Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jablonecká cestovka C.T.E. zkrachovala

Jablonecká cestovní kancelář Czech Tour Europe (C.T.E.) skončila. "Majitel oznámil Evropské cestovní pojišťovně, že zastavuje kvůli platební neschopnosti činnost," řekl iDNES výkonný ředitel kanceláře Leoš Zedníček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mirek

Vtipálek "dobrý češtin" Zedníček
Tak to je jeden z nejlepších vtipů, co jsem v poslední době viděl. Mr. Zedníček na příspěvek (stín, 20.06.2003 20:49) začíná útokem na češtinu autora příspěvku, přitom příspěvku se nedá vytknout skoro nic, než jedna vynechaná čárka a možná ne zcela "košer" slovo "dovybraný". Na základě toho Zedníček neváhá napadnout i vzdělání autora.
Aby tedy ukázal, že jeho vzdělání je lepší, vypálí od boku v následující větě úchvatné slovní spojení: "akcesorní a akcidensní, postrádající relevantní pohled na recesní stav" (slovo "akcesorní", jak jsem zjistil, znamená "přídavný, průvodní" a použít ho ve spojení "váš názor je akcesorní" je tedy úplná blbost; slovo "akcidensní" jsem nenašel ani ve slovnících, ani žádným vyhledávačem na webu - je to tedy slovo z oblasti velmi specifické Zedníčkovi vzdělanosti).
Pak se vrátí do normálu, a v závěru svého příspěvku a v dalších příspěvcích už píše tak, že by propadal i v obecné škole. Například čárka v souvětí se mu stává věcí už zcela neznámou (" ve snaze „ulovit klienta“ a tím i tučný honorář podává zkreslené informace a tím poškozuje dobré jméno operátora je takřka nepostižitelné včetně zdefraudovaných plateb od klientů jak to v mnoha případech je"). I jinými chybami se příspěvky jen hemží, namátkou:
"průměr před sezoního prodeje", "tezi právě do vybraných doplatků", "by jste pochopil", "bezprizorných", "Studováním katalogů se v celku nevěnuje", ""
Dalším, skutečně pikantním vtípkem p.Zedníčka je záměna andělíčka a pijavice v názvu Mňačkova románu (viz např. http://www.rp-online.de/news/wissenschaft/2000-0330/egel.html)
Nic proti Vám pane Zedníčku, vzhledem k Vaší situaci a pozdní noční hodině Vašich příspěvků je jejich úroveň odpovídající, ale Vaše úvodní kritika češtiny v jiném příspěvku je skutečně trefná a svědčí o tom, že Vaše problémy u Vás vyvolaly Vámi zmiňovaný " hluboký raptus".
Ještě jednou díky za prima zábavu a lepší dny přeje M.
0/0
21.6.2003 13:17

joe

Zednicku
Nic si z toho nedelej.Mas uplnou pravdu,ale nikdo s tim nic neudela.Lidi  (cesi) si stezuji a nadavaji pouze v hospode a ted uz i na internetu,coz je ceska specialita.
 
0/0
21.6.2003 10:06

Zedníček

Možná ne přímá úměra s cestovním ruchem v ČR? -3
A pokud s touto situací nikdo „Evropě“ nic neudělá, pak to asi není ta Evropa, do které se tak ženeme – s holýma rukama a srdcem na dlani. Pokud to všechno je tak, se zákonem „košer“, pak se nám v té Evropě ty holé ruce nejspíš záhy transformují v něco jiného, neméně holého.
 
Neměl by zákon více dbát na erudovanost provozovatele tak jak to „v civilizované Evropě je“?  
 
Vážená vládo, poslanecká sněmovno slyšte tyto reálie a zjednejte nápravu tak nedokonalého zákona jenž v podstatě neprospívá občanům.  
                                                                             
 
S úctou Leoš Zedníček, výkonný ředitel CK C.T.E., s.r.o.,
        Podhorská 28, 466 01 Jablonec nad Nisou
 
P.S. Omlouvám se všem poctivým a zapáleným provozovatelům cestovních agentur jež si z celého srdce vážím. Pojednání jistě najde ty pravé adresáty jež mi znemožňuje zveřejnit platný zákon 1012000 Sb. o ochraně osobních údajů.
0/0
21.6.2003 5:38

raptus

Re: Možná ne přímá úměra s cestovním ruchem v ČR? -3
Pane jo, pane Zedníček... to jsou neuvěřitelné povídačky které nám tu povídáte.... Jen prosim nezapomeňte, že Váš tajemný Krejčí jak Deux de machina se zjevil ve vaší firmě jako naschvál právě dne 16.6.2003, tedy pár dní před krachem a převzal vedení celé firmy, jako i je její majetek.. Tedy ten čestný muž pan Krejčí, jak říkáte Vy. Říká se tomu v oblasti péče o divou zvěř buď kardinální vůl, nebo bílý kuň.
Tak nás prosím nekrmte svými komplikovanými žvásty o Evropě, zákonu, nečestných podnikatelích apod. Je to únavné, je to směšné, je to trapné a je to DRZÉ.
That´s all, jak říká slavný hollywoodský králíček, myšáku.
0/0
22.6.2003 10:33

Zedníček

Možná ne přímá úměra s cestovním ruchem v ČR? - 2
K založení cestovní agentury je třeba 1.000,-Kč a bezúhonnost, ale ta se dá s úspěchem obejit „jakousi osobou“, která si podá žádost o vydání živnostenského listu v oblasti provozování cestovní agentury. A ejhle náš človíček říkejme mu „Neználek“, to proto, že ve svých začátcích tvrdil klientů, kteří si přišli zakoupit lyžařský zájezd do Andory, že „kdeže vlastně v Africe ta zemně přesně leží?“ Studováním katalogů nebo prodejních manuálů se v celku nevěnuje, vždyť každá „cestovka“ ráda telefonicky sdělí veškeré informace včetně výpočtu ceny a to, že mnohdy ve snaze „ulovit klienta“ a tím i tučný honorář podává zkreslené informace a tím poškozuje dobré jméno operátora je takřka nepostižitelné včetně zdefraudovaných plateb od klientů jak to v mnoha případech je. Operátor má koncem sezóny mnoho podepsaných směnek a nezbývá než se „modlit“, že budou vymahatelné, což mnohdy vyvolává u majitelů cestovních kanceláří hluboký raptus.
0/0
21.6.2003 5:36

Zedníček

Možná ne přímá úměra s cestovním ruchem v ČR? - 1
  Každý průměrný hostinský vám potvrdí, že prodá v poledne dělníkům třikrát víc gulášů za padesát korun než minutek za stovku. Což znamená, že nízká cena mu žene do kasičky zisk. Což platí u zboží denní potřeby. Minutka je však zboží luxusní a vztahují se na něj jiné zákonitosti. Nynější cestovní ruch je spíše pro cestovní agentury tím gulášem. Dělat z něj minutku je zničující pro celý svobodný operátorský trh se zájezdy. A odvolávat se při tom na „Tak letos už musí být lépe“ je hodně hrubá demagogie. Bizarně zní argument, jímž se vláda ve svých prohlášeních též ohání, a sice, že „je zákon o cestovním ruchu 1591999 Sb. dokonalý a funkční“ . Tak nevím, zda vláda i já mluvíme stejnou češtinou. Rozčleněním na koncesované a ze zákona pojištěné CK, kterým zákon ukládá pojistit se u monopolního pojistitele, což mnohdy znamená u menších cestovních kanceláří zaplatit několika set tisícové depozity a zálohové pojistné na celý rok, což při právě probíhající všeobecné recesi má paradoxně za následek ÚPADEK. 12
0/0
21.6.2003 5:34

ABA

pan Klaus prece rikal
ceskej jenik a ceskej honzik porad verej na pohadky a kdo jim co kecne....zkuste hosove premejslet aspon trochu samostatne, logicky ...ja vim je to pro vas tezky...
 
0/0
20.6.2003 22:08

ABA

Re: pan Klaus prece rikal
asi se ti to hodne libi, ze to po mne opakujes?
0/0
20.6.2003 22:17

Zlý kukuč

v čechách stačí zankrotovat jednou
a jsi zajištěný na celý život. Pokud máš hroší kůži a dobrého avokáta, netřeba se ničeho  obávat...
0/0
20.6.2003 21:53

jenda

Re: v čechách stačí zankrotovat jednou
Nečum na televizi ... ty kraviny jsi někde slyšel ?
0/0
20.6.2003 22:13

franta mottl

pan Klaus prece rikal,
ze bankrot neni zadna hanba, ze poradnej dravej American je prumerne 2 x za zivot bankrot. Mozna uz o tech blbostech nechce dneska nic vedet, ale ja si nemuzu pomoct, ja si to pamatuji.
0/0
20.6.2003 20:15

Jenik

Re: pan Klaus prece rikal,
kdyby byl kazdej dravej amik 2x zbankrotovanej tak je ta zeme zadluzena jako..........tak nevim kdo keca
 
ale to ze to zkolabovalo v dobe kdy se vybere nejvic zaloh na dovoleny je
0/0
20.6.2003 21:08

vita

Re: Re: pan Klaus prece rikal,
no ona ta země zadlužená je,ňakej bilion to bude.Taky by jsme potřebovali aby na václaváku běželi hodiny ,které ukazují zadlužení české domácnosti.{průměr}
0/0
20.6.2003 21:24

svatej

Re: Re: Re: pan Klaus prece rikal,
na bankrotu neni nic spatnyho, pokud se podari zaplatit veritelum. v tom se cesky bankroty lisi, protoze na nich vydela bankrotar a veritele maji smulu. v americe se tomu rika podvod.
0/0
20.6.2003 22:57

ABA

Re: Re: pan Klaus prece rikal,
ceskej jenik a ceskej honzik porad verej na pohadky a kdo jim co kecne....zkuste hosove premejslet aspon trochu samostatne, logicky ...ja vim je to pro vas tezky...
0/0
20.6.2003 21:50

jenda

Re: Re: pan Klaus prece rikal,
vidím další blb co neví nic ani o rodinné ekonomice natož něco složitějšího v Německu v r 2001 skončilo 20 000 spolešností a vyhledej si na Servru , že týdně u nás je v konkurzu tak 10
0/0
20.6.2003 22:18

MONDO

Re: Re: pan Klaus prece rikal,
Ty musíš být pěkný pako !!!!!
0/0
20.6.2003 22:33

Zedníček

Re: Re: pan Klaus prece rikal,
Vynikající maďarský režisér Géza Radványi natočil krátce po válce sugestivní film Kdesi v Evropě. Vyprávěl o bandě bezprizorných dětí, toulajících se zpustošenými městečky, rabujících a nezřídka páchajících i větší zvěrstva. Je tam i děsivá scéna, kterak asi desetiletý hošík, s psychikou narušenou přestálými válečnými hrůzami, žadoní u svých kamarádů, aby kohosi, koho při cestě „zajali“, neprodleně pověsili. Dokonce říká: „Velmi vás prosím, zabijme ho!“ A zdá se, jako by upřímně myslil na zajatcovo dobro.
Tento film, jeho výmluvný název a tu scénku jsem si okamžitě připomněl při četbě tohoto rasisticky laděného příspěvku.
Pisateli doporučuji neprodleně navštívit psychologa a jako rekonvalescenci četbu knihy pana Mňačka „Smrt si říká Egelchen“
 
< color=#000000>Občan Zedníček
0/0
21.6.2003 3:21

Jancouver

Zrovna ted?
Jenom je zajimave ze kazda cestovka vzdycky zkrachuje tesne pred sezonou kdyz uz vybrali od lidi penize. A ze jim je nekdo vrati?? Nebudte naivni.
0/0
20.6.2003 20:14

ABA

Re: Zrovna ted?
musis mit urcite "pojisteni" a potom mas zarucene "vraceni "....zakaznik  udela dobre pro sebe kdyz bude o vsem predem informovany.
0/0
20.6.2003 20:20

stín

Re: Zrovna ted?
Jen jsem zvědav, kolik dostanou od pojišťovny. Ono to má totiž háček: Zákonné pojištění proti krachu, a tedy na vrácení peněz je poměrné, např. 20%!!! Zbytek musí klienti vymáhat na cestovce, pokud tam něco zbyde . A teď jsou právě dovybrány doplatky na celé léto. Zhruba do 10.7. nejideálnější čas na krach.
P.S.: Těch cestovek bude ještě asi dost. Jsem z oboru, vím o čem mluvím. Bohužel.
0/0
20.6.2003 20:49

MONDO

Re: Re: Zrovna ted?
PROČ SI MYSLÍŠ ŽE SE TO STALO ???? MYSLÍM ŽE JE TO TÍM ŽE VŠICHNI CHTĚJÍ JEN DOVOLENOU NA POSLEDNÍ CHVÍLI !!! POTOM NA TO DOPLATÍ TI KTEŘÍ SI JI KOUPÍ ZA NORMÁLNÍ CENU. P.S.:Těch je pramálo. Bohužel taky dělám v oboru.
0/0
20.6.2003 21:49

Zedníček

Re: Re: Zrovna ted?
Vážený anonyme,
Musím reagovat na váš příspěvek, mimo jiné psaný otřesnou češtinou z které se jistě dá s úspěchem odvodit výše vašeho vzdělání, velmi by mne překvapilo kdybych se mýlil.
 
Váš názor na ukončení činnosti cestovní kanceláře C.T.E., s.r.o. je dost akcesorní a akcidensní, postrádající relevantní pohled na recesní stav cestovního ruchu v České republice, kde od roku 1998 vlivem nynější vlády klesá koupěschopnost obyvatelstva s prohlubující se zadlužeností naší krásné vlasti.
 
Můžu vás ubezpečit, že jednatel a majitel společnosti pan Zdeněk Krejčí je čestný muž a neodcestoval s penězi na Bahamy ani záměrně neukončil činnost CK.
Naši zaměstnanci se neskrývají, ale s příkladnou reaktibilitou se snaží spojit s klienty, vyřizují telefonické dotazy a v součinnosti s Evropskou Cestovní Pojišťovnou připravují finanční vyrovnání.  
 
Cestovní kancelář C.T.E., s.r.o. uzavřela ve všech destinacích pro sezónu 2003 se zahraničními partnery smlouvy na bázi commitment což znamená, že ubytování k 15.6.2003 je cca ze 70% uhrazeno z vlastních zdrojů, protože průměr před sezoního prodeje se pohyboval na cca 35% kapacity CK což vyvrací vaši tezi právě do vybraných doplatků na celou sezónu. V podtextu jistě pochopíte, že problém z velké části tvoří pozdní nákup klientely. Celá věc je daleko složitější než by jste pochopil či pochopila z mých uspěchaných řádek , a proto navrhuji konzultaci prostřednictvím telefonu č.: 483 316 716.  
 
S úctou Leoš Zedníček, výkonný ředitel CK C.T.E., s.r.o.,
        Podhorská 28, 466 01 Jablonec nad Nisou  
0/0
21.6.2003 3:09

Medved009

aaaaaaaaahhhhhh.......
Prvni
0/0
20.6.2003 20:08

fremen

Re: aaaaaaaaahhhhhh.......
aaahh to je orgasmus, co ?:-)
Jinak si myslim ze krach je normalni vec. Kazdy nemuze vyhrat. Jde spis o to, jak se clovek v dobe kdy se nedari k tomu postavi. A pokud je pravda, co se pise v clanku ze o penize nikdo neprijde, tak CTE ma u mne kladny body a preju jejimu majiteli, aby mel v pristim podnikani vic stesti.
0/0
20.6.2003 22:01

Najdete na iDNES.cz