Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pan Klaus je muj prezident

Pan prezident projevil zájem promluvit ve veřejnoprávní televizi k události, která je nanejvýš významná pro všechny občany České republiky. Nechápu jak je možné, že mu to Česká televize placená z našich poplatků neumožnila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Petr 1

Pane Jirko,
velmi se mýlíte ve své koncepci demokracie. Je to běžný zjev u lidí, kteří vlastně s demokracií teprve koketují.Předně: Žádný president zvolený v demokratickém státě nemá "právo" nařídit jakémukoli sdělovacímu prostředku cokoli, pakliže to není v zájmu národní bezpečnosti. Média jsou v demokratickém systému nezávislá, Přinášejí divákům/čtenářům objektivní informace, nechávajic jim (lidem) prostor pro vytvoření vlastního názoru. V současné ČR MÉDIA O NIČEM PODOBNÉM NEVĚDÍ, NEBO VĚDĚT NECHTĚJÍ.
0/0
20.6.2003 7:43

kef

Re: hnus
Milý pane kolego, tu televizi si neplatíš ty, ale spousta lidí. A prostě musí být určítá pravidla a mantinely. A i první muž státu musí cosi respektovat, a ne se tvářit, že je zase proti němu spiknutí, a neumožní mu něco říct, když je zřejmé, že vlastně úplně přesně neví co, kdy, komu, kdy chce vyprávět. Kdo chce přijít, ten si cestu najde, čínské přísloví  
0/0
19.6.2003 11:42

pes Novák

Můj bohužel taky!
0/0
18.6.2003 22:01

jirka

Televize a prezident
Do psi boudy,kdo tady veli?Kdo je vic,nez prezident republiky?Nejaky hejhula,ktery vyklada o koncepci televize?Kdykoliv chce prezident kterehokoliv statu vystoupit v narodni TV tato je povinna mu to umoznit,nehlede na cas a nasledky.Proto je snad prezident.A nebo tomu nerozumim.Ti,kteri ho zvolili,i,ti kteri ne,by si mneli uvedomit,ze je reprezentant tohoto statu a naroda a mneli by se podridit.V jine demokracii by delali to co je spravne,podporovali by sveho prezidenta.
0/0
18.6.2003 17:14

Harden

Re: Televize a prezident
To se pletes, tohle je bezne v nekterych monarchiich, pripadne bananovych demokraciich. Nase verejnopravni televize ma byt nestranna a nema ustupovat pranim momentalnich vladcu. Hlavni zpravodajstvi je v tv obvykle organizovano na sekundy, projev prezidenta proste do takoveho poradu nepatri.
0/0
19.6.2003 13:17

abc

Jak to vlastně bylo, aneb KLAUS ZASE LŽE:
Praha, 17. června (iHNed) Kauza veřejného vystoupení prezidenta Václava Klause má další pokračování. K článku v úterní MfDNES, kde prezidentská kancelář nařkla veřejnoprávní televizi, že prezidentu nebylo umožněno vystoupit , se v tiskovém vyjádření postavila Česká televize takto (uvádíme doslovné znění tiskové zprávy): Titulek dnešního článku v MFD "Hrad: ČT odmítla Klause" mohl znít obráceně, tedy "Klaus odmítl ČT". Proč? Zde je krátká rekapitulace vzájemných jednání: * V pátek 16. 5. 2003 se sešel prozatímní ředitel zpravodajství Jiří Janeček s mluvčím prezidenta Tomášem Klvaňou a nabídl mu tři termíny vystoupení prezidenta republiky v České televizi. * 1. Přímý, desetiminutový vstup prezidenta republiky Václava Klause na začátku besedy předsedů politických stran v neděli 15. 6. 2003 ve 12.00 hodin na ČT1. * 2. Závěrečný vstup prezidenta republiky na konci téže besedy Znovu v Evropě? ve 12.50 hod. na ČT1 *3. Vystoupení v pořadu Špona v sobotu 14. 6. 2003 ve 12.30 hodin na ČT1. * * Tiskový mluvčí prezidenta republiky Tomáš Klvaňa potvrdil účast Václava Klause pouze v přímém vstupu na závěr diskuse předsedů politických stran v neděli 15. 6. 2003. Ve čtvrtek 5.června ale Tomáš Klvaňa slíbené vystoupení prezidenta republiky v přímém přenosu zrušil. Česká televize v tu dobu už vysílala upoutávky na uvedenou polední diskusi s přímým vstupem prezidenta republiky z Pražského hradu. Tyto upoutávky musela ČT přestat vysílat a předělat je. V další fázi jednání bylo prezidentu republiky nabídnuto pětiminutové vystoupení před referendem ve středu 11. 6. 2003 od 20.00 hodin na ČT1. Tato nabídka byla rovněž odmítnuta. Česká televize se snažila vyjít prezidentu republiky vstříc a nabídla mu k vystoupení několik možností, které by se začleňovaly do schématu vysílání referenda. Zařazení přímého pěti až desetiminutového vstupu do Událostí nebylo možné realizovat, protože tato relace není na tak dlouhé vystoupení koncipována. Česká televize měla eminentní zájem, aby prezident republiky promluvil k občanům země o tak závažném kroku, jako je referendum do Evropské unie, a nabídla mu i několik možností. K naší velké lítosti všechny nabídky odmítl. Na druhé straně Česká televize rozhodnutí prezidenta republiky plně respektovala. S pozdravem ichard Klatovský vedoucí Komunikace a tiskový mluvčí
0/0
18.6.2003 16:56

Vít Šafránek, Hradec Králové

Klausova arogance
Pokud si Klaus diktuje kdy a kde chce promluvit k národu a nekompromisně pozaduje 10 min. přímo v hlavním zpravodajství - Událostech a nikde jinde, tak ať mlčí. Jen nám dokazuje že je stále stejně arogantní a vše ostatní je jen přetvářka. Můj prezident to tedy není.
0/0
18.6.2003 15:51

Lízal

Každý svépráný občan nepotřebuje od presidenta radit jak má volit,
ani být názorem pana presidenta ovlivňován a tudíž nepotřebuje vědět jak a koho pan president volil.To potřebují pouze ti,kteří ať by volil jakkoliv stejně by si našli, jak na něj plivnout.Já s ním souhlasím,protože není nikomu nic do toho jak se rozhodl.
0/0
18.6.2003 13:55

Martin

Re: Každý svépráný občan nepotřebuje od presidenta radit jak má volit,
Inu, každá láska je slepá a ta politická dvojnásob! Já nepotřebuju aby mi někdo radil, ale chci vědět, zda nejvyšší představitel našeho státu do EU chce nebo nechce! Proč všichni ostatní presidenti okolo to mohli říci jasně a ten náš ne? Buď jsou všichni blbí a jen on je chytrý, nebo naopak!
0/0
18.6.2003 14:01

Jožin

dobrá rada
Macku když je tvůj, tak ho nepouštěj ven bez košíku!
0/0
18.6.2003 13:54

Žolík

Blahopřeji!!
Je to prima, když má občan možnost se stotožnit se svým prezidentem. Ostatní pak musí respektovat "přání" většiny parlamentu, která ho zvolila!! K těm informacím ohledně zpupnosti ČT nevím jak se postavit, neboť oni tvrdí, že prazidentovi dali na výběr několik možných jiných termínů. Bůhví, kde je pravda, nezbývá nám, než uvěřit jedné nebo druhé straně, nebo neuvěřit nikomu...... Vzhledem k tomu, že s vámi souhlasím, že jsem jako vy nepotřeboval jeho jasné vyjádření zda hlasovat ANO, nebo NE v referendu, musím dodat, že jsem tudíž nepotřeboval jeho vyjádření (plky) k referendu již proběhlému, neboť už bylo stejně rozhodnuto. Pokud prostě neměl co říci PŘED, pak asi neměl co říci ani PO ............
0/0
18.6.2003 13:36

nxt

pro jsou podstatne kroky a nazory politiku, abych se mohl pri pristich volbach adekvatne rozhodnout, kdo a proc bude muj poslanec nebo prezident.
0/0
18.6.2003 12:09

Bolek

Re: Vážený pane Macku,
Jendo, to myslíš aby pan Macek nelezl tu Tvoji "pravdu"? Macek má svou pravdu, mimochodem já s ním plně souhlasím, proto ho nepeskuj. Ty si nech svou pravdu a nám dvěma nech tu naši pravdu.
0/0
19.6.2003 12:16

Najdete na iDNES.cz