Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klienti Hutnické pojišťovny mají problémy

Městská nemocnice v Ostravě-Fifejdách odmítla v poslední době poskytnout péči několika pacientům. Odůvodnění sester či lékařů bylo ve všech případech stejné: Jste klientem Hutnické zaměstnanecké pojišťovny, která nám málo platí. Běžte zkusit štěstí jinde. Pojišťovna říká, že platí řádně a včas.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jan ,Praha

Není náhodou v krachu celá ekonomika?
Vážení .Celá diskuse je absurdní.Ekonomika státu je totálně devastovaná.Důkazem je snaha kabinetu pana Špidli o "reformu",která je předem odsouzena k zániku(pan Sobotka chce šetřit,pan Mareš chce odškodňovat-to je pane parta) .Jediným řešením celé situace je "rozumná diktatura".Pod tímto pojmem ve zdravotnictví si představuji zušení všech pojišťoven mimo VZP ne proto,že je nejlepší,ale proto,že se tím ušetří celorepublikově peníze které,které pojišťovny spotřebovávají na svůj provoz. Nedovolit soukromá zdravotní zařízení(doktor pracuje ve státním a melouchy dělá ve svém.....)redukovat zdravotní zařízení a počty lékařů podle skutečných potřeb,obsadit místa vedoucích pracovníků v nemocnicích ekonomicky vzdělanými lidmi a ne lékaři...To ale není možné,neboť stát se dal na cestu totální devastace,která byla zahájena "Velkou,sametovou,lidovou taškařicí" pardon revolucí.  
0/0
1.7.2003 15:16

Eva

Jiné pojišťovny
Paní redaktorko, přeregistrujte se k jiné zdravotní pojišťovně a do půl roku máte stejné problémy. Předchozí příspěvek má pravdu v tom, že je to u všech pojišťoven stejné. A nemocnice si diktují. Proč by si nediktovaly, když jsou tiskem stále zobrazovány jako chudáčci, které "zlé" pojišťovny  "okrádají o jejich peníze, na které mají nárok". Že se ale jedná o jednoduchou matematiku: to co se vybere se může rozdělit, to nikoho nezajímá. Podívejte se na VZP - tak se snaží vyjít nemocnicím vstříc, až z toho má obrovské dluhy. Kdyby to nebyla VZP, tak s těmi dluhy už dávno končí!!!
0/0
1.7.2003 14:02

Ing. Papazian

Celý systém našeho financování zdravotnictví je špatný
Tyto naznačené problémy se v podstatě týkají celé republiky, všech zdravotních pojišťoven. Je jen otázkou,kdy celý systém půjde do bankrotu, jako tomu bylo v 90. letech v bankovnictví, které také bylo systémově špatně usměrněno. Je vidět, že tržní síly vše nevyřeší, mnoho zdravotních pojišťoven situaci a ke stlačení cen příliš nepomohly (ani nemohly), je nutná celá reforma zdravotnictví a příspěvků pro tuto oblast.
0/0
1.7.2003 13:39

Najdete na iDNES.cz