Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Saddám spíš žije, míní Američané

Po bývalém iráckém diktátorovi Saddámu Husajnovi neexistuje žádná přesvědčivá stopa. Americké zpravodajské služby se ale domnívají, že svržený prezident je spíše naživu než mrtev. Opírají se přitom o odposlechy rozhovorů mezi jeho stoupenci z posledních týdnů, píše list The New York Times.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

asta

hi.fi@email.cz
Američani Saddáma nakonec najdou.... Otázka je, jestli to bude opravdu Saddám a nebo si Bush objedná dalšího dvojníka, kterého budou za něj vydávat aby svým občanům dokázali, že ta válka k něčemu byla. Pche, dneska už člověk fakt neví, čemu má vlastně věřit. Realita v médiích je virtuální.
0/0
23.6.2003 0:59

osamocený Grebenícek ?

Srp a kladivo svetu nevadí
Pacifismus se šírí jako mor    Lidovky - PRAHA 21. února 2003 -
At žije mír! Pryc s válkou! Bush je terorista, Bush je Hitler! Kdyby tak ty transparenty v Praze trímal osamocený Grebenícek, v Rakousku Haider a ve Francii Le Pen... Nejsou však ani zdaleka sami. Saddám Husajn si muže mnout ruce. NEJVETŠÍ PROTESTY OD VIETNAMSKÉ VÁLKY KOMENTÁR: MILIONY LIDÍ V ULICÍCH
 
Nakonec me alespon utešuje, že v Praze se k demonstracím pripojily ?jen? stovky lidí. V Berlíne, Paríží, Ríme a Londýne to byly miliony. Stejne tak za studené války lidé demonstrovali proti americkým raketám, ty sovetské jim nevadily. A ona i vzpomínka na Mnichov nám muže být užitecná.
Kolik Evropanu demonstrovalo proti invazi do Cecenska, Husajnovu vpádu do Kuvajtu, kolik se jich objevilo pred jugoslávským velvyslanectvím po srebrenickém masakru? Témer nikdo. Jejich hnacím motorem je odpor k Americe, hamburgerum, Georgi W. Bushovi. O osud Irácanu jim nikdy nešlo.
Pokud nebude irácký vudce Husajn svržen, budou v platnosti sankce OSN a program ropa za potraviny. Výsledkem budou nové prezidentské paláce a další zbídacování Irácanu. Z jejich penez bude vypláceno odškodné rodinám palestinských sebevražedných atentátníku. Vše bude v souladu s mezinárodním právem a Evropa bude apelovat na bagdádský režim, aby se choval slušne.
Demonstrace se konat nebudou. V Paríži, Berlíne ani v Bagdádu. Leda až ve chvíli, kdy svet obletí fotografie vyzáblých detí z bagdádské nemocnice. Na transparentech se docteme, že za to muže Bush.
Nevím proc, ale asi je treba to stále opakovat. Saddám Husajn je diktátor. Nekteré lidi poslal nesmyslne na frontu, na jiné vypustil smrtící plyn. Další postrílel ve vezení. Rozpoutal dve války. Hitler, Stalin, Pol Pot, Mao Ce-tung jsou masovými vrahy. Mají na svedomí desítky milionu obetí. Jejich ciny jsou neospravedlnitelné, na jejich režimech nelze najít cokoli dobrého.
Srp a kladivo svetu nevadí Válka je špatná, ale ješte horší je ustupování zlu. Nejsem republikán, American, ani nejsem Bushuv príbuzný. Kritizuji ho za to, že se postavil proti ratifikaci kjótských protokolu o omezení skleníkových plynu i proti ustavení Mezinárodního trestního soudu. Ale proc ho mám kritizovat za to, že se pokouší pojmenovávat zlo zlem? A nikdo me nepresvedcí, že Husajn, Íránec Chameneí a Severokorejec Kim Cong-il nepatrí mezi soucasné krutovládce, že nejsou oním zlem. Stejne tak jako Libyjec Kaddáfí nebo Kubánec Castro.
Pri pohledu na davy demonstrujících se ze me stává Bushuv volic. I generál Wesley Clark by byl dobrým prezidentem. Škoda jen, že nemám americké volební právo.
Žijeme ve svete, kde je Che Guevara hrdinou a Libye predsedá komisi OSN pro lidská práva. Svastika se príliš nenosí, srp a kladivo ale nevadí. Castro je obdivován nehlede na to, že má v žalárích 300 veznu svedomí. V Severní Koreji existuje funkcní gulag a dva miliony lidí tam kvuli vládní politice zemrelo hlady. Na transparentech demonstrujících po celém svete se však stále casteji docítám, že za to muže Bush. A myslí si to cím dál vetší pocet evropských politiku. Ta choroba se šírí jako mor. Válkám je treba predcházet a vojenskými zásahy šetrit. Kdyby však Washington nezbrojil, psal bych tento clánek do samizdatových Lidovek. Kdyby Izrael nebombardoval irácký jaderný reaktor, Husajn by byl dnes prinejmenším vládcem Kuvajtu. Kdyby nedošlo k intervenci na Balkáne, byli by tam i dnes vyháneni lidé a seznam mrtvých by rostl. Bez vojenského zásahu by v Afghánistánu pokracovala obcanská válka. Kdyby nebylo Spojených státu, nedošlo by k jedinému výše zmínenému zásahu. Evropa by prohlašovala, že válka je špatná, a diktátori by masakrovali další nevinné obeti. Bezbrehý pacifismus muže mít na svedomí daleko více lidských životu než dobre provedený vojenský zásah. Tomáš Pojar spolecnost Clovek v tísni  
0/0
20.6.2003 22:27

Rus

luza zurive haze spinu
V Evrope se stalo modou ze pobudobe a luza zurive haze spinu na USA .  Zapominaji ale ze CSR vzniklo v USA (Pitsburgh 1918) a ze USA pomohla Evrope ve dvou svetovych valkach (ktere vlasne Evropa vyvolala)! Mistnim vladam zejmena ve Francii, Nemecku, Rusku se to hodi protoze to odpoutava pozornost od jejich neschopne politiky a ekonomie. Soudruhum je to take vhod protoze jim roste nadeje na znovu uchopeni moci. Soudruzi redaktori vytahujou informace ktere ktere se jim hodi na dezinformaci verejnosti a schvalne filtrujou informace ktere se nehodi jejich politickym cilum!
0/0
20.6.2003 22:23

Švejk

záležitostí cizích
Citat ctenare: Ale vždyť mi do svých záležitostí nemluvíme - proto je taky u nás takový Kocourkov. Zato kecáme do záležitostí cizích - a ještě k tomu blbě... Prostě národ Švejků...
0/0
20.6.2003 22:19

Muki

Ahoj
Jak bylo drive to heslo: Lenin zil, Lenin zie, Lenin bude zit" na napisech nosenych na mirovych pruvodech. Nedalo bu se zacit neco podobneho o Saddamovi dat na transparenty ci to opakovat na protiamerickych zhromazdenich? Predstavte si velky napis: Saddam zil, Saddam zie, Saddam bude zit" hned naproti americke ambasade na Male Strane. Protestanti udelejte to, budete se citit jako hrdinove a nic se vam za to nestane.
0/0
20.6.2003 19:39

ELVIS

Re: Ahoj
Elvis zije , Elvis bude zit....retunto sender.tadadadada...
0/0
20.6.2003 20:07

Henoch

Spíš jo.....
A Usáma taky spíš jó!
Nazdar!
0/0
20.6.2003 18:48

A

http://www2.iraqwar.ru/?userlang=en
http://www2.iraqwar.ru/?userlang=en
0/0
20.6.2003 14:30

Cizinec

Jedina hrozba jsou soucasne USA
K vyslech by mel jit tak akorat Bush a jeho kumpani - to by se provalilo svinstva
0/0
20.6.2003 12:26

taktak

Re: Jedina hrozba jsou soucasne USA
0/0
20.6.2003 13:28

Ivoš

Re: Jedina hrozba jsou soucasne USA
Tak skoč do moře a plav ho vyslechnout !  Jestli máš problémy s osmělením, rád tě kopnu do zadku, abys to měl rychle za sebou.
0/0
20.6.2003 13:55

Cizinec

Re: Jedina hrozba jsou soucasne USA
Omlouvam se... neekdy to se mnou svihne. Ziju na cerno v USA, neplatim dane, zneuzivam demokracie a pisu hlouposti, protoze za panizky tady musim tvrde makat a take mi nechteji dat zelenou kartu protoze sem mel cervenou kartu od KSC a STB...
0/0
20.6.2003 22:17

vedec

JAK SE DELA OSPRAVEDLNENI PRO BUDOUCI ZLOCINY USA A JEJICH VUDCU Z IZRAELE!!!!!!!!!!!
Ze by "ospravedlneni" za budouci zlociny statu Izrael?
 
0/0
20.6.2003 12:25

Dan1

Re: JAK SE DELA OSPRAVEDLNENI PRO BUDOUCI ZLOCINY USA A JEJICH VUDCU Z IZRAELE!!!!!!!!!!!
Jo, to dava smysl. Nejprve svet obvinit z tzv. Antisemitismu abychom pak jako Izraelci mohli vest budouci valku se sousedy a zavreli vsem ostatnim huby! Kdo nesouhlasi s izraelskou politikou genocidy je preci ANTISEMITA
0/0
20.6.2003 12:47

Ron

Re: Re: JAK SE DELA OSPRAVEDLNENI PRO BUDOUCI ZLOCINY USA A JEJICH VUDCU Z IZRAELE!!!!!!!!!!!
Žid sice nejsem, ale jak vás tak kluci poslouchám, jsou mi čím dál sympatičtější.Jako genocidu bych označil spíš to, co dělají Židům Palestinci.
0/0
20.6.2003 14:02

deratizer

Hlupáčku Rone, zabitých Palestinců je dlouhodobě zhruba 5 x víc
než zabitých Židů. Ale to snad víš, ne ?
0/0
20.6.2003 21:30

Bulhar

USA
Jsou to CABANI!!!
0/0
20.6.2003 11:02

Podivný Ptakopysk

Kladivo na čarodějnice
Co to znamená, že zadržený írácký představitel bude podroben "tvrdému" výslechu? Když si vzpomenu na vážně míněné návrhy v USA, aby v rámci boje proti terorismu bylo povoleno mučení, mám divný pocit...jedním z návrhů bylo např. vpichování sterilizovaných jehel pod nehty, ovšem pod dozorem lékaře...Kladivo na čarodějnice...inkvizice....středověk...USA jako vůdčí síla při obraně demokracie a základních lidských hodnot...jsem zmaten.
0/0
20.6.2003 10:56

Southernik

Re: Kladivo na čarodějnice
USA se poslední dobou obracejí divným směrem. 11. září tento trend jen posílilo. Pánové Bush, Rumsfeld a Ashcroft jen pokračují ve vytyčené linii. Sledování cizinců i vlastních občanů, paranoia a podezírání okolního světa spolu s obcházením OSN, kašláním na ekologii a mezinárodní tribunál jsou jednoznačné důsledky. Doufám, že si sami Američané uvědomí, kam se ženou, zkorigují to a stanou se opět nejsvobodnější a nejdemokratičtější zemí na světě.
0/0
20.6.2003 11:08

Roman

Re: Re: Kladivo na čarodějnice
Zle by se nám všem vedlo, kdyby tě poslechli. Jim máš co děkovat, že máš hlavu na krku. Za to jaká je ovšem nemůžou. Po 11. září se probudila nejen Amerika, ale skoro celý svět. Bylo na čase.
0/0
20.6.2003 11:55

bydawhirl

Re: Re: Kladivo na čarodějnice
Kdy si lidi uvedomite, ze 11.zari nebyla zadna paranoia !!! To byl, k...a, pruser se vsim vsudy. Doufam, ze to (uz kvuli nam vsem) USA ustoji a dokazou ten teroristicky hnuj vykydat driv, nez bude jeste hur. Protoze, at chceme nebo ne, oni jedini na to maji (nemluvim o penezich).
0/0
20.6.2003 12:15

Ondrej

Re: Kladivo na čarodějnice
Jsi zmaten, to bys neveril kam se vsude dneska picha co a to i bez dozoru lekare. Pokud mas jimani z jehel, zkus si poseptat s Iracanem dve hodiny macerovanym v H2SO4 za emigraci jeho bratra a pak  popremyslej o obrane zakladnich lidskych hodnot.
0/0
20.6.2003 12:01

Podivný Ptakopysk

Re: Re: Kladivo na čarodějnice
Děkuji za upozornění. Teď už vím, že když mučení prováděl Írácký režim, nemám právo kritizovat jeho používání v demokratických státech.
0/0
20.6.2003 12:47

Ondrej

Re: Re: Re: Kladivo na čarodějnice
jak z "uvazovani o jeho pouzivani" udelat "jeho pouzivani", ze? A rovnou kladivo na carodejnice.Kdyz paranoia, tak poradna, at to ma efekt.
0/0
20.6.2003 15:13

barbudo

Re: Re: Kladivo na čarodějnice
Zkus se zeptat Rumsfelda, o čem si šeptal se Saddámem při jeho návštěve Iráku v časech, kdy byl Saddám ještě "náš".
0/0
20.6.2003 13:46

Ondrej

Re: Re: Re: Kladivo na čarodějnice
co blbnes, to tehdy vubec nebyl nas, naopak, a  Rumsfeld byl zakerny  americky imperialista, nejvetsi zloduch a nepritel soudruhu z nasi bohate a prosperujici republiky. Neco jako ted.
0/0
20.6.2003 15:08

Emilio

Ať hledají co mají!
Ať se vykašlou na hledání lidí a hlavně ať hledají ty zbraně hromadného ničení, kvůli kterým vznikla válka!!!
0/0
20.6.2003 9:33

Richard

Re: Ať hledají co mají!
Zdá se,že umíš dobře radit a všechno ti je jasné.Být tebou,změním stránku s tématy "zahraniční" a vrhnu se na stránky "z domova".Tam tě je potřeba.Radit těm "neskutečně hloupým" američanům dokáže každý blbec z Horní Dolní.Řeš průsery ČR.
0/0
20.6.2003 10:07

Emilio

Re: Re: Ať hledají co mají!
Nejsem žádný radílek. Už jsem tady psal jednou, že všechno se pořád obemílá, ale hlavní důvod vzniku války jsou ZHN, ale pořád mě chybí zpráva, že už ZHN našli!!!
0/0
20.6.2003 10:12

Jan

Re: Re: Ať hledají co mají!
Ale vymyslet si fiktivní důvod, rozpoutat válku, pozabíjet několik tisíc lidí,  to umí jen Amerika, to musíš uznat. blbane z Horního Vidlákova.
0/0
20.6.2003 18:42

Johny

Ha ha
Jo Sadam zije, ted je nekde v cele spolu s Binladinem nekde sto pater po zemi, pod Washingtonem
0/0
20.6.2003 9:33

ondra

Re: Ha ha
spíš si válej šunky někde na Bahamách
0/0
20.6.2003 11:45

Najdete na iDNES.cz