Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poslední cár železné opony

Vzpomene si ještě někdo na pohled do Západního Berlína skrz Braniborskou bránu? Tisíce českých turistů se sem v osmdesátých letech jezdily dívat na nejtenčí místo v železné oponě. Podobný pocit zažijí dnes už jen návštěvníci demilitarizované zóny mezi Severní a Jižní Koreou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Petr

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KECY, KECY A JEŠTĚ FAKTICKÉ CHYBY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak zas jeden článek plný frází a bludů
Zajímalo by mne, kde pan Langr čerpal své informace, na který ostatně článek není nikterak bohatý. Podle přepisu jména v článku bych to hádal na opis nějaké agenturní zprávy v anglickém jazyce. Nebo snad jde o nějaký článek? Tak nic neříkající jsem už dlouho nečetl. Zajímalo by mne zároveň proč Mf, byť v internetovém vydání, vydává takové výlevy; a snad za to ještě i někomu platí. Popisek pod fotografií je úchvatný - snad i průměrně vzdělanému Čechovi je doufám zřejmé, že nejde o "sochu mnicha" ... nebo si snad autor jenom nemohl vzpomenout na běžně užívaný terminus technicus  
 To, že autor Korejský poloostrov zřejmě neviděl ani z letadla, bych při ceně letenek dokázal pochopit. Nechápu proč se alespoň nepodíval na mapu  (vlastně by stačilo i užít prostý rozum) .... Kdyby tak učinil, nemohl by tvrdit, že se provincie Kangwon nachází na severovýchodě poloostrova - zřejmě při zbrklém překladu té agenturní zprávy přehlédl skutečnost, že se tam hovořilo o severovýchodě Korejské republiky. Provincie Kangwon se totiž rozprostírá ve STŘEDU Korejského poloostorva. Ach jo, s českou žurnalistikou to jde fakt z kopce
0/0
2.7.2003 13:29

Reinhard Heymar Wulfgar

Vyřešit vše bez strýčka Sama
Je mně severních Korejců líto. Doufám, že se jim podaří zbavit totalitního režimu pomocí Jižní Koreje, hlavně však bez "laskavé" pomoci strýčka Sama. Amerických neokolonií je ve světě více než dost.
0/0
30.6.2003 18:30

Martin

Přesně tak, ať se nechají postřílet a přeživší pozavírat v koncentráku
Přesně tak, ať se nechají postřílet a přeživší pozavírat v koncentráku.
V Bosně taky neměl strýček Sam zasahovat. Vždyť do té doby to bylo tak zábavné - každý večer ve zprávách pozorovat záběry politiků, jak se ráno dohodli na příměří a k večeru počítali další mrtvé a záběry tu a tam se objevivších masových hrobů... A Kuvajťany taky měli nechat být, ať si řeší problémy s Iráčany sami.
Přesně tak a nikdy jinak. Ať žije SSSR !!!
0/0
1.7.2003 8:16

Muki

Dobre bydlo pali
Stare ceske prislovi. Obavam se. ze j.korejci se maji moc dobre a tak by mozna nebylo naskodu, kdyby ho okusili.  -V prosinci 2002 došlo v Jižní Koreji k největší protiamerické demionstraci v zemi - statisíce rozhořčených občanů se domáhaly vypuzení všech Američanů. V restauracích se objevily nápisy, že Američany neobsluhují. Ministerstvo národní obrany již odstranilo označení Severní Koreje jako hlavního nepřítele. Gallupův ústav v září 2002 zjistil, že většina (téměř 60%) obyvatel Jižní Koreje nevěří v jakékoliv nebezpečí, které by mohlo příjít ze severu . Jihokorejská mládež se o jaderné zbraně Kima II. s patriotickou pýchou vyjadřuje jako o "naší zbrani." Dle NYT (22.12.2002), Pew Research Center v průzkumu veřejného mínění ve světě zjistil, že pouze Jižní Korea spolu s Argentinou byly ty jediné nemuslimské země, kde většina obyvatelstva nesouhlasila s iniciativou USA namířenou proti mezinárodnímu terorismu.
0/0
27.6.2003 17:55

Muki

Re: Dobre bydlo pali
Sorry vypadlo slovo, myslel jsem kdyby okusili komunismus. Po kritice a protestech korejcu, americane se rozhodli stahnout sve jednotky hlavne s okoli hlavniho mesta, aby je tak neprovokovali. Nyni zase napadaji americany, ze se stahuji z dosahu nebezpeci a neohlizeji se na ohrozene korejce.
0/0
27.6.2003 18:01

Petr

Re: Dobre bydlo pali
Kde jste tyhle informace nacerpali..... to by mne uprimne zajimalo. Pokud vim, napriklad protesty proti americke valce v Iraku nebyly rozhodne jen domenou jihokorejske verejnosti. To, co ve svem prispevku licite jako jihokorejskou realitu dnesnich dni, by mne asi skutecne vydesilo, nebyt toho, ze v Soulu prave pobyvam a s nicim podobnym jsem se tu v letosnim roce nesetkal. Zadne Vami popisovane napisy jsem nemel tu cest zpozorovat, prestoze chodim do nejruznejsich podniku.  Protiamerickych, respektive protibushovskych demonstraci tu byla cela rada. Ty v prosinci rozhodne nejvetsi nebyli. Jenom bych podotknul, ze se jich ucastnila i rada Americanu. Vami uvadene citace pruzkumu verejneho mineni by si zaslouzily rozhodne podrobnejsi rozbor... Doporucil bych Vam, nedivat se jen na jedno periodikum a byt ostrazitejsi pri tvoreni usudku... treba se sem prijedte mrknout...
           Zdravim  
0/0
2.7.2003 13:53

jirka,ale jinej než ten přede

svět ovládají...
Doufám,že svět neovládnou zločinci českého jazyka.
0/0
27.6.2003 12:47

pro jinyho jirku

Re: svět ovládají...
náděje umira na posled...
0/0
27.6.2003 12:51

h

Železná opona i u nás - Jesenicko
Zatímco jsou Severní a Jižní Korea už i propojeny železnicí, u nás se najde ještě zbytek železné opony. Je to na Jesenicku - Mikulovice.  Zde je též železnice spojující Mikulovice - Glucholazy (Polsko) - Jindřichov ve Slezku. I když na rozdíl od Korejí se po této trati provozuje žel. přeprava, nesmíte  v polských Glucholazích opustit vlak. Trať je peažní a spojuje Mikulovice a Jindřichov. Kolik již bylo jednání, aby se zde zřídil hraniční přechod  !  Bylo by tu dobré žel. spojení do Nysy, Opole a Wroclavi. Ale všechna jednání i když vždy byla velmi nádějná skončila. A tak se aspoň od revoluce konali příležitostné jízdy vlaků mezi Jeseníkem a Nysou. Ale posledních pár let už ani to ne. Poslední či předposlední jízda zvl. vlaku skončila přesně 24 hod před projetí  čáry. Byla zakázána z Polska a jako důvod byl uveden, že polští celníci nemají kotec pro psa na celnici v Glucholazích.  A tak si vlaky pentlují přes čáru, ale vystoupit nesmíte, jinak se v Glucholazích na vás vrhne polská ochrana hranic. Zde se též ještě používají samopali, takže můžete být snadno zastřelen. Pro Jesenicko je to velmi dusivý problém, do Polska je snadnější přístup, než do vnitrozemí Moravy. Navíc ekonomicky na tom prodělávají obě strany. I když již byly několikrát v jízdním řádu uvedeny doby zastavování vlaků v Glucholazích, nikdy k tomu nedošlo.  Je velmi zajímavé, že tento výběžek hranice je i v dnešní době tak pevně střežen a člověk zde může být zastřelen.
0/0
27.6.2003 12:20

ucitelka

SVET OVLADAJI STALE TI SAMI ZLOCINCI!!!!!!!!
http://www.davidicke.com/icke/articles/hitler.html
0/0
27.6.2003 11:58

Jirka

Re: SVET OVLADAJI STALE TI SAMI ZLOCINCI!!!!!!!!
Tobě bych nesvěřil ani vzteklého psa, natož dítě !
0/0
27.6.2003 12:29

jirka,ale jinej

Re: SVET OVLADAJI STALE TI SAMI ZLOCINCI!!!!!!!!
Ještě mi to nějak s tím Internetem nejde, ale opakuji:"Doufám, že svět neovládnou zločinci českého jazyka, paní učitelko."
0/0
27.6.2003 12:52

pro jinyho jirku

Re: Re: SVET OVLADAJI STALE TI SAMI ZLOCINCI!!!!!!!!
nezbejvá,než ponovu vopakovat--náděje umira na posled...
0/0
27.6.2003 12:59

Najdete na iDNES.cz