nebyl předepsanou dobu na veterinární stanici v Zebrzydowicích. Pokud by blokáda proběhla, požadovali bychom návrat na stanici, vykládku koní na 24 hodin ( tak jak má být podle směrnic ), stejně jako nápravu ostatních nedostatků. Tím, že policie transport odklonila a nebyla provedena jeho blokáda, neuvázaní koně byli na cestě vystaveni riziku poranění při prudkých brzdících manévrech nebo i smrti. Kromě toho byli vystaveni vedru a únavě vinou nedostatečné ventilace. Chtěli jsme těmto zvířatům alespoň na pár hodin jejich cestu na smrt oddálit, poskytnout základní péči a zodpovědným lidem udělat ostudu. V akci jsme byli podpořeni organizacemi C. E. A - Czech and English for Animals - Hana Langley Nesehnutím Zlín, Svobodou zvířat, Sociálně ekologickou iniciativou z ČR, Animal Spirit z Rakouska a německými Animal Peace. Za právní pomoc bychom rádi poděkovali Lize lidských práv z Brna.
Zablokován byl pouze jeden pruh, pouštěli jsme osobní i nákladní auta a dva naši aktivisté řídili dopravu, protože policisté o to neprojevili zájem. Původně jsme chtěli blokádu uskutečnit asi 200-300 metrů od hraničního přechodu, ale když jsme zjistili, že policisté transport odklonili, vydali jsme se na samotný hraniční přechod. Nejednalo se v žádném případě o nějaký vysmátý, uřvaný dav, již před tím než začala samotná akce jsme účastníky upozornili, že nejsme na streetparty, a měli bychom se chovat tak, aby se z bídy přepravovaných zvířat a případné blokády nestala fraška. Po ukončení akce jsme vysbírali odpadky na místě, kde jsme měli základnu a po celou dobu jsme vystupovali klidně a nekonfliktně. http://www.ohz.czZviratkanavigacni.html
0/0
10.7.2003 19:56

Olda

Zákon
I za současných legislativních podmínek lze proti týrání zvířat zasáhnout. Týrání zvířat v takovém měřítku lze vysvětlit pouze špatnou prací úředníků. U nás vítězí snaha vyrábět nové a nové (mnohdy nesmyslné) zákony nad zvýšením nároků na kvalitu jejich práce. Stát si prostě nedokáže uhlídat nic. Jak po něm může někdo chtít, aby hlídal nějaká prasata, když si nedokáže uhlídat ani vlastní .
0/0
2.7.2003 7:16

Krystof

OMLUVA
Omlouvám se všem ekologům, zeleným, ochráncům zvířat, hipízákům. Pojďme společně bránit práva zvířat a domorodců V Africe.
0/0
2.7.2003 7:03

Krystof

Re: OMLUVA
Ještě přidávám svoji nejmilejší stránku:
Krystof
0/0
2.7.2003 7:06

MartinB

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Tady se zase někdo ošklivě pozvracel.
0/0
1.7.2003 19:58

ČESKÝ SEN

http://pomoczviratum.unas.cz/
http://pomoczviratum.unas.cz/ 
0/0
1.7.2003 19:28

Krystof

Re: http://pomoczviratum.unas.cz/
mazlicek i pro pracujici tridu do panelaku
0/0
1.7.2003 19:33

dobrota2000

http://www.ohz.cz/Zviratka/transporty.html
nejlepší jsou ty prasátka, co vidí naposledy slunce...
 BEŽTE PROTESTOVAT PROTI PŘEPRAVĚ OVOCE V MALÝCH, TĚSNÝCH BEDÝNKÁCH !!!
0/0
1.7.2003 19:03

ČESKÝ SEN

Protestovat proti blbcům je zbytečné
Blbost lidská je nekonečná, co?
 
0/0
1.7.2003 19:21

Jirka

Ti ekoteroristi se zas dneska vyřáděj.
Ale já upozorňuji předem:
Zakáže-li mi kdo žrát zvířata, budu žrát ekoteroristy.
0/0
1.7.2003 17:13

Krystof

Re: Ti ekoteroristi se zas dneska vyřáděj.
To je ale ošklivý, fuj....
0/0
2.7.2003 7:09

Květák

Chraňte rostliny, jezte jenom maso.
0/0
1.7.2003 16:32

šakal

Tedy,...
...jako šelma...
 
...bezvýhradně podepisuji!
0/0
1.7.2003 16:35

Jirka

Re: Chraňte rostliny, jezte jenom maso.
Souhlasím. Je to hanebné to pojídání květáku a brokolice a brambor a salátu a pšenice...
Jenom maso by se mělo jíst.
0/0
1.7.2003 17:09

karel

Re: Re: Chraňte rostliny, jezte jenom maso.
vtipny:-) skoda, ze jako masozravci zabijete o tisice rostlin vice nez vegetariani nebo vegani:-) co si jako myslite, ze jedi ty zvirata na farmach? modry z nebe?!?!?!:-)))
0/0
1.7.2003 18:31

TeameXtreme

Re: Re: Re: Chraňte rostliny, jezte jenom maso.
no ale ty zvirata by to spasali i tak. Veganstvi neni zivotni styl to je diagnoza neco jako ucitelka
0/0
1.7.2003 18:45

ČESKÝ SEN

Re: Re: Re: Re: Chraňte rostliny, jezte jenom maso.
Kdo by potom chovat ta zvířata a proč?
TY SEŠ TAK HLOUPÝ AŽ TO BUČÍ
 
0/0
1.7.2003 18:55

TeameXtreme

Re: Re: Re: Re: Re: Chraňte rostliny, jezte jenom maso.
1) Kdo by ti zvirata zabil?
2) Zvirata maj prirozenou touhu se mnozit a o antikoncepci asi v zivote nesliseli
3) Zato ty si chytrej az to boli
0/0
1.7.2003 19:01

ČESKÝ SEN

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chraňte rostliny, jezte jenom maso.
Ty si představuješ,  jakože všichni na povel přestanou jíst maso? Ty jeden optimisto!
K množení:Přečti si něco o fabrikách na zvířata.
ad 3)nápodobně
0/0
1.7.2003 19:26

karel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chraňte rostliny, jezte jenom maso.
pokud nemas znalosti biologie zakladni skoly, tak je tezky se o tomto tematu bavit. precti si neco o potravnim retezci a vrcholovych predatorech a pak prijd;-)
0/0
1.7.2003 19:36

TeameXtreme

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chraňte rostliny, jezte jenom maso.
Silne pocybuju ze tech 20 selem co v cechach beha by dokazala spotrebovat vsechny kravy v cechach
0/0
1.7.2003 19:44

Pol Pot

Blázníte
Krávy, prasata, slepice to sou jenom chodící konzervy, salámy, tlačenky a paštiky, tak neblázněte.
0/0
1.7.2003 16:22

ab

foto
http://www.ohz.cz/Zviratka/transporty.html
http://www.ciwf.co.uk/banliveexports/link3/story1.htm
0/0
1.7.2003 16:20

ViMe

jak chcete
abychom se chovali slušně ke zvířatům když se neumíme chovat slušně sami k sobě navzájem? Mně špatné zacházení se zvířaty vadí, ale mnohem víc mi vadí, že jsou na světě místa kde se zabíjejí lidé a kde nemají co jíst.
Lehce se protestuje s plným žaludkem (ať už zrní nebo bůčku)
0/0
1.7.2003 16:16

člověk kontra zvíře?
"Předpoklad , že zvířata nemají žádná práva , že naše zacházení s nimi nemá žádný mravní význam je nesporně odporný příklad barbarství . Univerzální soucit je jediná záruka etiky. Schopenhauer
Bolest a utrpení jsou špatné a mělo by jim být zabráněno nebo by měly být minimalizovány a to bez ohledu na rasu, pohlaví nebo druh živočicha, který trpí. Jak těžká bolest je záleží na tom, jak je intenzivní či jak dlouho trvá, ale bolest té samé intenzity a trvání je shodně špatná, ať už je pociťována člověkem či bytostí jiného druhu.
0/0
1.7.2003 16:26

Květák

Re: člověk kontra zvíře?
Ještě větší barbarství je požírat mne a moje zelené bratry. Už jsi někdy viděl ten masakr, když vjede na pole kombajn a usud brambor ve šrotovníku tě též nechává chladným ?
0/0
1.7.2003 16:31

EDGAR KUPFER

Re: jak chcete
Verím, že kým človek zabíja a trápi zvieratá, bude zabíjať a trápiť aj ľudí – dovtedy budú vojny, lebo zabíjať sa človek musí učiť a cvičiť na malých veciach, vovnútri aj navonok. Kým sú ešte zvieratá v klietkach, dovtedy budú aj väzenia, lebo zatvárať sa človek musí učiť na malých veciach, vovnútri aj navonok. Kým ešte existujú otroci-zvieratá, dovtedy budú existovať aj otroci-ľudia, vovnútri aj navonok. Nepokladám za potrebné rozhorčovať sa nad malými alebo veľkými nehanebnosťami a ukrutnosťami, ktoré vykonávajú druhí, ale pokladám za veľmi potrebné, aby sme sa začali rozhorčovať vtedy, keď my sami ešte vo veľkých alebo malých veciach konáme kruto.
Keďže je ľahšie dosiahnuť malú vec ako veľkú, myslím si, že by sme sa mali pokúsiť ovládnuť naše malé, bezmyšlienkovité prejavy krutosti, vyhnúť sa im alebo lepšie: zanechať ich. Takto nám jedného dňa nepadne zaťažko zdolať aj veľké prejavy bezcitnosti a zvíťaziť nad nimi.
0/0
1.7.2003 16:31

Květák

Re: Re: jak chcete
Totéž platí i pro rostlinky. Lidé, sežerte se navzájem.
0/0
1.7.2003 16:34

Václav

Naprostý hnus a Policie ČR na straně hajzlů
Je to gaunerství ne jednotlivých občanů, ale firem. Nebyl by problém toto zakázat a hlavně stíhat. Je to častý případ, je mi z toho zle.
0/0
1.7.2003 16:11

xxx

Re: Naprostý hnus a Policie ČR na straně hajzlů
Spravne. Policie by mela zasahnout a rozehnat demonstraci omezujici provoz a nerespektujici dopravni predpisy
0/0
1.7.2003 16:14

Matt

souhlas
to, že jíme maso zvířat a jejich kůže používáme třeba na oblečení atd. ještě neznamená, že se k nim proto musíme chovat jak dobytek. Jak napsal Aleš o kousek níž, souhlasím se zlidštěním převozu - a nejen převozu, ale i chovu zvířat, i když by se to mělo promítnout do ceny masa, nebo třeba vajíček či mlíka. Mimochodem, otázka pro militatntní vegetariány - kolik z vás má doma kožený boty nebo batoh?
0/0
1.7.2003 16:07

Jirka

Pro penize
se udela cokoli,veskera moralka a etika jdou stranou....i tak se pozna pan tvorstva.
0/0
1.7.2003 16:04

xxx

A co takhle...
Ridic cekajici pred celnici, nez houf fanatiku uvolni cestu zaziva muka...
0/0
1.7.2003 16:03

přírodovědec

Re: A co takhle...
Ty zvířata taky.
0/0
1.7.2003 16:05

kunny

je to tak
jsme prasata
0/0
1.7.2003 16:01

přírodovědec

Re: je to tak
Už jsi někdy viděl larvy lumčíka, jak zaživa vyžírají housenku ? Trvá to několik dní a důležité orgány nechávají na konec, aby jim konzerva vydržela.
0/0
1.7.2003 16:04

ab

Re: Re: je to tak
Počujem, ako mi protirečíš: “Ale nedeje sa v prírode aj to, čo my robíme? Nepohlcuje tam silnejší slabšieho? Konáme teda v zhode s prírodou! Odpoviem Ti, že máš pravdu. V prírode je to tak – u zvierat, dokonca aj u rastlín. Ale rátaš sám seba ešte k zvieratám alebo k rastlinám? Neveríš skôr, že stojíš už na vyššom stupni – a nenazývaš sám seba hrdo: človek? Chápeš teda, ak verím, že moje činy by mali byť činmi človeka, vyššej bytosti, nie činmi zvieraťa, konajúceho neslobodne? Nevytvára našu ľudskosť práve skutočnosť, že sa snažíme oslobodiť svoje konanie? Nespočíva práve v takmer slobodnej rozhodovacej schopnosti nášho Ja celá podstata nášho ľudského bytia? Budeš mi protirečiť: “Áno, ale my ľudia ešte nie sme dokonalí, ešte sme veľmi viazaní na všetko z nižšej sféry – máme v sebe ešte veľa zo zvieraťa, čo sme ešte nedokázali vo svojom vývine odstrániť a čo ešte musíme ukájať.
 
0/0
1.7.2003 16:13

přírodovědec

Re: Re: Re: je to tak
Nebudu ti protirečit. Klobásky máte vynikající.
0/0
1.7.2003 16:28

EDGAR KUPFER

mrtvoly
súhlasím aj s Tebou, keď hovoríš, že mäsité jedlá sú chutné, lahodné, sú rozkošou pre jazyk, pôžitkom pre jediaceho. Majstrovská príprava z nich spraví naozaj chutné jedlá, pri ktorých sa dá úplne zabudnúť na to, že sú pripravené z mŕtvol.
0/0
1.7.2003 16:39

Petr

Re: mrtvoly
Lepší je jíst mrtvoly zvířat než živé rostliny.
0/0
1.7.2003 16:45

kanibal

Re: Re: mrtvoly
není nad to zkonzumovat člověka
0/0
1.7.2003 19:31

Kirken

Souhlasím s protesty.
Nejsem ani náhodou příznivec ekologistů, antiglobalistů a podobných nešťastníků, ale tohle je jiná. Je třeba alespoň omezit týrání hospodářských zvířat, a to nejen při transportu, ale i při chovu a na jatkách. Pokud bude nějaká příležitost, jsem ochoten pro to i něco udělat.
0/0
1.7.2003 16:00

Aleš

Zase se směšují dvě různé věci.
Nejsem proti tomu, aby se se zvířaty zacházelo během převozu lépe, i kdyby se to mělo promítnout do ceny masa. Na druhou stranu považuji za nesmysl chránit zvířata a přitom požírat rostliny, které jsou také živé a často žijí i ve vegetariánově žaludku, protože je dá mnohem větší práci zabít. Tvrdit že zvířata nejsou zboží může jenom bláznivý idealista nabo ekoterorista. Tihle lidé si navíc obvykle nedělají moc starostí s pravdou a tím do značné míry diskreditují myšlenky, které se snaží prosazovat. Na silnici jsem viděl několik transportů a žádnou z popisovaných hrůz jsem přitom nezaregistroval, což neznamená, že se to někdy nemůže stát. Dopravit zvířata v co nejlepším stavu je i v zájmu přepravce, rozdrcenou mršinu by od něho nikdo nekoupil, nebo by přinejmenším chtěl slevu.
0/0
1.7.2003 15:54

Aleši, cos měl z biologie?
Říká ti něco CNS? A nervy? Rozdíl mezi savcem a zeleninou?
Vidíš vůbec rozdíl mezi petrželí a člověkem?
A  rozdíl mezi květákem a psem?
Tvrdit že zvířata nejsou zboží může jenom bláznivý idealista nabo ekoterorista. Fakt?
0/0
1.7.2003 16:01

Květák

Re: Aleši, cos měl z biologie?
Houby o tom víš. Nás se nikdo neptal.
0/0
1.7.2003 16:07

Mlékař Dan

Jejda nanku...,
a ja myslel, ze bifteky a steaky rostou na kerich a mleko je z plodu mlekovniku... To sem ale neznalek :-)))
0/0
1.7.2003 15:44

http://pomoczviratum.unas.cz/
http://pomoczviratum.unas.cz/ 
0/0
1.7.2003 15:39

Iva

Slzy v očích
Sama jsem viděla několik záběrů a obrečela jsem to, a to jsem silné povahy. Tohle by měl vidět každý povinně. Bohužel naše konzumní společnost nezná meze. Je mi z toho špatně a plně podporuji počínání ochránců.
0/0
1.7.2003 15:32

HOLOCAUST NA TVÉM TALÍŘI
: "Zvířata na jatkách celým svým chováním ukazují, že rozumějí hrůze chvíle, že chápou blízkost smrti. Padají tehdy ve smrtelném úleku na kolena... chvějíce se celým tělem, oblévána smrtelným potem strachu, od kterého jim černá srst.
Některá křičí přerývaným lkajícím hlasem, jiná pláčí tak strašně, že praménky jejich slz jim tvoří kaluže na bocích hlav. Pro lidi, kteří nemají umrtvený soucit, je otřesené dívat se na hrůzu, která se zračí v jejich očích, vyjadřující prosbu o slitování.
Avšak peklo těch zvířat začíná již v okamžiku určení na jatky, hladovění a transportu pod ukrutnou vládou lidí zbavených všech humánních citů, kteří s nimi zacházejí jen jako se zbožím."
 
0/0
1.7.2003 15:30

Re: Re: HOLOCAUST NA TVÉM TALÍŘI
"Osvětim začíná tam, kde človek stojí na jatkách a říká – vždyť to jsou jen zvířata." Theodor Wiesengrund Adorno
že Pol Pote, vždyť to přece znáš
0/0
1.7.2003 15:49

Najdete na iDNES.cz