Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Gross a Špidla musí pryč, radí Zeman

Expremiér Miloš Zeman si opět zpestřil odpočinek na Vysočině vzkazem do Prahy. Jeho článek pro vnitrostranický občasník 3D je zatím nejostřejším útokem proti současnému vedení ČSSD. Zeman předpovídá Špidlově vládě brzký pád a těší se na něj. Strana potřebuje silnějšího vůdce, tvrdí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

David

Miloš to neřekl celé. Nejen Gross a Špidla, ale všichni socani musí pryč.
0/0
1.7.2003 13:31

Víťa Jakoubek

Kritika nebo pochvala?
Já myslím, že kritika od takového blba jako je Zeman, vyznívá pro Špidlu jako pochvala. Pravdou je, že ČSSD ztratila preference, ale příčinu bych viděl nejen ve Špidlovi a jeho manažerským schopnostem (viz.prokoučování volby prezidenta), ale taky v aférách Kavana, Srby a dalších Zemanových lidí. Zeman měl taky výhodu, že mohl stát zadlužovat a rozdávat peníze, když mu ODS garantovala stabilitu vlády.
Co to je silný vůdce, kterého si Zeman představuje? Mám dojem, že na české voliče bohužel nejvíce platí silný vůdce jako agresivní vůdce, přičemž rozhoduje kdo koho víc napadne, urazí a setře bez hlubších odborných argumentů. Jinak si popularitu Zemana nedovedu vysvětlit.
0/0
1.7.2003 13:29

Peirre

Prač se Špidlou
a já dodávám s celou tou socdemáckou špínou, která uvrhla tuto zemi a její občany do chudoby.  Tedy samozřejmě i s tebou Zemane pěkně do řiti. Jo víte kdy u nás bude dobře? Až budou dvě vrsty - dole socdemáci a nahoře nehašené vápno.
0/0
1.7.2003 12:58

www.KamPoMaturite.cz - letošní

Kdyby se Zeman takto kriticky vyjadřoval i o sobě a své vládě!
Kdyby se Zeman takto kriticky vyjadřoval i o sobě a své vládě! Když teď platíme jednu miliardu za druhou za jejich dluhy (Nova, dálnice, Diag Human....). Docela by mu slušelo , kdyby přišel s nějakým pikantním bonmotem na svou osobu.
www.KamPoMaturite.cz - letošní přijímačky
0/0
1.7.2003 12:48

Santa

Takový malý, zakuklený stalinista
Humánní utrácení politických oponentů, vůdcovský styl... Trochu nepatřičné pojmy ve slovníku demokratického politika. Chtělo by se říci nebezpečný, ale tento člověk může ublížit už snad jen sám sobě a preferencím ČSSD a zrovna v době, kdy se ODS díky Tlustému opět epochálně znemožňuje.
0/0
1.7.2003 10:31

aaa@post.cz

Technologie hodnocení úspěšnosti a schopnosti?
Pane Zemane, Vaše metodika pro hodnocení a kariérní postup v politické straně odpovídá myšlení v dimenzi matematických statistik. Je opravdu funkční, v podstatě tímto mechanizmem se zviditelnil i Hitler a opravdu "účinně" ovládl a řídil celou společnost. Politika a politické myšlení má ovšem také jiné důležité dimenze a v těch by Vaše metoda selhala. Souhlasím ovšem s Vámi, že skutečné osobnosti nespadnou z nebe a ne každá osobnost odolá "vnitřní korupci"-ztratí smysl pro realitu a podlehne požitkům souvisejícím s VIP postavením. Asi jednodušším a účinnějším mechanizmem pro "kvalitu" by byla "rotace" stranických kádrů a omezení jejich životnosti, 5 let na rozvoj politické kvalifikace, dalších 5 let působení na vedoucích postech a ještě dalších 5 let výjimky pro špičkové pozice v politice (vláda, parlament, ministerstva atd.). Čili 10-15 let a potom už jen stranický a politický důchod. V každém případě si vážím Vašeho rozhodnutí o odchodu z politiky. To zatím nedokázal nikdo z ostatních prominentů. Trhlinu na Vašem velkém činu ovšem udělala Vaše kašpařina v prezidentských volbách. Je to ale nakonec důkazem, že i Vy jste člověk se všemi slabostmi a chybami. Pokud by Vás dokázali následovat i ostatní "velcí" politici, prospělo by to celé společnosti. Zkrátka ukázat to své nejlepší, zapracovat a odejít. To by byly velké činy velkých osobností. Přeji Vám hodně zdraví a spokojenosti na Vysočině.
0/0
1.7.2003 7:51

Šťoural

Re: Technologie hodnocení úspěšnosti a schopnosti?
Už je to několik let, co jsem něco podobného posílal mailem p. Grossovi, aby navrhnul princip rotace do stanov politické strany. On mi tehdy dokonce odpověděl, což oceňuji, ale nápad určitě nevzal za svůj a ten se samozřejmě:( neujal. Čekám na politickou stranu, která se toho ujme:)
0/0
1.7.2003 10:02

aaa@post.cz

Re: Re: Technologie hodnocení úspěšnosti a schopnosti?
Já čekám též! Doufal jsem ve vznik nové politické strany před volbami, ale ta se rozpadla dříve, než vznikla! Zůstává jen naděje. Snad osobnosti veřejného života naší společnosti pochopí skutečné potřeby všeobecného rozvoje společnosti a své osobní zájmy a ambice přesunou na druhé místo ve prospěch občanů a vlastně celé České republiky. Jsem přesvědčen, že by pak ubylo trapného až skandálního politikaření a snáze by docházelo při řešení problémů společnosti (nejenom politických) ke konsensu nejen v jednotlivých politických stranách, ale i napříč celým mezistranickým spektrem parlamentních stran. Jak se říká - naděje umírá poslední!
0/0
1.7.2003 10:59

Pavel

Pryc se Spidlou - radi Zeman!
Pryc s ceskou vladou - radi selsky rozum! Ale ne - jeste nikdy nebylo tak zle, aby nemohlo byt hure - radi ceska zajeci dusicka! At zije vsechno, jen kdyz mne nechaji zit!
0/0
1.7.2003 7:32

Olda

Rozkol
ČSSD? Posílení členské základny  a preferencí KSČM, nedůvěryhodnost vlády. Řevnivost ČSSD bude mít dopad i na koalici. Už se těším, co všechno vyjednají v rámci EU.
0/0
1.7.2003 7:03

sakra

jen tak dál........
Rozhádanej socan -dobrej socan.Sice by tam melo být mrtvej socan-dobrej socan,ale jako ekologicky smýšlející člověk přiznávám právo na život každé havěti...........
0/0
1.7.2003 4:13

Beruska

A nejen Gross se Špidlou
ale celá levice.. neumí nic jiného, než zadlužovat stát, vytvářet prostředí pro korupci.. a ve velkém "solidárně" rozdávat sociální dávky... proč by lidé pracovali, když mají na podpoře jen o pár stovek méně než pokud berou minimální mzdu (a to jen v případě, že za prací nedojíždějí)..proč by pracovali někteří mladí, kteří práci najdou, kdyz na ty cigerety pořád mají...
0/0
30.6.2003 21:35

anonym

IDNES?
Zeman me taky uprime s*** ale v jednom mel bohuzel pravdu. Panove z Idnes, prestete si po sove ten clanek vcetne nadpisu, to sou strasny zmatky
0/0
30.6.2003 19:02

Kápo

Re: IDNES?
nauč se psát, ty blbe
0/0
1.7.2003 11:56

Helena

Führer Zeman
Ukřivděný senilní arogantní alkoholik, který se vzhlédl ve vůdcovském stylu do dnešní Evropy skutečně nepatří.  Na to, jaké dědictví  převzal, si i přes socanské názory vede Špidla docela dobře.
0/0
30.6.2003 17:21

aaa@post.cz

Expremiére, dvakrát nevstoupíš do stejné řeky!
Politika je umění možného pane expremiére! Dnes není rok 1995, ani 1997 či 1998! Existuje řada problémů, u jejichž zárodku jste byl Vy osobně. Opoziční smlouva - to byla opravdu kuriozita světového formátu!!! A dnes všichni sklízíme ovoce v opožděných reformách sociálního a důchodového pojištění, zdravotnictví, veřejných financí atd.!!! Řešení je jen v restriktivní finnační politice a rozsáhlých škrtech všude a ve všem! A bude to dělat kdokoliv, kromě komunistů-populistů!!! Optimální program opatření a řešení situace? Žádný už dnes neexistuje, protože je pozdě!!! Existují pouze lepší, či horší varianty a cenu ztrát za kompromisy zaplatíme my všichni - daňoví poplatníci!!! A slova o "silných vůdcích" už v nedávné historii zazněla a pokud došlo k realizaci programů těchto "vůdců", tak to přineslo neštěstí celým národům!!! Dialog, komunikace a konsensus jsou součástí demokracie pane Zemane!!!
0/0
30.6.2003 16:57

olympic

To je drzost,
nazývat Zemanovy opilecké bláboly knížecími radami Všechna šlechta se musí v hrobě obracet! Buran zůstane buranem, ať byl předsedou vlády nebo něčím jiným!
0/0
30.6.2003 16:10

Tele u fonu

Pro Moravak
Moravaku pokud chces vest legitimni debatu tak cti poradne veskere prispevky na ktere reagujes a po sobe se taky nauc cist. Ja jsem nijak neschvaloval to jakou formu zvolil Zeman pro sve vypady smerem k soucasne situaci v CSSD. Ta forma je uboha. Mimo to mi pripada ze on vypiplal sve dite ( CSSD ) do jakesi podoby a ted  jeho dite zacinaji vychovavat Gross se Spidlou. To se samozrejme puvodnimu ,,otci,, prici a proto dela takove psi kusy. Jinak se Zemanem souhlasim, ale mel by zvolit jinou formu a prostredi pro takoveto vypady. A treba se do politky vratit.
0/0
30.6.2003 15:44

Ychtil

Co udělala vláda ČSSD dobrého
Koblihy jsou konečně v igelitu, zadlužení státu dosahuje obludných rozměrů, zvyšování daní, nezaměstnanost je kolem cca 10% Nesmíme zapomenout také na "úspěšnou" volbu prezidenta, kde národu byla předhozena kohorta leštičům 1000MB a ex bolševiků, zkrátka úspěch stíha úspěch. Soudruzi, do švestek!!!
0/0
30.6.2003 15:14

Moravak

Re: Co udělala vláda ČSSD dobrého
A daně zaplacený máš, Ychtile ?  Když stát bude pořád někdo okrádat na daních, tak zadlužení státu pochopitelně poroste . . .
A mě je šuma fuk, co je konečně v igelitu, zda kobliha či Ychtil 
Hlavně - daně zaplacený máš 
Včas a řádně
 
 
0/0
30.6.2003 15:22

Vaclav Hanus

Re: Co udělala vláda ČSSD dobrého
Minimalne dve veci "udelala dobreho". Zapocala reformu verejnych financi, na rozdil od jakychkoli jinych stran ktere to delat mohli, ale nedelali. Druha vec, ucinne zatim drzi na uzde ruzne fantasticke experimenty jinych subjektu a'la "rovna dan" a podobne. A udelal toho kladneho jeste spoustu dalsiho. Odolala tlaku vyplacet klienty Union banky nad ramec zakona. Musela se potukat s financovanim sanaci po zaplavach, a dokonce musela resit financovani vyplaty klausovych dluhopisu po predchozich zaplavach,...atd, atd..
0/0
1.7.2003 10:13

volič ODS

Zeman je formát a vy to víte
Tím že mu radíte aby jen sbíral houby vlastně říkáte, že silně vnímáte jeho vliv. Jako obyčejný člen socdem a důchodce si může říkat co chce. Je to prohnilost socanů, co smrdí, ne Miloš!
0/0
30.6.2003 15:04

Moravak

Knížecí rady z loďky u rybníka . . .
   
Tak bohatý angličan může kázat svá moudra z jachty na moři . . .
a já mám poslouchat knížecí rady z loďky z rákosí u rybníka       
 
To je ale úroveň          
Bude to i na silvestra       
 
0/0
30.6.2003 14:55

Ychtil

Levicová vláda naprosto zničila morálku v tomto státě
Ve státě, kde je normální poflakovat se doma s podporou v nezaměstnanosti, simulovat u doktora a pobírat tučné sociální dávky. Pořádnou pravicovou vládu na Vás, holoto líná!!
0/0
30.6.2003 14:35

Moravak

Re: Levicová vláda naprosto zničila morálku v tomto státě
Ychtile, víš co to je 3D - pako   
Ne    Fakt nevíš    
Tak to seš ty            
0/0
30.6.2003 14:58

Moravak

Pravicová vláda naprosto zničila morálku v tomto státě
Pravicová vláda naprosto zničila morálku v tomto státě.     
 
Dalo by se pouze dlouze diskutovat o tom, zda více či méně než komunisti před rokem 1989.
 
0/0
30.6.2003 13:58

raf

Re: Pravicová vláda naprosto zničila morálku v tomto státě
To by se diskutovat dalo. Komunisti, to byli proti tomuhle humusu z ODS, ČSSD, US .....břídilové.
0/0
1.7.2003 12:38

nadnárodní korporace

Miloši, Miloši
Zeman vyčítá Špidlovi a Grossovi, že jsou slabí a obklopují se ještě slabšími a nevýraznějšími?? Vždyť on sám se obklopil právě Špidlou a Grossem? Bez něj by tu teď na svých postech nebyli. Obávám se, že začíná Miloš trpět jakousi paranoiou a zle lituje toho, že šel sbírat houby a maliny na Vysočinu, kde ho nikdo neposlouchá. A přitom jaký to byl košatý člověk ... 
0/0
30.6.2003 12:22

Moravak

Re: Miloši, Miloši
Dobrý postřeh.
Asi jezdit po rybníku na Vysočině může bavit pouze chvíli
 
0/0
30.6.2003 12:29

Kikvačil

Plně souhlasím
Až na to, že Miloš Zeman poněkud nezvládá ve své ješitnosti odchod z politiky, musím z jeho hodnocením současné politiky ČSSD a zejména jejiho vedení, plně souhlasit.
To, co přítel Špidla předvedl za 1 rok svého působení ve funkci, tak s tím by propadl i jako předseda zahrádkářů v Dolním Újezdě.
Dále je pro mne záhadou, kde se bere ta schopnost najít takové množství nesympatických a zjevně neschopných lidí, kteří v současné době sedí na ministerských a jiných židlích. Vždyť sotva zmizel Lachnit, Volfová, Fencl, už se vynořili Škromach, Součková a jim podomní. Z každého jejich slova a výrazu buď vyzařuje naprosté diletantství a neschopnost nebo očividné pohrdání občany. Asi bude pravdou, že schopný a slušný člověk se politice na hony vyhýbá.
Do současné doby jsem vždy volil ČSSD. Po zkušenostech, zejména z posledního roku, si o mém hlasu můžete nechat jenom zdát. Tak rychle si ještě něco nahrabte, váš čas se krátí.
 
0/0
30.6.2003 12:10

náhodný kolemjdoucí

... ale Zeman ať už jde definitivně do pr....!
...ať sedí na zadku na Vysočině, chlastá Becherovku, ale už konečně SKLAPNE!!
0/0
30.6.2003 12:13

kotel

Re: ... ale Zeman ať už jde definitivně do pr....!
Ty náhodný kolemjdoucí přeji ti nápodobně!
0/0
30.6.2003 16:27

Moravak

Re: Plně souhlasím
Co předvedl premiér Špidla tak špatného za poslední rok
Děkuji za konkrétní odpověď.
0/0
30.6.2003 12:21

nadnárodní korporace

Re: Re: Plně souhlasím
Víš, odpovědi pravicových lidí - stoupenců to ODS se jen těžko dočkáš. Ty zkrátka trápí to, že se zastavil pokles naší republiky a dokonce začíná pomalu její vzestup. Štve je to dvakrát více, že za jejich vlády to šlo od deseti k pěti a nikdy si to nepřiznají. Místo toho znegují vše, co se nyní ve vládě děje a vzpomínají s nostalgií v srdci na časy hospodářské kriminality, tunelářství a rozkradení celé republiky, jenž se během jejich vlády tak krásně rozvíjelo.
0/0
30.6.2003 12:29

obycejny hloupy smrtelnik

Re: Re: Re: Plně souhlasím
do 1996, kdy si do vladnuti nenechala kecat od CSSD, jsme byli jedna z nejrychleji rostoucich postokomunistickych ekonomik! To co tady predvadite jsou naproste kecy vypozorovane z televize.
0/0
30.6.2003 12:32

nadnárodní korporace

Re: Re: Re: Re: Plně souhlasím
Do roku 1996 se dalo takřka vše - viz shodek rozpočtu zamaskovat zisky z kupónové privatizace. To už teď nejde, proto na to stoupenci ODS neustále poukazují, neboť dobře ví, že to má stávající vládá nepoměrně těžší. A mezi postkomunistickými zeměmi jsme na tom stále dobře, což konec konců naznačuje i samotná EU svými dotacemi, které pro nás budou nejmenší. To ale není žádné měřítko úspěchu. Nebo si snad myslíte, že je na tom Polsko a Maďarsko skvěle a my proti nim od roku 1996 stagnujeme? Nenechte se vysmát.
0/0
30.6.2003 13:11

obycejny hloupy smrtelnik

Re: Re: Plně souhlasím
Napriklad reforma verejnych financi je ukazka naproste nekompetentnosti. Nejdriv necha stat zadluzit a pak, kdyz uz nevi jak dal, tak proste zvedne dane. Vubec mu ale nedochazi, ze tim utlumy ekonomiku...
0/0
30.6.2003 12:30

nadnárodní korporace

Re: Re: Re: Plně souhlasím
Sám Václav Klaus připustil, že měly být reformy počátku devadesátých let mnohem tvrdší, než ve skutečnosti byly. Nejsem ekonom a nedokáži zcela přesně posoudit nutnost či důsledky chystané reformy veřejných financí, ale každopádně také nesouhlasím s tím, aby se šetřilo na nemocenských, důchodech a daních, když se vydávají za prohrané arbitráže a špatné státní investice miliardy. To ale není pouze problém stávající vlády, nýbrž všech vlád, které jsme od roku 1990 měli. A když už jsme u toho, tak pohyb veškerého státního majetku během převodu do osobního vlastnictví v kupónové privatizaci počátkem devadesátých let, je toho nejlepším důkazem, neboť to byla zřejmě taková černá díra, o níž se nám nikomu ani nezdá a z níž už se náš průmysl sotva kdy vzpamatuje. A pokud se nepletu, tak tuto kaši stávající vláda neuvařila.
0/0
30.6.2003 13:26

jozka

zeman to mysli dobre
ano, Zeman to mysli opravdu dobre, my Spidlu uz nechceme - at ta vlada konecne uz padne!!!!!!
0/0
30.6.2003 11:35

Moravak

Re: zeman to mysli dobre
Proč nechceš Špidlu  ?   Copak Ti zlého udělal 
0/0
30.6.2003 11:38

Ychtil

Re: Re: zeman to mysli dobre
Špidla je pomatený ubožák a jeho vláda trotlíků umí pouze zvyšovat dluhy, nezaměstnanost, balit koblihy do igelitu a vyplácet výpalné různým šťávům, charouzům atd.
0/0
30.6.2003 11:51

Moravak

Re: Re: Re: zeman to mysli dobre
Která vláda byla lepší a co dobrého udělala
0/0
30.6.2003 11:58

kokr

Re: Re: Re: Re: zeman to mysli dobre
Máš to marný, chlapče z Moravy, s tebou se - jak jistě dobře vidíš - dneska nikdo bavit nechce! Moc úspěšný tu prostě nejsi!
0/0
30.6.2003 12:03

Moravak

Re: Re: Re: Re: Re: zeman to mysli dobre
Kdepak, já bych řekl, že opozici mých názorů chybí konkrétní argumenty, kterými by podložili svá tvrzení.
Můj závěr je tedy, že jejich tvrzení jsou chybná a já úspěšný ve své obhajobě Špidly a Grosse jsem.   
0/0
30.6.2003 12:26

Moravak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zeman to mysli dobre
Už dávno jsi měl navštívit psychiatra !  Dobrý psychiatr by Ti předepsal i jiné a účinější recepty, než psaní tučně červeně na netu          
Medicína šla v posledních letech výrazně kupředu. Zjisti si taky, zda Tě v posledních letech nekouslo klíště
Každopádně s tím začni něco dělat . . .
0/0
1.7.2003 11:46

Moravak

Vysvětlete mi to někdo, prosím . . .
Co konkrétně dělá dnešní vláda špatně  
Kdyby byl premiérem Zeman, co by dělal líp 
Kdyby byla u moci pravice, co by dělala líp
Kdyby byli u moci komunisti, co by dělali líp 
 
Děkuji předem.
 
Fakt jsem zvědavej 
0/0
30.6.2003 11:25

Profesor Klaus

Re: Vysvětlete mi to někdo, prosím . . .
Co konkrétně dělá dnešní vláda špatně  
všechno
Kdyby byl premiérem Zeman, co by dělal líp 
nic
Kdyby byla u moci pravice, co by dělala líp
všechno
Kdyby byli u moci komunisti, co by dělali líp 
nic
0/0
30.6.2003 11:27

Moravak

Re: Re: Vysvětlete mi to někdo, prosím . . .
To jsou nicneříkající fráze, pane profesore.  Musíte být konkrétnější, abych mohl posoudit, zda máte v něčem pravdu. Ta Vaše transformace moc nevyšla, viďte. Akorát tak zloději snad mohou být spokojeni 
0/0
30.6.2003 11:34

Leoš

Re: Re: Re: Vysvětlete mi to někdo, prosím . . .
No jo, máte pravdu moraváku, tahle vláda to dělá opravdu všechno super, ve státě to klape jako nikdy, pohoda ...
0/0
30.6.2003 11:36

Moravak

Re: Re: Re: Re: Vysvětlete mi to někdo, prosím . . .
Leoši, můžete mi napsat, které vláda byla lepší
0/0
30.6.2003 11:39

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.