Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soudci chtějí vysoudit další peníze na platy

Jedenáct soudců Nejvyššího soudu se pokouší vysoudit sobě a svým kolegům vyšší platy, na něž podle svého přesvědčení mají nárok. Pokud uspějí, bude stát doplácet soudcům asi čtyři a půl miliardy korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nick

jojo
No proč vlastně ne ? Za tu kvalitní práci kterou odvádějí, NS by se měl spíš starat o to aby ČR u mezinárodních soudů neprohrávala většinu odvolacích sporů.
0/0
23.6.2003 20:40

pepa

Re: jojo
kavalita je odvislá od morálky a ta je nízká, jenom peníze, peníze, peníze, peníze- to je útoveň elit 
0/0
24.6.2003 14:05

Martin

Svinstvo
To idnes: určitě ne 12. a 13., ale 13. a 14. platy
To soudci: Nechcete si vysoudit třeba milión měsíčně? Máte na to! Jděte do toho! Pardon, chtěl jsem říct Běžte do pr*ele !!!
0/0
23.6.2003 16:56

Eva

Dotaz?
Tak takhle vypadá reforma veřejných financí?
0/0
23.6.2003 14:00

pepa

Re: Dotaz?
Morálka , nemorálka, peníze jsou až na prvním místě. Když to půjde tímto tempem udělámě měnovku 1:50 jako 1953 a bude vymalováno a budou soudit rychle, kvalitně , rádi a zadarmo jako dříve.
0/0
23.6.2003 14:51

frank

Z ostudy talár.
Hrají si na něco co nejsou, ale mají pravomoc rozhodnout sami o platech svého stavu a žádný zaměstanavatel, stát, s tím nic nedokáže udělat. Prý běžný spor se zaměstnavatelem. Teď tomu teprve rozumíme. Kdyby se takhle rozcapovali v soukromé firmě, tak s nimi majitel vyrazí vrata i s pantama. Ne tak stát, kterému předpisy tvoří poslanci a senátoři, jimž se platy vezou právě s tímhle. Je zajímavé, jak takové soudní pře dotýkající se prebend soudců probíhají celkem rychle. Že by to nebylo na úkor běžných jiných věcí, které na soudech leží více než 3 roky, někdy 6, 7 i 10 let a nejsou stále rozhodnuty, se asi nedá říci, že páni soudci. Zase to vypadá jako komunističtí rovnější mezi námi. Nedivme se ničemu, že je to u nás, jak je. Je to naprostý výsměch poslanců, senátorů, vlády a soudců především, všem ostatním občanům státu. Smějí se nám přímo do obličeje.
0/0
23.6.2003 12:07

Zuzi

Re: Z ostudy talár.
Mas pravdu.Vypada to tak,ze soudci nemaji co na praci.Pri tom je vseobecne znamo,jak se prodluzuji stani a procesy,ale soudit se o vlastni penize,na to si cas najdou.Neuplatnost neni v penezich,ale v moralce.Je to neco otresneho a odporneho.Pekne u me klesli.Fuuuj! 
0/0
23.6.2003 14:47

pepa

Re: Z ostudy talár.
Soudci jsou placeni ze státních peněz, takže jsou to státní zaměstnaci a nemohou pod rouškou nezávislosti ždímat státní kasu až na dno.  Státní rozpočet nemůže táhnout takové množství soudců.  Ať zvýší produktivitu a rychlost , tím se otevře možnost snížit stavy . Další možnost rychleji postihovat tuneláře a zabavovat jim veškerý  majetek i simulovaně převedený na příbuzné a jiné osoby. To je řešení a né žalovat stát, to je malost.
Ať si každý laskavě uvědomí , že stále platí  kde nic není ani čert nebere.Když není na základní věci pro život  normálního  občana.
0/0
24.6.2003 14:23

Bolek

Skandál !
Sami žalují,sami soudí a sami si přidělí.To je stav,který panuje v parlamentu,senátu a vládě a teď také nově v soudnictví.Je to k blití a dokud to tak bude nemáme šanci se pohnout z místa směrem kupředu.Soudci sami okrádají stát,takže vážení všichni do stávek a vzhůru do ulic,snad nám z toho také něco kápne ikdyž tak jednoduché jako to mají soudci to mít nebudeme.
0/0
23.6.2003 11:26

pepa

Re: Skandál !
Je vůbec  možné,aby soudci rozhodovali o svém platu, je to  podle zákona !  Zatím to nemá  oporu v žádné právní normě . Ústava ČR  nedává moci soudní žádné kompetence  nad rámec Ústavy.    Ministerstvo spravednosti si v tomto směru bude muset zadat legislativní úkol k předložení vládního návrhu o kterém bude rozhodovat Parlament. V každé normání demokracii platí, že  pokud zákon nevyhovuje ekonomickým podmínkám dochází ke změně, soudce musí mít stejný palt jako každý jiný ústavní činitel ( senátor, poslanec v současné době  plat kolem 45.000 Kč). Využívat mezer v zákoně je nedůstojné tomuto  stavu, který musí být vzorovým příkladem pro celou společnost. V současné době, kdy je třeba šetřit na každém kroku, je naprosto nemožné vyhazovat oknem další desítky miliard .  V tomto státě nejsou dostatečné peníze na vzdělání, školy, nemocnice, zdravotní péči občanů, veřejné stavby, státní správu, silnice, důchody, atd. Je třeba také vybavit soudy  určitou technikou a nelze pomíjet další zaměstnance a personál soudů, např. zapisovatelka u soudu má průměrně cca 7. tisíc Kč. Rozhodně nutno využít všech  kompetencí podle Ústavy.  Státní moc slouží všem občanům a lze ji uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon.  Poze zákon může stanovit platy soudců a nelze jej nahrazovat rozhodnutím jednoho soudce u obecného soudu.  Moc soudní je odvozená od moci zákonodárné, která náleží pouze Parlamentu.  
0/0
23.6.2003 13:57

Kdosi

NA BLITÍ
Je mi z nich NA BLITÍ. Neúplatnost není v PLATU, ale v MORÁLCE. Skutečně neúplatný soudce je takový, kterého nelze uplatit, i kdyby žil z minimálního platu. Pokud ale úplatný je, tak i kdyby měl milion měsíčně, snadno si spočítá, že milion + úplatek je vždycky víc než milkion bez úplatku. Co chtějí? Říkají jen, že JSOU ÚPLATNÍ a ještě to používají jako argument"!!! Dejte nám víc peněz nebo budeme brát úplatky!!! Je mi na blití i z toho, že sleduju jeden případ dopravní nehody, táhne se to 10 let, konec v nedohlednu, probíhá to rychlostí 1 stání ročně, na všechno musí být znalecký posudek (byly už 4 a vypadá to na pátý). Soudkyně sama nerozhodla NIC. Vždycky si jen nechá udělat posudek a když někdo něco namítne, dá pro jistotu udělat zase jiný. Pak se musí dělat ještě jeden, protože první dva jsou spolu v rozporu... HNUS!!!
0/0
23.6.2003 9:19

Jan ,Praha

mnoho otazníků
Jsem toho názoru,že tento požadavek je nemorální.Nemorální požadavky vznášejí jen lidé,kteří mají poměrně daleko k respektování práva a to se odráží v práci soudů.Mám poscit, že se vytváří mafie advokátů a soudců. Čím víc stání u soudu,tím víc má peněz advokát. Je jen otázkou,jak se pak dohodnou o získaných penězích.Má teorie je spekulativní,ale kdo ví.Celkově se však ukazuje, co produkuje právnická fakulta za kádry. 
0/0
23.6.2003 8:58

Lilou

Opravdu si myslíte?
Opravdu si myslíte, že když budou soudci brát 150.000,- měsíčně, že budou neúplatní?  S jídlem roste chuť a peněz není nikdy dost.  Proto si myslím, že by soudci měli brát platy srovnatelné s ostatními absolventy vysokých škol (MUDr., RNDr., PhDr.).
 
Dále mi vrtá hlavou, jak zvládli tak rychle projednat stížnost na platy a pronést rozsudek, když v ostatních případech toto trvá 3, někdy 5 i více let.
 
Jo a nezapomeňte si přečíst příspěvek od Krakonoše, je opravdu hustý
0/0
22.6.2003 23:34

soudce

Nevím, jak Vy, kritici, a oprávnění
stavu soudnictví. Jsem soudcem odvolací instance.Vím o pár lidech, kteří nám dělají ostudu, kteří rozhodují tak, že se mi chce při čtení jejich rozsudků zvracet.Ale současný systém bohužel neumožňuje se jich zbavit.Takoví neschopní soudci patří vyhodit.
a neházejte nás sakra pořád do jednoho pytle, prosím.
0/0
22.6.2003 21:48

frank

Re: Nevím, jak Vy, kritici, a oprávnění
Děláme to neradi, ale soudci, jsou z pohledu občana ti, kdo o něm rozhodují společně s mocí zákonodárnou. My vás, bohužel a pochopitelně, vidíme jako jedinou skupinu. A pokud je tak, jak píšete, a jistě víte co píšete, zůstává otázkou, proč soudcovský stav nevygeneruje takový návrh zákona, který zajistí eliminování právě těch, co vašemu soudcovskému stavu působí ostudu. Nemáme jinou možnost, než konstatovat, že máte jistě pravdu, částečně, ale neříkátem, co jste pro to sami udělali. Spíše jsou stále jenom vidět pokusy o vyplácení něčeho, co se vlastně ani nevprodukovalo. Je nutné vidět, že rychlostí naše soudnictví nevyniká. To peníze spíše všem jenom spotřebovává. A sami soudci jsou jen spotřebiteli též. Budiž. Ale být soudce s platem několikrát převyšujícím průměrný republikový měsíční plat a soudit se o 13. a 14. plat s tím, že věc řeší soudci, kteří z kladného rozhodnutí mají rovněž profit je skutečně divné. Divné je, že vůbec soud proběhl a nebyla věc zastavena pro podjatost soudců, která přímo bije do očí. Nemůžete se pak divit, že občan nerozlišuje jaký kdo z vás je, a že vás vidí jako jednu skupinu lidí, bezohledeně prosazujících své zájmy jenom proto, že má tu možnost je prosadit. Pěkný trapas.
0/0
23.6.2003 14:13

Jan Herna

Soudci chtějí vysoudit další peníze na platy
   Domnívám se,že nezávislost soudců nevyplývá z výšky jejich platů.nezávislost soudů je nezávislostí na vlivu politiků a tedy nemá nic společného s jejich platy. Již ta výše,kterou pobírají by pro ně měla být dostatečnou,aby byli nezávislí a nesvádělo je to k něčemu,co by bylo nezákonné.Nezávislost soudců by myslím měli soudci dokazovat spíše svojí kvalitní prací a rozsudky odpovídajícími zákonu.V občanském a zvláště rodinném právu to v některých případech tento dojem nevyvolává.V současné době,kdy stát se snaží najít,jak snížit státní dluhy mi žádost o zvýšení platů soudců o značnou částku nepřipadá zrovna fér-rozpočet s tím nepočítal a tedy dojde,pokud to soudci dostanou,k dalšímu zvýšení dluhu státu a to o dost značnou částku.Při jejich současném platu a znalosti finanční situace státu,bych asi takový požadavek na stát nekladl.Současná zadluženost státu způsobuje snahu o zabrzdění růstu důchodů,přehodnocení a omezení ostatních sociálních dávek poskytovaných státem to nebude působit zrovna dobrým dojmem.  
0/0
22.6.2003 20:31

Jan Molek

Je to tak správné, co po právu někomu náleží, tak mu to musí být dáno!!!!!!
Snad jsme dospěli k právnímu státu, kde se dodržuji právní normy. Snad již je pryč doba, kdy místo práva rozhodovaly stranické sekretariáty a dnes ještě ulice, ze svých subjektivních a závistívých pozic. Když chce rovněž někdo takový plat, tak mu nic nebrání, aby po řádném vystudování svoji píli docílil pozici soudce a podobně. Řvou jenom neschopní lidé podle hesla, co nemám já, tak nemůže mít ani jiný. Jsem rád, že soudci svým postojem vládu upozorňuji, že chceme a musíme budovat právní stát.
0/0
22.6.2003 19:34

Re: Je to tak správné, co po právu někomu náleží, tak mu to musí být dáno!!!!!!
, Dyz nekdo chce poradny penize, musi vykonat kvalitni praci. Zacal sem s 15.000 Kc/mesicne (sem doktor prirodnich ved). Zlepsil sem vyrobu jednoho dulezityho produktu a hned mi zamestnavatel zvednul plat na 1,5 milionu rocne. Tak, jakypak soudy nebo stavky? Ale je dost podivny, dyz soudci rozhodujou vo svejch vlastnich platech. Takovej stat prestava bejt pravnim statem!
0/0
22.6.2003 19:52

soudce

Re: Re: Je to tak správné, co po právu někomu náleží, tak mu to musí být dáno!!!!!!
Vím o tobě, psals mi to a já s tebou vřele souhlasím.
0/0
22.6.2003 21:43

frank

Re: Je to tak správné, co po právu někomu náleží, tak mu to musí být dáno!!!!!!
Ono je to samozřejmě jinak. Zákony, kterými se taková věc řídí nepadají z nebe, ale někdo je napsal a schválil. Byli to ministři, většinou poslanci, poslanci a senátoři. Jejich platy jsou víceméně svázány právě s platy soudců. Je jasné, že poslanci schválili výhody pro sebe a soudci to probojovávjí i pro ně. Není politický zájem upravit zákon tak, aby to neskutečné mlaskání nebylo slyšet kilometry za naši hranici. Je to především ostud politiků. A jejich nezájem.
0/0
23.6.2003 13:36

H. Potr

Soudci
Soudci by meli byt velmi dobre placeni. Uroven soudnictvi je predpokladem efektivniho rozvoje hospodarstvi (kdyz vim, ze co si dohodnu s jinym soud bude respektovat a rychle to, kdyz bude potreba, vynuti, moje obchodni riziko je mensi). Mnoho mist na svete vydelava tezke penize na dobrem soudnictvi a pravnim systemu(napr. Delaware pro pravo obchodnich spolecnosti, New York pro transakce). Problem je v tom, ze cesti soudci vetsinou nerozumi tomu, co soudi, a aplikuji pravo az na vyjimky prisne formalisticky, bez ohledu na dusledky a smysl zakona. To neplati pro Ustavni soud, ktery se spis snazi napravit takoveto excesy beznych soudu. Ale vseho docasu - vypada to, ze z Ustavniho soudu se zacina stavat trafika pro politiky.
0/0
22.6.2003 17:09

Re: Soudci
, Cesky soudci sou velmi dobre placeny (a moc preplaceny!), ale bohuzel nevodpovida jejich vysokej plat kvalite jejich prace. :-( To je duvod, proc na jejich pozadavky lidi nadavaj.
0/0
22.6.2003 17:29

dinbr

Ze soudní praxe.......
Jedna nejmenovaná soudkyně okresního soudu při posuzování výše výdělku postupovala následovně:dotyčný měl v roce 2000 výdělek 12.066 Kč čistého,v roce 2001činil jeho příjem 9.153 Kč čistého.V závěrečné zprávě činil tento rozdíl doslovně "necelých 400 Kč".Vlastní zážitek,který mohu doložit!!!!Dále nechápu ,jak může zastávat spravedlnost a ještě chtít zvýšit plat soudce,který má vyčíslenou škodu při vytunelování Kampeličky na 273 mil. korun a trestem je zaplacení pouhých 3 mil.Kč.To se o těch 270 mil. podělil?Dle mého názoru by měl každý,kdo způsobí škodu,vše uhradit včetně všech nákladů spojených s vyšetřováním a souzením.Páni soudcové chcete těžit z neschopnosti politické "elity" na úkor čestného ,ale nemajetného občana.Už začínám věřit Vášemu krédu " s poctivostí nejdřív pojdeš"!!!
 
0/0
22.6.2003 17:07

Ha

Dotaz na redakci
Jak to že se místo čuňáren od Krakonoše neobjeví: (Příspěvek byl zrušen redakcí ) jako jinde u podstatně méně jedovatých příspěvků. Že by to bylo tím že Vám to JFH nevadí ?
0/0
22.6.2003 13:57

jan werrich ml.

soudci jsou lumpove a lupici
Panove, tohle je vrchol. Kazdy ma pravo na rozumny plat. Ale tento pozadavek je drzost a urazka ostatni inteligence a pracujicich lidi. Soudci, stydte se!
0/0
22.6.2003 10:58

Cesky Svejk

jen tak dal v soudnictvi.Tudy vede cesta
soudci jsou neomezeni pani. Jakmile jsou jednou do funkce jmenovani, nikdo je nemuze jiz v podstate odvolat. Je jedno jak soudi, nebo nekdy nesoudi. I kdyby treba pustili z vezeni vlivem nedbalosti 10ti nasobneho vraha, tak se jim nic nestane. Kazdy jiny ma ve svem zamestnani osobni zodpovednost  za vysledky svoji prace. Jeden soud odsoudi urcity pripad tak, druhy soud pak uplne zase jinak. Nebylo by pak lepsi soudit formou loterie? Soudci jsou i jediny lide v teto republice, kteri si mohou pravni cestou vymoci sami svoje platy. Je vsak treba k tomu dodat, ze jim k tomu dopomahaji pani poslanci a poslankyne svymi fantastickymi zakony
0/0
22.6.2003 9:48

dědeček

Nic jste nepochopili...
...vy voliči!
Soudci zde plní úlohu zprostředkovatele mezi zájmy státu a peněz - má-li stát zájem na Vašich penězích, soud mu je opatří, mají-li peníze zájem na státu, opatří jim jej také...
To znamená, že podnikatel z Loštic se neuměl penězi vyjádřit, dostal se na buben-současně Stehlík, který dluží miliardy, je v pohodě, protože své zájmy soudu vyjádřil v penězích...
A nebude to jiné, dokud vy blbečkové budete volit ty samé méněcenné příslušníky kleptokracie... 
0/0
22.6.2003 9:31

Henoch

Nehoráznost....
V době kdy český národ vymírá,máme 540.000 nezaměstnaných,jsou vykradené podniky,fondy,cestovky,kampeličky, banky,v likvidaci je český průmysl,doly,hutě,zemědělství,zdravotnictví,školství,armáda,česká suverenita,jeví se mi požadavek soudců jako NEHORÁZNOST!
Nazdar!
0/0
22.6.2003 8:12

dědeček

Umíš česky?
Jsi horský sestrojebec, tetojebec a tátojebec, proto nemáš rád Židy, kteří tohle nedělají!
0/0
22.6.2003 9:34

Erika Gotstainova

Pro pana Krakonose
Pana Krakonosku , jsem vam vcera uprime napsala a verim ze jste velky a hodny chlap , ja nejsem zidovka jak si myslite muj drahy Krakonosku , jsem taky v Britske Columbii , mam hezky zarizeny bytecek , mam mercedesa posledni model , jsem moc hezka vdova co by se i vdala znova , jsem doktorka proc to nezkusit s poradnym chlapem muj Krakonosku se nejak snad potkat muzeme , uvidite muj mily chlape , ze nebudete litovat , je velmi tezke sehnat nekoho poradneho a ja jsem se rozhodla , musim vas poznat , priznam se Vam Krakonosku , ja jsem se do Vas po tech nazorech na svet zamilovala , tak me neodmitejte Please , Vase zamilovana Erika , budema spolu stastni , tak uz me prosim tuknete , verim ze je cesta jak se spolu potkat , je to s vami tvrdi chlapi ze severu ze zacatku drina , ja vim jen ze ted vas muj milovany Krakonosku asi musim prosit . Ja prosim chlape muj , chci Ti varit uklizet a prat . Milovat Te budu taky , vim ze jste chlap jakej se uz asi nerodi ....  Prosim napis mi moje lasko , Chlape se nestyd , ja jsem jen pro takovy jako jses ty , myslim to vazne ...
0/0
22.6.2003 1:44

Davidson

Re: Pro pana Krakonose
hale eriko moc se tady nechlub s tim svym majetkem nebo soudci rozhodnou ze ti ho seberou a rozdeli si ho v ramci nejakejch zvlastnich odmen:)))
0/0
22.6.2003 23:01

m

Re: Páni ústavní soudci
Napište na mbox@nsoud.cz, ať soudci vidí, co si o nich lidé myslí.
0/0
22.6.2003 1:54

Tomas HOLEK

Nestoudnost ceskych soudcu je do nebe volajici
Nejsem proti vysokym platum soudcu, prave naopak, ale je si treba uvedomit, ze rok ma prave 12 mesicu, a ne uboze vykrikovat neco o ceske zavisti.
To by take dopadeny zlodej mohl rict, ze Cesi jsou zavistiva banda a nepreji mu, aby si uzil svuj lup.
Korupce je o moralce a ne o vysi platu.
Pokud soudci rikaji, ze pro svoji nezavislost potrebuji 14 platu, tak je to tak UBOHE, az je to neuveritelne.
 
0/0
21.6.2003 22:48

Richard

Re: Nestoudnost ceskych soudcu je do nebe volajici
Navíc,zloděj,nebo jeho právní zástupce,by mohl hypoteticky vznést požadavek,že řízení proběhne ve 13.a14. měsíci(dle našich sudích naprosto irelevantní záležitost).O úrovni právníků si nedělám žádné iluze,nicméně oni se při jaké-koli příležitosti prezentují jako supervzdělanci.Tak že by jim měl být znám elementární fakt,že rok má 12 měsíců celkem.Opakuji pro právníky:12 měsíců má 1.rok,račte rozumět při vašem vzdělání.Myslím že to ví i oligofrenní chovanci v ústavu.Tady vážení nejde o závist,nejsme děti a nehrajeme o skleněnou kuličku,tady jde o vrchol sprostoty,špatně maskovaného buranství a bezohlednost.
0/0
21.6.2003 23:49

Mojmir

Re: Re: Nestoudnost ceskych soudcu je do nebe volajici
Presne tak, pravnici nejsou zadni vzdelanci. Kdyz jsme koncili na gymnaziu, tak inteligentni lide se zajmem o svuj obor sli studovat matematiku, pocitace ci biologii.
 
Na prava sli vzdy vychcanci, kteri hledaji pohodlny zivot a za to hodne penez. Vim to z vlastni zkusenosti. Vetsina lidi co studuji prava jsou vychcanci s dobymi konexemi nebo davajici dobre uplatky (a pak maji potirat korupci). Neznam nikoho, kdo by sel studovat prava, protoze ho to bavi.
0/0
22.6.2003 0:44

ita

Re: Re: Nestoudnost ceskych soudcu je do nebe volajici
Obávám se, že většina soudců studovala práva za komoušů - a tehdy to bez tlačenky a tatíčka v KSČ nešlo! Co se dá čekat od takových lidí? Přála bych se vrátit do dob, kdy soudili nejmoudřejší starci s přirozenou autoritou...
0/0
22.6.2003 12:26

aengel

Stačí se podívat na socanskou bandu.
O soudcích a právnicích není potřeba nic rozvádět protože stačí  se podívat na socanskou vládní sestavu s jeji "kvalitní práci" pro stát a jsme doma.
0/0
21.6.2003 20:49

ds

Re: Stačí se podívat na socanskou bandu.
Sestava socanské bandy složené z právniků a další vhodné svoloče pro vládnutí je důkazem dosažených výsledků práce vlády ,která má vládnout a starat se o rozvoj vlasti.
0/0
21.6.2003 22:10

Famfrpál

Český soudce a právník
Právníci a soudci,prostě všichni,kdo vzešli z Právnických fakult , jsou zmetci,kteří se na vejšce naučili jenom chlastat a to dělají doteď i v zaměstnání,proto všechny spory trvají tak dlouho.
-
Vím,co říkám,protože vím,jak to chodí třeba na Nejvyšším soudě v Brně! Chlast a ve 2 poobědě domů a za to berou tyhle prachy!
0/0
21.6.2003 19:12

franta mottl

Re: Český soudce a právník
v podstate s tebou souhlasim, jsou to zmetci. Na Morave si ovsem nedovedu predstavit zadnou rozumnejsi cinnost, nez to chlastani. Eventuelne jeste se vrhat pod kola vlaku na nechranenych zeleznicnich prejezdech.
0/0
21.6.2003 19:17

Sudicka

Re: Český soudce a právník
To nerikas celou pravdu!!!!!!!!!!!! Nekteri zustavaji i dele a pak si zamknou kancelar a nad pornem na Internetu si honi ptaky
0/0
21.6.2003 19:36

Richard

Pro "Typický český problém" a pana soudce
Vážený pane,typickým českým problémem jsou lidé,ke kterým se řadíte.Problémem byli v minulosti,problémem zůstávají do dnes.Zločinů jste napáchali nezměrně.S přihlédnutím k vaší,po většině,diletantské práci,absenci logického myšlení a obrovské korupci,by jste měli peníze naopak vracet.V době,kdy se republika potýká s nemalými ekonomickými problémy,uplatňujete typickou zhovadilost.Ne že nejste,vy jste státní úředníci a v TV si můžete na svoji hubu říkat co chcete.Dem.system vám to umožňuje.Račte si ale laskavě uvědomit,že za své přiblblé výlevy si nesete zodpovědnost.Bolševickou lůzou prolezlá justice je jedním z nejotřesnějších příkladů totálního diletantství,svinstva a zkorumpovatelnosti v ČR.Chtělo by se mi věřit,že dále již Práv.fak. podobné demagogy nebude plodit.I když tomu při její kvalitě lze jen těžko uvěřit.Račte si v tom udělat nějaký system,nikoli pořádek.Ten v tom máte.Jenže pořádek tu byl již dvakrát zaveden.Poprvé za Ády,podruhé za komunistického sajrajtu.
0/0
21.6.2003 17:23

komunistický poslanec

Sháním malíře pokojů do Nerudovky
Mojí manželce se nelíbí barvy ve všech ložnicích toho našeho nového bejváku. Není tady někdo z vás malíř pokojů, chásko líná? telefon: 0602 258 456
0/0
21.6.2003 17:14

Luděk

Jen at se soudi !!!
ale doufam,ze se ten jejich soud povlece tak dlouho jako me soudni jednani !!! Smejdi jedni...co by jeste chteli ?
0/0
21.6.2003 16:55

JUDr. Reinhard Heydrich

Závidíte?
Závidíte? Tak já vám nastíním náročnost soudcovské práce. Můj obyčejný pracovní den vypadá takto:
           9 - 10: si s kolegama vylížem zadky
           10 - 11: kafe
            11-12: honička ptáků
            12-14:kafe a domů
            
0/0
21.6.2003 16:51

Davidson

Re: Závidíte?
tak v tom pripade jdu okamzite na prava:)))
0/0
22.6.2003 22:54

soudce

Typický český
...problém. Jsem jedním ze soudců a po otevření MfD a přečtení zmíněného článku jsem si řekl, že se připojím na internet a přečtu si diskusi. Nemýlil jsem se. A taky se nedivil. Čekal jsem oprávněně výron zuřivé závisti (až na jeden příspěvek). Ale bavím se tím, tou ubohostí těch vašich takypříspěvků.  Užerte se tou závistí, zalkněte se jí. Vždyť psi štěkají, ale karavana jde dál.
0/0
21.6.2003 15:50

Zbyněk

Re: Typický český
Kdybych věděl,kterej ty jseš,tak si tě ještě dneska najdu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
21.6.2003 16:16

Re: Typický český
, Tak, pane, ve vsi slusnosti. Vydelavam 1,5 milionu rocne za poctivou praci, vsechno poctive zdaneny. Preju kazdymu, kdo vodvadi poradnou praci, aby dostal poradny peniz, i dyz vim, ze se to neda dycky realizovat. Nemam duvod nekomu zavidet penize, mam dost a manzelka vydelava taky dobry penize. ALE muj vysokej plat sem si nestanovil ja, ale muj ZAMESTNAVATEL, pote co seznal, ze sem (presneji: moje vykony a vysledky) tech penez hodnej. Rozhodnout sam vo svym vlastnim platu je (prinejmensim) proti zdravy mysly, zvlaste 13. a 14. platy!. Takze, povazuju ten protest tech lidi tady za vopravnenej, a Vas pseudoprispevek za paralytickej.
0/0
21.6.2003 16:37

Anděl

Re: Re: Typický český
A co delate? Dle Vasich znalosti ceskeho jazyka si to netroufam odhadnout.
0/0
23.6.2003 9:10

Najdete na iDNES.cz