Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Součková: Zrušte část nemocnic

Když zrušíte třetinu nadbytečných nemocničních lůžek, zaplatí vám stát polovinu jejich dluhů, tedy téměř tři miliardy korun. Tento výměnný obchod nabídla ministryně zdravotnictví Součková hejtmanům. Chce je přimět, aby začali rušit a slučovat některá nadbytečná oddělení či celé nemocnice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Miloš Bobčík

LÉKAŘ hájící zájmy PACIENTA ?
Ministrem obrany NESMÍ být voják - to je OK. Ministrem zdravotnictví by rozhodně neměl být lékař. Jedině tak bude MZ hájit zájmy pacientů, nikoli lékařů - nebo snad nějaké "Bílé mafie" ?
Miloš Bobčík, BEROUN 2, Plzeňská 184
 
0/0
30.6.2003 4:14

Marie

Vláda ČSSD spolu s koalicí patří do blázince!
Zrušit nadbytečný senát, vyházet polovinu státních úředníků z ministerstev, finančích úřadů, zdravotních a sociálních pojišťoven a vůbec všech obslužných nevýdělečných organizací. Administrativy je příliš mnoho a kdo má neustále přispívat na jejich vysoké platy?! Mně už to nebaví a předpokládám, že druhé také ne! Ministryně Součková ať se nejdříve podívá zblízka na novoě zrekonstruovaný hotel Flora, na kterém se pyšní název Všeobecná zdravotní pojišťovna a teprve pak vykládá něco o rušení nemocnic! Nemocnice stavěli ze svých platů (tedy práce a potu) bývalé generace. To se to prodává a rozkrádá, když to současný režim nestálo ani korunu!! O privatizaci a prodejích by měli rozhodovat dnešní 40ti a starší, kteří odváděli do státního rozpočtu po celou dobu svého života a dnes za to sklízí pouze to, že je vyhodí z práce a jsou jako neperspektivní na podpoře mnohdy i dva až tři roky, zatímco ministři, poslanci a senátoři dostávají nikoli 3x průměrný plat, ale daleko vyšší!!
0/0
29.6.2003 23:46

Petr

Zrušte Součkovou a Škromacha. Měli by začít šetřit u sebe. Docela by mě zajímalo, jestli by se jí povedlo omezit počet lůžek (nebo nedejbože zrušit nemocnici v Praze...). Tam by to asi neprošlo, u nás na venkově jedinou nemocnici pro celý okres zařízli snadno (nejdřív nebyla snaha řešit existující problémy, a pak už nebyla snaha zachránit to, co ještě zachránit šlo). Ano, mluvím o Plané.
0/0
27.6.2003 21:51

Marcela Kouřilová

A co lidi z malých měst
Ty ať chcípnou než na ně někde příjde řada a vládní uředníci  začnou  ze svých vysokých příjmů platit zdravotní a sociální jako každý jiný občan a nemocenskou pobírají max.360Kč na den jako my
0/0
27.6.2003 20:22

pacient

vlády co nemocnice stavěly byly zřejmě schopnější než ty co je chtějí rušit - jednoduché vysvětlení
0/0
27.6.2003 17:05

Aňa

Re: vlády co nemocnice stavěly byly zřejmě schopnější než ty co je chtějí rušit - jednoduché vysvětlení
Nejlepší by bylo zrušit MZ,kde kobliha Součková tyje z našich peněz a spolu s ní hromada zbytečných úředníků.Od r. 89 se nenašel žádný ministr,který by navrhl sebeméně smysluplnou kocepci zdravotnictví.Takže toto ministerstvo neplní žádnou užitečnou funkci,jen stojí spoustu peněz.Právě tak parazit VZP.A že by někdo toužil stonat 100 km od svého bydliště?A že se bude občanům líbit čekání na vyš. nebo operaci rok a více?Je fakt,že se třeba mnozí nedožijí a třeba o to jde.Slabší jedinci vymřou /přirozenou/ cestou,ubyde důchodců......
0/0
27.6.2003 20:07

Jirka

Kobliha Součková už zase socdemácky lže a lavíruje.
Proč to nezrušila sama před tím, než převedla nemocnice na kraje? Proč nezaplatila polovinu dluhů nemocnic před tím, než je stát převedl na kraje?
Sotva kraje, ovládané většinou ODS a stranami bývalé čtyřkoalice, vymyslely nápravné systémy řešení, začíná Kobliha kalit vodu.
Pokud kraj zruší nemocnici, pak bude ručit za její dluhy, které vznikly v době, kdy nemocnice patřila státu. A proto bude moci kraj regresem úhradu těchto dluhů po státu vymáhat.
Obdobné to bude při změně nemocnice na akciovou společnost - dluhy však bude na státu vymáhat samotná akciová společnost (ale i kraj jako zakladatel může).
Do toho přichází Kobliha Součková s návrhem nerušit nemocnice, ale rušit jen jejich části, a s tím, že pak zaplatí půlku dluhů.
Něco tak nehorázného se vidí opravdu málokdy.
Svině jsou ti špidlokrati, svině.
0/0
27.6.2003 16:16

Vláďa

Já bych na 1.místě zrušil Senát,když šetřit,tak šetřit!
0/0
27.6.2003 15:12

Kirken

Konečně něco rozumného.
Od téhle vlády bych to tedy nečekal.
0/0
27.6.2003 13:32

Aleš

celá pravda
je taková, že kdyby kraje byly tvrdší, a vyžadovaly by dlužné peníze na státu soudně, určitě by uspěly, a dostaly by celou sumu. Takže tahle finta od paní Součkové je vlastně jen taková klička...
0/0
27.6.2003 13:24

d1

Re: celá pravda
Je to ještě horší než klička... Ve skutečnosti redukce lůžek v jednotlivých krajích bude znamenat pro některé nemocnice likvidaci celých oddělení. Proč?- Nadbytek lůžkové kapacity je rozpočtěn na všechny špitály - ty pod krajem, ale i městské, fakultní i soukromé. Ale redukce lůžek se dotkne jen těch nemocnic, které patří pod kraj. To znamená, že městské a soukromé nemocnice na tom jenom vydělají, protože jim najednou vlivem sociálně-demokratické vlády odpadne konkurence, a v určitých oblastech se soukromá oddělení některých specializací stanou jediným oddělením pro oblast okresu. A tam si pak budou sami stanovovat pravidla hry. Je to tedy jen přesná přihrávka soukromým zdravotnickým subjektům a pak ambulancím. Peníze "ušetřené" na zrušených lůžkách spolkne ambulantní a soukromá sféra. Někdo se bude mít lépe, někdo po propuštění skončí na dlažbě (ze zrušených oddělení státních nemocnic). TAKOVÁ JE PRAVDA
0/0
27.6.2003 13:57

Re: Re: celá pravda
Klasický strach z toho propustit jednoho jediného přebytečného člověka. Chápu, že možná někteří v té které nemocnici pracují třeba již dvacet let. To však neznamená, že tam musí pracovat až do smrti. Dokonce to ani neznamená, že ten který přebytečný musí být ve zdravotnictví až do smrti. Na dlažbě skončí pouze ten, kdo po propuštění nebude ochoten své schopnosti přizpůsobit požadavkům na trhu práce.
0/0
27.6.2003 14:13

d1

Re: Re: Re: celá pravda
Kdyby ve zdravotnictví fungovat klasický trh práce jako v kterémkoliv jiném oboru, tak by se někteří zdravotníci s odpovidajícím vzděláním nemuseli bát, že se neuplatní. Bohužel již ODS zařídila, že taková regulace v podnikání, jaká funguje v poskytování zdravotních a přesněji lékařských službách není nikde jinde. Trh je maximálně redukován pojšťovnami, které nejsou ochotny třeba ty propuštěné lékaře vpustit do systému, protože by jim museli platit za poskytované služby. Do systému pustí toho, kdo řádně mázně pojišťovnu, nebo má známé. Jinak může mít vzdělání jako Brno, ale bohužel, systém je uzavřen, zapomeň...
0/0
27.6.2003 18:50

Petr Matěj ing.

Zrušení část nemocnic - reakce
Jsem ohromen návrhem paní Součkové, opravdu není lepšího způsobu jak poskytovat placené služby.
Slovo placené je zde opodstatněné jelikož všichni ze zákona platíme zdravotní pojištění.
Zajímalo by mne, zda paní Součková si je toho za prvé vědoma a za druhé zda si je vědoma dostupnosti lékařské péče mimo "evropu" to znamená Prahu. Dále se podivuji ochotě občanů po všech těchto "opatřeních" dále snášet toto prapodivné hospodářství a dále podporovat současnou vládu, která sice proklamuje sociální jistoty, jejich zvýšení a stabilizaci, ale zcela zjevně a skoro si troufám říci, že drze takto nečiní.
Neustále se schovává současná vláda za vlády bývalé, neustále arogantně upozorňuje na vládu ODS, mimochodem před cca 7 lety, ale je nutno objektivně konstatovat, že za pravicové vlády byl tlak na snižování sociálních jistot podstatně menší.
Pokud by někdo chtěl o tomto polemizovat doporučuji, aby si nejprve prostudoval informace Českého statistického úřadu, kde z grafů jednoznačně vyplývá, že za posledních cca 6 let došlo k prudkému poklesu volných pracovních míst, k prudkému zvýšení nezaměstnanosti, ke snížení životní úrovně, zvláště u osob v nižší příjmové skupině, k omezení dostupnosti léčebné péče v souvislosti s neustálým rušením (ne reorganizací jak je nesprávně uváděno) zdravotnických zařízení. Dokladem toho jsou i v současnosti rušená střediska LSPP (lékařské služby první pomoci), přestože v řadě obcí, a především obcí třetího typu, nebyly vytvořeny podmínky pro poskytování náhradní léčebné péče.
 ing. Petr Matěj
Ostrava
0/0
27.6.2003 12:47

vlada

Re: Zrušení část nemocnic - reakce
Dovolte mi jeden zásadní dotaz. Kdo - jemnovitě - by všechny ty tzv. zadarnmo služby měl platit? Nebo budeme každé dva roky prodávat dluhy neefektivních nemocnic do Konsolidační agentury?
Zaměstnanost je vyšší než před 7 lety, to je pravda. A co má být? To je jenom důsledek špatné výkonnosti hospodářství.
Sociální jistota v bankrotu se blížící nemocnici je velmi pofiderní kategorie, to jistě uznáte. A že se o tohle pokouší ( nikdo netuší s jakým úspěchem)  socialistická vláda ? No když všichni dodneška zavírali oči, někdo začít musí. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.
0/0
27.6.2003 16:16

d1

Zrušením třetiny lůžek se NIC NEŘEŠÍ !!!!! Peněz nebude víc !!!
Když jsem si přečetl příspěvek o návrhu s.ministryně tak jako první postřeh vidím, že v regionech mimo Prahu se budou lůžka rušit (Moravskoslezský kraj údajně 1300 lůžek), ale v Praze se jenom přeorganizují, počet tedy asi zústane stejný, jen se léčebná zařízení budou jmenovat jinak (krajská nemocnice, univerzitní nemocnice a centra špičkové medicíny).Přitom právě v Praze je obrovské nakupení lůžkové kapacity, která je nevyužitá. Jenže problém se opět vyřeší "Pražsky" - tedy v Praze se lůžka "jakoby" zruší, ale přitom se nezruší. To je typické pro centralismus v ČR. Jenže to vůbec zdravotnictví nemůže POMOCI! Problém zdravotnictví je nadužívání zdravotní péče pacientem! V našem socialistickém zdravotnictví se již minulé vlády pokoušely problém nedostatku financí rešit - a tak začaly regulovat. Regulace došly tak daleko, že dnes v systému péče je regulována nemocnice, ambulantní lékař státní i soukromý, regulovány jsou do jisté míry i pojišťovny. Jediný neregulovaný prvek v systému je PACIENT!!! Ten pokud chce a má dost trpělivosti, tak ze systému získá téměř cokoliv, a to i několikrát (viz opakovaná vyšetření, vícenásobně psané stejné léky, neregulovaný počet návštěv v ambulanci, vyžádané a vynucené neschopnosti). Pokud se na své zdravotní péči nebude každý pacient podílet PŘÍMO finančně, tak se nikdy nic nezlepší. Touto drobnou spoluúčastí se začne pacient regulovat sám automaticky. Je to opatření velmi nepopulární, ale jediné možné - to už pochopili i Slováci a za čas se to vše na jejich systému kladně odrazí. Dosud žádná ze socialistických vlád ODS, ČSSD či jiných ale nemělá dost odvahy tuto změnu- jedinou možnou a jedinou fungující - provézt. Přitom všude v EU to tak funguje, my máme do EU vstoupit za necelý rok, tak na co se čeká? Vláda však jde na problém od lesa-zruší lůžka a tak čeká, že něco ušetří. Jenže to bohužel NEFUNGUJE!!!
0/0
27.6.2003 12:42

Na dluh

taky
Kde jsou ty soukromí nemocnice. Zatím to vypadá, že doktoři podnikají ve státním a to bych taky dovedl. Možná, by se mělo taky škrtnout pár ozdravoven, placený za naše vybraný peníze.
0/0
27.6.2003 11:15

Tomáš

Ten nápad není špatný
Vážení, a uvědomili jste si někdo absurdnost stavu, kdy v oblasti o průměru cca 40 km je několik nemocnic, které se snaží přilákat pacienty lepšími službami a lékaře vyššími platy. Vždyť na to tenhle stát nemá. K tomuhle kroku se mělo přistoupit už dávno, ale díky mocným místním tlakům to prostě nejde. Žádný poslanec si nedovolí navrhnout nebo hlasovat pro zrušení nebo omezení činnosti nemocnice ve svém volebním obvou, protože by pak už nebyl zvolen.
Vím, o čem mluvím, protože s jedním z bývalých kolegů jsme na tohle téma vedli nejednu diskusi.
0/0
27.6.2003 11:07

Politický trouba

Re: Ten nápad není špatný
Uvědomili jste si někdy absurdnost stavu, kdy zatímco např. v Praze je na 90 km2 asi 20 nemocnic tak např. v Jeseníkách se jede kvůli každému prdu 100 km? Skoro se divím, že ještě nikdo nepodal ústavní žalobu, protože v případě sítě ZZ na některých místech stát negarantuje všem stejně kvalitní péči a tutdíž porušuje jeden z bodů Listiny základních práv a svobod.
 
 
0/0
29.6.2003 11:41

Doktor

Už se těším na rušení nemocnic
Až budou lidi čekat na operaci rok a více, konečně budu moct zase vybírat pořádné úplatky, aby mohli čekat jen půl roku. Teď s tou konkurencí je to problém...
0/0
27.6.2003 11:04

zatímzdráv

Moc a prachy
Její rozhodnutí je v pořádku.Horší je to asi s uváděním do praxe.Jde tu totiž o velké peníze a lobbuje se o sto šest.Pan krajský radní Janeček likviduje jednu nemocnici za druhou již několik let.Nemocnici ve Vysokém Mýtě, pod kterou spádově patří na 35 000 lidí a hospodaří v kladných(!) číslech se pokouší zrušit již potřetí.Nejprve přes pojišťovnu. Když občané zareagovali a hromadně přestoupili k jiné,zkusil to přes lůžka. Když se objevil vážný zájemce o koupi,vyrukovali s hygienou - kuchyní.Konečně mu to zřejmě vyjde.Zbydou peníze na hrůzně zadluženou nemocnici desítky kilometrů vzdálenou, v podhůří Orlických hor, kam se v zimě mnohdy těžko dostanete traktorem.V Litomyšli a Svitavách, v zadlužených nemocnicích kousek od sebe se staví nové pavilony.Ač je v Mýtě špičková porodnice, kam jezdí rodit i z Pardubic a Hradce,přes to, že městem prochází přetížená silnice E 35 a havárie vozidel jsou tu na denním pořádku,stane se z nemocnice útočiště pro přestárlé. Zbytečné a přebujelé nemocnice zrušit, ovšem především vyházet šéfy nemocnic, kteří nejsou schopni zajistit hospodárný provoz.Vědomí, že vybavím nemocnici drahými přístroji i když nasekám dluhy, se vyplatilo. Stát tak vybavenou nemocnici nezruší a dluhy zaplatí.Teď je to trošku horší, s přejitím na kraje, ale ono to dopadne.
0/0
27.6.2003 11:00

Tomáš

Re: Moc a prachy
V té oblasti je hodně nemocnic, které jsou prostě blízko sebe (Ústí, Litomyšl, Mýto, Svitavy), takže tlaky na zrušení jedné z nich jsou docela logické. Zrušit Ústí a Svitavy nepůjde (bývalá okresní města si to určitě zařídí a navíc Ústí je spádová oblast jižní části Orlických hor), takže se rozhodně mezi Litomyšlí a Mýtem. A každé město bude logicky bránit svou nemocnici a budou se používat podpásové metody. Na výsledek jsem už teď zvědav. Mě zase připadá ujetý nápad se zrušením nemocnice v Novém Bydžově, protože to je spádová nemocnice pro západní část bývalého okresu Hradec Králové.
0/0
27.6.2003 11:15

zatímzdráv

Re: Re: Moc a prachy
Jak bude rozhodnuto je celkem jasné.V Litomyšli právě uzavřeli kvůli stavbě a rekonstrukci na tři měsíce lůžkovou část,takže velké procento pacientů přejde do Mýta.Pak to tedy zavřou v Mýtě, ale napořád.Přitom v Mýtské nemocnici se v poslední době proinvestovalo také dost.Jde jen o to, že nemocnice s milionovými schodky budou pokračovat a nevidím záruku, jestli se tam nebude topit víc prostředků, než dosud.Tragické je, že i při osobní návštěvě ministryně argumenty uznala a slíbila se přimluvit, ovšem i ona je dnes v této věci krátká. V tomhle regionu už se snižovalo : moderní v Moravské Třebové, či v Poličce.Zájmy tu hrají podstatnější roli, než je zdrávo.
0/0
27.6.2003 12:41

Ivan

Třetina?
Co je to třetina zbytečných lůžek? Je to třetina všech instalovaných lůžek v republice, nebo se bude rušit třetina lůžek, které někdo (naše Princezna Koloběžka Součková) považuje za zbytečná? To může být podstatný rozdíl! Co je totiž platný, že zrušila plicní kliniku ve Veleslavíně, když plicní klinika v Motole má už několik let (vlastně od svého otevření, ale nějakou dobu tam byla interna) dvě stanice tedy 60 lůžek uzavřených a tedy nepoužívaných. Je tu starý problém Všeobecná nemocnice versus Motol. Ve VFN jsou pokoje pro 7 lidí, v Motole maximálně pro tři, ale klidně jich nechaj 60 zvřených a lidi se mačkaj v těch hnusnejch zastaralejch špelunkách ve VFN. Takhle můžou uvažovat jen socialisti!!!
0/0
27.6.2003 10:51

Henoch

Nic se rušit nebude!
Je to nejpitomější státní nápad jaký jsem dosud slyšel!
"Nadbytečná"lůžka se zastelou,přikryjí a nic nežerou!Nestojí ani korunu!
Stát který si nechal rozkrást podniky,fondy,cestovky,kampeličky,banky a náměstek ministryně zdravotnictví chtěl darovat naši nejmodernější nemocnici Na Homolce i s Lakselovým gama nožem,nějaké americké univerzitě-zadarmo!
Státní uředníci kteří takto jednají,jsou idioti a škůdci národa!
Když to udrželi komančové,tak to musí dokázat také polistopaďáci! A nelikvidovat zdravotnictví!
Nazdar!
0/0
27.6.2003 10:50

pav

Re: Nic se rušit nebude!
Nazdar - Svatá pravda
0/0
27.6.2003 12:20

Jan Kotek

Veskere problemy ve zdravotnictvi jksou zpusobeny NEMOCI
Konkretne nemoci silene kravy. Nejdriv balene koblihy, potom nerezove kohoutky a ted tohle.
0/0
27.6.2003 10:29

tatka

Paní ministryně je opravdový znalec.
Začíná to tady vypadat opravdu dobře zrušíme zbytečná lůžka, bylo by dobré začít u porodnic jsou zbytečné dřív se taky rodilo doma. potom bych zrušil zubní oddělení nemocnic tyto zákroky lze provádět ambulantně v ordinacích, a postupně bych podle středověkých učebníc o lékařství zrušil všechny nemocnice , ouva, ale už tenkrát byli špitály a později hospice jenomže o ty se nestaral stát, ale většinou církev. V dněšní době kdy je podle pohledu paní ministryně přebytek lůžek v nemocnicích je potom zvláštní to, že v nemocnici jsou pokoje pro 4 a víc pacientů úplně běžné a chtít si zaplatit pokoj pro sebe s lepším vybavením v menších nemocnicích nelze. Zrušme proto alespoň polovinu nemocnic, aby jsme se mohli mačkat na pokojích alespoň po 10 tím se ušetří i za personál a topení.
P.S Paní ministryně zkuste si jít někdy lehnout do normální nemocnice jako prostý pacient a ne jako ministryně nebo politicky aktivní osoba, aby jste zkusila ten přepych.
0/0
27.6.2003 10:14

Real world

Shrnuto
1. Návštěva lékaře musí být ekonomicky nevýhodná. 2. Nesmí platit systém: Čím více výkonů tím lépe. 3. Nic nás nemá k tomu, starat se o vlastní zdraví. 4. Prevence je neznámý pojem. 5. Ruce si mejeme, ale co si nima strkáme do úst nás nezajímá. 6. Místo pohybu sedíme bůhvíkde a v horším případě při tom chlastáme a kouříme. 7. Náhoda je blbec. 8. Mj. i cukr je droga, navíc také nezdravá. 9. Hlavně že se zatím cítíme dobře. 10. Etc.
0/0
27.6.2003 10:06

peggy

Re: Shrnuto
Je to tak. Za své zdraví si odpovídá v prvé řadě každý sám, a to si téměř nikdo nechce připustit. Ono to stojí trochu času, přemýšlení, tak proč by vše nemělo zůstat na státu, když je to tak pohodlné? Jsem pro, zdravotnictví je přebujelé. Raději ale nechci vědět, co špíny se teď v souvislosti s rušením nadělá...
0/0
27.6.2003 11:27

jarek

Zrušte také
polovinu ministerstev, polovinu státních úředníků, snižte si platy o 50% atd. Včera jsem viděl kus Kotle se soudruhem Langrem, jak přímo odpověděl na dotaz čeho se zřekne ze svojich poslaneckých výhod !! Co vy na to pseudopravicový soudruzi z ODS???
0/0
27.6.2003 10:03

pav

Re: Zrušte také
Určitě by se zřekl - ZDARMA JEZDIT TRAMVAJÍ - já mu věřím.
0/0
27.6.2003 10:05

jarek

Re: Re: Zrušte také
Bohužel ani to při své inteligenci neřekl a proto zvolte si ten spolek gaunerů napříč politickým spektrem znovu a znovu!!!
0/0
27.6.2003 10:09

HP

Re: Re: Re: Zrušte také
a co teda rek?
0/0
27.6.2003 11:19

jarek

Re: Re: Re: Re: Zrušte také
Jako správný soudruh a politik neodpověděl a začal blábolit o skvělé pseudopravicové politice ODS!!!
0/0
27.6.2003 11:25

Josef

Konečně krok správným směrem.
Fandím paní ministryni,je to krok správným směrem,bohužel hodně pozdě, měl přijít před mnoha lety a nemuseli jsme být tam, kde jsme.Jsem moc zvědav na to, jak se jí to povede v Praze,mám obavy, aby to nebyly pouze kosmetické úpravy.
0/0
27.6.2003 10:01

protiva

Buďte vklidu! Léky proti obezitě jsou zdarma. Podobných hovadin bude víc!
0/0
27.6.2003 9:53

alenaalena

Re:
jooooooo???? A který konkrétně to jsou?
0/0
27.6.2003 10:33

Josef

Odvaha pro správný krok?
Konečně se paní ministrině odhodlala k dávno nucenému kroku-zrušit část přebytečných nemocnic a zkusit zefektivnit provoz zdravotnictví.Jsem moc zvědavý, jak se jí to podaří v Praze?
0/0
27.6.2003 9:53

pener

zruste zdenka
0/0
27.6.2003 9:47

huuuu

huuuuuu
reklamy svinsky
0/0
27.6.2003 9:43

frank

Ne nemocnice, ale vládu a socany zrušte.
Tak stát řízený po 6 let socanskou cháskou udělá dluhy, to víme všichni, pak  převede zadlužené nemocnice na kraje a těm nakonec vzkáže, že jim pomůže, když ještě nějakoutu nemocnici z těch co zbyly po předchozích rušeních a převodec na LDN.                   My tady stejně pod vedením těch kašpárků skončíme tak, jako v následující anekdotě:                                                          V ruské děrevně, hluboko uprostřed Sibiře, ohlásil jednou zrána místní rozhlas, že všichni obyvatelé druhý den v 10:00 hodin se dostaví na místní vlakovou zastávku. Kdo nepřijde má průšvih. Všichni tedy uposlechli, ačkoli byla zima a venku něco kolem mínus 45 stupňů celsia. Za 10 minut deset  vydal veřejný rozhlas další pokyn: "Postavte se  všichni do řady kolem kolejí ve vzdálenosti od nich asi 50 metrů." Všichni shromáždění opět uposlechli. Za 5 minut deset: "Všichni odložte na zem vedle sebe kabáty a bundy." Za 1 minutu destet: "Všichni si sundejte další oblečení od pasu nahoru." Všichni provedli mužský, ženský i děti. Mráz, nemráz. Je 10 hodin 30 sekund a k zastávce se blíží vlak. Nezpomalí, natož aby zastavil. Asi 120 kilometrovou rychlostí prosviští kolem nastoupených a svlečených. Jenom rozvíří oblaka čerstvého prašanu co napadl v noci. Všichni se po sobě koukají a nevědí co si mají myslet, když tu náhle se z rozhlasu ozve: "V etom čase, vy byly prevereny preventivno, oblastnym vračom. Sejčas vy uchadite damoj."
0/0
27.6.2003 9:30

Sisko

ČSSD se snaží napravit zdravotnictví vytunelované Modrými ptáky !!
Všichni obyčejní lidé by měli podpořit ČSSD a jejich reformy !! ČSSD musí také najít a potrestat všechny tuneláře z ODS a zabavit jim jejich černá konta  !!
0/0
27.6.2003 9:23

Amík

Re: ČSSD se snaží napravit zdravotnictví vytunelované Modrými ptáky !!
Ty si asi pěknej jarabáček, co? Co takhle vyhulit kámo!
0/0
27.6.2003 9:43

Havel B.

všechno zrušit
Já bych zrušil všechno, je to good business! Střední školy, vysoké, nemocnice, úřady.....Hlavně bych zredukoval vládu, poslaneckou sněmovnu a senát. Asi tam bych začal nejdřív a vyměnil ten zbytek za normálně (reálně) smýšlející lidi. Jo jo, nevíte někdo, kdy už budou další volby???  
0/0
27.6.2003 9:20

Vláďa

Re: všechno zrušit
Letos!Protože lidi vypráší sosialistům kožichy!
0/0
27.6.2003 15:17

Venca

Navrhuji zrušit nemocnice a postavit nové hřbitovy!
0/0
27.6.2003 9:20

Amík

Re: Navrhuji zrušit nemocnice a postavit nové hřbitovy!
Hmmmmmmmmmm, už máš svůj vlastní?? Myslím  ten hřbitov!?!
0/0
27.6.2003 9:21

medvěd

Součkové se to jistě podaří
Myslím si,že paní mynistryni Součkové výborně nahrává ředitelak FNKV MUDr. Alušílková.To co se ted děje ve FNKV nemá obdoby.Lékaři v důchodovém věku se bojí o svá místa-věrně tu pracují např. přes 40 let. Paní ředitelka,aby splatila dluh vůči pojištovnám ve výši 64 milionů kč začala vyhazovat své dlouhodobé zaměstnance. Např. pracoviště RTG,které denně musí vyšetřit na  desítky vážných pacientů. Ted pacienti čekal 1 hodinu-po tomto opatření kdy bude fungovat pouze centrál na pavilonu H budou pacienti i ležící čekat celý den!!! To povede k velkým protestům a možná i k vážným událostem. To je nejlepší cesta jak uzavřít jednu z nemocnuc v Praze.Asi si Alušíková a Součková nahrávají-jsou přece z jedné strany ČSSD- a starnické kolegyně si musí pomáhat.Napětí v nemocnici je obrovské a odnese to zase a pouze pacient,který se s důvěrou obrátí na naše lékaře.
 
 
0/0
27.6.2003 9:19

Komar

Re: Součkové se to jistě podaří
Nechapu, proc se boji lekar v duchodovem veku o sve misto... Proc nejde v klidu do duchodu a neuvolni misto mladsim ???
0/0
27.6.2003 10:16

Najdete na iDNES.cz