Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Šanci na přijetí má jen každý třetí

Několikanásobně více studentů, než je kapacita školy, se letos přihlásilo ke studiu na fakultách zlínské Univerzity Tomáše Bati. Nejvíce přihlášek bylo podáno na Fakultu technologickou (2231), přičemž přijato může být 900 studentů. Na Fakultu managementu a ekonomiky se hlásí 2105 uchazečů, přijato jich bude 629. Na Fakultu multimediálních komunikací se letos přihlásilo 741 zájemců, přijato bude 149. Celkem může univerzita přijmout 1678 posluchačů, tedy přibližně každého třetího z přihlášených.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Iva, 22 let

Stále málo vzdělaných lidí
U nás se kritizuje, že  je v našem státě pouze 10% vysokoškolsky vzdělaných lidí. Ale podívejte se, kolik lidí má zájem studovat. Takže problém v občanech není, že by se nechtěli učit.
Možnou nápravu vidím ve velkých investicích peněz na vybudování nových zařízení pro zvýšení kapacity množství posluchačů, dále ve zvýšení platů učitelům (proč by někdo učil za málo, když může dělat něco jiného za víc, že), a v hledání nových odborníků, kteří by byli ochotni učit. Odborníci však za málo učit nepůjdou.
Najít peníze na školství jistě není jednoduché, ale je to podle mě velká investice do budoucna, která se vrátí a je to také oblast, která by měla být vládou mnohem více financovaná a oceňovaná.
0/0
19.6.2003 10:28

Najdete na iDNES.cz