Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nepřivazuj a nepij

Svět je prohnilý od nejvyšších pater až dolů. Zatímco se někteří představitelé národa třásli hrůzou před absurdními vyhláškami Evropské unie, žhaví nad vyhláškami své mozkové závity i politici komunální. Zákaz přivazování psů před hospodami, zákaz pití alkoholu na veřejnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Petr 1

Nevím, proč
by měli být psi přivázáni před hospodou, ve které majitel pije. Psi přivažte doma a jděte pít . Pití alkoholu na veřejnosti (na ulici ) považuji za nevkus.
0/0
30.6.2003 18:04

bobbyv

Re: Nevím, proč
Protože pes někde do hospody nesmí. Proč někde mohou dovolit psům do hospody a nedělají z toho problém? Pokud pes sedí klidně a neobtěžuje, nevím proč by tam (i před hospodou) nemohl být? A je nevkus jíst a pít na ulici? Proč by měla být na alkohol výjimka? Některým lidem vadí na druhých všechno možný: jak jsou oblečeni, jak mluví, jak jedí, jakou mají barvu pleti. Neměl by se každý starat sám o sebe a neprudit? Máme dost svých problémů než se ještě montovat do druhých lidí. Ať si každý dělá co chce a co umí a neotravuje různými pravidly. Já si toho nevšímám a když mě pes nepokouše, tak mě nevadí.
0/0
1.7.2003 9:06

Petr 1

Re: Re: Nevím, proč
Stát, kde by si každý dělal co chce, by pravděpodobně dlouho neexistoval. Každé demokratické společenství lidí respektuje určitá pravidla, zákony, nařízení.....Myslím, že tolerování opilých jedinců povalujících se na ulici a vyjících psů před hospodami není asi to co by většina lidí, žijících ve jmenovaném systému byla ochotna tolerovat. A to je demokracie : Respektování rozhodnutí většiny dodržením řádu. Pes bude šťasten doma a páníček bude pít v hospodě.
0/0
1.7.2003 18:12

Bobeš

Re: Re: Re: Nevím, proč
Rozhodnutí většiny? Ve řadě případů jde spíš o rozhodování zakoplexovaných jednotlivců, úměrné jejich IQ (tím nechci říct, že rozhodnutí většiny, omezující práva menšiny je správné). Doržování pravidel slušného soužití je vždy spíš záležitostí morálky člověka než výsledek vrchnostenských nařízení. Výsledkem všech těchto zákazů a příkazů je vždy pouze buzerace slušných lidí, zatímco ti neslušní na ně kašlou a také jim to obvykle projde.
0/0
2.7.2003 12:30

Najdete na iDNES.cz