Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jak udělat z jedné miliardy šest

Verdikt o konečné sumě, kterou stát odškodní firmu Diag Human, je na spadnutí. Přitom až teď vychází najevo, že Diag žádá částku, na kterou podle všeho nemá nárok. A stát se proti tomu dodnes nebránil. Firma tvrdí, že ji stát v minulosti poškodil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lidožrout

Re: příspěvek zrušen
A pak, že neexistuje censura!!!
Opakuji svůj příspěvek s vypuštěním dotyčné inkriminované partie, pro kterou byl tento patrně vypuštěn. Následuje originální text a jsem zvědav na výsledek.
Nebudu se vyjadřovat k tahanicím tohoto státu s jednou podvodnou mezinárodní organizací, vedenou mezinárodně hledaným hochštaplerem. Podvodníkem medícím si v paradoxní emigraci své původní vlasti, kterého ovšem tento stát ke stíhání nevydá, ba co víc, ještě mu z peněz daňových poplatníků přispěl a ještě přispěje na to, aby ve staré vlasti nestrádal. Nejsem právník a celá kauza je pro mne příliš složitá a nejasná. Pro mne je důležité něco zcela jiného. Léta letoucí jsem byl dárcem krve. Léta letoucí jsem byl přesvědčován, abych byl "čestný" a ušetřil státu oněch 200 Kč za půllitr lidské krve. Račte si prosím tuto nečestnou sumu přepočíst na počet jednorázových jízdenek v pražské hromadné dopravě. Za léta svého dárcovství jsem jsem "nečestně" vycedil hezkých pár desítek litrů krve a přes svou "nečestnost" jsem měl stále pocit, že dělám věc dobrou pro bližního svého, ke kterému mám jinak postoj značně kritický, jak se mohou náhodní čtenáři mých příspěvků přesvědčit. Po všech těch létech se dovídám, že produkt mé "občanské angažovanosti" je předmětem miliardových kšeftů a že nakonec  na daních zaplatím mezinárodnímu gaunerovi Šťávovi víc, než jsem za ta léta "nečestně" získal, zatím co se on rozvaluje na v mezičase zakoupeném českém zámku. Jděte k šípku pane Havel se svou občanskou společností a občanskými postoji. Za svoji osobu slibuji, již ani kapku krve, už ani korunu na "dobročinné účely", lidi v tísni, nadace a jiné podvody.
 
0/0
19.6.2003 14:06

Harden

Re: Re: příspěvek zrušen
O tom podnikateli byla na Nove reportaz, mel by ses na ni podivat (je na jejich strankach). Je to delany pohledem druhy strany a urcite to nevyzniva tak, jak o tom informuje MFDnes.
0/0
19.6.2003 14:28

Laik

he
Hmm, tak nevim, ale me prijde, ze za chvilku by si mohli stezovat vsichni, co nekde nevyhrali nejaky konkurz. Jestli uz to tak ovsem neni
0/0
18.6.2003 10:05

Nazdárek

Ve firmě DiagHuman a pro tuto firmu pracují
bývalí vysocí státní úředníci (např. Kalvoda). Ti pochopitelně maji přesné informace a kontakty k tomu, aby se "dobře" informovali a poté "dobře" podpláceli na správných místech, ev. "dobře" vydírali ( . . . vše probíhá tak v tichosti?!). Nepochybuji o tom, že stát tu zcela vymyšlenou miliardu zaplatí.
0/0
18.6.2003 9:48

Robert

MfD nalítla na právníka...
MfD staví článek na informacích od bývalého právníka Jiřího Oršuly, který se mstí za to že byl za pokus o podvod vyhozen Šťávou. Vyhozen byl proto, že použil starou plnou moc a dal příkaz  Min.zdravotnictví aby mu bylo z třísetmilionového rozsudku vyplaceno skoro 100 mil. na vlastní účet a Štáva mu na to včas přišel. Oršula se specializuje na spory se státem. Jeho dobrým zvykem je stupňovat požadavky od svých klientů, kterým nezbývá většinou než platit, jestliže nechtějí aby jejich právník porušil mlčenlivost o jejich případech a poškodil je - např. podnikatel Petřík z kauzy Třeboňských lázní Aurora by mohl vyprávět....viz článek v Reflexu z č. 21/1999
0/0
18.6.2003 9:43

Vendula

Re: MfD nalítla na právníka...
Eště, že máme toho Šťávu...  Jinak je to tam samej dobrák a inteligent, kterej určitě ví co je dobrý pro státní kasu...
0/0
18.6.2003 9:52

Robert

Re: Re: MfD nalítla na právníka...
Vendulko, podnikatelé jsou v podnikání pro vlastní zisk a ne pro dobrotu státní kasy
0/0
18.6.2003 10:06

JUDr.Jiří Oršula, advokát

Re: MfD nalítla na právníka...
Vůči ministerstvu financí jsem nepoužil starou plnou moc. To se jistě prokáže v soudním řízení, které jsem vůči ČR (zastupované min. financí zahájil) o omluvu a o náhradu škody, která mi jednáním min. financí v této věci vznikla.Je možné, že výsledek tohoto řízení povede k tomu, že někteří zaměstnanci min. fin. dostanou výpověď. V kauze Lázně Třeboň jsem se skutečně zasloužil (byť jen zčásti), že Ing.Petřík dostal od státu přes 300 mil. Kč.Na mne podal trestní oznámení, trestní stíhání zastaveno s odůvodnění, že jsem nespáchal nic postižitelného. JUDr. Jiří Oršula, advokát
0/0
18.6.2003 11:37

David

Re: Re: MfD nalítla na právníka...
Milý doktůrku, sice chápu proč to vše děláš, ale zároveň jsem šťasten, že Ti nemusím podávat ruku. Mezi prostitutkama a advokátama je rozdíl v tom, že ty dámy mají křišťálově průhledný a vcelku čistý charakter.
0/0
18.6.2003 12:48

Robert

Re: Re: Re: MfD nalítla na právníka...
Davide, JUDr Ošula, jakom ostatně mnoho jiných právníků, využívá své znalosti intimních záležitostí svých klientů aby je mohl vydírat....
0/0
18.6.2003 15:45

Robert

Re: Re: MfD nalítla na právníka...
Potrefená husa.... pane doktore gaunere snadno doložím alespoň pět dalších vašich lumpáren... opravdu je chcete ventilovat zde??
0/0
18.6.2003 15:33

nero

...
A že jim teda rovnou nedají těch 6 mld. Ušetřilo by se tak na poplatcích za soudy. To je přece dobrej důvod, ne?
0/0
18.6.2003 9:35

Kestrik

...nemam slov....
0/0
18.6.2003 9:02

Vonasek

Predcasne volby
Pristi rok nepujde na skolstvi a zdravotnictvi ani koruna, nebudou se opravovat silnice, aby bylo na rozdavani. Bez mrknuti oka se rozdavaji miliardy a kdyz prijde skola, ze chce penize n aprovoz tak nemam e jsem chudy stat. Spidla by mel odstopit nez rozda uplne vsechno, jen jestli to bude lepsi z ODS az nam zacnou vladnout na MV Langrove, MF Tlusti a podobni jestrabi, zacnou krachovat vykrmene penzijni fondy atd.
0/0
18.6.2003 8:53

Vopravdu zlej chlap

jestli náhodou ...
není čas vyzabíjet všechny socany než nás rozkradou a rozdají všem lumpům ! vyhlašme výběrové řízení -
"VĚTEV PRO ŠPIDLU"  
0/0
18.6.2003 8:40

V

Re: jestli náhodou ...
Neni to nahodou tak, ze tato vlada za to nemuze? Prece ministryne Souckova(a to ji nemam rad) neznemoznila vyberove rizeni a netvrdila, ze DH je pochybna firma. A pokud opravdu doslo k ume firmy, je lepsi vyplatit bez rozhodcu nizci cast, nez pak vyssi(otazkou je jak rozhodnou). Neni to tak?
0/0
18.6.2003 9:38

Yaroukh

"Poskozeni"
Je "poskozeni" i to, ma-li nekdo ztraty z toho, ze sveho zamestnavatele upozornim na eventualitu, ktera se pozdeji ukaze byt PRAVDIVOU???
0/0
18.6.2003 8:37

Vopravdu zlej chlap

JEDOU V TOM S NIMA !
Šmidra s Grosstapem dostanou po miliardě, Škromach půl a balené kobliha a ceckatá buzková po čtvrtce !
0/0
18.6.2003 8:47

Havirov Devils ! ! !

Re: Nedokonán?
mega = milion, tak to nepoužívej pro miliardu
0/0
18.6.2003 8:32

JUDr.Jiří Oršula, advokát

Re: Nedokonán?
Souhlasím, státní zástupce by měl začít konat a v rámci toho zjistit, zda a u koho existoval úmysl, což je podnínkou trestnosti u všech trestných činů, které v této souvislosti připadají v úvahu. I kdby zjistil, že úmysl existoval u mne, tak by nutně došel k tomu, že moje trestnost zanikla právě tím, že jsem riziko event. podvodu oznámil státu (§ 65 TrZ). Tímto oznámením jsem splnil zákonnou povinnost (§ 167 TrZ) zmařit hrozící trestný čin podvodu dle § 25O/4. Na to je v § 21/7 zák. o advokacii prolomena advokátská mlčenlivost.
JUDr.Jiří Oršula, advokát
 
0/0
18.6.2003 11:20

Belzebub

Re: Re: Nedokonán?
Vazeny pane doktore
advokat ktery vydira sveho klienta to udela v civilizovane spolecnosti za Sumavou jen jednou. Po zbytek zivota muze se zabyvat cistenim vyloh nebo sbiranim odpadku. Obvykle pak spacha sebevrazdu. Volby prostredku je vam volna.
0/0
18.6.2003 22:05

Vopravdu zlej chlap

Jasně socani, dejte mu šestku !
Co by jsme mu ji nedali ? Židovi Lauderovi jsme dali 10 600 000 000 Kč, cikánům Červeňákům meloun, tak co by jsme nedali zločinci 6 000 000 000 , šak na to máme ! Né ! Budujeme přece "sockostát" , kdy kažká socka a zloděj se musí mít královsky ! Jen jsem zvědav, až celý Chánov požádá o odškodnění za újmu, že musí bydlet ve vybydlených bytech a každej bude chtít miliardu ! To to tam bude muset Standa Grosstapo házet ne z vrtulníku ale z nějakého Superjumba ! Jsem tak rád, že náme tak chytré levicové voliče, co tyhle štědrolíny zvolili !
0/0
18.6.2003 8:26

hirosima

Hmmmm
Uz nekdo spocital, kolik bude pan Bojar splacet statu, aby se ty "miliardy" vratily zpatky do statni kasy?
0/0
18.6.2003 5:20

xxx

Re: Hmmmm
No tak ja nevim, ale prijde me, ze rict o firme, ktera ma na krku trestni stihani v Nemecku, kde jeji obchodni partneri sedi za brani uplatku, ze mam urcite pochyby o jeji serioznosti, na tom snad neni nic tak spatnyho... A jak sem to pochopil, on je z konkurzu nevyradil, on se pouze verbalne vyjadril, ze je mu ta firma podezrela.
0/0
18.6.2003 7:26

Yaroukh

Re: Re: Hmmmm
Souhlas - do puntiku ... A nechapu, ze se tim vubec nejaky soud hodla zabyvat - to je absurdni.
0/0
18.6.2003 8:38

mauglí

Re: Re: Hmmmm
no, není to tak jednoduché. V branži, kde jde o velké peníze, se citlivě posuzuje každý výrok a to by ministr měl vědět. Trestní stíhání ještě neznamená vinu - presumpce neviny. Obvinit tě může kdokoli, stačí, když se tě konkurence bude chtít zbavit nebo očernit. A úplatky v Německu ? Donedávna ještě v Německu platilo, že úplatky si každý podnikatel mohl dát zcela legálně do nákladů. Kromě toho: zkus si přečíst článek o této kauze v posledním čísle Týdnu. Bojar přiznává, že se v záležitosti vůbec neorientoval, a že rozhodl poté, co mu jeho bývalý profesor řekl, že to s Conneco (Diag Human) nesmí podepsat ...
0/0
18.6.2003 9:13

Gosudar

heheh
To je tak absurdni, ze to musi byt pravda. Pote, co stat vyhodi 10 mld. oknem me uz nic neprekvapi. Jen by me zajimalo, kolik urednicku a politiku si nakonec tech zbytkovych 5 mld. rozdeli a jestli se pritom ani trosku nezacervenaji.
0/0
18.6.2003 2:03

Jan Kotek

Re: heheh
To je jednoduche. Hned odshora: Spidla, Gross, Buzkova, Skromach... a take Svoboda, Mares, Pilip, Kalousek... Proste spicky CSSD, KDU-CSL a US-DEU. A ty se cervenat nikdy nebudou.
0/0
18.6.2003 8:50

Pavel

navrh
Mam navrh: misto vsech tech nechutnych zdlouhavych tahanic, proc nevyclenit rovnou 50% rozpoctu pro zlodeje. Usetri se cas, nervy, soudy a ve vysledku se neztrati vic penez nez je tomu nyni.
0/0
18.6.2003 1:18

SnoopyDog

Re: navrh
joo, tak to se mi libi, s tim souhlasim a myslim, ze nasi politici budou taky souhlasit a to jen proto, ze jim odpadne povinnost me informovat kam jdou moje dane:-) sqelej napad!:-)
0/0
18.6.2003 8:10

Najdete na iDNES.cz