Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Banka: jednotná Evropa Romům prospěje

Integrace Evropy je podle Světové banky šancí k prolomení kruhu chudoby a odstrkování Romů na okraj společnosti. Pomůže však jedině provázaný sled opatření, která zajistí Romům přístup ke vzdělání, zaměstnání a zdravotní péči, soudí zpráva renomované instituce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

.

Ne jednotna Evropa, ...
... ale kdyby se prestali flakat, krast a radeji pracovali. To by jim prospelo. Za to, jak se na ne okolni svet diva, si mohou predevsim sami.
 
0/0
25.6.2003 12:59

Southernik

Rómové do Evropy
Vzpomínám si, jak těsně před referendem jeli nějací reportéři z TV NOVA do Chánova a ptali se Romů, jak se těší do EU a co jim přinese. Vzpomínám jak se tam nějaký týpek rozplýval nad tím, že v EU budou moci volně kočovat a požadoval po státu náhradu za cikánské maringotky. Málem jsem se uřval smíchy.
0/0
25.6.2003 12:08

Neo

Re: Rómové do Evropy
Stat jim ale nezabavil maringotky,pouze kola z techto maringotek.Ja bych jim je vydal ale s podminkou ze se jiz nevrati.
0/0
25.6.2003 12:53

ferda

kocovnici
Vsak oni na to prijdou sami v EU, az zjisti, kolik ciganu jim tam bude delat problemy(kradeze, demolize, fyzicke inzultace, ... ). Mentalita cikanu je takova, ze se ne neumeji(nebo na to nemaji prostredky), ale nechteji prispusobit.Jsou to primitivni kocovnici a nez dospeji na nasi civilizovanou uroven,bude to jeste par stoleti trvat,ale mame tolik casu ...?
0/0
25.6.2003 11:03

Rad

moje zkušenost
tento měsíc mě jeden cigán okradl o 4000 Kč, mám kamaráda, který je vozíčkář a tomu cigoš ukradl mobila a peněženku cca tak pře půl rokem, moje žena jela před rokem vlakem a na nádraží v Praze jí vyškubl cigánský spoluobčan peněženku poté, co vybrala peníze z bankomatu, takže ji zanechal se 2 dětmi, z toho jeden byl kojenec, 200 km od domova totálně bez prostředků. Revizor cigoše v MHD ani nekontroluje, smradlavý tlustý cigošky si vyřvou na úřadech pomocí půjčenejch fakanů krásně opravený byty (za naše prachy) a pak je vybydllí a nájem neplatí ani ten regulovanej, atd. Chce mi tu někdo tvrdit že romové jsou chudáci? Už jim proboha necpěte moje daně! A stejně tak většině ze státních zaměstnanců, hlavně soudcům, kteří za přijaté peníze rozhodně práci neodvádějí.
0/0
25.6.2003 10:56

náhodný čtenář

Víte jak se řekne po romsku "přejetý Rom?"
CD ROM!!
0/0
25.6.2003 8:54

Kule

Romům neprospěje Evropská banka
ale to, že se s nimi přestaneme párat, cpát do nich sociální dávky, až se přestanou bát úředníci slov "rasízmus" a "diskrimináce" a začnou měřit občany stejným metrem. Znám slušné cikány a od nich jsem v životě slova o útlaku neslyšel, tyhlety výkřiky patří rómský lůze, která však patrně představuje velkou většinu tohoto etnika.
0/0
25.6.2003 8:44

Wilda

Chudáci???
Denně je vidím a nevypadají, že by byli chudí. Mladí oblečení podle nejnovější módy. Staří ověšení zlatem a tlustí. Do normální školy se většině nechce chodit tak jdou do zvláštní a ještě tu flákají. Hlavně, že všechny je hodně slyšet, dělají bordel a kradou jak straky. Dostanou nové byty a za chvilku jsou z nich rujny. Málo který z nich má chuť se učit a něco dokázat.
0/0
25.6.2003 8:26

rolf

Nebude rómů - nebude problémů
88 Sjednocenou Evropu už jsme tu měli jednou. A Führerova evropa cikánům opravdu prospívala. Bohužel ta nová Evropa ( židobolševická ) jim bohužel spíš poleze do zadku. Rolf
0/0
25.6.2003 7:10

Jan

Idioti v bance
On někdo brání v ČR cikánům se vzdělávat?
0/0
25.6.2003 6:35

madmax

Re: Idioti v bance
takoví jako ty..., co o tom nic neví, ale "věděj"
0/0
25.6.2003 8:04

JK

idiot madmax ?
Kdo by jim bránil ?  Jen pod velmi silným nátlakem dostaneš cikánské děti do školy
0/0
25.6.2003 9:24

Kule

Re: idiot madmax ?
Madmax neodpovídá, že ?. Ještě aby jo, před chvílí jsem ho viděl jet ve dvaadvacítce na Hrad, je to bohatej člověk, to bys koukal, kolik měl u sebe peněženek.
0/0
25.6.2003 9:29

JK

Re: Re: idiot madmax ?
Věřím, chudák diskriminovaný. Přečti si následující a dej to přečíst všem co znáš. Jednou se musíme dobrat spravedlnosti a zkoncovat s útlakem ze strany národnostní menšiny
0/0
25.6.2003 9:35

macek

cikáni
Tak to už je fakt asi výsměch normálním lidem. Že se v unii budou mít líp chuděrky. Copak jsou všichni slepí? Tak ať si je natáhnou do baráku ty co tohle říkaj, že to bude pro cikány lepší prostředí. No to se mi snad zdá. chudáci "romové" se dostávaj na zvláštní školy vlastně úplně nevinně,jenom pro to, že jsou černí a věznice jsou jich plné taky jenom z toho důvodu, no to je fakt síla. Já bych z toho udělala jeden velkej lágr, tam to uzavřela, aby se nemohli dostat ven a oni už by se mezi sebou vymlátili sami, jo ještě bych jim tam hodila zbraně, aby to bylo rychlejší.
0/0
25.6.2003 6:23

Rozarka

Re: cikáni
NAPROSTO s Tebou souhlasim
0/0
25.6.2003 8:23

polino

Re: cikáni
Konečně rozumné řešení
0/0
25.6.2003 8:46

Markéta

Nejsmutnější ze smutných
Ale ani všechny mé modlitby nemohou nikdy vyčistit mého dítěte tmavou kůži, ani udělat ho bílé jak padlý sníh a ani zbavit od hříchu mou duši.
Byla jsem mého otce naděje a budouctnost, mojí matky radost a pýcha, ale ztratila jsem se na tmavé cestě života a tam můj duch zemřel a už nedýchá.
Pošpinila jsem své ryzí bílé dědictví, nešla jsem bílého člověka cestou a teď všichni moji potomci již na věky černí budou.
Pokouším se ukrýt před  sluncem i měsícem,  před každou hvězdou co kdy na nebi vzplála, protože všechno mojí bílé rasy lidstvo zatracuje mne za to co jsem udělala.
Modlím se, ale zbytečně, třesu se a slzy mi tečou, neboť již nikdy více nebudu s mojí drahou bílou rasou.
Vody se tříští v hlubinách, a tmavá mračna nad hlavou mi plují, já zanikám neb sklízím co jsem zasela a do dna pohár hoře svého piji.
Moje matka hluboce spí ve svém hrobě, po jejím boku otec jehož zmohla života cesta, neboť oba byli zcela zdrceni, když jsem se stala negrova nevěsta.
Kdybych se ho nyní rozhodla opustit, kam už bych jíti mohla ? Pronásledovat mne bude můj život zničený, svému stínu bych neutekla.
Černí cizoložci hledají svou kořist v temné džungli jenž leží přede mnou: a smrt mi stále našeptává, Já jsem tvou cestou jedinou.
Tato černá a bílá, špinavá kaše, tato genocida a sebevražda rasová zákonem musí býti zakázána, nechť si člověk hrdost na svou rasu zachová!
Pak už nikdy znovu, nikdy, život jako můj nebude zatracen, vždyť toto je ten nejsmutnější příběh, jenž byl kdy vyprávěn.  
0/0
25.6.2003 2:15

.

Re: Nejsmutnější ze smutných
Kde si se tak zlinkovala? To je nějaká nová básnická tvorba kikimorek, jo?
0/0
25.6.2003 8:58

Markéta

Nejsmutnější ze smutných
Nejsmutnější příběh
Hon. Oliver Allstorm
Když bílá dívka za negra se vdá, života jejího slunce zapadá a křiklavá hříchu skvrna na svatebních šatech usedá.
Běloch a černoch hrůzou jati stojí zatímco tento výjev pozorují a šeptají:  Oni se zničí, a navzájem si duši zatratí.
Víme, že brouk dravý, masožravý do mozku se jí vloupal cestou záludnou, on uhryzal veškerou sebeúctu její a zanechal ji napůl šílenou.
Nyní hrdost na plémě všechna ji opustila k spasení návrat již je zatracen a začíná života nejsmutnější příběh, jenž byl kdy vyprávěn.
Tlak rtů černých samolibých tři dny a tři noci na rtech svých cítila a čtvrtého dne soužená duše její zděšený sten již vydala.                                                   A tak týdny a měsíce přešly, ona pak na svět dítě přivedla, pohlédly na něj slzavé oči její, a hanbou jen hlavu svěsila.
Pak ona snila o jiných dnech, sladké dny dívčích her již odešly a o bílých ztracených kamarádech a tak už jsme jen její nářek slyšeli:
Ó, kdybych to života kyvadlo zpět o několik krátkých let posunout mohla, nenesla bych dnes tento těžký kříž a ani bych horké slzy neronila.
Mé dítě by bylo bílé jako sníh a spalo by na mých prsou, tak jako malá ptáčátka, jenž ve svém hnízdě dřímou.
Zatímco teď jen fňuká celou noc  ó bože, mé dítě zparchantělé, až v probdělých snech křičím: Není bílé , ó bože, není bílé! A tak se potácím ode dne ke dni od boží lásky a milosti daleko, až nyní vím, že žádný černoch nežije, který by mohl zaujmout bílého muže místo. Míšeného plemene bude mé potomstvo, tmavá navždy již zůstane jim kůže, protože ani sám všemohoucí bůh, odstranit tu skvrnu nemůže. Prodala jsem své rodné právo za špínu, smíchala jsem svou bíle narozenou krev, s černou krví tak já hynu zde, jak človek utopený v močálu je navždy mrtev. Ačkoliv od boha mi může býti odpuštěno, nikdy se již však vrátit nemohu zpět ke své bílé lidské rase, na cestu života svých předků. Tak nyní sténám:  Co mohlo být na rasu  kdybych hrdá byla, objímala bych dnes ryzí bílé dítě a napůl boží bych ho nazývala. Pozvedla bych ho před celým světem a velebila jméno jeho otce, zatímco teď mi moji hanbu připomíná dětská tvář míšence. Všechny zločiny mohou být prominuty, když modlidba naplní svou moc, podvodník může najít novou naději, a dokonce i vrah pomoc.  
0/0
25.6.2003 2:14

polino

Černé líné svině
Jediné co nám přinese vstup do EU v otázce cikánů bude jejich nárůst na dvojnásobek. Cikání ze Slovenska přitáhnou k nám, protože máme vyšší různé dávky a my budeme muset chodit do práce a živit ještě i východní černotu
0/0
24.6.2003 23:18

madmax

Re: Černé líné svině
 iDNES zruš to!!!
0/0
25.6.2003 8:07

Kule

Re: Re: Černé líné svině
asi tě Gejzo poslechnou
0/0
25.6.2003 8:27

JK

Re: Re: Černé líné svině
Copak ? Pravda nám smrdí ? Tak mi vysvětli tak nízkou zaměstnanost, nízkou úroveň vzdělání a etnicky rekordní kriminalitu v dějinách lidstva. Jediný cikán je o jednoho víc než ny mělo být
0/0
25.6.2003 9:31

Daryl van Horn

Romove
Kazdy kdo se zastava romu at si s nima tak rok zije a pak at slinta ty svy rozumy.
0/0
24.6.2003 22:41

Standa

Cikáni chcou pracovat ?
Kdo si vymyslel takovou blbost ?  Úl ?? To bude v EU pěkný bordel, když Cikánům prospěje. 
 
0/0
24.6.2003 21:04

Gadzo

Re: Cikáni chcou pracovat ?
Nechtej, ale cikanska spina je zvykla, ze jim pitomci jako Uhl, Jarab a dalsi pseudohumanisti sezerou vsechno i s navijakem
0/0
24.6.2003 21:08

Jakub

Re: Re: Cikáni chcou pracovat ?
Oni jim to nežerou, to jsou jen kecy. Pro Uhla a pod. je to jen dobrý kšeft.
0/0
24.6.2003 21:33

Kavarensky povalec

Re: Re: Re: Cikáni chcou pracovat ?
To je asi to nejhorsi vysvetleni jake je mozne, ale bohuzel asi pravdive. pan Uhl s Jarabem si z cikanu udelali moc dobre zivobyti, kde se nemusi moc pracovat. Staci jen pseudohumanisticky kecat a opruzovat lidi s nejakou vynucenou rovnopravnosti a toleranci pro cikanskou svoloc.
0/0
24.6.2003 23:40

Gadzo

Uz aby tu jednotna Evropa byla
to se snad cikansky paraziti budou stehovat dal na zapad. jen at si toho dobytka uzijou take ochranci lidskych prav co nas tak radi kritizuji.
0/0
24.6.2003 21:01

Yard

Re: Uz aby tu jednotna Evropa byla
Problem je, ze se pak k nam presunou cikani z vychodu...ze slovenska. A ty jsou jeste horsi nez nasi cikani.
0/0
24.6.2003 21:50

franta mottl

cikani - dalsi flek na radoby bile veste
pana Klause. Ta jeho priblbla ekonomicka filosofie vedla a vede lidi k tomu, ze ten kdo nechodi pravidelne do "zamestnani" je budizknicemu. Cikani mi vadi mnohem mene, nez ta polovina nadbytecnych uredniku, kteri produkuji denne jen dalsi naklady. Cikani se alespon nederou na tech par jeste volnych pracovnich mist. Ale tak daleko pan profesor myslet nedokaze. Dekujeme!
0/0
24.6.2003 20:51

Jakub

Re: cikani - dalsi flek na radoby bile veste
Vy to fakt máte v hlavě srovnané. Kladivem.
0/0
24.6.2003 21:29

rasista

Na cikány
platí pouze Áda
0/0
24.6.2003 20:44

Xindl

Re: Na cikány
a NAPALMEX
0/0
24.6.2003 21:03

DEMÉTER

HLAVNÍ MĚSTO UNYJE--ROMA
Néé co žíkate takovýto ženeděláme. Teď pšídem do unije a fšici půjdeme do Anglýje a tady nnikdo nebude na vás gadžóve dělat. sem musel makat jako barevný. vy náa vykožisťujete. Misme poctivy narod to vy rasisti nas nechcete nechat dělat a nutíte nás krást a pšepadávat. S Eržhikou sbalýme vsecky osm fakan a tam nám dají více pšídafků. Ať žije RÓMA hlavní město UNYJE
0/0
24.6.2003 20:29

r.a.k.

a co bude dale?
0/0
24.6.2003 19:38

Daniela

no to jsem zvedava
jak tohle dopadne.
 Ale uz se tesim, ze Cikani budou mit hezke a ciste domy. Budou poctive pracovat, nebudou krast. Odpadky budou hazet do popelnic, ne kolem sebe. Nebudou pobirat socialni davky a zneuzivat socialni system. Nebudou vsechno vcetne svych neuspechu svadet na rasismus. ...To je ale asi blbost, to se prece nikdy nestane...ale bylo by to hezky
0/0
24.6.2003 18:42

Ondřej Syrůček

Re: no to jsem zvedava
Tak proč tak plýtváš písmenky ???
 
0/0
24.6.2003 19:47

Rozarka

Re: no to jsem zvedava
právě proto že by to bylo hezké se to nestane :c))
0/0
25.6.2003 8:37

Najdete na iDNES.cz