Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tony Blair čelí vyšetřování

Vyšetřování začíná - výbor britského parlamentu zkoumá, zda vláda Tonyho Blaira cíleně nezveličovala hrozbu iráckých zbraní. Dva premiérovi odpůrci, dřívější členové kabinetu, vypověděli, že k manipulacím docházelo, a podle komentátorů tak může Blairova pověst značně utrpět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

:-O)

?
bbc>>> US President George W Bush is facing fresh charges that he exaggerated the threat of Iraq's alleged weapons of mass destruction to win support for the war.
......
"He misled every one of us," Senator John Kerry said, claiming this was one reason he was running for the presidency.
"I will not let him off the hook throughout this campaign with respect to America's credibility and credibility to me because if he lied he lied to me personally," Mr Kerry said
.....The BBC's Justin Webb in Washington says Mr Bush seems to be frustrated, even annoyed by the British debate on weapons of mass destruction and perhaps concerned that a similar row could engulf him as well.
........"This nation acted to a threat from the dictator of Iraq. Now there are some who would like to rewrite history; revisionist historians is what I like to call them "
George W Bush  (...že by inkarnace Husáka? ..:-O))
0/0
19.6.2003 11:43

Burns

Blair je prolhaný ničema
nic víc
0/0
18.6.2003 20:02

pch

Re: casem neco najdou
nemyslis ze by zhn podstrcila (USA) ve valecne vrave?...kontrola takto udajne nalezenych zbrani by byla nulova.Dnes se na ne diva cely svet.tzn.nejaka nezavisla kontrola bude(samo pokud se neco najde)
0/0
18.6.2003 13:08

Borec

Re: casem neco najdou
To bych se nasmál, kdyby ty zbraně dávno našli, stejně jako Saddáma a nechávali antiamíky v klidu vykecat. To by byl fór milénia.
0/0
18.6.2003 13:08

pch

To ID
Me nevadi ze lide potazmo vlady protestuji protestolvay(i) proti valce v Iraku.Ale jakmile zacnou promlouvat a protestovat lide formatu Kavana ci Grebenicka mam se na pozoru.
0/0
18.6.2003 12:59

JSI

Kdž jsme u zbraní HN
Jestlipak účastníci víte, že tkzv likvidaci ZHN nashromážděných v Hitlerovském Německu provedli Američané a Britové tak, že sudy s nima naházely do je naházeli do Baltického a Severního moře?
0/0
18.6.2003 11:48

blb

Re: Kdž jsme u zbraní HN
...všechny ne, odkud myslíš, že jsou ty, co ti ukazovali ....trofejní
0/0
18.6.2003 12:46

Pavel

Snad jste nečekali, že něco najdou?
0/0
18.6.2003 11:39

Jirka

Re: Snad jste nečekali, že něco najdou?
Mně osobně je to celkem jedno, jestli něco najddou. Saddámovi to stejně nikdo neodpáře a to je dobře. Kdyby něco našli, tak by Antiamíci stejně zase krafali, že to bylo podstrčené. takhle si musí držet starý repertoár.
0/0
18.6.2003 13:00

blb

Re: Re: Snad jste nečekali, že něco najdou?
jak radio jerevan ... tak aby bylo janý, nejen že by krafali, ale už dost dlouho "krafají", a nejen antiamíci, ale sami amíci a tomíci .... dokonce i ti membři parlamentů.....Kdyby tu byla teta Kateřina, tak by možná řekla, že "lež má krátké nohy, daleko nedojde  ...." nebo něco takového, a bohužel, ti určití udělai všechno proto, aby tomu tak bylo...Ovšem jestli ti z toho dojde, že demokrat se pozná nikoliv podle toho, kdo co hlásá, ale podle toho, jakým způsobem, procedurou, s druhými zachází, tak aspoň něco buce na tom dobré....Tohle by měl být hlavní důvod, proč by ti to nemělo být jedno. Ovšem jsi zatím svobodný, tak můžeš volit být svobodná ovce krmená na porážku. Ale ve jménu stejné svobody - proč tu naznačuješ, že takovou ovcí má být i tvůj bližní?
0/0
18.6.2003 13:11

Jirka

Re: Re: Re: Snad jste nečekali, že něco najdou?
Pokud se cítíš jako ovce vedená na porážku, je to jen tvůj problém. Já se cítím jako beran, který s radostí přihlíží, jak jeho kolegové ženou s rohama u země vlky ze salaše. Sám jim pomoct nemůžu a tak jim alespoň držím kopýtka a s chutí jim přispívám na seno. Jestli se demokrat pozná podle toho, že má rád svobodnou genocidu a podporuje světový terorismus, tak jsem asi špatný demokrat.  Opravdu bys měl zkusit žít někde jinde, pokud víš o něčem lepším a demokratičtějším. Určitě bys tam rychle přišel na jiné myšlenky.
0/0
18.6.2003 14:22

blb

Re: Re: Re: Re: Snad jste nečekali, že něco najdou?
i ty filuto, dobře víš, že já se cítím jako já, nikoliv jako nějakí ovce -  je to o tom, že bys rád tu ovci ze mne měl, a dere tě, že to nejde.....obliba nebo neobliba genocidy nebo terorismu nesouvisí s demokratičností, aspoň ne tak, jak předvádíš. Mnozí diktátoři, monarchové a jiní osvícení mocní, u nichž o demokracii může být sotva řeč, zřejmě jmenované jevy měli v neoblibě mnohem úspěšněji než tu předvádíš ty, naopak jménem demokracie byly spáchány takové prasárny, že jmenované vedle nich vybledne.  takže se domluvíme, že demokracie, genocida a terorismus jsoz tři z mnoha dímenzí, které nějak mohou ale nemusí souviset. Takže pokud budu chtít žít v demokracii, kde si lidi tolik navzájem neohrožují, nebudu se nikam stěhovat, naopak o to požádám tebe, abys nemohl remcat do díla, dokud mu nerozumíš. Uvidíš, bude zajímavé, že taky přijdeš na jiné myšlenky.
0/0
18.6.2003 15:11

normální člověk

co se divíte
Buďte rádi, že máme demokracii a Blair má potíže právě proto. Kdyby tady vládli komunisti nebo anarchisti, to by ani ten chat nebyl...Nemám rád ty totalitní demagogy. Jedině USA a GB jsou zárukou našeho nového světového demokratického pořádku..
0/0
18.6.2003 10:37

q

Re: co se divíte
myslis ta zaruka jako ted delaj? budou soudy, ale po nasem, bude armada ale po nasem, bude vse ale po nasem. To neni demokracie, vis, to je diktatura jen v jinym baleni
0/0
18.6.2003 11:03

blb

Re: Re: co se divíte
nech ho přitom,  až mu dojde, že je jiný, že tedy jeho bližní mají "právo" nenechat ho naživu, třeba jim z přesvědčení ušetří práci.....    ovšem chceš-li se pobavit jeho duševní úrovní, muže to zkusit, on spolu s aa a ještě pár duševně defictních tu tvoří místní středověký folklór
0/0
18.6.2003 11:22

Borec

Re: Re: co se divíte
Proč nezkusíš chvíli žít v diktatuře v původním balení, třeba by se ti tam líbilo víc než v naší euroamerické civilizaci. Doporučuji třeba Kubu, Súdán, Sýrii, Irán a hlavně KLDR.
0/0
18.6.2003 11:34

blb

Re: Re: Re: co se divíte
mýlíš se, ale mládí tě omlouvá,  už před tebou jmenovanými byly mnohé jiné, záleží jen na tom, jak daleko do minulosti chceš jít. Na rozdíl od tebe ale ten před tebou si myslí, že středověk již skončil....
0/0
18.6.2003 11:39

Borec

Re: Re: Re: Re: co se divíte
To že skončil středověk ale ještě neznamená, že si máme nechat v klidu podřezat krky od někoho, kdo je ještě ve starověku, nebo v klidu přihlížet, jak to dělá někomu jinému. Ani to, že si ten náš zlatý věk lidstva máme užívat takovým způsobem, že by to pro nás bylo vysvobození.
0/0
18.6.2003 12:55

blb

Re: Re: Re: Re: Re: co se divíte
ale ale, budeš přihlížet, jako jsi přihlížel dosud (no, možná někdy zavíráš oči) a pokud se něco nezmění, budeš i sám podřezávat, dokud nebudeš podříznut sám....Podle řečeného jsi totiž ten týpek lidí, co hodlá se bránit před podřezáním tím, že podřeže sama ....a nemá zřejmě potuchy, že to druhé řezání s tím prvním souvisí akorát přes jeho duševní procesy.....ledaže bys byl takový borec, pro kterého neplatí to, co káže jiným .... ovšem to už jsme u bolševika, že by?
0/0
18.6.2003 13:20

Ondrej

Re: Re: Re: Re: Re: Re: co se divíte
Valis fakt neuveritelny kraviny. Prijde mi ze ses za bolsevika ku*vil a taky ze neustale skripes zubama kdyz narazis na nekoho mladsiho kdo ma tu drzost mit strizlivy nazor nezkazeny demenci. A hlavne zase nerict ani tak, ani onak, ale tvarit se, ze na tva slova dojde. Tebe potkat ve verejnem zivote musi byt zazitek, takyopcane. Doufam ze se zivis necim jinym nez zvanenim.
0/0
18.6.2003 18:20

blb

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: co se divíte
...by mohlo být zajímavé, kolik ti je ... V jednom "poklidném roku", mám dojem 1994 - nebo kolem, abych nelhal opustilo tento svět nedobrovolně coby oběti kolem  15 000 000 lidí...to je víc než má tvoje vlast, půl polska .... kolik asi v té nejdemokratičtější civilizaci kvůli západním hodnotám? a kde byli obhájci dnešní obrany takové civilizace? taky hájili? to, co vydáváte za morální důvod dnešního počínání, je farizejství .... tak si přiznejte, že vám nejde o svět pro všechny, ale právě jen o svět pro vás, kvůli čemu potřebujete ty druhé označit za nelidi ...A hned budou věci jasnější , ne?  
0/0
19.6.2003 10:19

blb

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: co se divíte
...po protiteroristickém poplachu pokračuju. Abych byl přesnější - jednalo se o oběti rozmanitých "bojů za spravedlivější, bezpečnější,.....a jiný svět", kolem 2 lidí každou sekundu ....a to byl klidný rok. Chceš fakt lepší svět? ...tak se budeš muset vzdát představy, že tu bude právě ten tvůj...Zřejmě chyba byla, je a vždy bude v těch skupinách, co si zamanou vylepšovat svět za každou cenu ....dřív nebo později musí použít násilí i proti nezúčastněným, a dří nebo později dostanou přes hubu od "přirozených odpůrců" a tak pořád dokola.  Chceš-li skutečně něco změnit, pak musíš měnit mentalitu, aby spory - ať kdokoliv má nebo nemá pravdu kdokoliv - se řešily přijatelnějšími postupy...mám víc než dojem, že o tom je pojem  "demokracie". Ovšem dokud přistoupíš na dosavadní "metodiku" - je jedno, jestli jako první nebo "preventivně" - postavíš se tím na roveň svému "odpůrci" ... prostě jsi ve hře, podporuješ ji ...atd. Pozor, neříkám, aby jsi se nebránil, ale sama obrana je málo, nedělá-li se souběžně něco pro to, aby příště to bylo jinak....Takže volání po podřezávání krků - z jakéhokoliv důvodu mimo demokratickou soudní proceduru - je špatné, protože  přiživuje špatný stav, i když v nějaké další řadě se můžeme bavit o tom, kdo byl nebo nebyl "v právu". Možná by nějaký dětinský mozek začne hlásat, že se preventivně můžeme jednorázově zbavit "odpůrců" a pak přijde "ráj na zemi". Omyl - budou, i kdyby se měli znova narodit. Takže by mělo být ti jasné, změna k lepšímu nemůže stavět na likvidaci odpůrců, ale jen a pouze na změně k lepšímu postupů, kterých navzájem soupeřící užívají...No... jako správný bolševik ovšem můžeš být přesvědčen o tom prvním, je to jenom jiná obdoba "třídního boje", ovšem pak jistě také ale  připouštíš, že někdo se může snažit jednou provždy zbavit takových, jako jsi ty.  ... ovšem já to nikomu, tedy ani tobě, nepřeju .
0/0
19.6.2003 11:07

Svadlenka Karel

OPRAVDOVI VRAZI ZATIM SKRYVAJI SVOJI TVAR!!!!!!!!
http://www.rense.com/general38/cldou.htm
0/0
18.6.2003 10:03

Noname2

..........ale......
přece nešlo o ropu, ani ekonomické zájmy USA a UK, atd... Šlo přece o ZHN, že? No tak kde jsou? Bush a Blair před soud!!!!!!! Jakýmikoliv prostředky.
0/0
18.6.2003 9:55

Borec

Re: ..........ale......
Noname2-do blázince. Prostřednictvím sanitky.
0/0
18.6.2003 11:36

blb

Re: Re: ..........ale......
on už tam buš s pudlíkem a tebou čeká?
0/0
18.6.2003 11:41

Borec

Re: Re: Re: ..........ale......
Bushů i Saddámů tam prý mají hned několik. Pokud chceš dělat někomu z nich pudlíka, můžeš si vybrat.
0/0
18.6.2003 13:04

blb

Re: Re: Re: Re: ..........ale......
tvé duševno  mne udivuje ... směl bych vědět, jakým myšlenkovým obratem jsem se dostal z hlediště mezi učinkující?
0/0
18.6.2003 13:23

Kevin

Proč zrovna USA a UK ?
Proč ne všichni ostatní spojenci, jako třeba my, Španělé, Australani, Dánové, Italové, Ukrajinci, Rusové, Poláci, Saudové, Kuwajťani, Pákistánci, Indonésani, Němci, Slováci a většina ostatních států ? Fidél Castro by nás odsoudil a Kim nechal popravit a sežrat.
0/0
18.6.2003 9:39

Dan

Re: Proč zrovna USA a UK ?
Kevine, plácáš kraviny. Rusi a Němci rozhodně tuhle kovbojskou akci nepodporovali.
0/0
18.6.2003 17:57

mika

kde je saddam?
zajima to vubec nekoho? vsichni jsou si jisti, ze  je to hov.ado, ale nikdo po nem nijak nepatra a nepohresuje ho. pritom pry zase vydal nejakou tu hlasku jako ze zamordujte vsechny americany (nebo tak nejak)
ne ze by si o to americka vlada nekoledovala...
 
 
0/0
18.6.2003 9:38

Ignac Domeczek

Byt mocny ma nekdy sve vyhody
No, byt mocny ma nekdy svoje vyhody, protoze napr v takovemhle pruseru se mocny z toho dostane.. jak tahle cela kauza dopadne, to jsem teda zvedavy.. A co ze Robin Cook?? Nekdo prede mnou psal, ze je to pochybna osobnost.. nerekl bych.. spis by se tomu pisalkovy vyplatilo, kdyby zvedl svou linou mys a nasel si zivotopisy techto "slavnych" a "mirumilovnych" lidi.. no mozna vam pripadam pesymisticky, ale spis proste nenavidim lidi, kteri jdou pres mrtvoly.. a to primo do slova . Jo a kde ze jsou ty kamiony na vyroby chemickych zbrani??? Byly na vyrobu vodiku.. takze zase vedle.. no, mozna CIA nebo kdo ze za tema tajnym sluzbama vlastne je, akorat nezvladli chemii pro druhy rocnik zakladni skoly, to je cele... stejne si myslim, ze bozi mlyny sice melou hrozne moc pomalu, nekdy az prilis, ale melou, mrsky jedny.. eauerza@hotmail.com
0/0
18.6.2003 9:37

Ignac Domeczek

Re: Byt mocny ma nekdy sve vyhody
Omlouvam se vsem za kraviny cio tady pisu pod ryznyma pseudojmenama. Zneuzivam svobody v USA kde ziju a pracuju nacerno, neplatim zadne dane a jeste stvu proti USA. Muj charakter neni nejak valny,delal sem pro KSC, STB a tedka se hodne zapajim do tzv "demokratrickych" diskusi kde se davam na stranu soudruhu.
0/0
18.6.2003 9:44

Ignac Domeczek

Re: Re: Byt mocny ma nekdy sve vyhody
Co to placas?? Jsi blazen?? No, vlastne tohle by mohlo byt pro idnes motivujici, proc si kazdy muze dat muj nick, nema pro nej vstupni heslo, protoze zadne neexistuje.. udela idnes s tim neco??
0/0
18.6.2003 9:48

Jindrich Hojer

Re: Re: Re: Byt mocny ma nekdy sve vyhody
Nic si z toho nedelej, to je jen mistni znamy uchyl "aa". Rad si pujcuje cizi nicky, pritom je sam jenom Nicka. Mozna uz dosel tak daleko ze se prevleka do damskych satu... :-)
0/0
18.6.2003 12:46

Ignac Domeczek

Re: Re: Re: Byt mocny ma nekdy sve vyhody
Vis, mne je 25 let, z dob KSC si spis pamatujes ty, nez ja.. no a co se toho podpisu tyce, ja tam dal svoji emailovou adresu, zatimco ty jsi se podepsal mym nickem.. proc se nepodepises ty? Ja se pravym jmenem jmenuju Erik Aaron Uxa, tesi me, "ten kdo se boji podepsat" - to je zvlastni jmeno
0/0
18.6.2003 11:17

!

Re: Re: Re: Re: Byt mocny ma nekdy sve vyhody
Jses si jistej ze ta zelena message byla o tobe a  pro tebe?
0/0
18.6.2003 13:46

Ignac Domeczek

Re: Re: Re: Re: Re: Byt mocny ma nekdy sve vyhody
rekl bych ze jo, kdyz byla reakci na muj prispevek
0/0
18.6.2003 14:30

!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Byt mocny ma nekdy sve vyhody
Ja myslel ze ty se nepodepisujes za jine? Nebo ano? Myslim ze to byl prispevek pro ty co se podepisuji za jine.
0/0
18.6.2003 17:50

Smíšek

Re: Byt mocny ma nekdy sve vyhody
Chudák Sallám. Ty ho musíš strašně nenávidět. Přímo a doslova.
0/0
18.6.2003 9:46

Ignac Domeczek

Re: Re: Byt mocny ma nekdy sve vyhody
Taky ze ho nenavidim, jak jsem psal, jim se nic nestane.. nebo snad si myslis ze se ma tedka spatne????????????????????
0/0
18.6.2003 9:49

Smíšek

Re: Re: Re: Byt mocny ma nekdy sve vyhody
Tak to sorry. Já myslel že ti spíš vadí jeho přemožitelé.
0/0
18.6.2003 9:52

Ignac Domeczek

Re: Re: Re: Re: Byt mocny ma nekdy sve vyhody
Je mi jedno kdo je na jake strane, zalezi mi na umyslu..
0/0
18.6.2003 9:55

Ondrej

Re: Byt mocny ma nekdy sve vyhody
Byly na vyrobu vodiku asi tak jako by ti nejaky Valach tvrdil ze tu palenku doma ma na vyrobu octa.
0/0
18.6.2003 10:47

Ignac Domeczek

Re: Re: Byt mocny ma nekdy sve vyhody
Jo mily zlaty, jenomze tohle netvrdim ja, ale CNN a Reuters
0/0
18.6.2003 11:15

Jindrich Hojer

Re: Re: Byt mocny ma nekdy sve vyhody
No Ondreji, lepe jsi pobavil vcera s tim Popcornem...
0/0
18.6.2003 12:50

NoName

Soud
Celý případ by mněl posoudit mezinárodní soud.Pokud existuje podezření že útok na Irák byl neoprávněný,mněli by tajné služby států které toto podezření mají nazbírat dostatek důkazů a případ předat mezinárodnímu soudu. Pokud ten by rozhodl že útok neoprávněný byl mněly by být USA a UK vyloučeny z NATO a OSN.
0/0
18.6.2003 9:26

puppy

Re: Soud
v tom je právě ten fór - usa neuznávají autoritu mezinárodního soudního tribunálu, takže je nelze soudit za válečné zločiny. jedinou výjimkou je belgie, která přijímá žaloby i na američany, už dokonce jednu mají, myslím, že na powella. američané jim pohrozili, že coby odvetu přesunout sídlo nato. současná politika není o jednání, konsenzu a diplomacii, ale jen a jen o síle. to je největší zločin usa, vrátily svět v mezinárodní politice o tři sta let zpátky... ach jo.
0/0
18.6.2003 9:30

Smíšek

Re: Re: Soud
Právě na tebe posílám žalobu k iránskému soudu, že nosíš trenky s puntíčkama a ne bederní roušku. Jako čestný člověk bys tam měl zajet a obhájit se. 200 ran bičem dostaneš ještě před zahájením jednání, ale to tě určitě neodradí.
0/0
18.6.2003 9:44

Najdete na iDNES.cz