Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jak dál ve vládě, řeší unie

Vedení nejmenší vládní strany bude o víkendu usměrňovat svou pozici ve Špidlově kabinetu. V Pelhřimově odpoledne zasedl Republikový výbor Unie svobody-DEU. "Budeme se věnovat především reformě financí a jejímu dalšímu prohlubování," řekl iDNES těsně před zasedáním předseda strany Petr Mareš.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Marcel

Jak dál ve vládě
Co to jsou zase za nesmyslné mediální hrátky. Unie je šťastná, že je ve vládě, někteří mají koryta, která se jim už nikdy nezopakují, tak tam budou, samozřejmě, že pro blaho národa, sedět, jen co to půjde, než je socani vykopnou.Fuj
0/0
21.6.2003 10:08

Johny

Re: Jak dál ve vládě
Náhodou, Mareš je docela užitečný. Už se zdálo, že v té vládě vlastně vůbec nic nedělá, jenom poslušně zvedá ruku, ale on nás přesvědčil, že to není pravda. Teď začne konečně odškodňovat v Čechách zůstavší sudetské Němce, protože to je jediná skupina osob, která za komunismu trpěla, ba ano, dokonce snad nesměla studovat zvolené obory. Ostaní si přitom svobodně mohli dělat, co chtěli, takže jim žádné odškodnění nenáleží. Jak je ten Mareš spravedlivý a chytrý. Více takových a naše země získá brzy zastoupení v Bundestagu jakožto další spolková republika. A což teprve kdyby se stal premiérem.
0/0
21.6.2003 20:13

Ivan

Hromádková asi zírá
kam to Ratibor Majzlík s DEU přivedl - přímo do p..... Škoda, že p. Hromádková z politiky vypadla - měla dobré názory, ale bohužel i svérázné způsoby a na to chudák dojela. Majzlík je naprosto k ničemu- za jeho vedení je nikdo ani neregistruje, takže opět jeden spolek mizí v propadlišti.
0/0
21.6.2003 4:27

Jarmila

Mareš je nicka
která se chce zviditelňovat i za cenu, že se bude omlouvat Němcům (následuje vzácný příklad V. Havla, který se hned po zvolení utíkal omlouvat Němcům), jediné co mu jde perfektně je kritika ODS a pak hlavně "malá domů" = pokusy o reprezentační bydlení (aby reprezentoval pidistranu), výhody poslance, atd., proto se bude držet v koaliční vládě jak h.... košile - jinak už je na počet členů US asi jediný. Chtěla bych vidět blba, který by je volil.
0/0
21.6.2003 4:20

zoufalec

US utopila i DEU - škoda
V r.1998 jsem volil DEU a měli jsme cca 3%. V r.2002 jsem volil ODA, aby se dostali, i když jsem sympatizoval s ODS. Na DEU jsem po jejich sloučení zcela zanevřel. Pokud původní členové DEU mají trochu rozumu, tak ty karieristy nechají ve vládě a přijdou si k voličům pro své hlasy. Vono se těžko získávají volební preference, když už není co kritizovat.
0/0
20.6.2003 21:42

komex

být či nebýt
Tohle je spíš otázka pro US. Jediné řešení by bylo odejít z vlády, ale také postavit jiné lidi do čela - a kde je vzít a nekrást. Marvanová to vzdala, protože měla rozum a páteř. Pokud US zůstane ve vládě, do parlamentu se v příštích volbách nedostane. Pokud odejde a zůstane ve stejném složení, zřejmě taky ne. Pokud se spojí v nějaké koalici s lidovci (za př edpokladu že to této bezpáteřní straně bude vyhovovat), tak to bude jen prodloužení agonie před smrtí. Takže bych opakoval smutný povzdech puppyho o kousek níž.
0/0
20.6.2003 21:20

Johny

Re: být či nebýt
Tohle bych neriskoval. Jestliže se spojí do koalice s lidovci (taková nová Čtyřkoalice), riskují, že by se tam podle současných preferencí nemusel dostat ani jeden z nich. Tím pádem by to bylo jenom na ODS, ČSSD a komunistech a nechci vidět, jak by vypadala vláda. Nejspíš by se konečně dohodli ČSSD a komunisti, stejně k sobě mají dost blízko (odmyslíme-li marxleninskou ideologii, mají dost podobný program). A to by byl konec.
0/0
21.6.2003 20:23

puppy

tak unii svobody už volit nebudu... ale koho...?
nevíte někdo o slušné, pravicové a pokud možno liberální straně?
0/0
20.6.2003 17:53

pepek

Re: tak unii svobody už volit nebudu... ale koho...?
Co treba Evropsti Demokrate? Ti se takto oznacuji. Akorat o nich neni vubec nic slyset, ze by nejake embargo?
0/0
20.6.2003 18:05

Johny

Re: Re: tak unii svobody už volit nebudu... ale koho...?
Slyšet o nich není proto, že je to regionální pidistrana s asi stočlennou členskou základnou (i taková US-DEU má asi dva tisíce členů), jejíž jedinou hmatatelnější činností je kritika pražské radnice (ODS s nimi nejprve chtěla vytvořit koalici, ale oni si kladli takové podmínky, že se nakonec radši dohodla s ČSSD a Kasl pak vykřikoval, že byla konečně možnost udělat pravicovou radu a ODS je takhle zradila). Pravdou ovšem je, že mají větší šance než Pajerová a spol.
0/0
21.6.2003 20:28

asdf

Re: tak unii svobody už volit nebudu... ale koho...?
nechci te zklamat, ale zadna takova u nas neexistuje. Rekl bych, ze nejmene daleko (naschval nepisu nejblize) k ni ma ods
0/0
20.6.2003 18:08

Zemi

Re: tak unii svobody už volit nebudu... ale koho...?
Když se to tak vezme, žádná "úplně" slušná politická strana neexistuje. Ani v ČR, ani v Evropě a ani jinde ve světě.
Liberálně - konzervativní pravicové strany, alespoň s trochou perspektivy, bych v ČR viděl tři:
  • ODS
  • Evropští demokraté
  • LIRA (Liberálně reformní strana)
Jiné nadějnější strany asi nenajdeš.
0/0
20.6.2003 18:10

Sorgi

Re: Re: tak unii svobody už volit nebudu... ale koho...?
Ach jo, kdy už tady někdo pochopí, že liberálně-konzervativní je asi stejné, jako říct pravicově-levicová. Mezi liberalizmem a konzervatizmem se teď vede hlavní politický spor, jak v Evropě tak v USA, pravolevý boj je už na vedlejší koleji. Jenže u nás je spekrtum jakoby pravo-levé a nikdo moc neví , jak z toho, strany se potácejí ve své vlastní neujasněnosti protože liberální a konzervativní politický postoj a praxe nemůže jít dohromady.
0/0
20.6.2003 18:28

Johny

Re: Re: Re: tak unii svobody už volit nebudu... ale koho...?
Tak to je trochu omyl. Kdysi možná byl konzervatismus synonymem zpátečnictví a protikladem liberalismu, jenže mezitím se liberalismus prosadil, a tak ten, kdo je nyní konzervativní, ctí současně liberální zásady. Proti nim stojí moderní levice představovaná sociální demokracií, se svým sociálním státem a nejrůznějšími regulacemi. Proto spojení konzervativně-liberální není žádný protimluv.
0/0
21.6.2003 20:34

zoufalec

Ty už můžeš volit i komanče.
Nejdřív si ujasni, proč jsi volil tuto stranu karieristů a štváčů. Protože, dokázali plamenně nadávat na oposmlouvu, ale sami nebyli schopní nic nabídnout. Podobné lži bohužel předvádějí i další strany vládní koalice. Volby se nevyhrávají na reálné návrhy, ale na krásné sliby. Český volič dokáže nadávat v hospodě, ale vždy znovu a znovu naletí. Unie svobody je mnohem horší než ODS v nejtemnějších letech, protože se zde nakoncentrovali štváči a karieristi. rumlové, pilipové, mlynářové jen dokázali znechutit politiku všem slušným lidem a ti nepřišli k parlamentním volbám 2002. Nehledej koho volit a co volit.
0/0
20.6.2003 21:30

Honza

Re: Ty už můžeš volit i komanče.
Popsal jsi to naprosto přesně. Celá slavná Unie svobody bude mít vždycky nálepku "pučistů", ale to není to hlavní. Faktem je, že za ní nikdy nebylo nic vidět, žádný rozpracovaný návrh jakékoli reformy, alternativa čehokoli, atd. jenom útočnost a jízlivosti těch zmetků, kteří chtěli dělat kariéru bez ODS - dokázali tak akorát h....! a zmizí v propadlišti dějin.
0/0
21.6.2003 4:13

Johny

Re: Ty už můžeš volit i komanče.
Vidím to stejně. Ruml s Pilipem chtěli ovládnout ODS, a když se jim to nepodařilo, začali si hrát na demokraty a založili vlastní stranu. Už od začátku se jim to ale moc nepovedlo - v ODS zůstalo asi sedmnáct tisíc členů, do US přešlo něco přes dva tisíce. A další činnost US už byla jenom snaha ukázat smysl své existence. A protože vsadili na negativistickou kampaň a účast v levicové vládě, svůj osud pravděpodobně zpečetili. Nikdo po nich truchlit nebude (neboli neštěkne po nich ani pes, možná tak Ruml, Pilip, Mlynář a spol.).
0/0
21.6.2003 20:37

Libor

Re: Ty už můžeš volit i komanče.
Ty jsi opravdu zoufalec .... hodně štěstí a optimismu v životě ... ;o)))
0/0
23.6.2003 9:25

Johny

Re: tak unii svobody už volit nebudu... ale koho...?
Vzhledem k tomu, že žádná strana není slušná (je třeba si uvědomit, že i ti, kteří se zatím ke korytu nedostali, by se časem chovali stejně), nejblíže je tomu asi ODS (se všemi jejími chybami - hlavně že se už zbavila Klause).
0/0
21.6.2003 20:30

Franta

Vźdyť je to tak prosté...
Herr Maresch je ve vládě. Herr Maresch je ministr a má ministerský plat a tuny výhod. Tak US bude ve vládě. Přece musím urvat co ještě dneska de, říká Maresch. Zítra už tady US nebude, Maresch nebude ve vládě, tuny výhod i s platem budou v pr... Tak ještě rychle se omluvit Němcům, třeba něco kápne, nicht wahr, Herr Maresch? Program strany? Zrazení voliči? Směšné. Herr Maresch ví své. A je to tak prosté: Bližší košile než kabát. Tak si ještě užívej dne, Mareši, čas běží a ty to dobře víš.......
0/0
20.6.2003 17:45

Jaryn

je to jasné
ve vládě dál NE !
0/0
20.6.2003 17:25

Olaf

Teď ještě o co Vám jde
V posledních volbách jsem US volil . Teď nějak nevím proč . jejich chování ve vládě , jakkoli jsou jejich možnosti omezené je trapné . Asi ve smyslu Po nás ať přijde potopa  . Prosím touto cestou někoho , kdo mi poradí koho při podzimních předčasných volbách volit . Děkuji . Olaf Láfson
0/0
20.6.2003 17:24

Rado

Re: Teď ještě o co Vám jde
ODS
0/0
20.6.2003 17:29

důchodce

Re: Teď ještě o co Vám jde
Prosím volte stranu mírného pokroku v mezích zákona. Vdyť ny všichni jsme Švejci.
0/0
20.6.2003 17:34

Ulrich

Re: Teď ještě o co Vám jde
ODS nedoporučuji. Na papíře mají docela přijatelný program, ale jsou to nemorální svině. Je těžké někoho poradit. Já sám asi z nouze a se silným sebezapřením budu hlasovat pro lidovce.
0/0
20.6.2003 17:37

Zemi

Re: Re: Teď ještě o co Vám jde
Blázne!
 
Lidovce považuju, po KSČM a ČSSD, za třetí nejhorší stranu v celé historii ČR.
0/0
20.6.2003 17:50

Jiří

Re: Re: Teď ještě o co Vám jde
ODS je podle Tebe nemorální a proto budeš volit lidovce? Tak to je vtip roku! Anebo logika hodná chovance Ústavu pro mentálně postižené: vadí Ti smrad, tak skočíš do žumpy.
0/0
20.6.2003 19:03

Olaf

Re: Re: Teď ještě o co Vám jde
Lidovce s Kalouskem ? Tak to ne to nechci . To radši místo voleb pojedu někam na výlet .
0/0
21.6.2003 7:08

Johny

Re: Re: Teď ještě o co Vám jde
Tak nevím nevím, kdo je větší nemorální svině. Já jsem si to vždycky myslel o lidovcích - čtyřicet let ve vládě s komunisty (lidé z té doby jsou tam doposud - např. Kasal) a od té doby u koryta pokud možno pokaždé. Ovšem najednou se k chybám privatizace nehlásí a všechno hází na ODS, jako by v té vládě vůbec nebyli. Opravdu nevím, nevím. Já tedy lidovce volit nebudu.
0/0
21.6.2003 20:41

Elfík

Re: Teď ještě o co Vám jde
ED - Evropští demokraté (Kasl a spol.)
0/0
20.6.2003 18:07

Johny

Re: Re: Teď ještě o co Vám jde
Vždyť mají jenom asi sto členů. To by jim na celorepublikovou kandidátku nestačilo. Vol ODS.
0/0
21.6.2003 20:42

stomatolog

Ať si vážený pan Marš nechá opravit chrup a vykašle se na politiku.
Když otevře ústa, tak to je hrozné se na to dívat.
0/0
20.6.2003 16:17

Daniela

hm
reseni je jednoduche.
0/0
20.6.2003 16:06

Elfík

Re: hm
Asi jako Vaše odpověď???
0/0
20.6.2003 18:08

Najdete na iDNES.cz