Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Škubání státu

Jedenáct soudců Nejvyššího soudu žaluje u krajského soudu Nejvyšší soud. Pokud neuspějí a odvolají se, mohou se stát současně žalobci, žalovanými a těmi, kdo spor budou rozhodovat. Co tato kocourkovská komedie znamená?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Alfons

oboupohlavní
Soudci jsou jako oboupohlavní organismy. Sami sebe oplodňují a tak se sami, nezávisle na okolí udržují při životě.
0/0
29.6.2003 14:37

York

Spravedlnost?
Zaráží mne, s jak malým ohlasem se setkavají zmínky o platech soudců a o celkových poměrech v justici. Vždyť se jedná o jeden ze základních pilířů fungování slušné a civilizované společnosti. V takovéto společnosti  by měla justice zajišťovat ochranu slušných lidí před darebáky a tyto odrazovat od jejich neslušného chování reálnou hrozbou přiměřeného postihu. Když se ale podíváme na praktické výsledky fungování justice, lze říct že je to často právě naopak.
Vysvětlení tohoto stavu se nabízí právě ve zmíněném zdůvodňování zvyšování platů soudců. Jestliže někdo tvrdí, že potřebuje vyšší plat, aby "nepodlehl" korupci, vlastně tím přiznává, že je zkorumpovatelný (nebo přímo zkorumpovaný). Každý normální člověk ví, že před nečestným jednáním neuchrání člověka výše jeho platu ale především jeho slušnost. To, že se mezi soudci takový přežitek jako je obyčejná slušnost nenosí, dokazují mimo jiné právě svými přemrštěnými mzdovými požadavky. Jinak se celkem není čemu divit - převážná většina soudců získala svou kvalifikaci a praxi za totalitního bolševického režimu, kde "spravedlnost" byla jen služkou zvrácené ideologie. Kdo tohle dokázal spolknout, po tom nemůžeme chtít, aby měl smysl pro spravedlnost a slušnost....
Kromě morálky soudců hraje svou v roli i náš absurdní a zmatený "právní sytém" a idiotské procesní  procedury, které umožňjí "ospravedlnit" a legalizovat prakticky jakoukoliv lumpárnu, aniž by bylo možno soudci cokoliv vyčíst. To je právě ta nejlepší půda pro bujení korupce v justici, protože nikdo nemůže souce usvědčit z toho, že jeho rozhodnutí nebylo nestranné.
Když si dáme tyto dvě věci dohromady, je naprosto logické, že šlušný člověk s normálním platem nemá žádnou šanci proti lumpovi, který právě kvůli své nepoctivosti nemá nikdy hluboko do kapsyh. A vše se samozřejmě bude dít podle zkona.....
0/0
25.6.2003 11:29

Jarda1

Omezit nezávislost soudů
Pěkná nezávislost. Jsem pro omezení nezávislosti soudů. Ne snad úplné zrušení, ale řízenou nezávislost. Stejně jako byla po roce 1945 řízená demokracie. Ať se soudci zodpovídají z různých stupidních rozsudků a protahování procesů. Nikde na světě nejsou soudci úplně nezávislí, tak je to neučme ani tady.
0/0
24.6.2003 9:53

Daniela

Je mi z toho všeho smutno,to co se děje v ČR. I na těchto stránkách.Nehoráznost!
0/0
24.6.2003 9:06

Štěpán

Zemřeme hlady
Čím víc takových chytráků bude mít úspěch, tím dál té Unii budem.
0/0
22.6.2003 22:57

Vojcek

Při jejich výkonosti
pečlivosti a přísném a bezchybném fungování našich soudů by si zasloužli aspoň desetinásobek .
0/0
22.6.2003 21:08

rejpal

to znamená ...
urvi co můžeš a dokud můžeš!
0/0
22.6.2003 21:00

Alfons

živoření
, Přece byste nechtěli nechat soudce živořit? Vždyť nemají za co koupit dětěm na Vánoce dárky pod stromeček.
0/0
21.6.2003 15:18

Ivana

Nechutné a nemorální
- jen tak lze nazvat počínání soudců ve věci "malá domů". Právě u této profese, kterou tímto počinem definitivně v očích veřejnosti zdiskreditovali, vyvstal v plné nahotě pravý stav naší slavné justice. Mohou hlásat jakákoli plamenná hesla, tuhle šupárnu jim nikdo neodpárá - ovšem to je jim v jejich bohorovnosti stejně jedno. Jsou prostě "zahlceni případy", Rychetský se raději uklidí nežli by něco řešil a vy obyčejní neprávníci - lidičkové můžete jít tak akorát do p..... (ostatně tam už jsme).
0/0
21.6.2003 4:53

hm

Re: Nechutné a nemorální
Velká pravda! a pak chtěj, obyčejný člověče = červe, čekat spravedlivé posouzení a rozhodnutí třeba "jen" ve věci rozvodu, majetku, atd. S DůVĚROU se obrať na slavný soud, na Ctihodnost!
0/0
21.6.2003 9:44

MartinB

MAGDALENO,
vrať se tam, kde jsi mne zastihla naposledy.
0/0
21.6.2003 0:10

Najdete na iDNES.cz